Opowiadania mogą zawierać treści nieodpowiednie dla osób nieletnich. Zostaje w nich zachowana oryginalna pisownia.

Cele i sposoby działania internetowego hejtera.

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Quiz w Poczekalni. Zawiera nieodpowiednie treści? Wyślij zgłoszenie
Sprawdź najnowsze posty na Instagramie! @samequizy

Komentarze sameQuizy: 24

Zwierzakowa

Zwierzakowa

Do celów Dodałabym również chęć sprawdzenia reakcji ludzi. Ktoś może po prostu być zainteresowany tym, czy i w jakiż sposób ludzie zareagują na hejt w kierunku swego idola, kolegi, czy losowego użytkownika.

Odpowiedz
1
Valt

Valt

•  AUTOR

@Zwierzakowa
Nie pomyślałem akurat o tym, ale racja, zdarza się i takie sprawdzenie reakcji. Sam się z tym kiedyś spotkałem nawet, ale nie przyszło mi akurat na myśl gdy pisałem ten tekst. Akurat powody, które wymieniłem są chyba tymi, które można zauważyć najczęściej, przynajmniej ja się z nimi dość często spotykam (nie na własnej skórze, ale jednak).

Odpowiedz
1
Zwierzakowa

Zwierzakowa

@Valt Cóż, u mnie pojawia się sporo takowych komentarzy. Zresztą dostrzegam je rowniez na YouTube. Najczęściej hejter w takowej sytuacji udaje sfrustrowanego, niezadowolonego małolata, bądź pisze krótką, nieuzasadnioną wypowiedź. Cytując mój najnowszy nabytek „Ten quiz jest strasznie głupi”.

Odpowiedz
Valt

Valt

•  AUTOR

@Zwierzakowa
Też raczej dość trudno rozpoznać kto tylko sprawdza reakcje, a kto jest faktycznie dzieciakiem, któremu się nudzi, albo zwykłym trollem, czyli mniej więcej to co opisywałem w trzecim punkcie.
Sam chyba bardziej posądzałbym o sprawdzanie reakcji takich faktycznie dobrych trolli.

Odpowiedz
Zwierzakowa

Zwierzakowa

@Valt Bywa, że sarkastyczne wypowiedzi są brane dosłownie, aczkolwiek nie zawże musi to być autentyczna prowokacja.

Odpowiedz
Valt

Valt

•  AUTOR

@Zwierzakowa
Z sarkastycznymi wypowiedziami to już jeszcze inna sprawa chyba. Kwestia odbioru tu jest bardzo znacząca, trudno jest napisać czasem sarkastyczną wypowiedź tak by było wiadomo, że to sarkazm i mogą z tego wyjść nieporozumienia.

Odpowiedz
Zwierzakowa

Zwierzakowa

@Valt Owszem.

Odpowiedz
Ta_z_Japonii

Ta_z_Japonii

Ja nadal nie rozumiem, dlaczego wszyscy dodają takie quizy, czy też swoje spostrzeżenia na temat hejtu w formie quizu, skoro ta strona nie służy do dzielenia się poglądami, jeszcze niedawno myślałam, że temat został zamknięty i każdy już wie, że hejt nie jest niczym dobrym. Co jeszcze? Przecież to jest tak, jak kłótnia w internecie – możesz za każdym razem odpowiadać to samo i dokładnie to wyjaśniać, jednak Twój rozmówca ma własne poglądy i nie zmieni ich pod wpływem Twoich namówień.
Im więcej takich quizów, tym bardziej rozszerza się pole kłótni, bo tak jak ja, są ludzie, którzy nie uważają takich rzeczy za pozytywnie wpływające, a niektórzy moją wypowiedź mogą zrozumieć źle. Nie jestem za hejtem i nie uważam go za coś, do czego powinno sie dopuszczać.
Nie chcę, żebyś poczuł się zdemotywowany, bo dobrze działasz, życzę powodzenia takim akcjom, ale czy to odpowiednie miejsce do tego?

Odpowiedz
2
Bachantka

Bachantka

@Ta_z_Japonii niestety ta strona jest pełna właśnie osób, które „krytykują” dla samej krytyki i nie zastanawiają się, jak to wpływa na autorów quizów. Więc odpowiadając na twoje pytanie – tak, jest to odpowiednie miejsce. Może nie wyeliminuje wszechobecnego hejtu, ale może jakaś część tej akcji zostanie w głowie osób, które w ten sposób „bawią się” tutaj i na innych stronach.
Pozdrawiam cieplutko

Odpowiedz
4
Ta_z_Japonii

Ta_z_Japonii

@Bachantka Hmm… Rozumiem Twój punkt widzenia, jednak nie przekonuje mnie on. Myślę, że taka akcja nie pomoże, bo wiele już takich było i zapewne również będzie. Podoba mi się ogólne założenie, jednak to nie to. Będzie (i jest) kilka komentarzy wspierających, ale będą i podobne do mojego. Nie będę się rozpisywać, bo dłuuuuga dyskusja by z tego wyszła. 😂 Dobrej nocy życzę :)

Odpowiedz
3
Valt

Valt

•  AUTOR

@Ta_z_Japonii
Nie będę się za bardzo rozwodził nad tym, czy ma to sens i czy jest wstanie zadziałać, wiadomo, jedna akcja nie sprawi, że hejt nagle zniknie i będzie fajnie i miło. Ale odniosę się pokrótce do pytania, czy to odpowiednie miejsce… why not?
Wiem o co ci chodzi, strona służy do tworzenia quizów, a nie przekazywania swoich myśli na jakiś temat, ale w sumie dlaczego nie? Typ quizu „opowiadanie” pozwala na napisanie czegokolwiek, wiele osób korzysta z nich do chociażby Q&A, z głosowań do zaproponowania jakiejś nowej serii, niektórzy wstawiają po prostu straszny, nic nie wnoszący syf zapełniający poczekalnię… czyli niekoniecznie to do czego one zostały teoretycznie przeznaczone, więc czemu by nie takie coś?
I absolutnie nie ma to poszerzyć kłótni, wręcz przeciwnie, a zwykła dyskusja kłótnią nie jest.
I widzę, że uderzyłaś chyba do ostatniego punktu. Zostawiłem jak najbardziej ocenę tego innym, sam tego nie oceniałem, a jedynie przedstawiłem, że dla niektórych hejt może być czymś pozytywnym w takim przypadku, nie ukrywam, że jest możliwe, że skłoni to kogoś do przemyśleń i uważam, że „słuszny hejt” jak najbardziej istnieje, co nie oznacza, że go popieram, bo są inne formy pokazania niezadowolenia, nie trzeba uciekać się do obrażania kogoś.

Odpowiedz
3
Ta_z_Japonii

Ta_z_Japonii

@Valt Zawsze lubiłam Cię i Twoje działania, jak również rozumiem Twój punkt widzenia i zupełnie nie spodziewałam się takiej akcji po Tobie. Nie twierdzę jednak, że to coś złego. Coś czuję, że jeśli zacznę się tu rozwodzić, to stworzy nam się długa konwersacja i wymiana zdań, więc po prostu zakończę to tym, że moim zdaniem nie jest to dobry sposób oraz droga do zapobiegania hejtowi, czy jego zmianie. Dzięki ;)

Odpowiedz
1
Valt

Valt

•  AUTOR

@Ta_z_Japonii
Powiem tylko, że no cóż kiedy dałem się namówić do akcji uznałem po prostu, że czemu nie, pomogę. :3 Czy jest to odpowiedni sposób na zapobieganie hejtowi, nie mi oceniać, dla niektórych może tak, dla innych nie.

Odpowiedz
1
-Sekwoja-

-Sekwoja-

Dzięki że nie poszłaś na łatwiznę. Mogłaś napisać że hejterzy to źli ludzie, którzy po prostu zazdroszczą innym. Jeden z lepszych quizów o tej tematyce👍

Odpowiedz
7
Valt

Valt

•  AUTOR

@-Sekwoja-
To wtedy by nie było sensu pisać, gdyby miało być tak łatwo i oczywiście. A tekst miał jednak trochę uświadomić jak może wyglądać sytuacja od tej drugiej strony, hejtera. :P
I poszedłeś* mogłeś* jako jedyny w tej grupce jestem facetem. xd

Odpowiedz
5
-Sekwoja-

-Sekwoja-

@Valt upsss wtopa ! ale tego się nie spodziewałam . 😂😂

Odpowiedz
1
Valt

Valt

•  AUTOR

@-Sekwoja-
Hah nic nie szkodzi. xd

Odpowiedz
1
Emisia5

Emisia5

Dobrze, że zajmujecie się tym tematem

Odpowiedz
3
Valt

Valt

•  AUTOR

@Emisia5
Pewnie ktoś musi, dobrze, że ktoś docenia. :D

Odpowiedz
3
Siula

Siula

@Valt https://samequizy.pl/w-ilu-jestes-hejterem/
Zapomniałeś o jeszcze jednym quizie ;)

Odpowiedz
3
Valt

Valt

•  AUTOR

@Siula
Dzięki. Racja, zapomniało mi się, nie wiem czemu ten link mi gdzieś uciekł. ;_;

Odpowiedz
1
Siula

Siula

@Valt spoko, pilnuję wszystkiego jak coś

Odpowiedz
1
Valt

Valt

•  AUTOR
Odpowiedz

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej