Czy możesz cierpieć na Zespół Fregoliego?


Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.
Zobacz podobne quizy: #emocje #osobowosc #psychologia #zespolfregoliego

Komentarze sameQuizy: 21

GiyuusSimp

GiyuusSimp

Miałam kiedyś sen, że byłam w nieskończonym wesołym miasteczku razem z moją mamą, ale się zgubiłam i zostałam porwana przez mimów na jakąś kolejkę górską, z której mnie potem wyrzucili, bo byłam za niska. No i się obudziłam, bo budzik zadzwonił.

Odpowiedz
1
GiyuusSimp

GiyuusSimp

Mam ale nie jestem co do tego pewna

Odpowiedz
1
kasztany

kasztany

tak

nieprawda!
ale ciekawe to jest jak sam quiz

Odpowiedz
1
Mushroomtea.

Mushroomtea.

Nie

Odpowiedz
1
Dylamka

Dylamka

Fajny quiz c:

Odpowiedz
1
Dylamka

Dylamka

Tak
Nie mam tego, ale ogólnie ta sprawa, to zaburzenie bardzo mnie zaciekawiło i pewnie za chwilę kupię jakąś książkę o tym, niepotrzebnie tracąc pieniądze…

Odpowiedz
3
rovxiee

rovxiee

Nie!
Uwaga: nie traktuj tego quizu jako faktycznej diagnozy psychologa, bardziej jako rodzaj rozrywki. Jeśli rzeczywiście odczuwasz któryś z objawów tej choroby, skontaktuj się z wykwalifikowanym psychologiem! Według Twoich odpowiedzi stwierdzam, że nie możesz cierpieć na tę chorobę! Zespół Fregoliego to bardzo rzadkie zaburzenie psychiczne, które należy do tzw. urojeniowego zespołu błędnej identyfikacji (delusional misidentification syndrome – DMS) – grupy ksobnych zaburzeń urojeniowych. Chory zmagający się z tego typu zaburzeniami twierdzi, że osoby, przedmioty lub miejsca z jego otoczenia straciły lub zmieniły swą tożsamość. W przypadku zespołu Fregiloiego chory jest przekonany, że wszyscy ludzie to jedna i ta sama osoba (zwykle dobrze znana choremu), która cały czas zmienia swój wygląd. Mimo logicznego uzasadniania nieprawdziwości tych przekonań, są one niepodatne na wszelkie próby ich wyperswadowania. Nazwa choroby pochodzi od nazwiska włoskiego aktora – Leopoldo Fregoliego. Słynął on z tego, że podczas występów teatralnych często zmieniał swój wizerunek. Chorobę po raz pierwszy zdiagnozowano ją w 1927 r. u 27-letniej kobiety. Twierdziła ona uparcie, że prześladują ją dwaj mężczyźni, przybierający postać różnych ludzi. Myślisz, że mogę mieć rację? Daj znać w komentarzu!

Odpowiedz
1
myszkateam

myszkateam

Tak . Jakby,czuję się tak jakby ktoś mnie c nocy obserwował

Odpowiedz
2
NelaFnaf

NelaFnaf

Tak
Boż kinda scared byłam jak mi wyszło tak ale potem po przeczytaniu opisu myślę że na 100% tego nie mam.

Odpowiedz
3
PyroGaming

PyroGaming

Tak
"I'm only human, I do mistakes, I'm only human, I do what I can, don't put your blame on me, don't put the blame on me"

Odpowiedz
2

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej