Enneagram | Typy instynktowne | Którym z nich jesteś?


Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.
Zobacz podobne quizy: #enneagram #osobowosc

Komentarze sameQuizy: 61

KotKsiazkowy

KotKsiazkowy

Typ 1. Perfekcjonista
W sumie to po części się zgadza
Fajny quiz!

Odpowiedz
1
Naelin

Naelin

•  AUTOR

@KotKsiazkowy Dzięki 🤍

Odpowiedz
1
lemonlimen

lemonlimen

Typ 9. Mediator
50/50

Odpowiedz
1
.childe

.childe

Typ 8. Wojownik
Opis się zgadza, super quiz ^^

Odpowiedz
1
Naelin

Naelin

•  AUTOR

@.childe Dzięki 🤍

Odpowiedz
1
Mrs.Loki

Mrs.Loki

Typ 8. Wojownik

Ósemki lubią myśleć, że są samowystarczalne, jednak nie jest to prawda. Bowiem mają ogromną siłę woli i potencjał, by motywować innych ludzi do działania. – Zdrowe Ósemki są pewne siebie, wspaniałomyślne i panujące nad sobą. Zdecydowane i władcze, równocześnie wspierające, inspirujące, stający w obronie swoich przyjaciół. – Przeciętne Ósemki ignorują swoje potrzeby emocjonalne. Skupiają się na tym, jaką kontrolę mają nad innymi ludźmi oraz w czym są od nich lepsi. Bywają dumni i egocentryczni. – Niezdrowe Ósemki stają się megalomanami i przeciwstawiają się wszystkim próbom kontrolowania ich. Mogą wykazywać skłonności socjopatyczne. Rady dla Ciebie: 1. Twoja prawdziwa moc nie leży w narzucaniu innym swojej woli, lecz inspirowaniu ich. Jesteś najlepszy kiedy przejmujesz kontrolę i prowadzisz wszystkich przez kryzys. 2. Naucz się ustępować innym ludziom. Nie zawsze gra jest warta świeczki. Nie pozwól swojemu ego przejąć nad Tobą kontroli! 3. Pamiętaj, że świat nie jest przeciwko Tobie. Spójrz na ludzi wokół siebie i sprawdź, którzy są po Twojej stronie. Nie zrażaj ich do siebie. Zaakceptuj, że jesteś zależny od wielu ludzi. 4. Zrozum, że nikt naprawdę nie kocha Cię za to, co osiągnąłeś, lecz za to, kim naprawdę jesteś. Podziel się wynikiem w komentarzu!

Odpowiedz
1
Sara100

Sara100

8 idealnie mnie opisuje :D

Odpowiedz
1
Kayu

Kayu

Typ 8. Wojownik

Odpowiedz
1
AngelikaSwift

AngelikaSwift

Typ 9. Mediator

Dziewiątki są leniwe w kontekście poszukiwania własnego ja. Tłumią swój gniew i unikają konfliktów, jednak to nie zawsze jest dla nich dobre. Potrafią być uparci i oderwani od realnego świata. – Zdrowe Dziewiątki są opanowane i zachowują autonomię względem zewnętrznego świata. Są pogodni, ufni, akceptujący i stabilni emocjonalnie. Wprowadza harmonię w zewnętrznym świecie. – Przeciętne Dziewiątki obawiają się konfliktów. Chcą spokoju za wszelką cenę. Często odrywają się od rzeczywistego świata, stają się obojętni i pogrążeni w samozadowoleniu. – Niezdrowe Dziewiątki są uparte, lecz czują się niezdolne do stawiania czoła problemom. Oddzielają się od rzeczywistości. Rady dla Ciebie: 1. Ciągłe zgadzanie się z innymi nie sprawi, że wszyscy Cię polubią. Musisz nauczyć się być sobą. 2. Zmuś się do zwracania uwagi na to, co się dzieje. Nie odpływaj, nie wyłączaj się, ani nie śnij na jawie. Pracuj nad skupieniem uwagi. Może pomóc Ci w tym aktywność fizyczna. 3. Zrozum swoje emocje oraz to, że mają na Ciebie wpływ. Nawet jeśli je w sobie tłumisz, możesz wyrażać je nieumyślnie. Pozwól im wyjść na wierzch. 4. Uczciwie przeanalizuj swoje relacje z innymi ludźmi. Zastanów się, z czego wynikają problemy z Twojej strony oraz jak możesz je naprawić. Podziel się wynikiem w komentarzu!

To ja chyba jestem przeciętną

Odpowiedz
1
Velyiea

Velyiea

Typ 9. Mediator^^

Odpowiedz
1
Wojtek_YO

Wojtek_YO

8 wojownik💪

Odpowiedz
2
Karolinkachlebek3

Karolinkachlebek3

Typ 1. Perfekcjonista
Jedynki twierdzą, że są realistami, jednak nie jest to do końca prawda. Ci ludzie mają poczucie misji. Muszą doskonalić siebie i innych, by osiągnąć wewnętrzny spokój. – Zdrowe Jedynki są wysoce etyczne, zdolne do poświęceń. Cenią sprawiedliwość i prawdę. Pragną być bezstronni, rozsądni i sprawiedliwi. Akceptują niedoskonałość świata. – Przeciętne Jedynki szybko rozczarowują się rzeczywistością. Mają poczucie, że muszą naprawić świat na własną rękę. Mogą być pedantyczni i nadmiernie krytyczni. – Niezdrowe Jedynki są zadufane w sobie i twierdzą, że tylko one mają rację. Mogą wytykać innym błędy, równocześnie nie dostosowując się do swoich rad i nie zdając sobie sprawy, że są hipokrytami. Rady dla Ciebie: 1. Naucz się relaksować — Poświęć trochę czasu dla siebie, bez poczucia, że jeśli nie będziesz wszystkiego kontrolował, cały świat się zawali. 2. Masz dużą wiedzę i umiejętności do uczenia innych, jednak nie oczekuj, że tak jak Ty, od razu wszystko zrozumieją. Rzymu nie zbudowano w jeden dzień! 3. Panuj nad swoim wewnętrznym krytykiem. Czy jego słowa pozwalają Ci się poprawić, czy tracisz przez nie cały zapał do działania? Nie możesz przegrać ze swoim superego! 4. Zrozum swoje emocje oraz ich wpływ na Ciebie i innych. Zastanów się, jak Twój gniew wpływa na Twoje relacje z innymi ludźmi. Nie odstraszaj ich, będąc pod wpływem emocji. Podziel się wynikiem w komentarzu!
Cała ja✨

Odpowiedz
1

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej