Głosowanie – Kontrowersyjne tematy! #4

Czy uważasz, że Żołnierze Wyklęci są bohaterami narodowymi?
TAK
NIE

Czy uważasz, że zjawiska parapsychologiczne są wymysłem?
TAK
NIE

Czy uważasz, że Polska powinna wejść do strefy Euro?
TAK
NIE

Czy uważasz, że technologia sieci 5G jest szkodliwa dla ludzi?
TAK
NIE
Reklama

Czy uważasz, że zamieszanie medialne wokół Koronawirusa jest zbyt duże?
TAK
NIE

Czy uważasz, że najlepszym ustrojem gospodarczym jest kapitalizm?
TAK
NIE
Reklama

Czy uważasz, że ludzie powinni troszczyć się o środowisko?
TAK
NIE

Czy uważasz, że ludzie powinni przestać jeść mięso?
TAK
NIE

Czy uważasz, że działania Turcji w kontekście wojny w Syrii naruszają prawo międzynarodowe?
TAK
NIE

Reklama
218 Super!
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 153

Marta.Z

Marta.Z

Super quiz.

Odpowiedz
1
LiviciaQ

LiviciaQ

1. Każdy żołnierz jest bohaterem własnego narodu
2. Niektóre są prawdziwe niektóre raczej nie
3. Nie jesteśmy na to gotowi-zbankrutowalibyśmy.
4. Nie ma czego się obawiać
5. Absolutnie nie! Warto być informowanym na bieżąco.
6. Wolny rynek brzmi zachęcająco.
7. Hmm tak i nie. Znaczy warto dbać ale człowiek nie ma takiej mocy by zniszczyć bądź naprawić ziemie. To trochę jak z mrówką która podąża długo za słoniem męcząc się niebywale a gdy uda jej się jakoś wdrapać słoń nieświadomy jej obecności skręca do wodopoju A mrówka na to ,,jaka ja potężna „. (Mam nadzieję że rozumiecie). Samo ochrananie środowiska nie jest złe, jest bardzo dobre tylko że ziemia ma na nas wywalone bo to że nam przeszkadzają śmieci nie znaczy że waszej ,,matce ziemi ” będzie to przeszkadzać- ona spokojnie da sobie radę będąc zaśmieconom ba! Minie parę/paręnaście lat i taki śmieć zniknie. (Chociaż i tak beka bo my i tak mamy czysto w porównaniu co było kiedyś). Chociaż też fajnie by było by ludzie chcący pomóc środowisku nie stawali się ,,Ekologami” (Chodzi mi o tych złodziei,głupków i sekcie a nie zwykłą chęć pomocy) bo mnie np wkurza jak osoba wciska mi poglądy na siłę – wierz se w co chcesz ale mnie w to nie mieszaj. Niestety ostatnio zostałam w to wmieszana. Gdy byłam sobie w maku zamówiłam cole i wszystko by było okej gdyby nie te ohydne papierowe słomki eko nosz kurde! Wiem że za bardzo histeruzuje ale one się rozpływają w buzi kurde ble. (Nie żeby to był mój jedyny argument głównie chodzi o zakaz wycinania chorego drzewa a te inne i bum więcej szkody).
8. Oczywiście. Powinniśmy jeść mięso dla własnego zdrowia. Denerwuje mnie te gadanie że to złe itp itd. Jakoś w naturze takiemu lewkowi nie przeszkadza by zatopić swe kły w bezbronnej zebrze, nie zawsze jest też to szybka śmierć. Rozumiem że ktoś się może brzydzić do tego nic nie mam wręcz przeciwnie zazdroszczę empatii, tylko niech mi taki nie mówi że to dla dobra zwierząt których jak nie zjemy my to zje je inne zwierzę co nas ssaków powinno zastanowić.
9. Nie znam się to się nie wypowiem. Może ktoś przybliżyć temat?

Odpowiedz
1
pozeracz

pozeracz

•  AUTOR

@LiviciaQ 9. W olbrzymim uproszczeniu to Turcja wspomaga ugrupowania terrorystyczne w syryjskiej prowincji Idlib (w mediach tzw. rebeliantów) przeciwko syryjskiemu rządowi (wspieranemu przez Rosję). Obecna ofensywa syryjskiej armii (operacja ,,Świt Idlib”) jest konsekwencją niewywiązania się Turcji (i dżihadystów) z postanowień zawartych w porozumieniach z Astany. M.in. z obszaru zniknąć miały ugrupowania terrorystyczne. Turcja obstaje przy stanowisku że to Syria złamała zawieszenie broni. W rzeczywistości nie tylko ONZ, ale nawet sama Turcja uznaje owe grupy dżihadystów (np. HTS) za terrorystyczne. Ale to nie przeszkadza im otwarcie ich wspierać poprzez dostarczanie zaopatrzenia, sprzętu (w tym możliwe wyrzutni przeciwlotniczych, które stamtąd mogą trafić do komórek dżihadu w dowolnym miejscu na świecie, zagrażając już nie tylko wojskowemu lotnictwu Syrii i Rosji) a nawet bezpośrednie wsparcie na froncie.

Odpowiedz
1
LiviciaQ

LiviciaQ

@pozeracz dzięki

Odpowiedz
1
Plamka_Powraca

Plamka_Powraca

@LiviciaQ 7. Niby śmieci znikną, ale stałe będą produkowane nowe, przy okazji ludzie zanieczyszczają tymi śmieciami chociażby oceany, przez co wiele zwierząt morskich na tym cierpi. Aha i te “ochydne papierowe słomki” raczej nie rozpływają się od razu, ja te słomki mam praktycznie zawsze zamawiając coś w maku czy coś i jak ich nie żuję, nie trzymam ciągle w buzi itp. to się nie rozpływają -_-

Odpowiedz
LiviciaQ

LiviciaQ

@Plamiste_Futro 1. Zwierzątka cierpią? Mają tyle miejsca a i tak się wplątują w śmieci .. trzeba troszkę obserwować otoczenie. Nie, nie żuje słomek mam jakby to powiedzieć ,,mocny kwas” ? Wiesz coś takiego że zwykły lizak od razu znika dwa razy szybciej niż u innych pomimo nie ,,ciumkania'”. Tylko że co to zmienia? XD Nikt nie ma prawa wplątywać mnie w swoje chore idee i np takie zmienianie słomek, zakazanie innych rzeczy nie jest jak na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać,,dla dobra ogółu ” tylko egoistyczne ,,ja uważam że robisz źle. Masz przestać tak robić natychmiast. ”

Odpowiedz
pryszcz

pryszcz

Co to kaptalizm?

Odpowiedz
1
pozeracz

pozeracz

•  AUTOR

@pryszcz ,,system gospodarczy oparty na prywatnej własności środków produkcji i w konsekwencji czerpania z nich zysku, oraz na swobodnym obrocie dobrami w ramach wolnego rynku; stąd też gospodarka kapitalistyczna nazywana jest również gospodarką wolnorynkową.” (Wikipedia)

Odpowiedz
2
pryszcz

pryszcz

Kurde nic nie rozumiem , Co mam odpisać?!

Odpowiedz
1
teramixu

teramixu

@pryszcz to jest poziom szkoły podstawowej i istnieją słowniki, np. sjp.pl gdzie jest prosta definicja.

Odpowiedz
2
teramixu

teramixu

@pryszcz nie rozumiesz po Polsku? @pozeracz ci wytłumaczył…

Odpowiedz
1
Testovironus

Testovironus

#komunizmdziałałpoprawnie xD

Ludzie powinni troszczyć się o środowisko… ale Gretę Thunberg to bym prądem potraktował

Odpowiedz
3
PoprawnyCzlowiek

PoprawnyCzlowiek

Wszędzie za większością.

Odpowiedz
1
EdeneHyun

EdeneHyun

Mięso jest świetne.

Odpowiedz
4
e-histeryk

e-histeryk

Święty Augustynie, ileż mamy socjalistów na tym portalu! Ponad 70% głosujących domaga się innego ustroju niż kapitalizm.
To co, towarzysze? Pomożemy? Pomożemy!

Odpowiedz
4
pozeracz

pozeracz

•  AUTOR

@Neysluvara Socjalizm nie jest jedyną alternatywą dla kapitalizmu. Ja bym nawet powiedziała, że socjalizm i kapitalizm to jedno zło.

Odpowiedz
e-histeryk

e-histeryk

@pozeracz Panie, radzę zluźnić gacie i nie psuć mi tu żartów. Serdecznie pozdrawiam.

Odpowiedz
Mausu

Mausu

@Neysluvara POMOŻEMY!!

Odpowiedz
1
Robert_Biedron

Robert_Biedron

@Neysluvara lepszy socjalizm niż kapitalistyczny wyzysk klasy robotniczej (czyli zwyklych ludzi, jak my)

Odpowiedz
civis

civis

Żołnierze wyklęci moim zdaniem nie powinni być nazywani bohaterami narodowymi. Generalnie nie powinno też być ludzi świętych według kościoła, jak nie powinno być ludzi nazywanymi bohaterami. Nie istnieje żaden człowiek bez grzechu.

Odpowiedz
6
akaMarcisz

akaMarcisz

[Komentarz usunięty przez użytkownika]

Odpowiedz
pozeracz

pozeracz

•  AUTOR

@…Someone… Bohater nie oznacza człowieka bez grzechu, bo tacy faktycznie nie istnieją. Nie taki jest sens. To że pewne czyny danego człowieka były złe, nie przekreśla tych dobrych.

Odpowiedz
2
civis

civis

@pozeracz jednakże dla każdego bohater oznacza innego człowieka. Nie powinno się nimi nazywać ludzi których w sumie nie zna się dokładnie tożsamości, dokładnie czynów tej osoby którą chce się nazwać bohaterem.

Odpowiedz
1
Pepa

Pepa

Ciekawe głosowanie!

Odpowiedz
1
dobramordatonieja

dobramordatonieja

Ciekawi mnie jacy idioci nie uznają żołnierzy wyklętych za bohaterów narodowych

Odpowiedz
5
akaMarcisz

akaMarcisz

@Arianator_26_06_1993 A czemu ktoś miałby uznawać? Ci ludzie też mmmają zbrodnie na sumieniu, poza tym biegu historii zbytnio nie zmienili. Nie wyzywaj innych tylko dlatego, że mają inne zdanie.

Odpowiedz
1
pozeracz

pozeracz

•  AUTOR

@akaMarcisz To samo można powiedzieć o powstaniu koścuiszkowskim, oni też nie odwrócili biegu historii. A jednak Tadeusz Kościuszko jest bohaterem narodowym. A zbrodnie wojenne na sumieniu miał każdy. Tak samo Rosjanie, Niemcy, Białorusini jak i Polacy. Pytanie czy ten fakt ich dyskredytuje jako bohaterów (i czy ich wszystkich). Nie ma w historii postaci które nie budziły by kontrowersji, przykład Napoleona Bonaparte który w naszej części Europy odbierany jest raczej pozytywnie, zaś na zachodzie jako zbrodniarz. Wniosek jest taki że historia nigdy nie jest czarno-biała, a wydawanie osądów nie takie oczywiste.

Odpowiedz
3
akaMarcisz

akaMarcisz

@pozeracz Nigdzie nie napisałam, że Napoleon czy Tadeusz są według mnie są bohaterowie.

Odpowiedz
pozeracz

pozeracz

•  AUTOR

@akaMarcisz Napisałeś ogólnie – czemu ktoś (niekoniecznie ty sam) miałby ich uznawać za bohaterów, skoro nic nie zmienili? Otóż z tego samego powodu, z jakiego ten ,,ktoś” (nie ty) czci Kościuszkę.

Odpowiedz
dobramordatonieja

dobramordatonieja

@akaMarcisz mają zbrodnie na sumieniu bo to żołnierze ale to nie zmienia faktu że są bohaterami

Odpowiedz

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej