Opowiadania mogą zawierać treści nieodpowiednie dla osób nieletnich. Zostaje w nich zachowana oryginalna pisownia.

Roxanne ~rozdział drugi~


Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Quiz w Poczekalni. Zawiera nieodpowiednie treści? Wyślij zgłoszenie

Komentarze sameQuizy: 30

S...a

Daj next bo cie koń ugryzie! 😂
A tka na poważnie to kiedy będzie?

Odpowiedz
1
.Maxine

.Maxine

•  AUTOR

@horses_is_my_life jednak odwiesilam to opowiadanie, więc prawdopodobnie next będzie jeszcze do końca tygodnia <3

Odpowiedz
1
NawiasKa

NawiasKa

@coconutty Dziękuję, dziękuję, dziękuję! Nie mogę się doczekać!

Odpowiedz
2
pokaż więcej odpowiedzi (2)
viviq._

viviq._

Super! Czekam na kolejne

Odpowiedz
2

mary11xdd

Kolejne cudne opowiadanie!💋🔥 Czyli, że muszę znowu czekać pewnie jakoś tydzień, ale jak się chce i kocha to się poczeka hahah😂 A wiec cierpliwie czekam na next👏🔥❤💋

Odpowiedz
2
.Maxine

.Maxine

•  AUTOR

@mary11xdd może będzie do końca tygodnia :)

Odpowiedz
1
OlaKotek

OlaKotek

Tęczowa Kraina

Do okna mojej sypialni, znajdującej się na siedemnastym piętrze wieżowca, zapukał ktoś dwie minuty po północy. Zdziwiona podeszłam i je otworzyłam. Jakaś ręka dotknęła mojego ramienia i wciągnęła mnie do ciemnego portalu. Leciałam przez odchłań, a wokół mnie były miliony drzwi. Na samym końcu zobaczyłam największe. Zamiast ręki, tym razem popchnęło mnie kopyto jednorożca (skąd się wziął tu ten jednorożec?). Wleciałam do ciemnych drzwi i leciałam przez dłuuugi, ciemny korytarz..

Nagle wyleciałam i spadłam na wielki tęczowy materac. Oczom nie wierzyłam. Wszystko było tam tęczowe. Lody, które jadły jednorożce z tęczową grzywą, wróżki z tęczowymi skrzydełkami, a na tęczowych drzewkach, siedziały tęczowe ptaszki, wyśpiewując tęczowe piosenki. – WOW – pomyślałam. Kiedy tęczowe postacie mnie zobaczyły, cała kraina ucichła. Tylko jedna osoba coś zawołała – Królowo!!! Już przybyła!!! – Wrzasnęła i pędem pobiegła do pałacu, którego nie zauważyłam. Po raz kolejny pomyślałam WOW. – Tru tu tu tu tu tu tu tu tu! – rozległ się dźwięk trąbki. Nieziemskie postacie rozstąpiły się i wyłoniła się wytworna Pani w tęczowej, bufiastej sukience, tęczowych skrzydłach i z tęczową różdżką. Tym razem też chciałam pomyśleć " WOW ", ale mi się wyrwało i powiedziałam to na głos. – I jak? Podoba się Olu? – Zapytała. – Skąd znasz moje imię? Kim ty jesteś? Co to za kraina? – Pytałam bez końca, a ona zaczęła odpowiadać. – Znam twoje imię, dlatego że jestem twoją matką. Jestem Królową tej Krainy i jak mówiłam, twoją mamą. Ta kraina nazywa się " Tęczową Krainą ", bo tu wszystko jest tęczowe. – Powiedziała. – Okeeej…. Ale czemu w takim razie zostawiłaś mnie na pastwę losu z tatą? – zapytałam. – To było tak : Zapewne tak jak u Ciebie, ktoś zapukał mi do okna. Ja podeszłam i mnie wciągnięto… Po wylądowaniu w tej Krainie, wytłumaczyli mi wszystko. – Opowiedziała. – Pewnie myślisz, gdzie twój tato tak często znika, prawda? – Ale ja postanowiłam wytłumaczyć wszystko. – Nie… Nie zastanawiam się, dlatego że mój tato pracuje jako, żołnierz i ma często nocne zmiany. – Wytłumaczyłam. – Mnie też karmił tymi samymi słowami. Okazało się, że twój ojciec pracuje w służbie zła i jest tam Królem tak jak ja tutaj. On chce zawładnąć naszą krainą i zgładzić te wszystkie małe i duże tęczowe zwierzątka. Pomyślałam więc, że jak ty tutaj będziesz to zawrzemy pokój… Ale nic. Kto ma ochotę uczcić przybycie Oli tęczowym tortem, tęczową dyskoteką, tęczowym śpiewem i tęczowymi słodyczami?! Po imprezie moja mama (królowa krainy), rozkazała swojemu prywatnemu pomocnikowi, otworzyć portal do tego świata w innym miejscu, bo on nie może cały czas wisieć przed moim oknem… Po chwili zapytała mnie gdzie by było wygodnie mieć portal… A ja powiedziałam, że w moim domku na drzewie, do którego mój tato nie zaglądał… Miał tam wstęp wzbroniony. Pożegnałyśmy się i mała, tęczowa wróżka, zaprowadziła mnie do domu… – A co ty na to, żebym z tobą została? – Zapytała wróżka, która nazywała się Linda – Hmm….. Jasne! Bardzo chętnie się z tobą zaprzyjaźnię… – Powiedziałam i obie poszłyśmy do domku na drzewie, wysłać przez portal, list z wiadomością, że wróżka ze mną zostaje.
Następnego dnia, musiałam iść do szkoły na ostatni dzień lekcji. Miały być w końcu wymarzone WAKACJE!!!! Na wszelki wypadek, zostawiłam wróżkę w domu, żeby się nie zdradzić. Przed lekcją przywitałam się z moimi najlepszymi przyjaciółkami : Mają i Alicją. Pierwszą lekcją była nudna historia… Nagle coś mnie zaczęło ciągnąć za ucho… Obejrzałam się i zobaczyłam, moją wróżkę z wiadomością w dłoni. Odebrałam liścik, dałam jej cukierka, a ona odleciała. W liście pisało :

Kochana Olu
Mam nadzieję, że u Ciebie wszystko dobrze.
U nas w każdym razie świetnie. Na razie, twój ojciec nie atakuje. Mam
dla Ciebie zadanie : Przyprowadź dzisiaj do Tęczowej Krainy
swoje dwie najlepsze przyjaciółki. Muszą się o wszystkim dowiedzieć.
Pomogą nam pokonać wrogów.
Z pozdrowieniami : Królowa Tęczowej
Krainy ( Twoja mama ).

– Hmm… – Pomyślałam… – Ciekawe dlaczego, muszą pójść ze mną do krainy. – Na przerwie, wysłałam wiadomość do taty, z pytaniem, czy Maja z Alicją mogą dzisiaj przyjść do nas do domu. Tato się zgodził, bo miał niby być cały czas w pracy. Chwilę później zapytałam dziewczyny, czy chcą do mnie przyjść. Z radością się zgodziły. Po lekcjach, poszłyśmy na początek na pizzę i frytki. Później poszłyśmy do domu… Zaproponowałam, żeby pójść do domku na drzewie, bo mam tam dużo słodyczy. Kiedy weszłyśmy do domku, powiedziałam Tęczowa Kraina i w rogu otworzył się nagle tęczowy portal. – Olka!!! Co to jest?! – Krzyknęła Maja. – Zobaczycie… Linda, do portalu! – Krzyknęłam do wróżki i wskoczyłam do teleportatu ciągnąc za sobą obie przyjaciółki . Po wylądowaniu w krainie dwie dziewczynki wyglądały tak ja wcześniej. Mama wytłumaczyła im wszystko i zaczęła się zabawa. Po godzinie, królowa powiedziała, żeby przyszły jutro. Na koniec podarowała im po jednej, radosnej wróżce. Nazwały je : Feja i Fredzia. Kiedy wróciłyśmy do domu, całą noc oglądałyśmy filmy. Później poszłyśmy spać…

Następnego ranka, wszystkie jak jeden mąż znalazłyśmy się przy portalu i trafiłyśmy do Krainy. Przerażony jednorożec, przedarł się przez przerażony tłum i czym prędzej zawiódł nas do pałacu. Na tronie, siedziała królowa. – Dziewczyny! ON zapowł wojiedzianę… Musimy się szykować. – Powiedziała. Najlepsze przyjaciółki nie potrzebowały wyjaśnień. Maja zabrała się do szkolenia ptaszków. Miały nauczyć się tak dziobać, że będzie lecieć krew. Alicja, uczyła wróżki, jak robić śmierdzące, wybuchające kulki z papieru i jak je wypluwać przez słomkę. A ja, Ola. Uczyłam dźgać rogami, jednorożce. Moja mama patrolowała te wyczyny. Po godzinie nauki, stwierdziła że wszyscy są gotowi. – Gratulacje! Bardzo się postaraliście. Kto chce może jeszcze ćwiczyć, to czego właśnie się nauczyło. Możecie też odpocząć i zjeść lody. A dziewczynki zapraszam do mnie. Chcę się o Was jak najwięcej dowiedzieć – Powiedziała. I poszłyśmy. Trochę porozmawiałyśmy, ale nie chcę Was tym zanudzać, więc pominę. Po godzinie rozległ się dźwięk trąbki, a mama powiedziała, że to mój ojciec przyjechał. Poszłam za nią, ale Maja i Alicja zostały, bo właśnie podano słodycze i one nie mogły im się oprzeć. Przeszłyśmy wiele korytarzy, aż znalazłyśmy się w głównym pokoju. Kiedy tato mnie zobaczył, jego oczy niemal wyszły z orbit. – Co ona tutaj robi?! Od kiedy Ola tutaj jest?! – Zawołał przestraszony, zdziwiony i zły równocześnie. – Ona z przyjaciółkami, przybyła żeby uratować tę krainę, przed zagładą. – Wyjaśniła mama. Ja jednak, żeby uniknąć kłótni na mój temat uciekłam na błonia. – Linda, proszę… Polecisz powiedzieć dziewczynom, żeby tutaj przyszły? – zapytałam. Nagle Fredzia szepnęła mi do ucha, że zaraz odbędzie się wojna. Przerażona zerwałam się i pobiegłam ostrzec jednorożce. Ruszyliśmy na pole bitwy.

Po rozpoczęciu bitwy było strasznie. Tak strasznie, że strach opisywać… W skrócie : Linda, Fredzia, Feja i inne wróżki świetnie się spisały, ale niektórym połamały się skrzydełka. Ptaszki walczyły dzielnie, ale pióra wszędzie leciały. A jednorożcom nic się nie stało, a też zaciekle się prali. Ja z Mają i Alicją, staliśmy na szczycie wieży, i strzelaliśmy z łuku. Moja mama używała magii przeciwko tacie. Nagle ktoś wyrzucił proszek ciemności w górę. Wszędzie było ciemno. Królowa użyła zaklęcia, dzięki któremu mogliśmy jeszcze zobaczyć, teleportujących się wrogów. Na ziemi leżała kartka, z napisem :

Drodzy mieszkańcy Tęczowej Krainy!
Możliwe, że jeszcze kiedyś się zobaczymy, więc
strzeżcie się. Na marginesie : Wyjechałem do Kanady,
ale nie powiem do jakiego miasta.

Wasz ukochany wróg : Król Krainy
Ciemności. (Ojciec Oli)

PS. Dom w spadku jest twój z mamą,
możecie tam zamieszkać. =)

– Słuchajcie moje nieziemskie postacie! WYGRALIŚMY!!! Oni się poddali, więc…. BRAWO MY!!!! Żeby to uczcić, ogłaszam, że każdy może pojechać do jakiej krainy chce za darmo! – Zawołała szczęśliwa. – Pomocnosz!!! – Bo tak się nazywał jej pomocnik. – Otwórz portale do wszystkich krain…. – Po godzinie prawie cała kraina opustoszała. – No dobrze dziewczynki. Chcecie wyruszyć do Krainy wiecznego lata? Są wakacje… Tylko wyślę Waszym rodzicom wiadomość, że jedziecie ze mną. – Powiedziała i tak zrobiła. Po chwili dziewczyny już się pakowały i wyjeżdżały na wakacje, radośnie się bawiliśmy i wszystko było w normie, aż do pewnego momętu, ale o tym opowiem innym razem.

Odpowiedz
1
OlaKotek

OlaKotek

Piękne, ale kiedy next? Tak się ciekawie się zakończyło… Klątwa Imperius…. Talent masz! I proszę…. Przeczytaj opowiadanie które zaraz zamieszczę w komentarzach… Jak zawsze piękne…❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Odpowiedz
2
.Maxine

.Maxine

•  AUTOR

@OlaKotek dziękuję, a jeśli chodzi o next, to nie mam zielonego pojęcia 🙈💚

Odpowiedz
1
OlaKotek

OlaKotek

@coconutty Szkoda…. Mam nadzieję, że jak najszybciej się pojawi

Odpowiedz
2
.Alaska

.Alaska

O Boże! Jakie to jest genialne i cudowne! Umieram z ciekawości ❤️❤️❤️
Wspaniała część ❤️

Odpowiedz
3
.Maxine

.Maxine

•  AUTOR

@Alaska13 miło mi 🙈♥️

Odpowiedz
2
coffe.simp

coffe.simp

Omg! Ale emocje. Boshe dosłownie szybciej bije mi serce. Mega się wciągnęłam, to jest cudowne! Wyczeguję z wypiekami na twarzy następnej części!💚

Odpowiedz
4
.Maxine

.Maxine

•  AUTOR

@Mrs.Lier bardzo mi miło ♥️🤍♥️

Odpowiedz
2
Nick_we123

Nick_we123

Wow! Super zakończenie!!!

Odpowiedz
4
leviosaa

leviosaa

Szkoda… Już myślałam że Rox przyłoży Lucynie…
Jak zwykle super!
Czekam na kolejne części ❤

Odpowiedz
4
.Maxine

.Maxine

•  AUTOR

@leviosaa Okej, nie szkodzi. Może samej uda mi się coś wykombiniwać ❣️

Odpowiedz
3
leviosaa

leviosaa

@coconutty Jak by coś mi udało się wymyślić to ci powiem 😘

Odpowiedz
2
pokaż więcej odpowiedzi (7)

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej