Który bóg śmierci się w Tobie zakocha?

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Zauważyłeś literówkę, błąd ortograficzny lub stylistyczny? Napisz do nas.
Sprawdź najnowsze posty na Instagramie! @samequizy

Komentarze sameQuizy: 77

xdemonicbelle

xdemonicbelle

Hades❤

Odpowiedz
1
emido

emido

Hades
Uuu😎

Odpowiedz
1
BloodyLily

BloodyLily

Thanatos o nieee XD

Odpowiedz
2

Avataraga

Anubis kto to w ogóle jest?

Odpowiedz
Artemida3579

Artemida3579

W egipskiej mitologii bóg o głowie szakala, ściśle łączony z mumifikacją i życiem pozagrobowym.Anubisa łączono z mumifikacją i ochroną zmarłych w ich podróży do zaświatów. Zwykle przedstawiano go jako człowieka o głowie szakala lub w postaci czarnego zwierzęcia (psa bądź szakala) z przewiązaną szyją i cepem w zgięciu tylnej nogi. W starożytnym Egipcie szakal był zazwyczaj kojarzony z cmentarzami, ponieważ odsłaniał ludzkie zwłoki i je zjadał. Charakterystyczna czerń, w jakiej wyobrażano to bóstwo, „nie miała nic wspólnego z szakalem, lecz z barwą rozkładającego się ciała i czarną glebą doliny Nilu, która symbolizowała odrodzenie”.

W kontekście grobowym Anubis zawsze jest przedstawiany jako towarzysz mumii zmarłego, którego ma strzec. Podczas balsamowania preparator mumii był rytualnie przebrany za niego wkładając odpowiednią maskę. Scena ważenia serca z Księgi umarłych zwykle pokazuje Anubisa dokonującego pomiaru decydującego, czy zmarły może wejść do podziemi – królestwa Ozyrysa. Pieczęcie grobowe z okresu Nowego Państwa przedstawiają to bóstwo na szczycie dziewięciu łuków, co miało symbolizować jego dominację nad nieprzyjaciółmi Egiptu.W następstwie połączenia dwóch systemów kosmologicznych (heliopolitańskiej Enneady i hermopolitańskiej Ogdoady), Atum został utożsamiony z Ra, zaś Anubis stał się mniej ważnym bogiem z zaświatów, ustępując w Średnim Państwie popularniejszemu Ozyrysowi. Jednak „Anubis otrzymał miejsce w rodzinie bogów jako… syn Ozyrysa i Neftydy, i w tej roli pomógł Izydzie zmumifikować jego zmarłego ojca”. Kiedy pojawił się mit o Ozyrysie i Izydzie, wynikało z niego, iż ciało Ozyrysa zostało przekazane w darze Anubisowi. W związku z tym stał się on boskim patronem balsamistów: ilustracje z Księgi Umarłych pokazują podczas obrzędu mumifikacji kapłana noszącego maskę szakala, który podtrzymuje mumię.

Był naczelnym bóstwem nomu kynopolitańskiego, na którego obszarze, w miejscowości Szaruna odkryto cmentarzysko mumii psów jako jego zwierząt kultowych. W badanej i rekonstruowanej przez polskich archeologów świątyni królowej Hatszepsut w Deir el-Bahari poświęcona mu była osobna kaplica. Oddawano mu cześć również w rejonie Memfis, Abydos i Dendery.

Odpowiedz
1

Avataraga

@Artemida3579 Aaaaaaaa… Ok

Odpowiedz
Liwi22

Liwi22

Hel 😊
Świetny quiz ❤️

Odpowiedz
1
demonjunior22

demonjunior22

•  AUTOR

@Liwi22 Dzięki :D

Odpowiedz
1
minotaur

minotaur

Morrigan

Odpowiedz
1
MeV3

MeV3

Morrigan💓
Z jakiej mitologi ona jest?😮

Odpowiedz
demonjunior22

demonjunior22

•  AUTOR

@Demongirl_02 Z celtyckiej mitologii .

Odpowiedz
1
MeV3

MeV3

@demonjunior22 okej,thx, muszę przeczytać!

Odpowiedz
1
Artemida3579

Artemida3579

to celtycka bogini magii, podziemia, wojny i zniszczenia. Przedstawiana jest zwykle w zbroi i rynsztunku. Pojawia się wszędzie, gdzie jest wojna. Krąży nad polem bitwy pod postacią kruka lub wrony.

Odpowiedz
2
daddyy

daddyy

Hades, Hades skarbie jakie ty masz wobec mnie planY?XD

Odpowiedz
1
QueenOfElements

QueenOfElements

Hades
Wygląda na to, że Hades, przerażający władca Hadesu (nie jest zbyt dobry w nazywaniu), znów się zakochał! Nie jest łatwym wyczynem zaimponować mu wystarczająco, aby zaczął się kimś interesować. Ale czy tak nie jest lepiej? Nawet, jeśli Hades rzadko angażuje się w romantyczne zajęcia, zawsze gdy to robi, możesz być bardziej niż pewna, że poważnie myśli o swoich zamiarach – i jest gotów udowodnić, że mu na Tobie zależy.

Kolejny quiz w którym wyszedł mi Hades, on coś do mnie chyba ma xD

Odpowiedz
1
Shinmei

Shinmei

Thanatos :)

Odpowiedz
2

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej