Opowiadania mogą zawierać treści nieodpowiednie dla osób nieletnich. Zostaje w nich zachowana oryginalna pisownia.

b i e l m o


Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 31

Rainy_Lady

Rainy_Lady

Ach, toż to przezacny utwór. Dzięki mej możliwej inteligencji (chociaż pewności nie mam) prawdopodobnie uzyskałam w mózgu jakiś obraz interpretacji tego dzieła. Nie potrafię i nie chcę jedynie zaakceptować ślepoty orkiestry na Titanicu, ale to kwestia osobista. Jakże to cudownie brzmi! Grać dopóty, dopóki nie zatonie ostatni instrument. Mimo to jestem zachwycona. Zauroczyła mnie nietuzinkowość twojego stylu i w ogóle całego tekstu. Tyle porównań, metafor, że aż człowiek czuje namiastkę starych, dobrych czasów, których nigdy nie doświadczył. Wtedy, gdy używano opisów i gdy pisał Żeromski. Cóż, kończę już ten mój wyrób komentarzopodobny, gdyż nic mnie nie wzywa (ale mój twór jest chyba zbyt długi).

Odpowiedz
persis-tence

persis-tence

•  AUTOR

@Rainy_Lady dziękuję ♡

Odpowiedz
1
niewybitnaniepoetka

niewybitnaniepoetka

wnoszę o ani-mi-się-ważenie usuwania tej pracy i liczę na pozytywne rozpatrzenie mojego wniosku.

Odpowiedz
2
persis-tence

persis-tence

•  AUTOR

@Poetka. Wniosek został rozpatrzony w trybie pilnym i pozytywnie.
Dziękuję <3

Odpowiedz
1
niewybitnaniepoetka

niewybitnaniepoetka

@persis-tence również dziękuję. ^^

Odpowiedz
1
_distance_

_distance_

Wieczorem albo bije mi ciut bardziej, albo nie bije wcale. Lub umysł tężeje po niezbyt obfitej kolacji. Młodość jest skomplikowana, życie także, a jako że – cóż za (nie)szczęście! – doświadczam pierwszego trochę mniej, drugiego trochę bardziej, odnajduję sens wśród tego tak cudnie brzmiącego w swej komplikacji "bełkotu". Aczkolwiek mysiego fragmentu ciągle pojąć nie potrafię, choć czytałam go najczęściej. Będę analizować, według Twego polecenia próby, jednak ciut obawiam się, że kłopotliwe to zadanie. Jak stężenia procentowe. Ich też po prostu nie potrafię pojąć.

Oczywiście zabawny napój to musi być Tymbark. Czasem lekko nim upita fanka się zgłasza. A marzenia wykraczające poza szaro-schodowe komórki to te o liście z Hogwartu. Ha! Ja to Cię umiem rozgryźć.

Tak już na poważnie, o ile kiedykolwiek bywam poważna. Zdarza mi się czuć ważną, wagą (z pewnością to moje poprzednie wcielenie), personą z niedo- lub nadwagą, których nie posiadam. Ale powaga? Może i chodzi to beznogie bielmo (czyli się ślizga? tarza?) po granicy jakiegoś szaleństwa, może bije mi i Tobie po kolei, a może to po prostu cały świat zwariował, jak i wszyscy młodzi ludzie – zniewoleni wolnością, marzeniami, przyszłością i przeszłością, pieniędzmi, władzą, złem przywdzianym w anielskie koronki niby-prawie-pół-bogowie.

Cóż, chcę Ci tylko przekazać, że jeśli śmiesz to usunąć, znajdę Twój portfel i wykupię kupony na loterię w liczbie wszystkich cyfr po przecinku liczby pi. I kiedy wkroczysz w wiek już-nie-cielęcy, niby-dorosłość na papierze staniesz się ich posiadaczką. Zapewiam, że szans na wygraną z mym pechem nie będzie. Nie ryzykuj.

Odpowiedz
1
persis-tence

persis-tence

•  AUTOR

@_distance_ Nawet nie wiesz, jak się uśmiechnęłam, czytając to po dwóch latach.

Odpowiedz
1
_distance_

_distance_

@persis-tence neronki mnie dalej bawią, haha

Odpowiedz
1
pokaż więcej odpowiedzi (18)
_distance_

_distance_

Byłam ciekawa, kiedy się to tu pojawi, by oświadczyć Ci, że nie rozumiem nic. Absolutnie nic. I jestem absolutnie zachwycona. Jak widać siaduję pod inną palmą (bądź jabłonią, czekając aż jabłko spadnie mi na głowę), która różnym ludziom różnie bije. Mój umysł jest dość szczupły, szczególnie na wakacjach.

Odpowiedz
1
persis-tence

persis-tence

•  AUTOR

@_distance_ Myślę, że jest. Niezrozumienie w pisaniu, jak mniemam, nie jest właściwe. I jest to wina autora.

Odpowiedz
1
_distance_

_distance_

@persis-tence Właściwość często bywa niewłaściwa, jak i na odwrót. Właściwości w zasadzie nigdy nie można pojąć, bo jest względna. Ja mniemam inaczej. Tu nie ma mowy o winie (ani o tym drugim winie, więc czemu o nim myślę?).

Odpowiedz
pokaż więcej odpowiedzi (2)

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej