14 archetypów postaci – którym z pośród nich jesteś Ty?

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Zauważyłeś literówkę, błąd ortograficzny lub stylistyczny? Napisz do nas.
Sprawdź najnowsze posty na Instagramie! @samequizy

Komentarze sameQuizy: 160

UndertaleandSCPfan

Bohater… W sumie

Odpowiedz
1
Muzyczna12

Muzyczna12

Psycholog
Większość się zgadza, interesują mnie ludzie i ich zachowanie, lubię słuchać co mówią inni i często rozmyślam nad np. konsekwencjami jakiegoś postępowania.
Generalnie to słabo mi idzie poznawanie innych osób ponieważ jestem trochę nieśmiała, ale tak na prawdę lubię poznawać nowych ludzi. Znajomi często mnie się pytają o radę bo wiedzą że ich wysłucham.

Odpowiedz
1
Times

Times

Bohater

Odpowiedz
1
Kiyo_Shinguuji

Kiyo_Shinguuji

Psycholog

Generalnie się zgadza, bo rzeczywiście pasjonuję się psychologią i często poruszam tematy związane z psychologią lub filozofią( w klasie mnie nawet przeżywają filozofem/psychologiem i mnie nie cierpią bo irytuje ich moje gadanie) ale mimo to jestem osobą raczej aspołeczną ( wiem że to sprzeczność, ale tak już mam).

Odpowiedz
2
MojMajestat

MojMajestat

Wynik zgadza się tak w 50%, ale quiz świetny :)

Odpowiedz
2
niki535

niki535

Mediator
Specjalista od stawania pomiędzy zwaśnionymi stronami. Znakomicie znajduje się w sytuacji bycia między młotem, a kowadłem.
Mediator to dobry negocjator, mistrz sztuki krasomówczej, wirtuoz słowa, ciętej riposty, który argumentami potrafi sypać jak z rękawa. Cech*** go naturalny dystans, dzięki któremu jest rozjemcą potrafiącym znajdować elementy wspólne dla dwóch zwalczających się stron. Potrafi być uważny, czujny, skoncentrowany. Ma w sobie duży spokój, nie ulega skrajnym emocjom.

Odpowiedz
1
GameGirl91

GameGirl91

BUNTOWNIK
Buntownik to osobowość dynamiczna, która konsekwentnie i z zaangażowaniem walczy o wolność, swobodę i niezależność. Na tym archetypie bazują Harley Davidson, Diesel, czy MTV. Rozpoznacie go też w Giuseppe Garibaldim, czy Jonie Bon Jovi lub Dodzie. Buntownik prowokuje, atakuje, konfliktuje i z zasady otwarcie nie zgadza się z tym, co nie jest mu po drodze.

Odpowiedz
1
Memiarz_Profesjonalny

Memiarz_Profesjonalny

Psycholog
Zawsze ciekawili go ludzie, powody ich postaw, mechanizmy zachowań, świadome i nieświadome motywacje. Lubi interpretować, wyciągać wnioski, tłumaczyć, odgadywać pobudki i przewidywać konsekwencje. Pasjonują go wszelkie analogie, zasada przyczyny i skutku, tendencje, statystyki, modele, wzorce. Uczy się przez skojarzenia i chętnie nakłada gotowe matryce na relacje, związki, pobudki jakimi kierują się przedstawiciele społeczeństw. Otwarty na ludzi, lubi budować relacje, poznawać, słuchać. Chętniej do worka podobnych kogoś wrzuci, aniżeli kogoś z worka podobieństw wyjmie. Co myślisz o wyniku? Czy ma on coś wspólnego z Twoją osobowością? Podziel się opinią w komentarzu!

Zgadzam się, analizuję itp.,jestem psychologiczny, filozoficzny, często, nie wiem czy to ma z tym związek, używam mądrych słów(nie wiem czemu, już tak jest)

Odpowiedz
1
XxKinga2xX

XxKinga2xX

Bohater
Ważne dla niego są wyzwania, osiągnięcia. Bywa impulsywny, gwałtowny, szczery, prostolinijny, skłonny do poświęceń. Gotów walczyć do ostatnich sił za swoich podopiecznych. Dzięki swoim uwarunkowaniom potrafi dostrzegać innych. Umie słuchać, jest otwarty na ich potrzeby. Z empatią jest gotów wstawiać się za tych, co pokrzywdzeni, pozostawieni na pastwę losu, potrzebujący. Może być emocjonalny, łatwo wzrusza się losem człowieka. Powie o sobie, że w życiu kieruje się sercem. Niezbyt przywiązuje się do dóbr materialnych, jest skłonny dzielić się z potrzebującymi. Ludzie mówią o nim filantrop, cenią go i są mu wdzięczni. Co myślisz o wyniku? Czy ma on coś wspólnego z Twoją osobowością? Podziel się opinią w komentarzu
W sumie pasuje, zawsze dzielę się z innymi i jestem wrażliwa🤔😁

Odpowiedz
2
LUNNAA

LUNNAA

Psycholog

Zawsze ciekawili go ludzie, powody ich postaw, mechanizmy zachowań, świadome i nieświadome motywacje. Lubi interpretować, wyciągać wnioski, tłumaczyć, odgadywać pobudki i przewidywać konsekwencje. Pasjonują go wszelkie analogie, zasada przyczyny i skutku, tendencje, statystyki, modele, wzorce. Uczy się przez skojarzenia i chętnie nakłada gotowe matryce na relacje, związki, pobudki jakimi kierują się przedstawiciele społeczeństw. Otwarty na ludzi, lubi budować relacje, poznawać, słuchać. Chętniej do worka podobnych kogoś wrzuci, aniżeli kogoś z worka podobieństw wyjmie. Co myślisz o wyniku? Czy ma on coś wspólnego z Twoją osobowością? Podziel się opinią w komentarzu! Quiz inspirowany artykułami: https://k-mag.pl/article/archetypy-osobowoscikonrad-wilk https://natemat.pl/blogi/joannajanowicz/168805,archetypy-czyli-gotowe-wzorce-osobowosci-w-budowaniu-marki-wlasnej https://marketerplus.pl/teksty/cykle/archetypy-marki-tozsamosc-wizerunek-komunikacja-w-social-media-czesc-1-wprowadzenie/

Odpowiedz
1

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej