Opowiadania mogą zawierać treści nieodpowiednie dla osób nieletnich. Zostaje w nich zachowana oryginalna pisownia.

Moje ostatnie życzenie

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Quiz w Poczekalni. Zawiera nieodpowiednie treści? Wyślij zgłoszenie

Komentarze sameQuizy: 8

Vivien09

Vivien09

Cały tekst świetny, ale boże, ten fragment w zakończeniu! Genialny!

Odpowiedz
1
Aleksandra_Nienna

Aleksandra_Nienna

Błagam powiedz mi, jak to robisz, że tak wspaniale malujesz słowami? Czuję się jakbym oglądała jakieś przedstawienie, w którym zamiast aktorów są słowa, a wszystko tańczy.
Mimo iż nie do końca zgadzam się z osobą mówiącą, wszystko jest ukazane z ogromną szczerością i wywiera na mnie ogromne wrażenie.

Odpowiedz
1
Davil

Davil

„Nie bój śmierci – bój się stanu, w którym umrzesz!”
Ja: Grrr, Alabama…

Odpowiedz
1
_Spero_

_Spero_

Zimno nam, każdego dnia, bo tak naprawdę nie wiemy kiedy kalendarz przestanie wyliczać dla nas następne dni.
Myślę, że tak jak większość ludzi, boję się tego „ostatniego oddechu”, który kiedyś wezmę, ale jednocześnie czuję, że to jedyna rzecz, której wydarzenia się jestem pewna. Szczerze powiem, że przeraża mnie też ta nicość, która potem mnie czeka. Ta ciemność, w której wszyscy oślepniemy, ta pustka, w której wszyscy będziemy głusi.
Jednak jeśli mogę jakoś pomóc, bohaterowi tego opowiadania, bardzo chciałabym, żeby dostał gruby koc, który sprawi, że dłonie mu nie zmarzną, słyszałam, że Śmierć jest bardziej przyjazna, gdy czuje ciepło, bijące od dłoni nowego towarzysza. Często zapominamy, że Śmierć nie jest zła, jest po prostu samotna i chce odnaleźć nowych przyjaciół, chociażby po to, by tylko poprowadzić ich za rękę.
Wspaniała praca, cudowny przekaz, aż ta ciemność wydaje się być jaśniejsza.

Odpowiedz
2
FallenPuppeteer

FallenPuppeteer

•  AUTOR

@Inna_Na_Zawsze również mam nadzieję, że bohater dostanie gruby koc, żeby nie zmarznąć, bo zimno zawsze jest przejmujące.

Odpowiedz
2
WeraHatake

WeraHatake

Naprawdę świetny utwór traktujący o śmierci – mimo wszystko pocieszający, jeśli chodzi o porównanie tego, co po śmierci, do snu ^_^ No i podoba mi się przedstawiona przez Ciebie perspektywa sceptyka, praktycznie dekadenta. I ten ostatni kawałek w wyniku, który mimo całej pewności reszty utworu jest wątpliwością, która zostaje, gdyż po śmierci nie mamy władzy nad tym, co ludzie poczną z naszym ciałem (przynajmniej teoretycznie, bo wiadomo, że można komuś przekazać swoją ostatnią wolę). Wybacz moje słabe słowa, ale wobec Twoich każde bledną ♥

Odpowiedz
1
EverlastingPoet

EverlastingPoet

Wiesz, co najbardziej kocham w Twoich pracach? Że mówisz o wszystkim tak dosadnie, bezpośrednio, jednocześnie zgrabnie ubierajac każdy wers w suknie języków poetyckich.
Wydawać by się mogło, że o śmierci nie sposób się rozpisywać. Ani nawet ruszać tego tematu. Coś było, przeminęło, koniec. Mimo tego, mnie najbardziej czarują prace właśnie o życiu tym, które się kończy. Pojęcie skończoności wydaje się nam tak odległe, a jednocześnie każdego wieczoru zasypiamy, słuchając kołysanek śpiewanych nam przez tykający zegar. Niesamowite, nieprawdaż?

Często mam wrażenie że nigdy nie napiszesz pracy, po której przeczytaniu moje serce nie zabije mocniej. Ten shot jeszcze bardziej utwierdził mnie w tym przekonaniu. Nie mam nic więcej do powiedzenia, wiedz tylko, że ubóstwiam to opowiadanie.

Odpowiedz
3
FallenPuppeteer

FallenPuppeteer

•  AUTOR

@Magic_Cat i pomyśleć, że zegar wciąż tyka, a my nie znamy momentu, w którym przestanie.

Odpowiedz
2

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej