Jakbyś się poczuł w takiej sytuacji?

Zabawa jest prosta - przedstawiam Ci sytuacje, a Ty zaznaczasz odpowiedź, która jest najbliższa Twojej reakcji. Bierz wszystko z dystansem - nie wolno śmiać się z takowych sytuacji i wyobrażam sobie, że niektóre mogły Cię już spotkać - nie bierz tego do siebie. Jestem emocjonalną osobą i podczas robienia tego quizu nie raz miałam szklane oczy. To tylko quiz, emocji nie da się podrobić. Gotowy?
Jasne
Chyba tak.

Wyobraź sobie, że niespodziewanie dostajesz informację o wyprowadzce z Twojego rodzinnego miasta, w którym się wychowałeś. Twój ojciec musi zmienić miejsce zamieszkania ze względu na swoją pracę, co nie odpowiada ani Twojej mamie, ani reszcie rodziny. Musisz się jak najszybciej spakować i pożegnać nie dość, że z tym miejscem, ale również ze swoimi znajomymi, szkołą, swoim pokojem i wspomnieniami. Co czujesz?
Oszołomienie. Jest to strasznie nagła sytuacja, której nie do końca rozumiem. Na razie to do mnie nie dociera.
Przeciw, złość. Dlaczego musimy to zrobić akurat teraz? Praca jest dla taty ważniejsza od rodziny? Wiem, że tak nie jest, ale jestem okropnie zła...
Przygnębienie. Wiem, że ta decyzja jest pewna i nie ma odwrotu. Muszę pogodzić się z nią, choć jest mi bardzo ciężko.
Strach. Co mnie tam czeka? Nawet nie wiem gdzie jest nasze kolejne mieszkanie. Co przyniesie przyszłość?
Rozpacz. Mam tak nagle wyjechać? Nie zdążę pożegnać się z niczym i nikim! Tu są moi przyjaciele, mam ich zostawić? Naszą miejscówkę, wszystkie historie i wspomnienia?
Ciekawość. Pomimo wszystko chcę doznać czegoś nowego i jestem zaintrygowana tą wyprawą.
Chcę poznać nowych ludzi i smak nowych przygód - bardzo cieszę się na tę decyzję!
Czuję coś innego.

Wyobraź sobie, że Twoja przyjaciółka zaczyna Cię olewać. Normalnie już z Tobą nie rozmawia, jest dla Ciebie niemiła i masz wrażenie, że się zmieniła. Nie jest już taką samą osobą. W dodatku zaczęła zadawać się z kimś innym. Co czujesz w takiej sytuacji?
Smutek. Jest mi po prostu przykro, że się jej znudziłam i, że znalazła sobie kogoś innego.
Rozczarowanie. Nie spodziewałam się tego po niej i na pewno nie myślałam, że nasza relacja się tak skończy.
Zagubienie. Jako iż była moją jedyną przyjaciółką nie wiem co mam teraz zrobić ze sobą i moimi myślami.
Zaciekawienie. Jestem ciekawa, czy to wszystko jest tylko głupim żartem, czy rzeczywiście nasza przyjaźń się wypala. No i przede wszystkim - dlaczego?
Zaniepokojenie. Martwię się o nią... Może to jedynie zły okres w naszej przyjaźni? Nie tracę nadziei. Z resztą nie pozwolę, by ktoś ją skrzywdził - to w końcu moja przyjaciółka, nie wymażę jej nagle z pamięci!
Cieszę się. Czuję, że zaczyna się dobry rozdział w moim życiu.
Czuję coś innego...

Dziś jest ważny dzień - Twój pierwszy dzień w nowej szkole. Nie znasz tam zupełnie nikogo, w dodatku nie wiesz gdzie wszystko jest i z kim masz lekcje. Co czujesz?
Strach. Nie wiem co tam mnie czeka. A co, jeśli mnie nie polubią? Co, jeśli nie znajdę tam bratniej duszy? Mam milion myśli na minutę.
Stres. Nie wiem kompletnie co robić, gdzie iść i jak iść. Tak, zdecydowanie.
Miłe uczucie. Coś mnie ciągnie do tego miejsca i chcę już poznać nowych znajomych!
Zaciekawienie. Jestem ciekawa, czy są tu jakieś miłe osoby i czy przede wszystkim sobie poradzę! Lubię stawiać sobie wyzwania, a to jedno z nich.
Czuję coś innego.
Reklama

Niestety Twój pies, którego znasz już bardzo długo zachorował i będzie trzeba go uśpić. Co czujesz w takiej sytuacji?
Smutek. To jasne, że jestem smutna - w końcu był dla mnie ważny i z dnia na dzień muszę go zostawić.
Zaniepokojenie. Nie wiem, czy sobie poradzę z jego odejściem. Bardzo się boję.
Rozpacz. Nie chcę, by odchodził, nie zgadzam się! Na pewno można to jakoś jeszcze odkręcić...
Smutek połączony ze zrozumieniem. Wiem, że teraz będzie mu lepiej i, że tak trzeba zrobić. Jestem gotowa choć wiem, że łzom nie będzie końca.
W pełni zrozumienie. Nie jestem smutna - wiem, że będzie teraz żył w lepszym świecie i być może będzie czuł się o niebo lepiej. To dobra decyzja.
Czuję coś innego...

Tym razem to Twój bliski musi wyjechać daleko stąd. Znalazł jednak czas, by móc się z Tobą spotkać. Co czujesz, kiedy się spotkacie?
Jestem strasznie smutna i wiem, że będę płakać. To dla mnie trudne się z nim rozstać, podczas gdy wcześniej miałam go na codzień.
Pytam się go o wszystko - kiedy, czemu, po co? Nie rozumiem tej sytuacji.
Przygnębienie. Widzę go ostatni raz na długi czas. Nie wiem, co mam mu powiedzieć, nie wiem czy w ogóle wykrztuszę z siebie jakieś słowo.
Strach. Jak będzie teraz wyglądać nasza relacja? Boję się, że się skończy i że oddalimy się od siebie. Co jak co, ale SMS-y to nie to samo co spotkanie na żywo.
Złość. Czuję, że robi to specjalnie... Jakby chciał, to by został...
Zrozumienie. Wiem, że to już postanowione i na nic moje rozpaczania. Muszę się z tym pogodzić.
Czuję coś innego.
Reklama

Stwierdzasz ze smutkiem, że jesteś zakochana w swoim przyjacielu. Bez wzajemności, albo z wzajemnością, sama nie wiesz. Stoisz na rozstaju dróg. Co czujesz?
Przygnębienie. Ciągle myślę o tym, nie daje mi to spokoju. Co teraz będzie?
Złość. Jak mogłam się w nim/niej zakochać! To niesprawiedliwe...
Strach. Jak ja teraz będę normalnie funkcjonować? W końcu i tak się dowie. Nie wytrzymam.
Chęć wyjawienia prawdy. Chcę mu/jej to wszystko powiedzieć. Jestem ciekaw jej reakcji, choć trochę się boję...
Satysfakcję. Jestem pewna, że on odwzajemnia te uczucia. A jeśli nie - odwzajemni. Muszę coś wymyślić...
Zagubienie. Kompletnie nie wiem co teraz mam zrobić, komu o tym powiedzieć, jak z nim/nią rozmawiać...
Czuję coś innego.

Idąc szkolnym korytarzem słyszysz, że kilka osób śmieje się z Twojego stylu ubierania. Nawet nie znasz tych osób. Co czujesz?
Smutek. Szkoda, że ludzie nie akceptują innych i po prostu się z nich śmieją, zamiast zrozumieć.
Strach, upokorzenie. Muszę jak najszybciej zmienić ubrania. Wolę nosić to, czego nie chcę niż mieć złą reputację.
Rozczarowanie. Wiedziałam, że tak będzie. Ciekawe ile jeszcze naliczę osób wyśmiewających się ze mnie...
Złość. Nikt nie ma prawa śmiać się z kogoś innego, każdy ma własny styl ubioru i własną opinię. Wdam się z nimi w dyskusję.
Obojętność. Nie będę z nimi rozmawiać, nie są tego warci.
Satysfakcję. Lubię oryginalność i nie będę ukrywać się z moimi sposobami bycia. Odpowiem im coś.
Czuję coś innego...

Właśnie jesteś na koncercie swojego ulubionego wokalisty. To ważny dla Ciebie dzień, kilka razy się popłakałaś. Co czujesz przez resztę koncertu?
Szczęście. Po prostu. Jestem taka szczęśliwa, że tu jestem i mogę go zobaczyć...
Zachwyt. Piosenkarz ma naprawdę piękny głos, a słuchanie go na żywo jest jeszcze przyjemniejsze. Kocham jego muzykę, jak i sam koncert.
Wzruszenie. Nigdy bym nie pomyślała, że uda mi się go spotkać na żywo. To wiele dla mnie znaczy.
Na razie nie wiem co czuję, nie dochodzi do mnie fakt, że jestem na koncercie i mogę słuchać muzyki, którą wcześniej odtwarzałam na słuchawkach w telefonie. Jednak jestem pewna, że są to miłe emocje.
Czuję coś innego...

Siedzisz spokojnie w swoim pokoju pogrążona w myślach. W końcu dochodzisz do jednoznacznego wniosku - jesteś biseksualna. Już od bardzo długiego czasu myślałaś nad tą sytuacją i w końcu jesteś co do niej pewna. Bijesz się myślami. Jak się teraz czujesz?
Oszołomienie. Na razie to do mnie nie dociera.
Strach. Nie wiem co ani kogo przyniesie mi przyszłość. Boję się, jak to będzie wyglądało.
Strach przed reakcją innych. Nie chcę myśleć jak inni zareagują na to, jakiej jestem orientacji... Nie wiem co mam robić.
Akceptacja. Myślę, że z czasem uda mi się zaakceptować moją orientację. Tak samo jak moi bliscy - na pewno to zrozumieją. Jestem gotowa zmierzyć się z krzywymi spojrzeniami skierowanymi w moją stronę. Jestem ciekawa, co przyniesie przyszłość.
Od razu to zaakceptowałam. To nic złego - każdy ma prawo do miłości i nie boję się mówić o tym, jakiej jestem orientacji. Z resztą - to sprawa osobista.
Lekką frustrację. Nigdy bym nie pomyślała tak o sobie, co dopiero moi przyjaciele... Dziwnie się czuję.
Czuję coś innego.

W przeddzień Twoich urodzin Twój przyjaciel wziął Cię na wspólne oglądanie gwiazd pod gołym niebem. Specjalnie poszliście tam wcześniej, by móc przeżyć pierwsze chwile Twoich urodzin właśnie tam. Jak się czujesz wiedząc, że dostałaś tak piękny prezent?
Zachwyt. Widok gwiazd jest niesamowity, a sam prezent jest po prostu nieziemski.
Miłość. Cieszę się, że mam taką osobę, jaką jest mój przyjaciel. To, w jaki sposób to wszystko zorganizował jest niesamowity.
Wdzięczność. Zawsze chciałam zrobić coś podobnego, aż w końcu mi się udało - i to z osobą, którą bardzo cenię.
Sam prezent jest miły, ale nie do końca przypadł mi do gustu - to nie moje klimaty, wolę porobić coś innego. Aczkolwiek doceniam jego starania.
Zawiedzenie. Według mnie urodziny nie są czymś wielkim i nie trzeba ich świętować, a prezent mi nie przypadł do gustu.
Czuję coś innego!

To był już ostatni przykład w naszej zabawie. Mam nadzieję, że miło Ci się rozwiązywało ten quiz i, że trafiłam z odpowiedziami. Jak mogłeś zauważyć podczas wykonywania tego quizu - niektóre sytuacje były bardziej pozytywne, niektóre bardziej negatywne, a niektóre połowiczne - ale wiesz co Ci powiem? To od każdego z nas zależy, jak odbierzemy daną sytuację. Dla niektórych wyprowadzka może być czymś przyjemnym, dla niektórych czymś bardzo trudnym. Chciałam, abyś zauważył, że każdy człowiek ma swoje emocje i odczucia - dlatego nie wmawiajmy komuś własnego zdania, gdy może być tak, że ta osoba odczuwa zupełnie inaczej. Uważajmy na to co mówimy. Dziękuję Ci jeszcze raz za rozwiązanie tego quizu. Miłego dnia!
...
...

Reklama
197 Super!
Udostępnij quiz
Zauważyłeś literówkę, błąd ortograficzny lub stylistyczny? Napisz do nas.
Sprawdź najnowsze posty na Instagramie! @samequizy

Komentarze sameQuizy: 97

goldenblue

goldenblue

Ale mądry quiz. Nigdy nie widziałam chyba w całym internecie osoby tak mądrej i pięknej w sercu jak ty ❤️Gratulacje,wielkie dzięki za przywrócenie nadziei w ludzi☺️

Odpowiedz
1
Mrs.Chocolate_

Mrs.Chocolate_

•  AUTOR

@goldenblue nawet nie wiesz ile znaczą dla mnie te słowa. Jest mi tak ogromnie miło… dziękuję Ci ślicznie. ❤🍂

Odpowiedz
goldenblue

goldenblue

To ja dziękuję że tworzysz takie cuda♥️To przywraca wiarę w ludzi. I dodatkowo tak piękny opis ,,o mnie”który oczywiście przeczytałam (zawsze wszystko czytam). Powinnaś mieć milion obserwatorów,poproszę moich znajomych z aplikacją żeby dali ,, obserwuj autora”😄

Odpowiedz
LoveAnimalsgirl

LoveAnimalsgirl

Takie mądre słowa i popłakałam się przy tym quizie z uśpieniem psa!😭

Odpowiedz
2
Mrs.Chocolate_

Mrs.Chocolate_

•  AUTOR

@LoveAnimalsgirl jeju, nawet nie wiesz ile te slowa dla mnie znaczą. Dziękuję 😫❤

Odpowiedz
1
LoveAnimalsgirl

LoveAnimalsgirl

Nie ma zaco

Odpowiedz
kotletmielony

kotletmielony

Daje ten quiz do ulubionych:)

Odpowiedz
1
Mrs.Chocolate_

Mrs.Chocolate_

•  AUTOR

@kotletmielony kurcze, ogromnie mi milo! :)

Odpowiedz
Sunflower.uwu

Sunflower.uwu

Cudowny quiz i mądre słowa

Odpowiedz
2
Mrs.Chocolate_

Mrs.Chocolate_

•  AUTOR

@Sunflower.uwu pięknie dziękuję

Odpowiedz
1
kisielka10

kisielka10

Uwielbiam głosowania które mają jakieś znaczenie

Odpowiedz
3
Mrs.Chocolate_

Mrs.Chocolate_

•  AUTOR

@kisielka10 miło mi

Odpowiedz
Tekain

Tekain

Co do ostatniego tekstu to jest wolność słowa

Ja mogę się dzielić swoim zdaniem, tak jak inni mogą swoim

Odpowiedz
3
Mrs.Chocolate_

Mrs.Chocolate_

•  AUTOR

@Tekain tak, jak najbardziej, ale chodzi o umiar i nie wmawianie nikomu na siłę swojego zdania. :)

Odpowiedz
1
cytrusek_

cytrusek_

Czarna Wdowa. Jesli to przeczytales w ciagu 24h czarna wdowa przyjdzie i wciagnie twoja dusze. Nie wierzysz ! Zginelo juz 86 osob. Wklej to do 8 kom, masz na to 28 min

Odpowiedz
Mrs.Chocolate_

Mrs.Chocolate_

•  AUTOR
Odpowiedz
Sunflower.uwu

Sunflower.uwu

@Mrs.Chocolate_ @cytrusek_ Dołączę się

XD

Odpowiedz
1
Natsuki___

Natsuki___

Ja nie lubię psów, więc to pytanie z psem jest bez sensu. Nie płakała bym, bo nie lubię psów, tak jak mówiłam.

Odpowiedz
Rita139

Rita139

@Natsuki___ Też nie lubie psów :P

Odpowiedz
Mrs.Chocolate_

Mrs.Chocolate_

•  AUTOR

@Natsuki___ Jednak większość ludzi myślę, że lubi psy i skoro byłoby to ich zwierzę to raczej by za nim tęsknili.

Odpowiedz
Natsuki___

Natsuki___

@Mrs.Chocolate_ mogłaś napisać,że chodzi o jakieś zwierzę, a nie odrazu psa.

Odpowiedz
Mrs.Chocolate_

Mrs.Chocolate_

•  AUTOR

@Natsuki___ w innych pytaniach też mogłam dać inne szczegóły, więc proszę nie pruj się o to, ze dalam zwierze ktorego nie lubisz.

Odpowiedz
Natsuki___

Natsuki___

@Mrs.Chocolate_ rozumiem, chociaż dodaj odpowiedź mam inne zwierzę czy coś

Odpowiedz
Mrs.Chocolate_

Mrs.Chocolate_

•  AUTOR

@Natsuki___ ale tu chodzi o samo wyobrażenie sobie takowej sytuacji, a nie dobieranie ich do swojego prawdziwego życia. Np. w pytaniu z chłopakiem (zakoch***sz się w przyjacielu) okej, możesz sobie wyobrazić, że chodzi o Twojego prawdziwego przyjaciela, ale nie o to chodzi w tym quizie.

Odpowiedz
Natsuki___

Natsuki___

@Mrs.Chocolate_ spoko, ale dziwne że zacenzurowało Ci słowo: Zakoch***

Odpowiedz
Natsuki___

Natsuki___

@Natsuki___ zakoch***ee

Odpowiedz
Natsuki___

Natsuki___

Odpowiedz
Mrs.Chocolate_

Mrs.Chocolate_

•  AUTOR

@Natsuki___ bo jestm w nim przeklenstwo

Odpowiedz
Natsuki___

Natsuki___

@Mrs.Chocolate_ eh modzi…

Odpowiedz
1
Senoritaa

Senoritaa

Ja się odniosę do tej drugiej sytuacji

Gdyby mnie przyjaciółka zaczęła olewać i wgl bym ją straciła, to prawdopodobnie bym się złamała i miała myśli samobójcze, bo niesamowicie mi na niej zależy i jest jedną z osób, które naprawdę mocno i szczerze kocham i nie wyobrażam sobie, jak mogłoby się potoczyć moje życie bez niej.

Odpowiedz
3
Mrs.Chocolate_

Mrs.Chocolate_

•  AUTOR

@Senoritaa Zawsze wartosię mieć nadzieję i od razu nie skreślać tej osoby. Szczera rozmowa jest najlepszym rozwiązaniem. :)

Odpowiedz
Senoritaa

Senoritaa

@Mrs.Chocolate_ wiem, to co napisałam byłoby raczej w sytuacji, gdyby już nic się na to nie dało poradzić :p
Na początku na pewno walczyłabym o poprawę relacji i próbowałabym się dowiedzieć, co spowodowało u niej takie zachowanie.

Odpowiedz
1
Mrs.Chocolate_

Mrs.Chocolate_

•  AUTOR

@Senoritaa okej, rozumiem :)

Odpowiedz
Cukiereczek12345

Cukiereczek12345

Super jest ten Quiz zasługuje na większą uwagę osób. QUIZ jest fajny jest o różnych emocjach. Jest tak jakbyśmy wystąpili na scenie i byś ty nas pytała a my byśmy odpowiadali na nie.

Odpowiedz
2
Mrs.Chocolate_

Mrs.Chocolate_

•  AUTOR

@Cukiereczek12345 cieszę się, że Ci się podoba i dziękuję! ♥

Odpowiedz

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej