HOROSKOP SŁOWIAŃSKI: CZYM OBDARZYŁ CIĘ TWÓJ BOSKI PATRON.


Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 95

Hockstetter

Hockstetter

Twoim patronem jest bogini Marzanna
Marzanna to jedno z najstarszych bóstw słowiańskiego panteonu. Władczyni Życia i Śmierci. Ma ona dwa oblicza – tej, która odpowiada za zimę, śmierć i zastój, i tej, która jest patronką miłości. Najsilniejsze osobowości słowiańskiego horoskopu. Dysponują skrytą, tajemną, niemal magiczną siłą. Nadzwyczaj cierpliwi, zdyscyplinowani i uparci są ludzie z tego okresu roku. Rzadko się denerwują czy niepokoją – wiedzą, że prędzej czy później i tak dopną swego. Miłość to dla nich forma walki, nawet w związkach nie zapominają o konkurencji. Starają się kontrolować emocje, co czyni z nich niezłych manipulantów i osoby bardzo niebezpieczne dla wrogów. To indywidualiści, dlatego trudno pracuje się im w zespole. Dużo wymagają od współpracowników, czym nie wzbudzają sympatii. Ciułają grosz do grosza. Każdy wydatek traktują jak karę. Przez co nie są otoczeni wianuszkiem przyjaciół, a bliscy mogą ich się obawiać. Powołaniem urodzonych w tym okresie jest zajęcie się medycyną, uzdrawianiem, zwłaszcza chirurgią lub anestezjologią, w czym pomagać im będą ich żelazne nerwy i stoicyzm. Rozumieją ukryte przyczyny chorób, a powiada się też, że potrafią czasem umarłego wyrwać Kostusze spod kosy. Sami też są w szczególny sposób chronieni, wychodzą cało z nawet najbardziej katastrofalnych sytuacji. Jeśli urodziłeś się pod tym znakiem, pisane Ci jest długie życie w doskonałej fizycznej formie. Czy opis darów patrona pasuje do Ciebie? Źródło: https://ezotop.pl

Odpowiedz
Yuki_Onna_Sakura_Onna

Yuki_Onna_Sakura_Onna

Marzanna

Odpowiedz
LoveLisy

LoveLisy

Czarnobóg. Zgadza się w połowie. Nie bardzo pasuję do roli przywódcy

Odpowiedz
1
asiulka74

asiulka74

Twoim patronem jest bóg Weles.
W sumie się zgadza.

Odpowiedz
1

j...c

Twoim patronem jest bogini Dodola

Wiecznie młoda bogini piękna oraz miłości czystej i nieskalanej. Jest patronką początku lata nie tylko w przyrodzie, ale też w życiu człowieka – czyli młodości i młodzieży. Szczególnie opiekuje się młodymi dziewczętami i ich zajęciami – grami, zabawami, pieśniami, wróżbami i wszelkimi dziewczyńskimi sekretami. Ludzie urodzeni w tym okresie mają mnóstwo energii dostarczonej przez letnie przesilenie i cieszą się doskonałym zdrowiem. Pomimo to nie lubią się przemęczać. Ponad działanie przedkładają kontemplację i wypoczynek. Najbardziej cenią sukcesy, które przychodzą bez zbytniego wysiłku, dlatego inni mogą uważać ich za osobę leniwą. Tymczasem to po prostu mądrze wydatkowana energia. Za to młodości ducha i umiejętności relaksu można im pozazdrościć. Pomagają im w przetrwaniu szczera wiara w cuda i czystość duchowa. Często mają niewiarygodnego farta. W miłości różnie się wiedzie, bo ich poglądy mogą odbiegać od ogólnie przyjętych, a niechęć Dodoli do podporządkowania się konwenansom czyni z nich partnerów trudnych i wymagających. Pieniądze ich się nie trzymają, ale zwykle udaje się im zarobić na potrzeby swoje oraz rodziny. Poza tym – jeśli już w coś zainwestują, zwykle bardzo dobrze na tym wychodzą. Mają ogromną intuicję i szczęście do przyjaciół, starają się bowiem zawsze ich wysłuchać i wspomóc nienachalną radą. Dla swoich bliskich i przyjaciół jesteś jak talizman przyciągający szczęście – trochę tego Twojego powodzenia spływa zawsze też i na nich. Czy opis darów patrona pasuje do Ciebie? Napisz w komentarzu! Źródło: https://ezotop.pl

Odpowiedz
1
Cirilla_Z_Rivii

Cirilla_Z_Rivii

Twoim patronem jest bogini Żywa
Żywia-Siwa jest wyjątkowo przychylna ludziom. Opiekunka zagród i ogrodów, pani drzew i krzewów owocowych, zagonów jarzynowych i ptactwa domowego. W jej opiece znajdują się wszelkie płody od chwili, gdy znajdą się w stodole i spichrzu. Patronka seksualności, kobiecości, płodności. Niegdyś wschodni Słowianie kładli się na mokrej ziemi i wyznawali jej swoje grzechy.

Urodzeni pod tym znakiem odznaczają się skromnością, są gościnni i doceniają urodę życia. Cieszą się z drobiazgów, nie są małostkowi, czym zjednują sobie innych. Są mili w obejściu, łatwo się z nimi żyje i pracuje. W ich domu zawsze jest pełno gości i śmiechu. Nie lubią zaległych spraw, dlatego mogą czasem sprawiać wrażenie raptusów. Są sumienni i pracowici, więc odnoszą sukcesy. Jeśli za bardzo poświęcą się życiu zawodowemu, grozi im pracoholizm. W kontaktach z ludźmi niebywale cierpliwi i tolerancyjni. W sobie właściwy nienachalny sposób wygaszają wszelkie konflikty, łagodzą spory, godzą zwaśnionych, rozgrzewają smutne dusze. Starają się być zapobiegliwi i ostrożni, patrzą w przyszłość z niejaką obawą. Lubią, gdy w ich życiu panuje porządek i rutyna, zmiany witają niechętnie i z podejrzliwością. Może jednak się zdarzyć, że są nazbyt konserwatywni i nietolerancyjni, co w skrajnych wypadkach powoduje nieufność wobec ludzi oraz pesymizm. Tam, gdzie przewodzą, rzeczy układają się jakby „same”, ku ogólnemu zadowoleniu wszystkich zainteresowanych.

Czy opis darów patrona pasuje do Ciebie? Napisz w komentarzu!

Odpowiedz
1

E...a

Twoim patronem jest bóg Czarnobóg
Ludziom urodzonym w tym okresie patronuje jeden z dwóch stworzycieli świata, bóg Czarnobóg. Niszczy to, co niepotrzebne i szkodliwe. Obdarza Cię pomyślnością finansową i zsyła korzystne okoliczności.

Ludzie urodzeni w tym czasie są nieustraszeni i waleczni. Nie oglądają się za siebie, myślą perspektywicznie i przyszłościowo. Mają zdolności przywódcze i są szefami mobilizującymi innych do działania. Pełni optymizmu, wytrwale dążącymi do celu. Cenią stałe i spokojne związki, przekładają miłość na całe życie nad przelotne i pełne szaleństwa romanse. Nie lubią niespodzianek, trudno ich też nazwać osobą spontaniczną. Cech*** ich za to duża wyobraźnia, umiejętność odpuszczania przeszłości, mądrość i intuicja. Zaś problemem może być to, że za dużo od siebie wymagają i swoją miarą mierzą innych, którzy nie zawsze są tak odpowiedzialni. Przez co często przeżywają miłosne rozczarowania, albo zawodzą się na współpracownikach.

Podoba mi się zarówno patron, jak i cechy. Dodatkowo, całkiem dobrze mnie to opisuje.

Swoją drogą, jestem cholernie dumna ze swojego słowiańskiego pochodzenia <3

Odpowiedz
2
Bachantka

Bachantka

•  AUTOR

@EloszQa super, ja też

Odpowiedz
1

E...a

@Bachantka Jak dobrze, że ktoś inny też docenia tak wielki dar ^^

Odpowiedz
1
.Jean.Gay.

.Jean.Gay.

Czarnobóg 💞💞💞
W 100% prawda, cała ja

Odpowiedz
1
Bachantka

Bachantka

•  AUTOR
Odpowiedz
-Herbata-

-Herbata-

Ciekawa sprawa. Ten słowiański horoskop jest często wręcz sprzeczny z tym zodiakowym. (nie mówie przez to że jest zły.) np. Normalnie Panny są pokazywane jako dość spokojne osoby, lubiące tradycje, uporządkowane itp. Tutaj są to osoby raczej nerwowe i porywcze idące własną drogą.
Śmieszy mnie to że ten słowianski horoskop różni się tak od normalnego. ;)

Odpowiedz
1
Bachantka

Bachantka

•  AUTOR

@kotka303 widać Słowianie są jedyni w swoim rodzaju :)

Odpowiedz
PositiveMind

PositiveMind

Siemargł jest strażnikiem zasiewów, Drzewa Życia, żertw składanych Bogom, oraz wejścia do Nawii, zaświatów. Opiekun ludzi walczący ze smokami powietrza, które wywoływały klęski żywiołowe. Tylko raz w roku, podczas jesiennej równonocy, porzuca swe obowiązki, by oddać się miłosnym igraszkom z Kupalnicą, a owocem tej miłości są Kupało i Kostroma. Ludzie urodzeni pod opieką Siemargła to prawdziwi wojownicy. Z optymizmem patrzą w przyszłość, są aktywni i pewni siebie. Silni duchem i niespokojni, wciąż o coś walczą, coś próbują osiągnąć, dążą do zwycięstwa, cokolwiek by to miało oznaczać. Podołają właściwie każdemu zadaniu, najchętniej jednak angażują się tam, gdzie toczy się walka o sprawiedliwość. Prowadzi to często do swego rodzaju czarno-białego widzenia rzeczywistości, dużą spontanicznością i skłonnością do buntowania się. Tak jak ich patron, mają niezwykłą zdolność dodawania innym sił i ducha. Bardziej cenią sobie wewnętrzne poczucie moralności niż ogólnie uznawane zakazy i nakazy. Jako przełożeni dbają o podwładnych. Uczciwie i ciężką pracą osiągają bogactwo i wysoką pozycję społeczną. Nawet jeśli z zewnątrz wydają się chłodni, w głębi ich duszy kryje się gorące słońce. Wspaniali kompani i współbiesiadnicy, przyciągają przyjaciół jak magnes. Swoich wybranków otaczają głęboką, namiętną i bezwarunkową miłością. W związkach zawsze są wierni, lojalni i uczciwi. Mają szanse zostać wybitnymi sportowcami lub dociekliwymi badaczami. Często działają w polityce. Interesują się fantastyką, niezwykłymi zjawiskami przyrody, równoległymi światami, gwiazdami. Lubią patrzeć w niebo, dumając nad istotą Wszechrzeczy. Dużo czytają, przez co przez niektórych mogą być postrzegani jako „chodzące encyklopedie”. Czy opis darów patrona pasuje do Ciebie?
Tak💗

Odpowiedz
1

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej