Słowiański horoskop – jaka roślina i związane z nią bóstwo Cię opisuje?

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Zauważyłeś literówkę, błąd ortograficzny lub stylistyczny? Napisz do nas.
Sprawdź najnowsze posty na Instagramie! @samequizy

Komentarze sameQuizy: 87

Skulli

Skulli

Dąb
Dąb jest symbolem i świętym drzewem boga piorunowego Peruna. Perun to władca nieba. Jeździł po nieboskłonie na białym koniu lub wozem ciągniętym przez takowego. Uważano, że jego bronią jest kamienny piorun. Krył się pod wieloma imionami. Na północy istniał jako Świętowit. Osoby urodzone w znaku Dębu, obdarzone łaską Peruna są władcze i ambitne. Za wszelką cenę dążą do sukcesu zarówno na polu zawodowym jak i rodzinnym. Szybko podejmują decyzje i rzadko się poddają. Bywają despotyczne. Nie umieją dopasować się do zmieniających się okoliczności. Nigdy jednak nie załamują się porażką. Zwykle szybko pną się na kolejnych szczeblach kariery. Cenią relacje rodzinne i są niezwykle przywiązane do swoich dzieci. Jednocześnie wiodą bardzo towarzyskie życie. Rodzina jest jednak dla nich najważniejsza. Nigdy nie przedłożą dobra przyjaciela nad dobro osoby, z którą łączą je więzy krwi.

Odpowiedz
1

natik2008

Jesion emmm opis opisuje do mn he he mnie prześladuje pech -.-

Odpowiedz
1
Bubbly_Sunflower

Bubbly_Sunflower

Leszczyna
Opis jest bardzo intrygujący c;

Odpowiedz
1
Svet_lana

Svet_lana

Dąb jest symbolem i świętym drzewem boga piorunowego Peruna. Perun to władca nieba. Jeździł po nieboskłonie na białym koniu lub wozem ciągniętym przez takowego. Uważano, że jego bronią jest kamienny piorun. Krył się pod wieloma imionami. Na północy istniał jako Świętowit. Osoby urodzone w znaku Dębu, obdarzone łaską Peruna są władcze i ambitne. Za wszelką cenę dążą do sukcesu zarówno na polu zawodowym jak i rodzinnym. Szybko podejmują decyzje i rzadko się poddają. Bywają despotyczne. Nie umieją dopasować się do zmieniających się okoliczności. Nigdy jednak nie załamują się porażką. Zwykle szybko pną się na kolejnych szczeblach kariery. Cenią relacje rodzinne i są niezwykle przywiązane do swoich dzieci. Jednocześnie wiodą bardzo towarzyskie życie. Rodzina jest jednak dla nich najważniejsza. Nigdy nie przedłożą dobra przyjaciela nad dobro osoby, z którą łączą je więzy krwi. Podziel się wynikiem w komentarzu! [źródło: Nowy sekretnik szeptuchy]
Cała prawda o mnie!

Odpowiedz
2
FallenPuppeteer

FallenPuppeteer

Jak wiele pracy musiałaś włożyć w to opowiadanie to jest wręcz niesamowite. Sam pomysł, wykonanie no i rośliny, do których mam ostatnimi czasy słabość, oraz mitologia słowiańska to zachwycająca kompozycja. Mam ochotę biegać po lasach, kąpać się w lodowatej rzece i pomagać jakieś leśnej zielarce po odczytaniu wyniku, haha.

Odpowiedz
1
Kira91

Kira91

•  AUTOR

@FallenPuppeteer Dziękuję, miło mi to słyszeć :) Ja sama jestem zafascynowana rodzimą mitologią i często w moich interaktywnych opowiadaniach staram się coś z niej przemycić :) Moje pierwszy quiz – przetrwanie był związany ze słowiańskimi istotami.

Odpowiedz
1

zuczek.pl

Jarzębina symbolizuje boginię Lelę. To boginka wiosny, piękna i miłości. Utożsamiania jest ze swoją matką Ładą. Czasami nazywana jest Jutrzenką. Lela stanowi żeński odpowiednik Jaryły. Była opiekunką dzieci i młodych kobiet wkraczających w dorosłość. Zakochani zwracali się do niej z prośbami o rozbudzenie miłości u drugiej osoby. Była patronką narzeczonych. Osoby urodzone pod znakiem Jarzębiny obdarzone łaską Leli, nigdy nie zadowalają się półśrodkami. Zawsze uparcie dążą do celu. Bywają impulsywne. Pragną czerpać z życia pełnymi garściami. Nienawidzą czekać, efekty swoich czynów chcą widzieć od razu. Lubią żyć na wysokim poziomie, mają skłonność do szastania pieniędzmi. Uwielbiają otaczać się drogimi przedmiotami. Cenią sobie oryginalność i cech*** je wysoka wyobraźnia. Będą najszczęśliwsze, jeżeli zwiążą swoje życie ze sztuką. Są stałe w uczuciach, nienawidzą zdrady i brzydzą się nią. Z powodu swojego niezbyt łatwego charakteru często mają trudność w znalezieniu partnera. W miłości uchodzą za niezwykle pomysłowych kochanków.
Wszystko się zgadza! Jestem pod wrażeniem

Odpowiedz
1
X.Sofia.Miruk.X

X.Sofia.Miruk.X

Dziurawiec jest symbolem bogini Mokosz, która jest opiekunką życia i rolnictwa. Wierzono, że na wiosnę Mokosz staje się brzemienna. Z tego powodu w okolice Jarego Święta nie wolno było wbijać w ziemię kołków ani łopat, by niecący jej nie skrzywdzić lub nie obrazić. Mokosz była patronką kobiet i niemowląt. Młode matki oddawały dzieci pod jej opiekę kładąc je na chwilę na ziemi. Ciała zmarłych dzieci chowano w ziemi, by Mokosz je wychowała. Osoby urodzone w znaku Dziurawca, obdarzone łaską Mokosz charakteryzują się analitycznym myśleniem. Cenią logikę. Są uczuciowe i nienawidzą kłamać. Często widzą świat jedynie w czerni i bieli. W kontaktach międzyludzkich są uczciwe i cierpliwe, ale nie ufają od razu. Cech*** je niezwykła pracowitość, ale i skromność. Uwielbiają spokój i nie cierpią zmian, zwłaszcza tych gwałtownych. Bywają przesadnie oszczędne. Mają skłonność do narzekania. Rodzina jest dla nich świętością i bardzo rzadko zrywają więzi małżeńskie. Wierzą, że ciężką pracą zdołają pokonać każdy kryzys. Podziel się wynikiem w komentarzu! [źródło: Nowy sekretnik szeptuchy]
Zgadzam się z tym opisem ☆v☆

Odpowiedz
1
DreamNightmare

DreamNightmare

Dziurawiec
Dziurawiec jest symbolem bogini Mokosz, która jest opiekunką życia i rolnictwa. Wierzono, że na wiosnę Mokosz staje się brzemienna. Z tego powodu w okolice Jarego Święta nie wolno było wbijać w ziemię kołków ani łopat, by niecący jej nie skrzywdzić lub nie obrazić. Mokosz była patronką kobiet i niemowląt. Młode matki oddawały dzieci pod jej opiekę kładąc je na chwilę na ziemi. Ciała zmarłych dzieci chowano w ziemi, by Mokosz je wychowała. Osoby urodzone w znaku Dziurawca, obdarzone łaską Mokosz charakteryzują się analitycznym myśleniem. Cenią logikę. Są uczuciowe i nienawidzą kłamać. Często widzą świat jedynie w czerni i bieli. W kontaktach międzyludzkich są uczciwe i cierpliwe, ale nie ufają od razu. Cech*** je niezwykła pracowitość, ale i skromność. Uwielbiają spokój i nie cierpią zmian, zwłaszcza tych gwałtownych. Bywają przesadnie oszczędne. Mają skłonność do narzekania. Rodzina jest dla nich świętością i bardzo rzadko zrywają więzi małżeńskie. Wierzą, że ciężką pracą zdołają pokonać każdy kryzys.
Wow opis pasuje idealnie
Super quiz ❣

Odpowiedz
1
Kira91

Kira91

•  AUTOR

@DreamNightmare Dziękuję :)

Odpowiedz
1
Neko_ChanPL

Neko_ChanPL

Mak

Podczas stosowania maku, a dokładniej soku mlecznego z makówki, czyli opium, można doznać wizji, przekroczyć bramy zaświatów i dlatego Mak był często kojarzony z Welesem, który jest bogiem podziemi.
Zgodnie z legendami Weles zasiada na złotym tronie, wśród korzeni drzewa kosmicznego. Bardzo rzadko pojawia się na ziemi. Według niektórych przekazów jest przykuty do tronu i dlatego nie może z niego zejść. Osoby urodzone pod znakiem Maku i obdarzone łaską Welesa są niezależne i wytrwałe. Nie lubią, gdy ktoś mówi im co mają robić. Potrafią odnaleźć się w każdej sytuacji i nie są materialistami. Często są bardzo spokojne. Mimo to łatwo ulegają pokusom. Lubią wydawać pieniądze na swoje zachcianki, ale tak samo chętnie wspomagają potrzebujących. Mimo to prawie nigdy nie cierpią biedy. Umieją wpływać na decyzje innych osób i gdy mają jakiś pomysł, bez trudu potrafią wszystkich do niego przekonać. Często skupiając się na własnym dobru i celach potrafią zapomnieć o innych. W miłości uchodzą za najlepszych kochanków. Nie zawsze udaje im się dochować wierności, przez co często unikają zobowiązań. Podziel się wynikiem w komentarzu!
[źródło: Nowy sekretnik szeptuchy]

Odpowiedz
1
nocnafuria16

nocnafuria16

Mak

Odpowiedz
2

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej