W jaki sposób powinieneś chronić się przed upałem?

53 Super!
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 16

Ice_Girl2680

Ice_Girl2680

Ochładzaj swoje mieszkanie
Podczas gorących dni zasłaniaj okna, szczególnie te od słonecznej strony. Otwieraj je i odsuwaj żaluzje dopiero wieczorem, gdy temperatura spadnie. W pomieszczeniach klimatyzowanych drzwi i okna powinny być zamknięte. Pomocną alternatywą mogą być elektryczne wentylatory. W domu możesz się również schodzić biorąc letni prysznic. Podziel się wynikiem w komentarzu!
Robię tak ciągle i nadal mi jest gorąco .-.

Odpowiedz

Zuziasubstyk

Lody

Odpowiedz
1
misix090

misix090

Uważaj na różnice temperatur
W upalne dni przejście z gorącego podwórka do zimnego pomieszczenia może się wydawać zbawienne. Jednak w ostatecznym rozrachunku duże różnice temperatur nie są korzystne dla organizmu. Dlatego nie polecam picia lodowatych napoi (powinny mieć temperaturę pokojową), gwałtownego zanurzania się w zimnej wodzie (ze względu na niebezpieczeństwo szoku termicznego – do basenu czy jeziora wchodź stopniowo, powoli), czy „rozkręcania” klimatyzacji (może skutkować przeziębieniami, infekcjami dróg oddechowych, bólami mięśni czy nerwobólami). Podziel się wynikiem w komentarzu!

Super zdrapka.

Odpowiedz

Quizer2

Pij dużo wody
Podstawą dobrego samopoczucia podczas upałów jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Zaleca się picie 2-3 litrów płynów – z czego głównie powinna to być woda wysoko zmineralizowana, a w jej uzupełnieniu, np. słaba herbata oraz soki owocowo-warzywne. Szczególnie warto pić sok pomidorowy z racji, że doskonale uzupełnia potas, który w upalne dni szybko tracimy z organizmu. Zdecydowanie należy unikać natomiast napojów z kofeiną (np. kawa, cola) oraz alkoholu, który może powodować obniżenie ciśnienia i w efekcie omdlenia.

Odpowiedz

lemonlimen

Nie zapomnij o zwierzętach
Pamiętaj, aby Twoje zwierzaki miały zawsze zapewniony swobodny dostęp do chłodnej wody i przebywały w możliwie chłodnych pomieszczeniach. Pod żadnym pozorem nie zostawiaj zwierzęcia zamkniętego w samochodzie – temperatura rośnie w nim błyskawicznie i dla Twojego pupila może się to okazać zabójcze. Wystaw w ogrodzie poidełka dla dzikich zwierząt.

Odpowiedz
Felixi._.fanka._.fleetwaya

Felixi._.fanka._.fleetwaya

lody oki

Odpowiedz
1
_.zabka.jennie._

_.zabka.jennie._

Odpoczywaj w cieniu
Słońce najsilniej operuje w środku dnia, dlatego w miarę możliwości w godzinach 11:00–15:00 pozostań w pomieszczeniu. Jeśli musisz wyjść z domu, ochroń ciało – zastosuj kremy z filtrem, załóż jasne lekkie, przewiewne ubranie, kapelusz lub czapkę na głowę i staraj się przebywać w cieniu. Ogranicz też intensywną aktywność fizyczną, która może przyczynić się do przegrzania. Osobom starszym oraz rodzicom z maluchami i zwierzakami polecam spacery dopiero w godzinach popołudniowych. Podziel się wynikiem w komentarzu!

Super!<3

Odpowiedz
Masterixer

Masterixer

wylosowałem nanomachines, son

Odpowiedz
.unicorns_love.

.unicorns_love.

Nie zapomnij o zwierzętach

Odpowiedz
AngelikaSwift

AngelikaSwift

Uważaj na różnice temperatur

Odpowiedz

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej