Opowiadania mogą zawierać treści nieodpowiednie dla osób nieletnich. Zostaje w nich zachowana oryginalna pisownia.

Artysta

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 40

Fragrance

Fragrance

Chciałabym coś więcej napisać, ale nie potrafię. Odjeło mi mowę, a teraz w ciszy będe się zachwycać tym arcydziełem✨

Odpowiedz
1
.compelling.

.compelling.

•  AUTOR

@Fragrance dziękuję pięknie. ♥

Odpowiedz
1
WeraHatake

WeraHatake

Niesamowita praca. Idealnie oddaje uczucia osób, które tworzą prawdziwie wkładają w swe prace swoje serca.

Odpowiedz
1
.compelling.

.compelling.

•  AUTOR

@WeraHatake cieszę się, że udało mi się to dobrze oddać. ślicznie dziękuję!

Odpowiedz
1
WeraHatake

WeraHatake

@.compelling. Nie ma za co!

Odpowiedz
1
Przenikliwa

Przenikliwa

Jestem pod dużym wrażeniem, jak przepięknie opisujesz to wszystko❤ zupełnie jakby słowa płynęły, cudowna praca😍

Odpowiedz
1
.compelling.

.compelling.

•  AUTOR

@Przenikliwa dziękuję, właśnie takie słowa motywują mnie do tworzenia kolejnych prac 💗

Odpowiedz
1
Uncertain

Uncertain

Oczarowałaś mnie tym arcydziełem. Twoje słowa snują się w moich myślach, zostawiając w nich trwały ślad. Jesteś prawdziwą artystką💕

Odpowiedz
1
.compelling.

.compelling.

•  AUTOR

@Uncertain jejku, dziękuję za tak cudowne słowa! 💗

Odpowiedz
Olciaki90

Olciaki90

💕

Odpowiedz
1
.Naciaa.

.Naciaa.

To jest przepiękne. Twoje prace mają ogromną głębię, świetne przekazy i cudowne cytaty.
Zwłaszcza ten „Chcę malować o tym co czuję, ale wtedy zapytałbyś czemu ta kartka jest pusta”.
Nie bez przyczyny jesteś tutaj dla nas wielką inspiracją.

Odpowiedz
2
.compelling.

.compelling.

•  AUTOR

@.Naciaa. Takie słowa bardzo mnie cieszą i upewniają, że to co robię ma sens, dziękuję! 💗

Odpowiedz
1
inezoleqq

inezoleqq

Uważam że Twoja praca jest bardzo fajna

Odpowiedz
2
.compelling.

.compelling.

•  AUTOR

@inezoleqq Dziękuję 💗

Odpowiedz
1
FlamesAndGold

FlamesAndGold

Oki, a tak poza tym, uwielbiam tę pracę, bardzo chętnie zapoznam się z Twoją twórczością. Cieszę się, że na tej stronie wciąż są ludzie, którzy tworzą takie piękne dzieła.

Odpowiedz
1
.compelling.

.compelling.

•  AUTOR

@FlamesAndGold Dziękuję jeszcze raz, bardzo mi miło, że ktoś to docenia 💖

Odpowiedz
1
FlamesAndGold

FlamesAndGold

Aloha ʻOe, droga Autorko!
Na codzień nie mam styczności ani z ocenianiem wierszy, ani liryką jako samym gatunkiem. Specjalizuję się w recenzjowaniu opowiadań, ale i o tym muszę coś wspomnieć, albowiem ta praca ma głęboki przekaz oraz bardzo trafnie ujęła emocje.

W obecnych czasach coraz trudniej znaleźć interesujący pomysł na historię. Wszystko już gdzieś się pojawiło, dlatego wyznaję zasadę, że nie chodzi już nawet o samą ideę, a trafienie słowami w punkt, w sedno sprawy, jak najlepsze jej przedstawienie. Wydaje mi się, że rozumiem znaczenie tego wiersza, widzę, co chciałaś przekazać. Ludzie nie lubią widzieć sensu kryjącego się pod najwspanialszymi dziełami. Dla nich to bezsensowny zlepek słów lub barw, coś abstrakcyjnego, coś odległego. Coś, czego nie umieją poznać. Szukam symboliki w wykrzyknikach i pytajnikach? Czy to wołanie o zrozumienie przelane na papier? Czy miały one podkreślić to wołanie? Przeanalizuję też kolory, bo one też ciekawie się układają. Najpierw na pracach tytułowego artysty pojawiają się czerwień oraz owe wykrzykniki i znaki zapytania. Interpretuję je jako złość, wściekłość, która wiąże się z niezrozumieniem społeczeństwa. Potem pojawia się niebieski. Widzę w nim smutek, który tłumi złość. Potem znowu maluje szkarłatem, lecz tym razem miesza się z czernią. Czerń interpretuję jako coraz głębszą rozpacz, połączenie smutku i złości. Dalej pojawia się „toksyczny żółty”. Do niego mam najwięcej wątpliwości. Często jest to symbol zazdrości, jednak moim zdaniem to nie to. To, coś innego. Czy to zatrucie? Zatrucie umysłu? Widzę w nim ostatnie stadium przed pustką, czy to strach przed tym co usłyszy, bo wie, co powiedzą? Nie jestem pewna, ale chyba to najbliższe określenie. Wiersz kończy się białą kartką, a raczej porażką. Artysta się poddał. Wie, że nikt go nie zrozumie, nie ma nikogo, kto odczytałby sens.

Interesuje mnie, czy to tylko myśli artysty, czy świat realny. Wiele osób boi się niezrozumienia, co doprowadza do tego, że nawet go nie szukają, bojąc się porażki. Wszystkie prace trafiły do kosza, brzmi to trochę w moim przekonaniu, jakby artysta ich nawet nie pokazał. To też ciekawa koncepcja według mnie, lecz nie zobaczyłam innych podstaw, dlatego sądzę raczej, że artysta szukał bliskości, ale jej nie odnalazł.

Bardzo przykre, znam to uczucie, aż nazbyt dobrze.

Mam tylko jedno ALE. Czemu ostry jak nóż? To określenie widzę bardzo często, to jest już trochę takie wydeptane. Żałuję, że nie wystąpiło inne określenie np. Ostry jak kieł tygrysa szablozębnego (to już bardziej do opowiadania), ostry jak sierp tnący zboża, ostry jak turecka szbla… Jest mnóstwo porównań.

Pzodrawiam
~Flames

Odpowiedz
3
.compelling.

.compelling.

•  AUTOR

@FlamesAndGold Dziękuję za tak rozległy komentarz. Bardzo lubię gdy ludzie interpretują moje prace, a ty zrobiłaś to niesamowicie dobrze. To może od początku — dokładnie tak jak napisałaś, ludzie nie szukają sensu w dziełach sztuki i oceniają je na podstawie wyglądu. Często coś czego nie rozumiemy wolimy nazwać „abstrakcyjnym” i nie trudzić się z interpretacją. Jeśli chodzi o wykrzykniki i znaki zapytania, jest to wołanie o pomoc podmiotu lirycznego czyli Artysty. Zmaga się on z problemami psychicznymi, które próbuje przekazać za pomocą swoich obrazów. Niestety jego prace odbierane są tylko pod względem wyglądu, stąd słowa „fenomenalnie”, „pięknie malujesz”. Więc tak, jest to wołanie o zrozumienie. Ostatnie zdanie tego wiersza ma bardzo duże znaczenie w jego interpretacji „Chcę malować o tym co czuję, ale wtedy zapytałbyś czemu kartka jest pusta”. Artyście towarzyszy więc wszechobecna pustka, nie rozumie siebie i swojego umysłu. Ma problem z zrozumieniem własnych myśli – to właśnie „zatruty umysł”. Kolory zinterpretowałaś dobrze, toksyczna żółć oznacza toksyczność jego psychiki. Pusta kartka oznacza pustkę jaką Artysta czuje w środku, kartki patrzą na niego „z wyrzutem”, ponieważ nie chcą wylądować w koszu jak poprzednie. Jest to podkreślenie jego choroby, przecież kartki nie mogą patrzeć i to jeszcze z wyrzutem. Jest to świat realny, Artysta pokazuje swoje prace ale za każdym razem otrzymuje podobne, płytkie odpowiedzi oraz komplementy, a nie o to mu chodzi. Co do porównania „ostry jak nóż” nie ma to większego znaczenie w interpretacji, chyba użyłam go dlatego, że czasem lubię stosować prostotę w swoich pracach. Jeszcze raz dziękuję za komentarz, dzięki temu mam pewność, że ktoś zrozumiał to, co chciałam przekazać 💗

Odpowiedz
2
FlamesAndGold

FlamesAndGold

@.compelling. Tu, du, duu! A nie ma za co, lubię recenzjować jak i analizować prace, bo to bardzo dużo uczy i inspiruje.

Odpowiedz
1
pancakeoweLOVE

pancakeoweLOVE

Piękny one shot! Czytając go miałam ochotę wytłuc tych wszystkich głupców, którzy nie widzą sensu wielu istniejących prac. Którzy patrzą na coś, co każdy z nich mogą zobaczyć od razu, ale nigdy nie szukają filozoficznej części pracy. Tej, która opisuje emocje… Jako osobę z duszą artysty boli mnie to jeszcze bardziej, bo ta ślepota albo bezduszność ludzi widoczna jest nie tylko przy obserwowaniu obrazów, ale też podczas interpretacji opowiadań i w życiu codziennym❤

Odpowiedz
2
.compelling.

.compelling.

•  AUTOR

@pancakeoweLOVE Bardzo dziękuję ci za taki komentarz! Dzięki niemu wiem, że zrozumiałaś wszystko co chciałam przekazać w tym opowiadaniu i wgłębiłaś się w tą filozoficzną część pracy. To milsze niż jakikolwiek komplement, dziękuję 💖

Odpowiedz
2

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej