Jak tolerancyjny jesteś? LGBTQ+

Jakiej orientacji jesteś?
Heteroseksualizm
Biseksualizm
Homoseksualizm
Aseksualizm
Innej

Czy uważasz inne orientacje za chorobę?
Tak (Jestem hetero).
Tak (Nie jestem hetero).
Nie (Jestem hetero).
Nie (Nie jestem hetero).

Co przeszkadzałoby Ci najbardziej w miejscu publicznym?
Jakiekolwiek ostentacyjne okazywanie czułości.
Jakiekolwiek okazywanie uczuć przez parę mężczyzn.
Jakiekolwiek okazywanie uczuć przez parę kobiet.
Osoba ubrana nieadekwatnie do swojej płci biologicznej.
Żadne z podanych.

Jaki masz stosunek do Parad Równości?
Najchętniej byłbym na każdej.
Popieram jej ideę.
Uważam, że szkodzą nią sobie.
Jestem przeciwko tej patologii.
Reklama

Jaki Twoja nietolerancja może przynieść skutek?
Toleruję wszystko.
Zatrzymuję własne zdanie dla siebie.
Cicho komentuję to ze znajomymi.
Wykrzykuję obraźliwe teksty do tej osoby.
Obrażam kogoś personalnie.
Jestem skłonny do przemocy nie tylko psychicznej, ale też fizycznej.

Czy masz coś przeciwko korekcie płci?
Oczywiście, że nie.
Do przyjmowania hormonów nie, ale do samych operacji tak.
Uważam, że nie powinni zmieniać płci tylko nauczyć się ją akceptować.
Tak, to zbyt dziwne.
Reklama

Co sądzisz o adopcji dzieci przez pary jednopłciowe?
Bez różnicy jakiej są płci - najważniejsze by byli dobrymi rodzicami.
Lepiej mieć jakiegokolwiek rodzica niż żadnego.
Nie, ponieważ polskie społeczeństwo nie jest na to gotowe.
Nie, ponieważ dziecko do prawidłowego rozwoju potrzebuje zarówno ojca jak i matki.
Nie, ponieważ to chore.

Jak kształtujesz swoje przekonania o LGBTQ+?
Na własnych przemyśleniach.
Na tekstach naukowych.
Na ogólnie przyjętych normach.
Poprzez rozmowy.

Czy okazałeś kiedyś jakąkolwiek przemoc psychiczną bądź fizyczną wobec osób LGBT tylko z powodu kim są?
Zarówno psychiczną, jak i fizyczną.
Tylko psychiczną.
Nie

Czy wspierasz ruch LGBTQ+?
Tak
Nie

Reklama
211 Super!
Udostępnij quiz
Zauważyłeś literówkę, błąd ortograficzny lub stylistyczny? Napisz do nas.
Sprawdź najnowsze posty na Instagramie! @samequizy

Komentarze sameQuizy: 433

SempaiDS

SempaiDS

Powiem, że należę do 4% z drugiego pytania.
Ale jestem homofobem.
Uuuuuuuu!

Odpowiedz
shion_sonozaki

shion_sonozaki

Szanuję i toleruję.

Odpowiedz
3
kordianlikek

kordianlikek

#### wam w ##pe LGBT

Odpowiedz
1
weronina

weronina

@kordianlikek nie zes*** sie

Odpowiedz
Martee

Martee

Wspieram, ponadto na paradzie rowności w Warszawie było niesamowicie kolorowo i wesoło, każdy nudziarz powinien na to iść

Odpowiedz
4
Nika_Lupin

Nika_Lupin

Podobno w jakimś kraju pod przykrywką LGBT chcą się zlegalizować pedofile. Tego nie popieram. A reszta niech robi co chce. To ich życie. Nie muszę ich popierać ale też są ludzmi i mają prawo do normalnego życia.
Tylko niech nie robią takich rzeczy jak ostatnio z matką boską. Naprzykład pomalowali matkę boską w barwę flagi LGBT lub upodobnili święto matki boskiej zielnej do marichuany. To jest gruba przesada i obraza dla osób wierzących.

Odpowiedz
4
Magiczna_Alpaka

Magiczna_Alpaka

@Nika_Lupin dokładnie. Zgadzam się z Tobą w 100%

Odpowiedz
1
weronina

weronina

@Nika_Lupin XDDDDDDD

Odpowiedz
Quizyzanime

Quizyzanime

Robię ten quiz po upływie pół roku (wtedy pojawił się ost komentarz na temat tego całego zamętu i to co ludzie sądzą).No nwm ale czy tylko ja jestem zmęczona już tą sprawą?Najchętniej chciałabym zeby każdy pilnował siebie i nie wtrącał się w czyjeś sprawy łó*owe czy uczuciowe.Niech każdy kocha kogo chce i będzie kim chce, niby żyjemy w wolnym kraju..Jestem tym serio cholernie zmęczona, ale życie jeszcze długie kiedys ta sprawa musi dobiec końca.Pozdrawiam metros*ksualna XDD

Odpowiedz
7
asika.

asika.

Kilka osób już się wypowiadało, ale ja też stwierdziłam, że chcę coś dodać. Sprawa jest delikatna dla wielu osób, więc jeśli kogoś uraziłam to przepraszam, nie miałam tego na myśli.

Osobiście nie popieram i nie toleruję LGBT, bo nie jest to zgodne z moją wiarą i przekonaniami. Nie mogę zabraniać im bycia sobą, ani mówić co mają robić, bo to ich życie i ich sprawa. Ale szlag jasny mnie trafia kiedy widzę jak druga strona (nie mam tutaj na myśli wszystkich ludzi ze środowisk LGBT, aczkolwiek często się to zdarza) po komentarzu (lub wypowiedzi) „szanuję, ale nie popieram” rzuca się na ciebie z wyzwiskami.

Czy to, że mam własne zdanie, a wyraźnie mówię, że mimo wszystko ich szanuję, jest powodem dla którego można nazwać mnie homofobem (tudzież błędnie- rasistą)?

Po prostu w mojej wierze, LGBT jest niewłaściwe. Mam prawo do własnych poglądów, tak samo jak oni mają prawo do bycia sobą. Obie strony czasem nie są respektowane, ale ostatnimi czasy mam wrażenie, że to ci nietolerancyjni są bardziej przytłoczeni. Naprawdę chcecie, by świat równości został zbudowany na strachu przed wyrażaniem swojego zdania?

Odpowiedz
8
Voda

Voda

@.Asika. Ja uważam, że powinny być małżeństwa jednopłciowe tylko dla ateistów lub osób wyznających religie która nie potępia homoseksualizmu :) wyobraź sobie że w Polsce większość ludzi wyznaje islam i wszyscy ci mówią, że jesteś gorsza bo według ich religii każdy kto wyznaje inną religie jest gorszy i z tego powodu nie masz w takim kraju takich praw, jakie mają muzułmanie

Odpowiedz
asika.

asika.

@Voda a czy ja powiedziałam coś o małżeństwach? Uważam że jeśli ktoś chce to okay, nic do tego nie mam. Mają prawo dowiadywać się o np. swoim stanie zdrowia czy coś.

Ja wypowiedziałam się na temat wpychania nosa w nie swoje sprawy u obu stron.

Nie można komuś kazać by był tolerancyjny, tak samo jak nie można mówić żeby zmienił preferencje. 🤷‍♀️

Odpowiedz
Voda

Voda

@.Asika. ale orientacja to cecha genetyczna a to, czy ktoś toleruje ludzi którzy nie robią nikomu krzywdy to wybór życiowy

Odpowiedz
asika.

asika.

@Voda
W tym o czym mówię nie chodzi o udowodnienie kto ma rację, co jest normalne, co dobre, ani co naszym wyborem, a na co nie mamy wpływu. Chodzi mi o sam szacunek to obu stron, którego ostatnio brakuje. Powiem szczerze i prosto z mostu: nie podoba mi się to że na przykład wychodzą na ulice, pokazują swoje ciało publicznie i krzyczą całemu światu, że są takiej a nie innej orientacji. Mam to totalnie gdzieś, bo nie zmienia to tego kim są z charakteru.

Takie marsze po prostu ich pogrążają ze względu na to, że część uczestników zachowuje się totalnie nie odpowiednio i nie przyjmuje do wiadomości że ktoś ma inne zdanie niż oni. Mnie bardzo bolą zdania typu: „Matka Boska tęczochowska” a takie słowa padły. To już brak szacunku…

To właśnie takie zachowania sprawiają, że zaczyna się wielka burza między obiema stronami. Burza której nie byłoby, gdyby ludzie po prostu potrafili z szacunkiem zaakceptować zdanie drugiego i nie wtrącać się do spraw które ich nie dotyczą.

Ja mówię o akceptowaniu czyjejś opinii i szacunku, a ty podajesz argumenty mające (w moim odczuciu) przekonać mnie do zmiany zdania mówiąc o rzeczach o których ja nie wspomniałam i wplątując mnie w długą dyskusję o poglądach.

Mi chodzi tylko o wzajemny szacunek i respektowanie czyichś przekonań wierzeń i preferencji. Nie staram się udowodnić co jest właściwe, bo każdy ma prawo sam ocenić.

Powiedziałam już w wszystko co chciałam powiedzieć i dalej nie chcę ciągnąć ego tematu, bo wiem że można rozprawiać niemal bez końca. Dobranoc

Odpowiedz
Voda

Voda

@.Asika. Tylko że to nie jest parada lgbt bo wtedy dyskryminowałaby osoby hetero. Parada hetero też nie może być bo wtedy dyskryminowałaby lgbt. Więc zrobili paradę równości na której i tak 90% uczestników to osoby hetero bo marsz ma pokazać że wszystkie orientacje są równe a nie że homo jest lepsze czy coś.

Odpowiedz
1
asika.

asika.

@Voda nie uważam, że parady pokazują wyższość homo, więc nie potrzebuję takiego wytłumaczenia. Nie mówię, że nie mogą walczyć o swoje prawa i wiem doskonale, że o ich prawa walczą tez osoby hetero. Ja cały czas mówię o szacunku do przekonań, a zachowanie niektórych osób na paradach pokazuję jako przykład jego barku (występuje on tez u homofobów, ale podałam przykład obrażający mnie dość osobiście)

Odpowiedz
BlackSmileIsGood

BlackSmileIsGood

Kto jest pansexualnym? XD

Odpowiedz
4
DomiQ126

DomiQ126

Szczerze to jak widzę cały ten jad (ze strony obrońców LGBT, jak i tych nie tolerujących homoseksualizmu, biseksualizmu itd.) to na wymioty mi się zbiera. Wszyscy mają swoje rację, opinię i mają prawo to wyrażać ale może nie w taki sposób by obrażać każdego na około. Popieram LGBT ale uważam, że parady tylko ich pogrążają. I to jest część mojej opinii. I nikt nie może mnie obrażać, szykanować z tego powodu, że mam inne poglądy. Myślę też, że obie „grupy” (jeśli kogokolwiek to określenie obraziło, to przepraszam, nie było to moim zamysłem) mają trochę racji. Powinniśmy analizować wypowiedź innych zanim coś palniemy od czapy. Ja staram się wyrażać w taki sposób by nikomu nie było przykro. Uważam, że rzeczywiście orientacje typu homoseksualizm są trochę nie naturalne, ale NIE da się namówić kogoś by zmienił sposób w jaki kocha innego człowieka. Wydaję mi się, że dzieci jak najbardziej powinny wiedzieć o LGBT, bo przydaje się to w samodzielnym określeniu swojej opinii na ten temat(nie będą się musiały opierać na ocenie rodziców) i w niektórych przypadkach stwierdzeniu kogo kocha się bardziej. I każdy musi wiedzieć, że obie strony posiadają złych i dobrych ludzi. Szanuję,że ktoś inaczej wyraża się na jakiś temat (w tym przypadku o LGBT) ale nie będę tolerować jak zacznie na siłę wpajać mi swoje poglądy. Jest to zachowanie nie godne człowieka i myślę, że wszyscy powinniśmy przemyśleć swoje zachowanie. Wtedy świat byłby piękniejszy i łatwiej by nam się żyło. I oczywiście, wiem że zawsze znajdzie się ktoś kto będzie próbował nas przekonać do czegoś innego ale nie powinniśmy go odpychać i dać mu szansę na spokojne wytłumaczenie swoich racji. Jak nas nie przekona, trudno. Bądźmy mądrzejsi i nie zachowujmy się w debilny sposób. Nie przezywajmy nikogo z powodu tego jak myśli. Człowieka nie da się zaprogramować w jakikolwiek sposób. Mam nadzieję, że przemówiłam komuś do rozumu, dziękuję każdemu kto dotrwał do końca. Pozdrawiam wszystkich :)

(Ps. Jestem otwarta na dyskusję z kimkolwiek, pod tym komentarzem lub na priv, w zależności jak kto woli :))

Odpowiedz
9
DomiQ126

DomiQ126

@DomiQ126 Chciałam jeszcze tylko dodać, że nie chciałam nikogo urazić ani obrazić moim komentarzem. Jeśli ktoś poczuł się źle przez mój komentarz to przepraszam, nie było to moim zamysłem :)

I jeszcze jedno:
Wiem czym jest tolerancja, homofobia, LGBT ,więc moja wypowiedź była oparta na mojej własnej analizie i wiedzy oraz przeżyciach :)

Jeśli ktoś zmienił swoją ocenę dzięki mojemu komentarzowi, to bardzo mnie to cieszy.

Odpowiedz
4
Shywind

Shywind

toleruje i wspieram

Odpowiedz
7

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej