SZKOLNA ADRENALINA – Znalazłeś się w takiej sytuacji?


Zaczynamy! Z pewnością każdy z nas choć raz miał do zrobienia zadanie domowe. No, ale cóż... zadanie DOMOWE niekoniecznie jest odrabiane przez uczniów w DOMU. Jest przecież tyle ciekawszych zajęć... Czy znalazłeś się kiedyś w sytuacji, kiedy odrabiałeś lub nawet spisywałeś zadanie domowe w pobliżu nauczyciela?
Tak, znalazłem się w tej sytuacji.
Nie przypominam sobie, ale niewykluczone.
Nie, nie znalazłem się w takiej sytuacji.

Ufff... stresująca sytuacja. Ale teraz czas na kolejną! Kartkówka, sprawdzian - same w sobie potrafią przysporzyć nerwów. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy dowiesz się o jednym z nich dopiero w dzień ich pisania... I to jest moment, w którym każda sekunda przerwy i każda przejrzana kartka jest na wagę złota... Byłeś kiedyś w takiej sytuacji?
Byłem!
Nie wiem... możliwe.
Nie, nie miałem takiego ,,szczęścia"...

Pozostańmy jeszcze w tym temacie. Prace pisemne mają to do siebie, że potrafią być... wymagające silnego wytężenia umysłu, a jak wiemy ta sztuka jest dosyć czasochłonna. Czy możesz wyobrazić sobie to uczucie, kiedy Twój długopis porusza się z niezwykłą prędkością, stukając o ławkę z nadludzką siłą aby dopisać choćby te parę słów po usłyszeniu komunikatu brzmiącego niczym wyrok: ,,została minuta do końca"? Czy stoczyłeś kiedykolwiek taką walkę z czasem?
Tak, stoczyłem i jestem z siebie dumny niezależnie od wyniku!
Musiałbym odkopać z zakamarków pamięci takie zdarzenie - nie wiem.
Nie, nie miałem okazji jeszcze w ten sposób zawalczyć z czasem.

Odpowiedź ustna - to również bardzo ciekawe wydarzenie. Nauczyciel patrząc na listę uczniów zastanawia się, kogo zapytać - tak to wygląda z perspektywy belfra. Z perspektywy ucznia, to tak naprawdę łapanka, z której nie każdy może wyjść żywy, szczególnie wtedy, kiedy jego wiedza o temacie nieznacznie przekracza poziom zero. Gdy nauczyciel wybiera potencjalną ofiarę, w międzyczasie szczęśliwcy, którym pozostały jeszcze koła ratunkowe w postaci nieprzygotowań nie wahają się ich użyć. To potęguje nasz stres. Byłeś kiedyś w takiej sytuacji?
Tak, byłem w takiej sytuacji.
Nie jestem pewien...
Nie, nie przytrafiło mi się to.
Reklama

Wspomniane w poprzednim pytaniu nieprzygotowania to niesamowita pomoc dla zdesperowanych uczniów, którzy nie mieli... okazji nauczyć się na odpowiedź lub zrobić zadanie domowe. Niestety - wszystko co dobre szybko się kończy. Nieprzygotowania są limitowane. Dobrze jest, gdy mamy je do dyspozycji - wtedy problemu nie ma. Prawdziwa walka o przetrwanie zaczyna się, gdy nauczyciel zaczyna pytać lub sprawdzać zadanie domowe, akurat jesteś nieprzygotowany, a koła ratunkowe się skończyły. Jak to się mówiło - ostatnia umiera nadzieja... Miałeś okazję doświadczyć takiego zdarzenia?
Oj, miałem!
Prawdopodobnie tak, ale ręki nie dam sobie uciąć.
Nie, nie miałem tej ,,przyjemności".

Teraz coś spoza, a zarazem dotyczące wszystkich tych kategorii - mianowicie ściąganie. Teoretycznie bardziej doświadczeni potrafią uzbroić się w ściągi lub nająć podpowiadaczy nawet pod okiem surowego nauczyciela. Ale przecież nawet najlepsi czasem ponoszą klęski - czy kiedykolwiek zdarzyło się Ci być przyłapanym na nielegalnym odpisywaniu lub podpowiadaniu przez nauczyciela?
Przyłapano mnie...
Nie przypominam sobie.
Nie! Jestem prawdziwym specem od ściągania/podpowiadania!
Nigdy nie ściągałem/podpowiadałem.
Reklama

I teraz pora na (przed)ostatnie już pytanie - czy kiedykolwiek znalazłeś się w jeszcze innej niż podane szkolnej sytuacji stresowej?
Oj tak - w niejednej!
Jakaś by się znalazła.
Musiałbym się zastanowić.
Nie, to już koniec moich doświadczeń.

BONUS! Sytuacje stresowe, stres... a może właśnie nie? Jak to się ma w Twoim przypadku? Przejmujesz się takimi rzeczami? A może wręcz przeciwnie?
Tak, to głosowanie jest w pewnym sensie prawdziwe...
Średnio się przejmuję, ale rzeczywiście niektóre sytuacje potrafią zestresować.
To zależy od lekcji, rodzaju sprawdzania wiedzy, nauczyciela...
Nie, życie jest za krótkie, żeby stresować się takimi rzeczami.

Reklama
158 Super!
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 55

SheaShanna

SheaShanna

Wszystko na nie.

Odpowiedz
Nikusia101

Nikusia101

Sytuacja 1 . Gdy byłam w drugiej klasie to był taki "test" i wszyscy już go pooddawali oprócz mnie. A pani tuż jak wszyscy oprócz mnie oddali, to ona już odpowiedzi podawała i ja ten sprawdzian zgniotłam i do plecaka schowałam, bo myślałam, że może pani pomyśli, że go zgubiła. Pamiętam, że jak to sprawdziła, to była na mnie zła i cała klasa na mnie się gapiła gdy pani powiedziała "gdzie jest twój sprawdzian?" czy coś w tym stylu. Nie pamiętam dokładnie, ale chyba pisałam go jeszcze raz… (to był chyba z polskiego) ta sytuacja była dla mnie bardzo stresująca.

Sytuacja 2 . 4 klasa, miałam tylko jeden długopis, na niemieckim (tak, na niemieckim, niby był on dodatkowy, ale i tak trzeba było na niego chodzić i ćwiczenia samemu kupić). Pisaliśmy kartkówkę, gdy kartkówka się rozpoczęła, to moja koleżanka z wielkim trudem by nie zostać przyłapanym podała mi karteczkę na której napisała, że nie ma długopisu i żebym jej dała, to ja jej oddaję kartkę, że mam tylko jeden. Podpisałam się tylko na kartkówce, no i jej dałam. Ona to pisze pisze tą kartkówkę i nie oddaje. Ja się na nią denerwuje. W końcu ona chciała mi go teraz dać… tylko że pani pomyślała że, ściągi sobie podajemy nie zbyt pamiętam co się stało potem. Zdaje mi się, że po prostu jedynki dostałyśmy.

Odpowiedz
Moon_Neko

Moon_Neko

ja z 2-3 razy pisałam wypracowanie na lekcji na ktorej bylo to sprawdzane i udalo się

Odpowiedz
1
xCrystal_Wolf

xCrystal_Wolf

Jeszcze gorszy jest mobbing w szkole 😓

Odpowiedz
1
Malfoyara_i_Genziara

Malfoyara_i_Genziara

Fajne głosowanie

Odpowiedz
1
Mystery_wolf

Mystery_wolf

•  AUTOR

@Diana2303 ❤️

Odpowiedz

....8

Fajne głosowanie, ale osobiście uważam że opisy były trochę za długie

Odpowiedz
2
Mystery_wolf

Mystery_wolf

•  AUTOR

@Unnown_chan @Unnown_chan dzięki! Miały być dłuższe, żeby wzbudzić… napięcie? Ale szczerze – to zgadzam się trochę przesadziłam, bo za długo się rozwiązuje.😅

Odpowiedz
2
.Missisipi

.Missisipi

Super głosowanie!

Odpowiedz
1
Mystery_wolf

Mystery_wolf

•  AUTOR

@.Missisipi dziękuję bardzo!❤️

Odpowiedz
.LittleCat.

.LittleCat.

Inne sytuacje stresowe? Zdecydowanie w-f

Odpowiedz
3
Mystery_wolf

Mystery_wolf

•  AUTOR

@.LittleCat. zgadzam się🥲

Odpowiedz
_Pingwiniara_

_Pingwiniara_

Super głosowanie, gratuluję SG <33

Odpowiedz
1
Mystery_wolf

Mystery_wolf

•  AUTOR

@Pingwiniara_XD dziękuję!❤️

Odpowiedz
1
alastorek_jelonek

alastorek_jelonek

Dzisiaj mnie prawie przyłapała na ściąganiu xD

Odpowiedz
1
Mystery_wolf

Mystery_wolf

•  AUTOR

@eaff 😨
Dobrze, że prawie

Odpowiedz
1

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej