Opowiadania mogą zawierać treści nieodpowiednie dla osób nieletnich. Zostaje w nich zachowana oryginalna pisownia.

Włóczęga


Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Quiz w Poczekalni. Zawiera nieodpowiednie treści? Wyślij zgłoszenie

Komentarze sameQuizy: 31

The_amator_poet.

The_amator_poet.

NIE WYGRAŁO? To jest wspaniałe! Te cudowne opisy wprowadzają czytelnika w nastrój i sprawiają, że możemy się poczuć jak główny bohater. Osobiście odczuwam ta opowieść ma odnosić się do naszego prawdziwego życia. Każdy z nas ma swoje marzenia i jeśli ma w sobie siłę, to je realizuje. Odmienność wśród ludzi, tak jak w przypadku "mistrza" i "ucznia". Ukazany tu ten szary świat, który niekoniecznie musi taki być. To jest chwilowa zmiana nastroju, która sprawia, że zmienia się dla nas cały świat. Co jeszcze chciałam powiedzieć… Niektóre marzenia mogą być ekstremalne i niebezpieczne, a dla nas mogą wydawać się naszym nowym życiem, a potem nam się znudzą. Ale nie odkryjemy tego, jeśli nie spróbujemy. Trzeba zawsze zachowywać ostrożność. Ja oczywiście nie znam się na pisaniu, próbowałam coś pisać, ale nic z tego. Raczej nie mam talentu. Napisałam tutaj parę opowiadań ale nie cieszą się jakąś chociażby minimalną popularnością. Ah, może nie popularnością, ale nie są chyba zbyt zadowalające. No cóż. Za to Ty masz talent i właśnie takie osoby lubię :) To wszystko napisałam prosto z serca, więc nie ma co zwracać na mnie uwagi, to po prostu moje odczucia. Chcę na koniec jeszcze tylko powiedzieć, że to jest WSPA-NIA-ŁE 💗💗💗

Odpowiedz
1
TW

TW

•  AUTOR

@._Miss_Minutes_. O, ciekawa interpretacja… Bardzo dziękuję za tak miłe słowa :) I pewnie zaraz zobaczę Twoje opowiadania… Nie ma się c za bardzo smucić, często to nie kwestia talentu tylko czasu. Ja piszę od jakichś 17 lat (tak, jestem starym człowiekiem, mam 23 lata a zaczęłam kiedy miałam 6) więc jasne, że mam w tym wprawę… Nie wiem jeszcze, jak Ty piszesz, ale nawet, jeśli są tam niedociągnięcia to jeśli masz ochotę się rozwijać, myślę, że można je pokonać :)

Odpowiedz
1
The_amator_poet.

The_amator_poet.

@TW dziękuję bardzo 💖

Odpowiedz
1
Pyladea

Pyladea

Bardzo głębokie i nie miałabym nic przeciwko omawiania go w kontekście pokolenia "współczesność" na lekcjach polskiego. Przepraszam za to skojarzenie, ale akurat z czwartymi klasami niedawno i twórczości Stachury rozmawiałam i jakoś nie mogłam opędzić się od skojarzeń. Podoba mi się taki oniryczny na poły klimat wywołanyvi samym pejzażem i dziwnością zdarzeń, podoba mi się kreacja głównego bohatera na takiego trochę naiwnego, wrażliwego… stylistyka przypomina mi w ogóle lektury z kręgu tzw. realizmu magicznego – tam też często pojawiają się motywy snu i wędrówki po takiej niedookreślonej przestrzeni, poza tym jest bardzo głęboko j filozoficznie i podziwiam kondensację treści w tak zwięzłym opowiadania. Poprostu ładne, przyjemne i dające do myślenia.

Odpowiedz
2
TW

TW

•  AUTOR

@Pyladea Wow, to duży jest komplement… Dziękuję <3 W jakim sensie Ci się skojarzyła twórczość Stachury? Bo o ile go lubię, chyba wyszła mi bardziej polemika z jego podejściem do życia. Albo nie do końca, bo akurat dostrzeganie piękna natury i świata to moim zdaniem fajna rzecz, tylko uciekanie na to konto od społeczeństwa i odpowiedzialności to moim zdaniem nie dobra droga.
Dziękuję za przypomnienie słowa "realizm magiczny", bo faktycznie to to chyba jest, a nie pamiętałam, że to się tak nazywa, i nie wiedziałam, czy napisałam fantastykęczy nie.
Kondensacja treści wyszła mi przypadkiem, bo miałam limit stron i czasu… ale chyba wyszła na dobre, bo oryginalne zakończenie miało iść bardziej w kierunku snu, na którym jest oparte to opowiadanie, a w którym obaj włóczędzy zostają aresztowani i straceni za palenie ogniska w niedozwolonym miejscu… zdecydowanie mi się mniej podoba niż to, które w końcu napisałam. Mojej mamie też się tamto nie podobało, i słusznie mi doradziła.

Odpowiedz
2
Pyladea

Pyladea

@TW Stachura był właśnie znany z takiego nomadycznego życia. Fakt, że twój tekst ma polemiczny wydźwięk, ale sam motyw przewodni podobny.

Odpowiedz
WeraHatake

WeraHatake

Na pewno skłania do refleksji, co jest dużym plusem. Podoba mi się, że nie jest tu gloryfikowana decyzja naszego neo-włóczęgi, że on sam podczas wędrówki bardziej odkrywa siebie i że jego 'mistrz' jest niejako jego przeciwieństwem. Fajno ^w^ ♥

A to drugie opowiadanie kiedyś pokażesz?

Odpowiedz
2
TW

TW

•  AUTOR

@WeraHatake A mogę przesłać jak chcesz… dziękuję za zainteresowanie :)

Odpowiedz
1
WeraHatake

WeraHatake

@TW Dzięki ♥ Nie ma za co – lubię czytać Twoje twory ^_^

Odpowiedz
pokaż więcej odpowiedzi (2)
KotKsiazkowy

KotKsiazkowy

Świetne!
Skojarzyło mi się trochę z legendą o świętym Aleksym (tym co zwiał w noc poślubną żeby zostać ascetą), właśnie pod względem zbieżności sytuacji tych bohaterów.

Odpowiedz
2
.Emisia.

.Emisia.

Ciekawe, trochę zaskakujące, nietypowe, ma baśniowy klimat :)

Odpowiedz
2
TW

TW

•  AUTOR

@.Emisia. Dziękuję <3

Odpowiedz
1
Arielka535

Arielka535

I'm a little confused, ale pracę słowem masz świetną

Odpowiedz
1
TW

TW

•  AUTOR

@Arielka535 Osztydziękuję <3
Opowiadanie jest napisane trochę w realizmie magicznym, i miało być polemiką z poglądem, że ucieczka od odpowiedzialności, "systemu" i "szarej rzeczywistości" to to, co daje wolność i szczęście.

Odpowiedz
2
AnnieOaklay

AnnieOaklay

Domyślam się, że koncept opowiadania ogromnie by mnie irytował, gdyby nie było tak dobrze napisane. Zdajesz sobie pewnie z tego sprawę, ale i tak to powiem, że Twój warsztat pisarski jest na naprawdę wysokim poziomie, przez co nawet ten potencjalnie irytujący pomysł wymusił na mnie refleksje.

Odpowiedz
4
TW

TW

•  AUTOR

@AnnieOaklay @mustakissa Kurcze, nawet nie pomyślałam, że to opowiadanie można odczytywać inaczej niż jako krytykę postawy tego gościa…

Odpowiedz
2
mustakissa

mustakissa

@TW Pewnie można, bo są osoby, które zachwycają się wszelkimi jednostkami idącymi rzekomo pod prąd, wbrew systemowi czy jak tam też to nazwą – cóż z tego, że są gotowi iść tak choćby po trupach, ale i tak w co niektórych podziw wzbudzą.

Odpowiedz
1
pokaż więcej odpowiedzi (3)
.Toni.

.Toni.

Dziękuję za kolejną wymówkę by nie uczyć się geografii

Chociaż styl narracji (nie wiem czy to to?) przywodzi mi na myśl dziwne fafiki które znalazłam kiedyś na wattpadzie, to po twojemu fajnie to wyszło ^^

Odpowiedz
1
TW

TW

•  AUTOR

@.Toni. Proszębardzo
Mam nadzeję, że nieuczenie się geografii nie wpłynęło negatywnie na Twoje życie
Oszty, jakie to były fąfiki?

Odpowiedz
1
.Toni.

.Toni.

@TW jakiś chyba z hobbita nie chce mi się szukać teraz… Myślę że już wystarczająco mówiłaś to jak zwykły wyglądać fanfiki z hobbita XD. Ale ogólnie głównym problemem było to że bohaterka tak jagby opowiadała jakieś tragiczne wydarzenia ze swojego życia w sposób w jaki by można było opowiadać no nie wiem, wspomnienia z jakiegoś wyjazdu. Tak przynajmniej mi się to skojarzło. Aka zrobiłam to, poszłam tam, było mi bardzo smutno. Coś tam bla bla bla. I nie wiem pewnie można było to zrobić w takiej formie żeby wyszło to dobrze. Ale przez brak jakiegoś większego opisu wydarzeń i emocji czytało się to co najmniej dziwnie.
A z geografii dostanę pewnie gola, ale to akurat nie przez to Xd

Odpowiedz
LokiSylvie

LokiSylvie

Uważam, że jest cudowne, tak jak wszystkie Twoje prace 😍
Chociaż pisane chyba trochę inaczej, niż zwykle, ale nadal świetnie

Odpowiedz
3
TW

TW

•  AUTOR

@LokiSylvie Ojej, dziękuję <3 Faktycznie, tym razem próbowałam napisać coś w "poważnym" stylu, bo to było na konkurs…

Odpowiedz
1

Irisx

Piękne

Odpowiedz
1
TW

TW

•  AUTOR

@Irisx Dziękuję ^^

Odpowiedz
1

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej