Opowiadania mogą zawierać treści nieodpowiednie dla osób nieletnich. Zostaje w nich zachowana oryginalna pisownia.

Noc.


Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Quiz w Poczekalni. Zawiera nieodpowiednie treści? Wyślij zgłoszenie

Komentarze sameQuizy: 47

LifoxPlayer

LifoxPlayer

Nic… Ten moment… Ta chwila, gdy choć jesteś apatykiem, odczuwasz emocje… Ta cudowna cisza… Ta samotność… Jedyny moment odczuwania emocji… Tyljo ją i moje zwierzęta kocham…

Odpowiedz
1
LifoxPlayer

LifoxPlayer

@Zwierzakowa (chyba) niestety coraz szybciej się nim staje. Żadko odczuwam emocje, chyba że podczas Warznych wydarzeń w moim życiu. W dzień… Wyrażanie emocji jest coraz rzadsze, w nic odczuwam uch więcej

Odpowiedz
1
LifoxPlayer

LifoxPlayer

Odpowiedz
1
pokaż więcej odpowiedzi (1)
K.A.M.A

K.A.M.A

Podczas czytania nie wyłapałam błędów ortograficznych co jest ważną rzeczą dla każdej opowieści-bynajmniej dla perfekcjonistów, którzy zważają na takie rzeczy by czytanie było dobre dla oka. Treść posiada niesamowite przesłanie, które połowa a nawet większość populacji człeków nie pojmuję. Styl pisowni jest tutaj dojrzały i zrozumiały dla bardziej starszych odbiorców. Z tego powodu iż nie jest usytuowany u młodszych odbiorców – nie zasięgają takiego dużego doboru słów w swojej głowię, bynajmniej większość takich osób. Co do twórczości: krótka sytuacja a jednak zyskuje wartość dzięki opisom, rozwiniętym oraz komfortowym dla oka. Taka umiejętność jest całkowicie ważna w takiej dziedzinie, ponieważ zbyt krótkie lub/i zbyt przeciągliwe opisy są po prostu zanudzające. Użytkownikowi, który to czyta może przysporzyć dużo zamyśleń na temat treści i zrozumienia dogłębnie jej. Opis Nocy jak i same myśli są pięknie przekazane-co popieram. Mało osób dostrzega taki urok Nocy, a powinno być inaczej według mojemu mniemaniu. Aczkolwiek gdy się wgłębi bardziej w treść wszystko pięknie można sobie wyobrazić co daje jeszcze więcej plusów tej twórczości. Jednak emocje w tym niezbyt są dobrze opisane-a bynajmniej zbyt słabo-rozumiem, że osoba w tej twórczości jest bardziej spokojna, jednak takie sprawy by mogły być bardziej dopracowane. Nie jestem w takich sprawach lepsza jak pisaniu – jednak oddaje swój głos na twoją prośbę. Klimat tutaj, który stworzyłaś naprawdę przysparza wielkie zaciekawienie i rozmyślenie- jednak bym w tym coś zmieniła, takiego co niestety nie jest w zasięgu mojej mowy, mam nadzieję, że czytając inne twory, które posiadasz na swoim profilu, to już będą posiadały. Bym się doczepiła jeszcze do czegoś, czego mi brakuje-jednak tutaj ponownie brakuje mi słów do wyznaczenia tego o co mi chodzi. Jednak pisząc dalej odkryjesz prawdopodobnie to- i polepszysz swoje powieści o wiele. Bynajmniej posiadasz wielki potencjał do tego by dalej rozwijać swoje umiejętności pisarskie-bynajmniej ja tak sądzę. Emocje jakie mi towarzyszyły podczas czytania to wielkie zaciekawienie oraz obmyślenie dużo opisów, które zostały tu umieszczone. Noc pozostawia dalej wiele tajemnic niepojętych dla naszego mózgu, to co opisałaś na praktycznie samym końcu- to całkowita prawda, z którą się bardzo zgadzam. Noc jest piękna jak i dla dużo niepojęta w prawdziwym znaczeniu. Dzięki takiej twórczości mam ochotę przeczytać więcej twoich dzieł, które wkrótce również ocenię. Mam nadzieję, że w tym całym osądzie nie zapomniałam o niczym- o żadnych emocji oraz rozmyśleniach, które posiadałam podczas czytania tego.

Odpowiedz
2
K.A.M.A

K.A.M.A

@Zwierzakowa Rozumiem, twój zamysł w tej twórczości jest naprawdę rezolutny, w dużo aspektach tutaj się zgadzam. Napisałam taką długą wypowiedź z powodu tego iż podczas oceniania według moich intencji powinno się nie pisać 2-3 zdaniowych opisów- (chyba, że takie opowiadanie nie posiada dużo do opisu i nie jest warte tak dużej uwagi) to raczej lepiej rozpisane, które opisują wszystko co się myśli. Szczególnie nienawidzę takich sytuacji gdy osoba nie przeczyta takiego produktu, a już piszę ”Świetne/Wspaniałe/Dobra Robota” i inne tego typu słowa jeszcze bez wypowiedzenia się z jakich argumentów niby tak sądzi-uzasadnienie.

Odpowiedz
1

Zwierzakowa

•  AUTOR

@K.A.M.A Dokładnie. Również brzydzę się takim zachowaniem.

Odpowiedz
pokaż więcej odpowiedzi (1)
aestheticsoul

aestheticsoul

Nocą… Uczucia uwielbiają wyrywać się z naszej własnej, niewidzialnej smyczy. Ma ona w sobie, to coś co sprawia, że człowiek… Ściąga z siebie „maskę” dnia.

Prywatnie… Uwielbiam noce. Uwielbiam księżyc i gwiazdy na, który… Często nie zwracam uwagi, a powinnam. Powinnam, bo jest czymś niesamowitym.

Sam quiz? Ma niesamowite – moim zdaniem – przesłanie. Miniaturkę… Nieco bym dopracowała, lecz to tylko szczegół. Skupmy się na treści, która… Została świetnie przez ciebie opisana! Potrafisz doskonale przekazać emocje i swoje własne poglądy w tekście, a… Nie każdy ma te cechę rozwinietą do takiego stopnia, że mógłby to zrobić spokojnie i komfortowo!

Szanuję. Bardzo szanuję…! 🥀Chętnie zainteresuje się twoją dalszą twórczością, a ty! Pamiętaj, żeby pielęgnować swój mały, cenny diament czt. Talent.

Odpowiedz
2

Zwierzakowa

•  AUTOR

@aestheticsoul Właśnie w tym sęk, iż jestem apatykiem. Nie odczuwam emocji, lecz wciąż mogę coś podziwiać, a tym noc właśnie jest. Choć to dobrze, iż tekst interpretujesz na własny sposób.
To dość groteskowe, iż znalazlas mnie i przypadło Ci to do gustu, aczkolwiek bardzo za to dziękuję.

Jeśli chcesz, możesz przeczytać chociażby Próbę, aczkolwiek zawiera ona gore i przekaz wyjdzie na jaw dopiero po zakończeniu serii.

Odpowiedz
Williamek

Williamek

Co ja mogę powiedzieć. Na pewno umiesz opisywać zachowanie, ale i otaczające bohatera środowisko.
Często myślę to samo, ale nie nocą, lub nad ranem tylko tak sobie. W szkole, w łóżku, na kanapie. To dla mnie jest naprawdę interesujące i zachwycające i cieszę się, że też ktoś tak myśli. (O ile to twoje myśli, a nie tylko potrzeby quizu.)
Póki co błędów nie zauważyłam. Więc mogę tylko powiedzieć, że świetny quiz, jak to większość ludzi mówi, lub pisze przed przeczytaniem.

Odpowiedz
2

Zwierzakowa

•  AUTOR

@.Willow. Owszem, jest to wyrażenie autentycznych poglądów, zwyczajów oraz refleksji. Interesujące, iż ktoś sądzi tak samo.

Odpowiedz
1
Valt

Valt

Podobnie jak przy tamtym, fajnie rozpisana krótka sytuacja. W tym przypadku całkowicie zwyczajna sytuacja, a zyskuje na znaczeniu dzięki sporemu opisowi. Dodatkowo ma w sobie trochę pewnych przemyśleń. Jako One Shot naprawdę fajnie wyszło.

Odpowiedz
2
WeraHatake

WeraHatake

Bardzo ciekawy styl pisania, jak dla mnie – starodawny, ale dodaje wzniosłości zapisanym słowom :) No i wartkie, długie opisy – wszystko pięknie dla wyobraźni. Podoba mi się ^_^

Odpowiedz
2

Zwierzakowa

•  AUTOR

@WeraHatake Jest to sposób, w jakim mówię. Po prostu piszę w tempie i sposobie mej mowy. W każdym razie jeżeli chcesz ocenić aktualny styl oraz gore w mym wykonaniu – zapraszam do Próby.

Odpowiedz
1
Charcik_z_Sahary

Charcik_z_Sahary

Takiego tekstu dawno nie czytałam… Uwielbiam ten styl. Można powiedzieć, że jest tak tajemniczy, niczym te nocne otchłanie. Świetnie tworzysz klimat. Według mnie, nietrudno byłoby zilustrować opisane miejsce ze szczegółami. To dzieło bardzo oddziałuje na wyobraźnię. Nie wychwyciłam także powszechnych błędów językowych, co ma duży wpływ na pozytywną ocenę.

Odpowiedz
3
FlamesAndGold

FlamesAndGold

Dziękuję za propozycję przeczytania tego opowiadania, gdyż naprawdę mogłabym je brać za przykład dla ludzi, co chcą pisać o poważnych tematach.

Zauważyłam powtórzenie „być”, a raczej jego imiesłowu. Poza tym oczywistym, skupię się jak zawsze na kilku rzeczach, które przykuwają moją uwagę w opowaidaniach.

Styl. Jak jeszcze nie wspominałam, a raczej wspominałam, jednak coś mi się nie zapisało (Wrr… Wciąż czuję napiastkę gniewu), jest bardziej ciężki niż lekki, choć tutaj trudno mi ocenić czy wyszedł na plus czy minus. Jest też bezemocjonalny, do opisów natury i świata nadaje się idealnie, jednak tutaj zabrakło mi właśnie określeń zachwytu i podziwu. Niby są, lecz ich nie czuję, nie czułam piękna natury, za to uwypukliłaś dumę człowieka i jego mniejszość w porównaniu do wielkości Kosmosu. Ciężkość Twojego stylu nadaje się bardzo do opisów takich „ciężkich” emocji lub tych o silnym natężeniu, takich jak groza, strach, podziw, zachwyt, mniejszość, przygnębienie, siła, władczość, wyższość, smotność itp. Mam trochę wrażenie, że nie wykorzystałaś w pełni jego potencjału. Zabrakło tego osobistego zachwytu bohaterki, zabrakło mi go.

Ale zarumieniłaś bohaterkę. Sprawia wrażenie samotniczki, myślicielki, spokojnej, jeśli nie melancholijnej. Dobrze wykreowana. Może się mylę, ale przypomina mi Ciebie.

Rytm tekstu – spokojny, cieszę się, że nie przyśpieszyłaś akcji, chyba że dodałabyś zachwyt, a że zachwytu za dużo nie było. Przyśpieszenie nie wydaje mi się potrzebne ani pasujące do sytuacji.

Opisano dokładnie, lecz szczerze wolałabym, aby nocne niebo zostało opisane ciut dokładniej. Przykułoby to uwagę tematu rozmyślań bohaterki. Za to, zadowala mnie rozbudowane słownictwo, jak zawsze pięknie dobierasz słowa.

Tak ogólnie, są to takie niuanse, które mogą być moimi osobistymi preferencjami. Opowiadanie śliczne i podoba mi się przekaz. Mądry i inspirujący.
Pozdrawiam
~Flames

Odpowiedz
2

Zwierzakowa

•  AUTOR

@FlamesAndGold Nad. Wina autokorekty. Generalnie szczyl usunął komentarz, aczkolwiek screen mam.

Odpowiedz
1
FlamesAndGold

FlamesAndGold

@Zwierzakowa Wyślesz?

Odpowiedz
1
pokaż więcej odpowiedzi (6)
Libera

Libera

Dobra, dobra. Nie będę cię od razu chwalić, choć serio nie wiem do czego mogłabym się tu uczepić (a ja się zawsze czepiam).

Zauważyłam kilka zdań, których mogłabyś zmienić brzmienie, ponieważ póki co, wydaje się jakby było tam powtórzenie, jednak po drugim przeczytaniu jest już ok.

Po drugie przejrzystość tekstu. Później to robiłaś, ale na początku mi tego zabrakło – oddzielnie myśli od zachowań, akapitem lub pustym wierszem.

Do stylu się nie przczepię, bo znowu nie mam do czego. Jest wspaniale napisane, a mnie dotyka w szczególności, gdyż to właśnie w nocy piszę, to właśnie w nocy biorę inspiracje z koszmarówbi najważniejsze – to właśnie w nocy pojawiają się gwiazdy, czyli jedna z moich największych pasji. Pokazują jak bardzo nikim jestem, zawstydzając sowim pięknem, tak jak o tym wspominałaś.
Podsumowując. Kawał dobrej roboty, naprawdę. Rataj, w tym os, pokazałaś na jak wiele cię stać. Jeszcze raz, kawał dobrej roboty 🦄💜

Odpowiedz
1
Libera

Libera

@Zwierzakowa 🦊❤️ napisałam po innym komem, ale powtórzę. Jest poważny, emocjonalny. Nie jak mój gówniarski i slangowy. Twój nadaje się do opisywania ciężkich przeżyć, głębokich emocji, dużo bardziej niż mój, bo w pełni je oddaje, nie rozprasza niepotrzebnymi rzeczami, np slangiem, tylko właśnie idealnie pokazuje, pozwala poczuć.

Odpowiedz
1

Zwierzakowa

•  AUTOR

@Libera Hm. Mi zaś wydaje się (niekoniecznie w prozie i poezji) właśnie pozbawiony emocji, nie licząc opisów przeżyć bohaterów. Sam narrator do wszystkiego podchodzi trzeźwo i beznamietnie.

Odpowiedz
pokaż więcej odpowiedzi (1)

S...l

Nie mam pytań…
To jest po prostu CUDO!!! Naprawdę!!! Chyba najlepszy One Shot jaki czytałam!!! Naprawdę! Kocham twoje quizy/opowiadania!!! Wszystkie są cudowne tak jak ty! W porównaniu do mojich opowiadań to, to jest… Jak z bajki! Po prostu ja to kocham… 💕💕💕

Odpowiedz
1

Zwierzakowa

•  AUTOR

@Secret___Girl Cóż, nie była to szczególnie ciężka praca. Opisalam swą codzienność.

Odpowiedz
1

S...l

@Zwierzakowa wow… chciałabym móc tak jak ty przepięknie pisać!

Odpowiedz
pokaż więcej odpowiedzi (2)

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej