Opowiadania mogą zawierać treści nieodpowiednie dla osób nieletnich. Zostaje w nich zachowana oryginalna pisownia.

Infinity War #1

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Zauważyłeś literówkę, błąd ortograficzny lub stylistyczny? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 13

kasikuu12

kasikuu12

Kiedy next????

Odpowiedz
Dark_Angel1109

Dark_Angel1109

kiedy next?

Odpowiedz
ZbrodniarzTyna

ZbrodniarzTyna

Zajrzałam z czystej ciekawości, bo, szczerze napisawszy, nie lubię „Infinity War”, ale jakoś nie mogę się powstrzymać od napisania komentarza po przeczytaniu pierwszego akapitu. Uderzyło mnie stwierdzenie, że „Thanosa cieszył rozlew krwi”, bo osobiście tak nie uważam. Mało tego – myślę, że on nawet nie był zły. Po prostu żył w błędzie, zwyczajnie się pogubił w otaczającym go świecie. Thanos to idealista, który robi wszystko, by świat OCALIĆ, a nie nim ZAWŁADNĄĆ. Zwróć, proszę, uwagę na fakt, że nie zależało mu na tym, by po prostu wszystkich wybić. Sprawił, że połowa istot żywych zniknęła (nie zabił ich – rozpłynęli się w powietrzu bez odrobiny bólu), a sam sprawca nie wybierał poszczególnych osób. Były to losowe postaci. Warto też zaznaczyć, że Thanos myślał, że robi dobrze i w ten sposób uratuje wszechświat od zniszczenia. Działał według zasady „cel uświęca środki” – sprawa „wszystkiego” była ważniejsza niż pojedyncze osoby, które musiały umrzeć, by ten mógł uratować całe istniejące życie. Zabił nawet Gamorę, swoją córkę, którą kochał, by móc zrobić coś, co miało ocalić wszechświat. Myślę, że on nawet nie był świadomy faktu, że postępuje w niewłaściwy sposób, więc stwierdzenie, że „zostanie władcą złego świata, któremu nie przeszkadza rozlew krwi i strach”, jest niewłaściwe w stosunku do osoby samego Thanosa, który jest doskonałym przykładem antagonisty, który nie jest „zły, bo musi być zły”. Chyba można nawet stwierdzić, że był w nieoczywisty sposób dobry.

Odpowiedz
-Human-

-Human-

•  AUTOR

@ZbrodniarzTyna Wiem o tym, celowo pisząc początek tego opowiadania starałam się skupić uwagę na tym, aby Thanos został opisany jako ten zły. W późniejszym czasie zostanie to lekko przekreslone, bo dopiero wtedy bardziej dowiemy się o tym, a także zastanowimy się nad jego punktem widzenia. Bądź co bądź, to co napisałam tam, było spostrzeżeniem bohaterów dopiero po początkowym zetknięciu się z wrogiem, bo przecież jeśli ktoś zabił – jest zły. Dopiero w późniejszym czasie zaczynamy się zastanawiać nad powodem tego i tym, jak on to postrzega. Dlatego postanowiłam zawrzeć to w postaci układanki, zagadki, która rozwiąże się dopiero na końcu.

Odpowiedz
ZbrodniarzTyna

ZbrodniarzTyna

@-Human- Rozumiem, że taki był twój zamysł, szanuję to, jednak myślę, że przedstawienie go jako złej postaci jest niesprawiedliwe w stosunku do samego Thanosa. jako do, powiedzmy, osoby (Jestem zdania, że dobrze zbudowany bohater to taki, w którego istnienie czytelnik jest w stanie uwierzyć). Myślę, że dokonałaś trafnego wyboru, bo zdecydowałaś się na narrację trzecioosobową, która jest wprost idealna do opisywania długich, zawiłych historii, gdzie nic nie jest takie, jakie innym się wydaje. Moim zdaniem ciekawe byłoby budowanie napięcia i atmosfery zagadki już od samego początku, nawet jeśli każdy wie, jaki jest Thanos. Myślę, że wystarczyłoby zaledwie jedno zdanie, bo chyba najpiękniejszym momentem podczas czytania jest ten, kiedy nagle okazuje się, że autor już od samego początku dawał nam jakieś znaki co do rozwinięcia historii, a my dopiero później zdajemy sobie z tego sprawę, bo nie zwracaliśmy uwagi na te małe podpowiedzi. Tak czy inaczej – dziękuję ci za odpowiedź i życzę lekkiego pióra! :)

Odpowiedz
1
gryzherbare

gryzherbare

@ZbrodniarzTyna moim zdaniem to nie była śmierć bez odrobiny bulu. Nazwałbym to bulem psychicznym, np. Wanda zanim zmieniła się w popiół była mało powiedziane że smutna. Thanos wyrządził wielu osobom masę bulu. Albo Stark, on nie zginął ale było widać że śmierć Petera bardzo przeżył. To był bul, cierpienie. Może wydawać się że nie był aż tak zły ale poświęcił swoją (przyszywaną) córkę aby stać się najpotężniejszą istotą we wszechświecie, to był prawdziwy egoista. Miał jedną zasadę: ,,Po trupach do celu” nie był wcale dobry, może zmieni się to po premierze. ,, Avengers End Game”ale jak na razie na to nie liczę…
Jak by co nie odbieraj tego jako hejt, tylko wyrażam swoją opinię jak ty.
Tak czy siak, twoja opinia świadczy że nawet w Thanosie umiesz znaleźć dobro. A za to bardzo szanuję 🕷️😉

Odpowiedz
ZbrodniarzTyna

ZbrodniarzTyna

@XxSpider-GirlxX Miałam na myśli ból w sensie fizycznym – nie musieli znosić ogromnych cierpień cielesnych, chociaż trafnie stwierdziłaś, że każdy z nich rozpaczał z powodu śmierci swojej lub bliskiej osoby, bo chcieli żyć, co jest jak najbardziej naturalnym odruchem w takiej sytuacji.
Thanos nie zmuszał ich do cierpień cielesnych, co bardzo szanuję, a równie dobrze mógł, jako najpotężniejsza istota we wszechświecie, skazać ich na wielogodzinne cierpienia, a nie zrobił tego, co świadczy o jego wewnętrznej dobroci. Dążył do uratowania świata, a nie zawładnięcia nim. Widać to chociażby w momencie, w którym Thanos nareszcie odzyskuje spokój, bo uratował świat przed zagładą przez przeludnienie – to, czy wszechświat naprawdę mógłby zostać zniszczony z takiego powodu to inna kwestia. Poza tym sam wiele razy podkreślał, że nie robi tego wszystkiego dla siebie, ale dla świata – chciał go uratować.
Thanos bardzo przypomina mi tych wszystkich bohaterów książek (szczególnie fantastycznych) lub protagonistów gier komputerów (mam na myśli głównie te typu RPG), którzy dążą do czegoś – chcą uratować świat przed jakimś niewyobrażalnym złem, przed zbliżającą się zagładą, a żeby to osiągnąć, również popełniają błędy i odbierają życia.
Nie mam zamiaru go zupełnie wybielić, bo to nie o to chodzi – jakby na to wszystko nie spojrzeć, postępuje w pewnym sensie źle – ale nadal uważam, że ma w sobie wiele dobroci. Tym bardziej, że nie wybiera, kto umrze, a kto przeżyje (jako władca wszechświata mógłby pozostawić przy życiu stworzenia raczej mu uległe, żeby nie powiedzieć „głupie”, bo, jak wiadomo, inteligencją o wiele trudniej rządzić), a tymczasem rozpłynął się król, mag i chłopak z sąsiedztwa, a przeżył bóg, wynalazca i wiele innych znaczących, wybitnych postaci.
Jeśli chodzi o „Endgame” – wybieram się, bo jestem ciekawa, co z tego wszystkiego wyjdzie, chociaż pewnie będzie mi szkoda tych kilkunastu złotych (tym bardziej, że jestem chwilę przed maturą, a nacisk znajomych i wszelkiej maści spoilerów będzie zapewne nieznośny). Mam nadzieję, że rozwiążą to wszystko w jakiś zadowalający sposób. 😉

Odpowiedz

Zosia_Borkowska2

nie mogę się doczekać kontynuacji

Odpowiedz
Mr.Bomba

Mr.Bomba

Głupi quiz

Odpowiedz
2
-Human-

-Human-

•  AUTOR

@Mr.Bomba Też tak uważam 😃

Odpowiedz
-Human-

-Human-

•  AUTOR

@Mr.Bomba ale ciekawość mnie zżera. Czemu tak sądzisz?

Odpowiedz
Tajemnicza-M

Tajemnicza-M

😀❤😍😀❤😍😀❤😍😀❤😍😀❤😍😀❤😍

Odpowiedz
1
Kadia158

Kadia158

Mam nadzieję, że będziesz je kontynuować. Mega mi się podoba 😍😍😍

Odpowiedz
2

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej