Prawda czy fałsz – Odżywianie!

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 34

smutnazaba

smutnazaba

Dieta dietą, ale nikt mi nie wmówi, że autyzm powstaje od chorób jelit. Już nie mówiąc o tym, że autyzm to żadna choroba i nie ma tu co „leczyć”.

Odpowiedz
pozeracz

pozeracz

•  AUTOR

@smutnazaba Nie ma. Dlatego na koniec ze swojej strony pragnę wyrazić podziw za sprytne manewrowanie wokół pojęcia ,,spektrum autyzmu”, i próby przedstawiania ich jako zjawisko co najmniej neutralne (bo przecież każdy jest inny, a bez ASD ci ludzie nie byli by sobą, więc powinni się cieszyć z tego kim są – tak przynajmniej da się wyczytać między wierszami Twoich komentarzy). Lekkie zaburzenia ze spektrum autyzmu. Ale było by hipokryzją sprowadzanie wszystkich autystyków do Twojego (co by nie mówić – wygodnego) punktu widzenia. Czy o osobach z poważnymi zaburzeniami rozwoju intelektualnego, często nie używających mowy i samookaleczających się, sflustrowanych niemożnością wyrażania swoich potrzeb czy nawiązywania kontaktu z innymi ludźmi też powiesz, że powinny cieszyć się z tego jakie są, a na jakiekolwiek działania mające na celu poprawę zachowania, czy nawet na samo sformułowanie ,,poprawa w zachowaniu” reagujesz negatywnie, a wręcz jakby była zjawiskiem niepożądanym. Takie moje subiektywne odczucia.

Odpowiedz
smutnazaba

smutnazaba

@pozeracz Jakbyś próbowała przeczytać za zrozumieniem to co napisałam, to byś wiedziała, że zupełnie nie to miałam na myśli i że przekręcasz moje słowa. Ale już nie ważne, ta dyskusja do niczego nie prowadzi.

Odpowiedz
pokaż więcej odpowiedzi (10)

kruk111

Fajne ale dużo nieprawdy

Odpowiedz
1

kruk111

@pozeracz VEGANIZ TO NAJLEPSZA DITETA I JAK SIE NIE ZNASZ TO SE W NECIE POCZYTAJ 🌱 VEGE JESTEM JUZ 2 LATA I JESTEM ZDROWA , NIE CHOROWAŁAM JUZ OKOLO ROKU I POL 😊 CZESTO CHODZE DO LEKARZA I LEKARZ MOWI ZE ŻADKO KIEDY WIDZI TAK ZDROWA OSOBE 💁🏽‍♀️ ZOBACZ SOBIE JAL CIERPIA ZWIERZETA WEJDZ NA STRONE NP. FUNDACJA VIVA LUB OTWARTE KLATKI 🐷 UZUPEŁNIAM WITAMINE B12 I JEM DUZO BIALKA 🐄 JESTEM ZDROWA I NIE POPIERAM UKRUCIEŃSTWA 😜

Odpowiedz
pozeracz

pozeracz

•  AUTOR

@kruk111 I tylko mnie utwierdzasz w przekonaniach XD

Odpowiedz
pokaż więcej odpowiedzi (7)

cello_modz90

9/13 fajnie

Odpowiedz
1
.Rozallie.

.Rozallie.

6/13

Co do pytania o nadmiar retinolu to wszystko jest w stanie uśmiercić jeśli to przedawkujemy nawet woda więc odpowiedź była tu oczywista :p

Odpowiedz
1
pozeracz

pozeracz

•  AUTOR

@Sunflower.uwu Niektórych rzeczy, np. wody, nie da się przedawkować. Gdyby zamiast retinolu pytanie było o kwas askorbinowy, to cóż, nadmiar witaminy C akurat nie prowadzi do żadnych poważniejszych powikłań, ani tym bardziej do śmierci.

Odpowiedz
Wilczek_owo

Wilczek_owo

9/13 spoczko

Odpowiedz
2
antri2010

antri2010

Dobrze 5/13

Odpowiedz
1
julizza29

julizza29

11/13
Korzystałam z książki od biologii

Odpowiedz
3
AngelikaSwift

AngelikaSwift

7/13 Całkiem dobrze.

Coś tam wiesz o odżywianiu, ale nie do końca.

Odpowiedz
1
MisteryOfMe

MisteryOfMe

Mega mi się podoba

Odpowiedz
1
Pepa

Pepa

13/13 Fajny quiz!

Odpowiedz
1

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej