Co powinieneś zrobić, żeby codziennie budzić się wyspanym?


Komentarze sameQuizy: 6

szylkretkaa

szylkretkaa

Popracuj ze swoim dialogiem wewnętrznym.
Zaobserwuj, co mówisz do siebie rano, gdy się obudzisz. Być może jest to senny, zaspany głos, który mówi: „Jeszcze…. zieew… chwilę… zieeew…” Jeśli tak, zamień go na inny, bardziej motywujący do wstania z łóżka. Powiedz sobie w głowie: „Hej, jest nowy dzień, czas wstawać, szkoda czasu, do dzieła!!!” Niech ten głos będzie żywy, energiczny, niech mówi głośno i szybko. Sama zmiana dialogu wewnętrznego bardzo wpłynie na Twoje emocje. Z głosem pełnym energii wstaniesz dużo szybciej. Myślisz, że to w Twoim przypadku zadziała? Wykorzystasz ten sposób? Podziel się wynikiem w komentarzu!
No, może to ma sens….

Odpowiedz
1
nvtalcia

nvtalcia

Przed pójściem spać wizualizuj!
Myślę, że zanim zaczęłabym wizualizować już bym zasnęła. Szybko zasypiam 😂
Super zdrapka! 💖

Odpowiedz
1
.Honeylie.

.Honeylie.

Wstawaj zawsze o tej samej godzinie!

Mogę spróbować.

Super quiz!

Odpowiedz
1
Chandramukhi

Chandramukhi

Wstawaj zawsze o tej samej godzinie.

Ktoś już mi to mówił, więc może coś w tym jest. 😂😂 Super quiz

Odpowiedz
1

D..._

Zadbaj o to, aby w pokoju rano było jak najwięcej światła.
Każdy kiedyś lubił spać z całkowicie zasłoniętymi roletami, jednak nie jest to dobre rozwiązanie dla Twojego porannego samopoczucia. Niedostateczna ilość światła wpływa na działanie szyszynki, miejsca w mózgu, gdzie produkowana jest serotonina. Ten neuroprzekaźnik jest odpowiedzialny za dobry nastrój. Gdy światła jest dużo, szyszynka produkuje więcej serotoniny, a wtedy masz lepsze samopoczucie. Brak światła jest prawdopodobnie przyczyną zwiększonej liczby ludzi cierpiących na depresję w krajach północnych. W Skandynawii liczba słonecznych dni w ciągu roku jest wyjątkowo mała. Odnotowuje się tam znacznie wyższą liczbę samobójstw. Dlatego pamiętaj o tym, aby Twoje oczy miały rano jak najwięcej światła! Myślisz, że to w Twoim przypadku zadziała? Wykorzystasz ten sposób? Podziel się wynikiem w komenatrzu!

Odpowiedz
2
.Weasleyka.

.Weasleyka.

Gdy się obudzisz, już nie dosypiaj.
Ponowne zasypianie po przebudzeniu uczy Twój mózg, że ten moment jeszcze nie oznacza wstawania. Często ludzie tak robią. Mimo nastawionego budzika na określoną godzinę, każdego dnia co najmniej dwukrotnie przestawiają go na 15 lub nawet 30 minut później. Gdy po jakimś czasie ten schemat zamienił się w nawyk, prawie niemożliwe było wstanie po pierwszym dzwonku budzika.
Myślisz, że to w Twoim przypadku zadziała? Wykorzystasz ten sposób? Podziel się wynikiem w komenatrzu
Budzę się wyspana, ale zapamiętam na przyszłość 😅

Odpowiedz
2

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej