Opowiadania mogą zawierać treści nieodpowiednie dla osób nieletnich. Zostaje w nich zachowana oryginalna pisownia.

Dziennik ludzkości

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Zauważyłeś literówkę, błąd ortograficzny lub stylistyczny? Napisz do nas.
Sprawdź najnowsze posty na Instagramie! @samequizy

Komentarze sameQuizy: 24

werka112233

werka112233

Fajny quiz

Odpowiedz
Siula

Siula

•  AUTOR

@werka112233 Wielkie dzięki <3

Odpowiedz
modlizga

modlizga

Smutne jak i urocze, niedługo nasza planeta będzie tylko betonem bez życia a żeby znowu było na niej życie, trzeba by było czekać miliardy lat ale do tego czasu słońce się powiększy i albo pochłonie naszą planete, albo nawet jeśli nie pochłonie. To ona będzie tak gorąca że będzie wręcz płonąć i życie raczej na takiej planecie już nie zobaczy światła…

Odpowiedz
Siula

Siula

•  AUTOR

@modlizga Niestety jak na razie wszystko przypomina tylko ten scenariusz…

Odpowiedz
1
modlizga

modlizga

Edit: a poza tym quiz daje dużo do myślenia.

Odpowiedz
modlizga

modlizga

@Siula no niestety tak…

Odpowiedz
Magic_Cat

Magic_Cat

Jeszcze chyba nigdy nie czytałam tak szczerego, pięknego i uświadamiającego opowiadania. W bardzo delikatny, a zarazem zdecydowany sposób, przedstawiłaś naszą planetę i działania ludzkości. W niezwykły sposób poruszyłaś bardzo ważny temat. Zauroczyłam się w Twoim doborze słów, wizji, wyobraźni. To nie zwykłe opowiadanie, to arcydzieło. Wielkie gratulacje!🌹

Odpowiedz
1
Siula

Siula

•  AUTOR

@Magic_Cat Bardzo dziękuję za te ciepłe słowa. Jest to bardzo motywujące do dalszej pracy. Cieszę się, że opowiadanie ci się spodobało, a jeszcze bardziej cieszy to, że zrozumiałaś jego cały sens. Jeszcze raz dziękuję 💙

Odpowiedz
2
Emisia5

Emisia5

Pomimo że opowiadanie i tak było długie, czytałabym to i czytała. Świetne opowiadanie, cudownie ujęte i po prostu przepiękne. Niesamowite i ujmujące. Niezwykłe.
Niestety, że do takiego stanu Ziemi doprowadzą ludzie, jeśli dalej będą tak postępować. Mam nadzieję, że jeśli ten scenariusz się spełni, historia skończy się tak dobrze jak tutaj.

Odpowiedz
1
Siula

Siula

•  AUTOR

@Emisia5 Bardzo dziękuję za tyle motywujących słów. To daje energię do pisania następnych, równięż poruszających tak ważne tematy. Liczę na to, że nasz scenariusz będzie mnie tragiczny niż ten i będzie kończył się lepszym happy endem niż ten, bo ten jest mimo wszystko dosyć smutny

Odpowiedz
2
Valt

Valt

Ciekawa i niestety bardzo prawdopodobna wizja przyszłości i to dość niedalekiej. Tyle w tym optymizmu chociaż z tymi statkami i próbą ratowania Ziemi poprzez opuszczenie jej, dobrze, że nie poprzez wylecenie na inną planetę, bo obawiałbym się, że niszczycielska natura człowieka pochłonęła by kolejną, jakakolwiek by nie była.
Oby do ludzi dotarło cokolwiek, wcześniej niż za te około 30 lat, chociaż mam wątpliwości…

Odpowiedz
2
Siula

Siula

•  AUTOR

@Valt Niestety ta wizja niedługo może się spełnić. Z jednej strony pisanie o stacjach kosmicznych było dla mnie abstrakcją, ale potem zastanowiłam się jak niewiele nas od tego dzieli. Bardzo możliwe, że nasze pokolenie kiedyś będzie musiało stworzyć taki plan B. Smutne. Bardzo to smutne

Odpowiedz
Valt

Valt

@Siula
Przede wszystkim następne pokolenia będą miały niezły syf do ogarnięcia, tylko współczuć. Dobrze by było gdyby w razie potrzeby były takie możliwości do tego 2050, jakaś szansa jest, choć i tak wydaję mi się, że może być za wcześnie jeszcze na takie podróże.
PS. Sorry jeśli się pojawił podwójny komentarz, ale przy próbie odpowiedzi akurat SQ się wysypało.

Odpowiedz
Siula

Siula

•  AUTOR

@Valt Może i za wcześnie, choć myślę, że i takie rzeczy się już dzieję, tylko o nich nie wiemy. Lekka abstrakcja, ale przy takim tempie zmian klimatycznych, wszystko może się wydarzyć. My i tak mamy już niezły bałagan z klimatem.

Odpowiedz
Valt

Valt

@Siula
No kto wie, jakieś prototypy i projekty różnych sprzętów, które pozwolą zamieszkać w kosmosie pewnie są tworzone, sam jestem ciekaw czy dożyje czasów kiedy takie coś powstanie, ale mam nadzieję, że taka stacja nie powstanie z potrzeby znalezienia sobie nowego domu, bo na Ziemi się nie będzie dało mieszkać, a wiele wskazuje, że tak może być.

Odpowiedz
Siula

Siula

•  AUTOR

@Valt I tak będzie, bo nikt z ludzie, którzy mogą o czymś decydować, nie rozumie, że to co oni teraz robią źle, będzie naszą zmorą. Napisałam w tym opowiadaniu o Ziemi przygniecionej przez nasze błędy. Te błędy będą ciążyć też nam. Teraz nie ma już odwrotu. Ważne są zawody, które mogą się nam przydać, a przede wszystkim nasza świadomość. Dorośli jej nie mają. Sama widzę to po mojej rodzinie. Ja i moi znajomi przeżywamy tragedię z Amozonią, większość mojego dorosłego środowiska nawet nie słucha, gdy mówi się o tym w wiadomościach, a oglądają je codziennie. Straszne

Odpowiedz
Valt

Valt

@Siula
No niestety najgorsze to, że ludzie, którzy mogą zrobić najwięcej ze względu na jakieś wysokie stanowiska, uznanie i majątek, który by na to pozwolił… nie robią nic w sumie. Kilka krajów może cokolwiek dba więcej o to by pozbyć się zanieczyszczeń, ale reszta nie, bo po co przecież…
Prawda, pożar Amazonii przeżywają najbardziej młode osoby, starsi się nie przejmują tym w ogóle, jakiś tam las se spłonął i co ich to.
Samym przejmowaniem się co prawda nikt nic nie zdziała, ale pierwszy krok do jakiekolwiek zmiany to zauważenie problemu.

Odpowiedz
Siula

Siula

•  AUTOR

@Valt Jak dla mnie po pierwsze to uświadamianie. Opinia publiczna może czasami zdziałać cuda. W sumie przy Amazoni trochę to podziałało. Po burzy w internecie ten „super” prezydent Brazylii w końcu zaczął coś robić i wysłał tam wojsko. Unia też nagle przejrzała na oczy. Zwykli ludzie, gdy zauważą problem mogą dużo zmienić. Czasem nawet więcej niż osoby mające władze, ale do tych zawsze trzeba najpierw dotrzeć.

Odpowiedz
3
Valt

Valt

@Siula
Też prawda, bez reakcji zwykłych ludzi do władzy by nic nie dotarło, sam widziałem, że cały internet szumiał na temat tego pożaru niedawno i dobrze, że to nie przeszło bez echa.

Odpowiedz
2
Mrs.Chocolate_

Mrs.Chocolate_

Okej, zacznijmy od tego, że strasznie się popłakałam. Przede wszystkim muszę również wspomnieć, że pożegnania są dla mnie najbardziej wzruszające i w głębi naprawdę ściska mnie na myśl o nich. Ostatni raz. Ostatni raz spoglądamy na jakąś rzecz, przestrzeń, człowieka. Nie potrafię tego opisać. Jestem bardzo emocjonalna jeśli chodzi o te sprawy, dlatego boję się co będzie, gdy moi bliscy zaczną umierać.
Ale nie o tym. Ta praca jest po prostu niesamowita. Klimat i słowa, jakie tu zawarłaś są nie do opisania. O tym musi powstać film, musi. Nie przepadam za długimi pracami, aczkolwiek twoja naprawdę mnie wciągnęła i nie czułam jej długości. Niestety wydarzenia, które opisałaś są możliwe i nie wiemy, czy za kilkanaście, kilkaset lat własnie tak nie będzie wyglądało życie na ziemi i poza nią.
Wzruszająca, piękna praca, którą każdy musi przeczytać. Dziękuję.

Ps. Czytając tę pracę nasuwał mi się na myśl jeden film – io. Proszę obejrzyj go, jest w podobnym klimacie i jest naprawdę genialny, szczególnie końcówka. Napisz mi potem swoje odczucia.
Trzymaj się kochana, buziak.

Odpowiedz
2
Siula

Siula

•  AUTOR

@Mrs.Chocolate_ Cieszę się, że moja praca do ciebie dotarła. O to w niej chodziło, by dotrzeć do tych najmocniejszych emocji. W dodatku miło mi, że przeczytałaś do końca, mimo takiej długości. Film chętnie obejrzę, skoro jest zrobiony w podobnym klimacie. Dziękuję za opinię <3

Odpowiedz
2
Mrs.Chocolate_

Mrs.Chocolate_

@Siula <3 :)

Odpowiedz
2
WinterWidow

WinterWidow

Opisany scenariusz może się wkrótce spełnić. Ziemia umiera i nic już tego nie cofnie, wszystko to za sprawą ludzkości. Ludzie przestali o nią dbać, uważają się za jej panów. Nie zdają sobie sprawy, że to, co robią jej robią sami sobie. Okradają ją aż nie zostanie już nic. Zapomnieliśmy, że jesteśmy tu tylko gośćmi. Ziemia poradzi sobie bez nas, odrodzi się na nowo. My bez niej nie przetrwamy.

Odpowiedz
2
Siula

Siula

•  AUTOR

@WinterWidow Piękne podsumowanie mojej pracy, za które dziękuję. Cieszę się, że ktoś to jeszcze rozumie

Odpowiedz
1

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej