Czy przetrwasz w świecie bez uczuć?

LadyVivian
LadyVivian 8 lat temu
Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 135

Dete_Chan

Dete_Chan

Nie mogę mam w sobie za dużo emocji. Podałam się przy staruszka 😭😭😭😭😭😭😭

Odpowiedz
1
Todoroki_Kun

Todoroki_Kun

@Determinacja Dźgu i umarłam bez powrotu

Odpowiedz
Dete_Chan

Dete_Chan

@Determinacja jeśli tak to zbieram cię do piwnicy

Odpowiedz
pokaż więcej odpowiedzi (22)
lemelyfox

lemelyfox

Jeżeli pamiętam swoich bliskich to nie znaczy, że ich kocham.

Odpowiedz
4

J...i

[Komentarz usunięty przez użytkownika]

Odpowiedz

J...i

@LadyVivian Rozumiem co miałaś na myśli, co nie zmienia faktu, że z naukowego punktu widzenia tak to właśnie wygląda. „Bliscy” (związani z nami przez ciało, a nie umysł) są nam nasi biologiczni rodzice i najbliższa rodzina bez względu na to jakimi i czy w ogóle darzymy ich uczuciami. Ale quiz naprawdę fajny ;)

Odpowiedz
1
pokaż więcej odpowiedzi (3)
TW

TW

Całkiem ciekawy, tylko 2 rzeczy:
1) „Czy pamiętasz swoich bliskich?” -Raczej każdy z normalną pamięcią odpowie twierdząco, nawet jeśli kogoś nie kochasz, a ciągle (regularnie) go widzisz to raczej go pamiętasz
2) Czy weźmiesz tabletkę -to nie jest nieufność bo zostało jasno powiedziane że może jej zaszkodzić i może odmówić. Zdrowy rozsądek podpowiada żeby nie ryzykować
Ale poza tym dobre, zwłaszcza 1 pytanie zaskakujące

Odpowiedz
4
LadyVivian

LadyVivian

•  AUTOR

@TW
Pozwól, że się ustosunkuję.
1. To pytanie nie sprawdzało pamięci, lecz uczucia jakimi darzysz innych. Po zabiegu jakiekolwiek więzi emocjonalne czy rodzinne powinny stracić dla Ciebie znaczenie. Nie tracisz pamięci o tych ludziach, po prostu stają się dla Ciebie obojętni, więc nie nazywasz już ich bliskimi. Tak to w teorii miało wyglądać.
2. Tutaj w sumie racja, tylko jak mówisz „zdrowy rozsądek podpowiada, żeby nie ryzykować”. A dlaczego? Przecież tabletka może udowodnić, że nic nie czujesz. Bez emocji nie możesz czuć lęku, nawet o siebie samego, więc możliwe działanie niepożądane nie powinno być dla Ciebie przeszkodą. W sumie powinnam w wyniku do tego pytania dać „lęk” zamiast „nieufność”, ale o strachu był już inny wynik.

Odpowiedz
1
TW

TW

@LadyVivian no, lęk byłby lepszy

Odpowiedz
StrayLight

StrayLight

Płaczę. Nigdy żaden Quiz nie wywołał u mnie tylu emocji, co ten.

Odpowiedz
4
LadyVivian

LadyVivian

•  AUTOR

@StrayLight
Nie wiem co powiedzieć. Naprawdę. Dziękuję za ten komentarz, bo już wiem, że quiz spełnił swój cel i kogoś poruszył. Dziękuję.

Odpowiedz
2
xAletheia

xAletheia

Nie ma to jak odpaść na pierwszym pytaniu XDD

Odpowiedz
4
Patylipior

Patylipior

Czytałam książkę o podobnej tematyce ale tam sparowywali jeszcze ludzie czyli państwo dobierało pary ludzi o podobnych zainteresowaniech itp. może też czytałaś tą książke bo ma duży związek z quizem? noe pamiętam tytułu ale głównymi bohaterami byli Lena i Alex

Odpowiedz
1
LadyVivian

LadyVivian

•  AUTOR

@Patylipior
„Delirium” Lauren Oliver. Czytałam ;)

Odpowiedz
Patylipior

Patylipior

@LadyVivian noo tak o to chodziło ❤🔥

Odpowiedz
mallta

mallta

Przetrwałeś
Chyba należą Ci się gratulacje. Dokonałeś tego, co wielu osobom się nie udało. Przetrwałeś w świecie bez uczuć. Nie otrzymasz jednak aplauzu. Nie będzie braw. Nie będzie okrzyków. Nie zapiszesz się w historii. Bo nikogo to nie obchodzi. Wśród tych, którzy przetrwali, nie ma ciekawości, ani podziwu. Jest tylko istnienie. Bez życia, bez człowieczeństwa.
Nazywam się Vivian. I wiem, że jesteś inny. Że czujesz. Że pod tą maską obojętności kryje się człowiek. Może zniszczony, może cierpiący, ale człowiek. Pielęgnuj to w sobie. Bo być może pewnego dnia odnajdziesz kogoś, kto jest taki jak Ty. Kto czuje.

I jestem 200 serduszkiem!!!❤❤❤❤❤❤❤❤

Odpowiedz
2

W...z

@mallta ja 201 serduszkiem

Odpowiedz
2

D...t

Intrygujące, nie przeczę. Skąd czerpałaś inspirację?

Odpowiedz
1
LadyVivian

LadyVivian

•  AUTOR

@Daylight
Nie miałam świadomej inspiracji, choć być może pewne dzieła miały wpływ na przebieg quizu. Najpierw wpadłam na tytuł i pomyślałam, że byłoby z tego ciekawe przetrwanie. Fabułę wymyślałam krok po kroku. Dopiero po skończeniu zauważyłam, że quiz ma powiązanie z książką „Dawca pamięci” Lois Lowry. Myslę, że „Rok 1984” George’a Orwella nadał nastrój temu quizowi. Jak tak się teraz zastanawiam, to przypomniałam sobie o „Delirium” Lauren Oliver. Kończę już, bo zaraz wypiszę tu całą listę książek, które mogą mieć coś wspólnego z tym quizem :P

Odpowiedz
1

D...t

@LadyVivian Cóż, przy czytaniu skojarzyło mi się właśnie z „Rokiem 1984” xD

Odpowiedz
1
madziam02

madziam02

Świetny quiz, nareszcie coś innego❤️ O, i tak z ciekawości zapytam… Czy to jest na podstawie filmu Equilibrium? Polecam jeśli ktoś lubi klimaty jak w tym quizie.

Odpowiedz
2
LadyVivian

LadyVivian

•  AUTOR

@madziam02
Nie znam tego filmu, ale jeśli go polecasz, to spróbuję obejrzeć w wolnym czasie :)

Odpowiedz
1

je.sus.

"I wiem, że jesteś inny. Że czujesz. Że pod tą maską obojętności kryje się człowiek."
Stosuję do Ciebie ogromną prośbę – pobierz naukę interpunkcji.🏳️‍🌈.

Odpowiedz
2

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej
Dodaj ankietę