Głosowanie – Wędrówka po świecie snów!

Witaj, przyjacielu. Czekałam na Ciebie. Zapewne zastanawiasz się, gdzie jesteśmy i dlaczego Cię tutaj zaprosiłam – już spieszę z wyjaśnieniem: to miejsce to Azyl Utopistów i Rzeczywistości Alternatywnych, znany szerzej jako AURA. Miejsce, nie chwaląc się, niemalże mityczne, choć na tę chwilę nie robi jeszcze wrażenia. Co to znaczy w praktyce? AURA przetwarza rdzeń świata Twojej wyobraźni, czyli Twój SEN – Standardowy Element Nieistniejący. W miarę naszej wędrówki postara się go odtworzyć w formie widzialnej. Brzmi skomplikowanie, prawda? To dlatego, że system tworzenia i klasyfikacji marzeń jest naprawdę potężny. Ci, którzy nauczą się manipulować AURĄ, mogą przekształcać wyobraźnię w rzeczywistość. Ludzie nazywają to spełnianiem marzeń, ale to zupełnie dwie różne rzeczy. Spełnienie marzenia następuje, kiedy zużywasz swój własny SEN, natomiast manipulacja AURĄ... to poważna zbrodnia, zbierająca żniwo setek tysięcy SNÓW innych ludzi. Ale dość już tych czarnych scenariuszy. Witaj w bramie AURY.

Śmiało, nie bój się. One zawsze wyglądają niepokojąco, ale prawda jest taka, że nikt nie potrafi im się oprzeć. Dla każdego człowieka brama AURY wygląda inaczej, ale jej cel jest zawsze taki sam: przekroczyć granicę rzeczywistości. Jesteśmy teraz oficjalnie w Twojej AURZE. Widzisz? SEN zaczyna się uaktywniać i budować świat. Musimy jednak być ostrożni, aby nie wypaść z powrotem poza granicę, dlatego lepiej chodźmy wyżej.

Z pewnością słyszałeś o tym, że życie na Ziemi narodziło się w wodzie. Tutaj ta zasada również działa, choć wody nie musisz interpretować dosłownie. Wszystko, co jest płynne i co można kształtować staje się źródłem SNU.

Jak mówiłam – woda, mgła, a nawet krew. Wszystko. Skoro jednak jesteśmy przy źródłach SNU, z pewnością zastanawiasz się, skąd wzięły się tutaj budynki. Ten świat wydawał się niemal zupełnie dziki, prawda? To, co widzisz, to Samotnia. Przechowujemy w niej najcenniejszą część Twojej osobowości, tak zwaną Trzecią Twarz. Mogłeś słyszeć pewną japońską legendę, wedle której każdy człowiek ma trzy twarze – pierwszą, którą pokazuje obcym, drugą, przeznaczoną tylko dla najbliższych przyjaciół i rodziny oraz trzecią, tą, której nie odsłania przed nikim. To właśnie ta Trzecia Twarz określa, kim naprawdę jesteś. Nic nie może zakłócać jej spokoju, dlatego umieściliśmy ją w Samotni.
Reklama

Choć ciężko w to uwierzyć, w rzeczywistości wciąż istnieją miejsca wypełnione magią. Nie zostało ich wiele, ale, o dziwo, najczęściej wcale nie znajdują się w trudno dostępnych lasach i jaskiniach. Przecież magia pochodzi z krwi! A tam, gdzie krew, tam musieli kiedyś być ludzie.

A to miejsce... nazywamy je Lete, co oznacza "zapomnienie". Jest jak cmentarz dla niespełnionych marzeń, tych, które zostały porzucone lub zniszczone. Nie powinniśmy zbliżać się do nich za bardzo, ale... rzuć okiem.
Reklama

Spokojnie, są niegroźne. Tylko wyglądają przerażająco. Nigdy nie dowiemy się, czym były, zanim trafiły do Lete. Nie powinniśmy o nich rozmyślać, właściwie, to nie jest dobre miejsce na to, by pamiętać o czymkolwiek. Chodźmy, pokażę Ci coś – oto skupisko Twojej życiowej energii. Wygląda niesamowicie, prawda?

A to Nubes. Przypomina wielkie kłębowisko chmur, prawda? Marzenia, myśli i sny są tak ulotne, że większość z nich niemal natychmiast wyparowuje. W Nubes robimy wszystko, by zatrzymać jak najwięcej z nich, a następnie przefiltrować te, na których najbardziej nam zależy.

Chętnie pozwoliłabym Ci zostać na dłużej, ale wszyscy są tutaj naprawdę bardzo zapracowani. Nie chcemy przecież przegapić jakiegoś wyjątkowo pięknego marzenia, prawda? Nie szkodzi, to wciąż nie koniec naszej podróży i mamy jeszcze kilka miejsc do zobaczenia. Najpierw jednak chciałabym przedstawić Ci Néant. To jedna z najważniejszych osób w całej AURZE. Ona jedna wie dokładnie, co jest snem, a co rzeczywistością. Gdyby nie ona, popadłbyś w szaleństwo. Jest bardzo mądrą kobietą, choć, jak by to ująć... bywa straszna.

Musisz jej wybaczyć, Néant nie lubi być obserwowana. Nikt tutaj tego nie lubi. Marzenia to prywatna, wręcz intymna sprawa. Mieszkańcy AURY nie są przyzwyczajeni do tego, że ktoś je widzi. Na przykład, obejrzyj się dyskretnie przez ramię. Dyskretnie, powiedziałam! To Crier, rzadko się pokazuje. Żyje w głębinach tego świata, strzegąc Twoich niewypowiedzianych pragnień. A przynajmniej tak mi mówiono. Nigdy nie byłam tam, Na Dnie, a on sam nie odezwie się ani słowem. Możesz być spokojny, nikomu nie zdradzi Twoich tajemnic.

Jest jeszcze tyle rzeczy, które chciałabym Ci pokazać, ale obawiam się, że nasz czas dobiega końca. Marzenia i sny, jakkolwiek piękne i urzekające, muszą pozostać marzeniami. Jeśli spróbujesz zamienić AURĘ w rzeczywistość, popadniesz w obłęd, pamiętasz? Wielu już postradało zmysły, gubiąc się w tej krainie. To prawda, jest piękna i chciałoby się tu zostać, zwłaszcza, że tak wiele mamy jeszcze do odkrycia. Ale pamiętaj, do którego świata należysz. Sny mają być dla Ciebie narzędziem do tworzenia wielkich rzeczy, ale nie celem Twojej podróży. Czy tu wrócisz? O, tak. Wracasz tu każdej nocy. Nie zapamiętujesz wiele, ale zapewniam Cię, przemierzasz te i wiele innych miejsc za każdym razem, kiedy śpisz. Nie zapomnij tylko zostawić nam krótkiej wiadomości, choćby kawałka Twego marzenia lub snu, historii, którą przeżyłeś w innym świecie, albo po prostu powiedz, czy podobała Ci się ta wędrówka. A my będziemy tu na Ciebie czekać, przyjacielu, w każdym z Twoich snów. Bywaj!
Chodzi o to, byś marzył tak, jakbyś miał przed sobą całą wieczność...
...ale abyś żył tak, jakbyś mógł nie dożyć jutra ~ James Dean

Reklama
129 Super!
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 26

Sarafina

Sarafina

Niesamowite!

Odpowiedz
.Octavia_Clara.

.Octavia_Clara.

Cudne!😊

Odpowiedz
1
Adari

Adari

Cudne!

Odpowiedz
1

A....

Cudowne🖤

Niesamowity quiz

Odpowiedz
1

Suzannsweet

Genialne, bardzo klimatyczne

Odpowiedz
1
Lennonka

Lennonka

Wspaniały i klimatyczny quiz.

Odpowiedz
Mikolaaj

Mikolaaj

Niesamowite, robi wrażenie. Aż przychodzi na myśl „Ku nieznanemu Kadath śniąca się wędrówka” H.P. Lovecrafta.

Odpowiedz
WeirdThingsHappen

WeirdThingsHappen

Uwielbiam takie inne ,,krainy”❤
Jeślibyś miała ochotę, chęci, wenę, czas i w ogóle to może zrobiłabyś z tego jakieś opowiadanie? To wszysyko jest zbyt genialne, aby tego nie wykorzystać. Strasznie podobał mi się ten dreszczyk emocji, ta groza i tajemnica wisząca w powietrzu i te odstępstwa od świata rzeczywistego❤❤
Nie powiem, poruszyłaś mnie do głebi.

Odpowiedz
2
Atlantic

Atlantic

•  AUTOR

@WeirdThingsHappen Bardzo dziękuję🖤 A co do opowiadań – jestem mistrzynią zaczynania ich na wieczne nieskończenie, więc nie wiem, czy powinnam zaczynać następne. Chociaż jakiś samotny one-shocik… kto wie?

Odpowiedz
1
Summer_Samoyed

Summer_Samoyed

Genialne

Odpowiedz
2
.daln_wszechczasow_xd.

.daln_wszechczasow_xd.

ale super quiz, s kąd pomysł?

Odpowiedz
1
Atlantic

Atlantic

•  AUTOR

@Moj_Nick_I_Nic_Ci_Do_Tego Prosty przepis: siedzisz do późna nad francuskim, a kiedy zasypiasz, śnią Ci się właśnie takie dziwne rzeczy jak kobieta, której imię dosłownie znaczy „Nicość”. Polecam😉

Odpowiedz
1

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej