Głosowanie – kontrowersyjne tematy!

Poniższe głosowanie nie określa w żaden sposób stanowiska autorki na dane tematy. W głosowaniu swój głos może oddać każdy, bez względu na poglądy. Proszę, pisząc komentarz wyrażaj się kulturalnie :)
W porządku!
Rozumiem!

Jakie jest Twoje zdanie o strajku kobiet? Czy popierasz ten strajk związany z prawem aborcyjnym?
Popieram ten strajk i uważam, że kobiety powinny mieć prawo do aborcji!
Nie popieram tego strajku i uważam, że jest on zupełnie niepotrzebny!
Popieram ten strajk, ale uważam, że aborcja powinna być wykonana w sytuacjach jedynie koniecznych.
Mam inne zdanie na ten temat.

Czy religia w szkołach powinna być obowiązkowa? Czy młodzież poniżej 18 lat powinna mieć prawo z niej zrezygnować bez zgody rodzica?
Uważam, że młodzież poniżej 18 roku życia powinna mieć prawo zrezygnować z religii bez zgody rodziców.
Uważam, że młodzież poniżej 18 lat powinna uczęszczać na religię, jeśli nie otrzymała zgody rodziców na opuszczenie tej lekcji.
Uważam, że religia nie powinna być zupełnie nauczana w szkołach. To indywidualny wybór każdego.
Mam inne zdanie na ten temat.

Czy każdy nauczyciel powinien dostać odpowiednią podwyżkę za swoją pracę?
Tak. Nauczyciele zarabiają stanowczo za mało za swoją pracę.
Nie, nauczyciele zarabiają wystarczająco za swoją pracę.
Nie każdy nauczyciel powinien dostać podwyżki, ponieważ nie wszyscy wykonują swoją pracę kompetentnie.
Mam inne zdanie na ten temat.
Reklama

Czy zwierzęta powinny być wykorzystywane w testach i badaniach naukowych?
Tak, dzięki temu można testować kolejne rzeczy. To konieczne.
Nie. Zwierzęta absolutnie nie powinny być wykorzystywane w testach laboratoryjnych.
Mam inne zdanie na ten temat.

Czy kara śmierci powinna być przeprowadzana w niektórych przypadkach?
Tak, w niektórych wyjątkowych przypadkach kara śmierci powinna być przeprowadzana.
Nie, nikt nie powinien decydować o czyimś życiu.
Mam inne zdanie na ten temat.
Reklama

Czy depresja i zdrowie psychiczne, to wciąż tematy tabu, które są pomijane?
Tak, zdrowie psychiczne wciąż jest pomijane przez wielu ludzi i nie mówi się o nim.
Nie, uważam, że ten temat nie jest pomijany w społeczeństwie.
Mam inne zdanie na ten temat.

Czy małżeństwa homoseksualne powinny być zalegalizowane?
Tak, każdy ma prawo do miłości.
Nie, takie małżeństwa nie powinny być powszechnie legalne.
Mam inne zdanie na ten temat.

Czy eutanazja powinna być dostępna na życzenie pacjenta?
Tak, powinna być dostępna jeśli pacjent bardzo cierpi.
Nie, nie powinna być dostępna.
Mam inne zdanie na ten temat.

Czy kościół i polityka w Polsce nie powinny wzajemnie się uzupełniać?
Tak, uważam, że kościół ma zbyt wielki wpływ na politykę w państwie.
Nie, uważam, że religia powinna mieć wpływ na to, co dzieje się w państwie.
Mam inne zdanie na ten temat.

Reklama
316 Super!
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 354

LiviciaQ

LiviciaQ

1.Nie popieram aborcji euganicznej,teorytycznie racja byłyby lepsze geny ale już mieliśmy w historii fanatyka rasy idealnej,najpierw aborcja,potem żydzi,cygani,polacy.Zapewne wiecie o co chodzi? Gdzie jest granica w dążeniu do ideału.Natomiast aborcje gdy zagrożone jest życie matki (zagrożenie to też samobójstwo) to tak może być bo mniejsze zło,wybieram życie bardziej rozwiniętego organizmu.
2.Religia powinna być nauczana nie w szkołach bo to oświata nauki a w kościołach
3.Nauczyciel to poważny zawód,w końcu krztałci nowe pokolenie,godne pożałowania jest że np taki piłkarz czy pfu influencer przy nic nie znaczącej robocie zarabiają więcej.
4.No tak,lepiej na zwierzętach niż na ludziach.
5.Tak,wcześniej mówiłam o granicy człowieczeństwa,niektórzy zwyrole ją dawno przekroczyli,co prawda najlepszy i tak był kodeks Hamurabiego (nie cały) ale to by nie przeszło.
6.Pomijane?Nie XD co chwile się o tym gada
7.Miłość to miłość,związek to związek ale małżeństwo to co innego.Osobiście jestem za związkiem partnerskim ale nie małżeństwem,ale i tak mi to nie przeszkadza
7.Zacznijmy od tego że tej eutanazji nie powinno w ogóle być.
8.Wiara to jedno a zdrowy rozsądek to drugie.

Odpowiedz
3

niemamnietuityle

Super głosowanie!

Odpowiedz
meon

meon

Moim zdaniem religia powinna być w szkole oraz uczniowie, którzy chcą się z niej wypisać powinni mieć zezwolenie od rodziców ponieważ:
1. Każdy powinien mieć podstawową wiedzę nt. religii, aby nie dać się na różne manipulacje lub przekręty na jej temat.
2. To rodzice wychowują swoje dziecko i robią to w najlepszy sposób jaki według nich jest. Wychowywanie w duchu religijnym jest jedną z opcji a jako iż mogą nie mieć czasu ze względu na pracę, to religia w szkołach jest idealnym rozwiązaniem.
amen

Odpowiedz
4
eve_marioo

eve_marioo

Chętnie bym się wypowiedziała, ale wiele osób miało by ból d*** i zaczęły by się przypierdylać😡😡😡🔥🔥

Odpowiedz
2
eve_marioo

eve_marioo

@vonEverec właśnie nie, to nie jest wulgaryzm, lecz słowo wymyślone. :)

Odpowiedz
1
eve_marioo

eve_marioo

A jedno jest zakropkowane więc nie wiadomo co tam jest :)

Odpowiedz
pokaż więcej odpowiedzi (4)
Itsuki_Shino

Itsuki_Shino

Mimo iż chciałabym się wypowiedzieć, to tego nie zrobię, bo nie chce mi się zaczynać dyskusji, bo i tak to by do niczego nie prowadziło, więc po prostu napisze, że ciekawe głosowanie

Odpowiedz
1

Lootus

Chciałbym się tu do czegoś odnieść, ale widzę że każdy ma tu swoje rację, swoje święte rację i nie liczą się dla nikogo fakty, argumenty, dowody.
Każdy klępie swoje racje jak formułkę nauczoną na pamięć i z jakiejkolwiek dyskusji nic nie wyniknie, bo każdy jeszcze mocniej uprze się przy swoim

Odpowiedz
1
Sjqe

Sjqe

A i jeszcze co do kary śmierci. Uważam, że egzekucja Nie powinna być przeprowadzana. Nie ze względu na to, że ktoś umrze, ale ze względu na to, że to zdecydowanie Za Mała kara dla seryjnych morderców czy gwałcicieli. Umrą i co dalej? Na tym etapie ich kara się kończy. Trwa 2 minuty na krześle elektrycznym z namoczoną gąbką na głowie gdzie rażą cię prądem. Czym jest wieczny spokój w porównaniu do dożywotnich męczarni? I dlaczego ludzie chcą zabierać się za coś czego nie wiedzą. Nie wiedzą, co jest po śmierci. Ateistą niespecjalnie zależy by nie umierać – bo tak się utarło. Wiedza, że to koniec ostateczny nw którym nic nie stracą i nic nie zyskają.

Odpowiedz
5
Sjqe

Sjqe

@Dinaszka Cóż, ja będąc ateistą uznałabym śmierć jako zbawienie. Fakt, to zależy od człowieka, ale myślę, że to raczej wierzący mieliby większy problem z pogodzeniem się z karą śmierci

Odpowiedz
Dinaszka

Dinaszka

@Sjqe Nie wiem. Ja osobiście jestem wierząca, popieram karę śmierci za morderstwo i myśl o tym, że po śmierci coś będzie sprawia, że mniej się dołuję tym, że wszyscy umrzemy xd

Odpowiedz
pokaż więcej odpowiedzi (6)
Sjqe

Sjqe

Może niektórzy ludzie mnie za to zagryzą, ale trudno.
Nie mam nic przeciwko wykorzystywania zwierząt w testach laboratoryjnych itd. O ile są to zwierzęta z niższej kategorii, mam na myśli np. Ryby, Modliszki itp. Jeśli mają to być eksperymenty zagrażające życiu zwierzęcia. Jeśli jednak eksperymenty miałyby nikłe szanse na wywołanie jakichkolwiek powikłań to przeprowadzanie ich na zwierzętach z wyższych kategorii, np. Szczur, zając, kot nie byłoby problemem. Oczywiście, że zwierzęta są narażane na stres, ale kochani nie ma opcji by dogodzić każdemu, a świat musi się rozwijać. Dzięki wielu testach na zwierzętach zostały wynalezione różne rzeczy, bez których dziś nie dałoby się żyć. Nie popieram eksperymentów, które uśmiercają zwierzęta, ale wiem, że zawsze one będą czy w ukryciu czy też nie. W Azji jeszcze parenaście lat temu eksperymenty były przeprowadzona na indiańskich bądź chińskich niewolnikach – ludziach, to jest dopiero okropieństwo. Mało jest ludzi co popiera moje zdanie bo chcą się pochwalić jakie to z nich znieczulice w stosunku do ludzi :p Ale dla mnie życie Człowieka jest o wiele ważniejsze od życia zwierzęcia. Co nie zmienia faktu, że zwierzęta wciąż lubię, sama z resztą mam ich sporo heh.

Odpowiedz
11

V...n

•  AUTOR

@vonEverec *mniej ważnie…nie „może” ehh ten telefon

Odpowiedz

sk8owa

Mam dosyć podobne zdanie na ten temat. Nie mam nic przeciwko testowaniu produktów na zwierzętach, bo w innym wypadku musiałyby być testowane na ludziach, więc tu chodzi o tzw mniejsze zło. Oczywiście w idealnym świecie coś takiego nie musiałoby mieć miejsca ale jak wiadomo my w świecie idealnym nie żyjemy…

Odpowiedz
5
pokaż więcej odpowiedzi (3)

SejKoz

Kościół nie miesza się w politykę to polityka miesza się do kościoła

Odpowiedz

sk8owa

Jeśli chodzi o strajk kobiet to nie popieram, bo to i tak nic nie zmieni, a wiele osób protestuje bardziej żeby pokazać jacy to oni są super „cool”. Uważam jednak, że w ogóle nie powinna mieć miejsca sytuacja, że władza zabrania kobietom takich rzeczy. Ale też według mnie aborcja powinna być możliwa tylko w przypadku gwałtu, kiedy dziecko urodziło u się chore lub stanowi to zagrożenie dla życia matki. Uważam za głupie przeprowadzanie aborcji z innych przyczyn, bo rozpoczynając życie seksualne powinno liczyć się z tym, że można zajść w ciążę…
Jeśli chodzi o religie w szkołach, to nie powinno być jej w ogóle. Ewentualnie mogłaby być, jeśli to by była nauka o istniejących religiach itp, a nie narzucanie z góry, że wszyscy uczesczajacu na nią to katolicy. Myślę, że zwalszcza na etapie szkoły średniej, młodzież już wie czy wierzy w Boga i nie potrzebuje do tego żadnych lekcji.
Nauczyciele powinni dostac podwyżkę, bo to dosyć ciężki zawód, a zarobki są niskie. Inna kwestią jest to, że spora część nauczycieli w ogóle nie powinna być zatrudniona…
Kara śmierci według mnie nie powinna być stosowana, głównie dlatego, że nigdy sędzię nie może być na 100% pewny, że to ta osoba jest winna.
Depresja i choroby psychiczne to dosyć ciekawy temat. Uważam, że teraz już nie jest aż tak bardzo tematem tabu, jednak głównie w przypadku kobiet. Nadal nie zauważa się, że mężczyźni popełniają samobójstwa częściej i nie mówi się i tym za bardzo.
Jeśli chodzi o małżeństwa homoseksualne, to nie wypowiem się za bardzo. Nie uważam, żeby to było dobrze ale z drugiej strony wyzywanie takich ludzi i mówienie, że są ideologią jest niedopuszczalne.
Eutanazja powinna być stosowana kiedy pacjent tego chce.

Odpowiedz
4

sk8owa

@zozolek1239 nie hejtujcie mnie za to co napisałam, to tylko moje zdanie

Odpowiedz
3

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej