Wyjątkowy kalendarz na rok 2020!


Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 48

Magic_dreams

Magic_dreams

Szkoda że nie znalazłam tego 2 lata temu

Odpowiedz
1
Basia_Officjal

Basia_Officjal

super widać że dużo jest tego

Odpowiedz
1
earth_alien2.0

earth_alien2.0

BARDZO żałuję, że nie zainteresowałam się Twoją twórczością znacznie wcześniej😅😄😄😢 mam nadzieję, że to nie problem, jeśli zacznę korzystać z tego kalendarza w środku roku🌟😆🙌🙌🙏 wydaje się być dobrą alternatywę dla mojego dotychczasowego sposobu na utrwalanie wspomnień i życia🌈💙💙✨

Odpowiedz
1
the.hope.girl

the.hope.girl

Wspaniały quiz!

Odpowiedz
1

kolorowyjarmark

cudowny pomysł🥰

Odpowiedz
1
AryaStark3111

AryaStark3111

Zazdroszczę cierpliwosci

Odpowiedz
3
lonely_sunflower_

lonely_sunflower_

•  AUTOR

@Foxy_123 haha, było sporo roboty w wymyślaniu zadań oraz doborze obrazków, ale również była to świetna zabawa. Pierwszy raz wykonywałam tak poważny projekt i jestem usatysfakcjonowana :D

Odpowiedz
Ladrin

Ladrin

Czapki z głów…

Odpowiedz
3
SZYSZEK666

SZYSZEK666

Kalendarz Pięknego Życia
Każdy miesiąc w naszym plannerze ma swoją określoną tematykę oraz zadanie w jej obrębie – czasem zaledwie kilka, czasem kilkanaście. Możesz wykonywać je jak zechcesz, kiedy zechcesz, gdzie zechcesz. Skopiuj test i wydrukuj go lub zapisz w pliku na komputerze. Albo wklej w notatkę na telefonie. A może wolisz przepisać je w swoim papierowym kalendarzyku, uroczym zeszycie, przejrzyście i estetycznie? Ważne, abyś wyciągnęła z tych mini-wyzwań wnioski, aby pomogły Ci w czymś, zainspirowały Cię. Życzę Ci cudownego roku, świeżego początku, mnóstwa natchnienia i rozmyśleń! To Ty masz w rękach swoją historię, więc dobrze to wykorzystaj. Nigdy nie będzie perfekcyjna, i to w niej niezwykłe, ale takie malutkie zmiany mogą ją jeszcze polepszyć.

(Jedna jeszcze sprawa – większość zadań odnosi się do dziewczyn oraz używam tu żeńskich końcówek, ale jeśli jesteś chłopakiem możesz odrobinę przerobić je na swoją płeć. Nie chcę nikogo kategoryzować ani powielać stereotypów, ale po takie quizy po prostu częściej sięgają kobiety i dlatego tekst wygląda tak, a nie inaczej. Mam nadzieję, że to nikogo nie zrazi.)

Miesiąc pierwszy – styczeń: plany i nowy początek.

Określimy, w jakim miejscu jesteś teraz, a w jakim powinnaś być.

1. Wypisz 10 najbardziej zakorzenionych w Twojej głowie wspomnień z roku 2019. Piękne przygody, niesamowite spotkania, pamiątki wolności i szczęścia, życiowe sukcesy, bóle i zawody, gorzkie porażki, zdrady i kłopoty. Zamknij oczy i poczuj każde z nich, pozwól, by przyćmiło każdą Twoją myśl poza nimi, spróbuj choć minimalnie zanurzyć się w strachu i cierpieniu, euforii i zachwycie. Przeanalizuj każde z nich, pomyśl, czego Cię nauczyło, co Ci pokazało.
2. Skupmy się na Tobie. Znajdź w sobie od trzech do sześciu najlepszych cech, tyle samo wad – mniejszych lub większych, oraz dwie cechy, które czasem okazują się atutem, a czasem przywarą. Określ, jak możesz dalej pielęgnować zalety, jak popracować nad cechami negatywnymi, a jak kontrolować te „pół na pół”. Nigdy nie będziemy idealni, a brak perfekcji też jest na jakiś sposób PIĘKNY, ale zawsze możemy trochę nad sobą popracować, doskonalić się.
3. Jakie pasje, zajęcia, akcje, w których uczestniczysz, są dla Ciebie realnie ważne? Wyznacz priorytety.
4. Wymyśl 3 postanowienia noworoczne – niby to po prostu kolejny dzień, ale jednak okazja do zmian – mogą być błahe i sztampowe, albo nietuzinkowe, indywidualne dla Ciebie. Spróbuj je wypełnić.
5. Ludzie. Obcowanie z nimi jest nieuniknione. Część z nich jest trywialna, toksyczna, ale jest też grupa wrażliwych, z historiami do opowiedzenia, dlatego nie należy się zamykać na nowe znajomości. Pomyśl więc, którzy ludzie Cię ranią, niszczą, szkodzą i rozdziel ich od osób, które są realnie Ci pomagają, mają na Ciebie dobry wpływ. Odetnij się od bezsensownych, płytkich, złych relacji i zamień je na głębsze, odpowiednie.
6. Wypisz kilka największych problemów Twojego codziennego dotychczasowego życia. Czy da się je rozwiązać? Jak można to zrobić?
7. Spróbuj poszukać kilku pięknych przemyśleń, idei, cytatów. Może któreś tchnie w Ciebie inspirację czy motywację, stanie się Twoim mottem na ten rok.

Miesiąc drugi – luty: samoakceptacja.

Nie lubisz siebie? Masz kompleksy, mniejsze lub większe? W lutym sprawimy, abyś bardziej pokochała swoje ciało i patrzyła w lustro z zachwytem, a nie obrzydzeniem.

1. Obserwuj inne osoby. Znajdź kilka, które nie są klasycznie piękne. Ale czy są brzydkie?
2. Masz jakieś szczególne znaki? Bliznę, piegi, naturalnie podkrążone oczy..? Są Twoimi kompleksami? Ale spójrz na to inaczej. Przecież czynią Cię wyjątkowym, jedynym w swoim rodzaju. Wyobraź sobie siebie jako bohaterkę dramatu, albo artystycznej sesji. Czy nie eksponowały one by się wtedy pięknie, poetycko, słodko, wyraziście?
3. Wypisz na kartce 3 swoje wady i 5 swoich atutów. To o tę listę będą opierać się następne zadania.
4. Określ, czy nad Twoimi wadami da się popracować. Co innego brwi, które da się wyregulować; co innego parę kilogramów za dużo, które można zrzucić; co innego zupełnie wrodzona cecha, którą zredukować może jedynie operacja plastyczna. Jeśli masz w miarę błahe niedoskonałości, znajdź kilka sposób na „poprawienie” siebie. Ale pamiętaj – trądzik czy nieidealna figura mogą być kwestią dojrzewania. Nie katuj się treningami, używaj kosmetyków w umiarze. Zadbanie o siebie to NIE chorobliwa droga do perfekcji.
5. A może ze względu na swoją sytuację nie możesz popracować nad wadami, albo nie są one do poprawienia? Skup się wtedy na wypisanych zaletach. Zobacz, jak się przeplatają, jak tworzą obraz niepowtarzalnej Ciebie. Przecież gdyby wyrzeźbić Twoją twarz, albo ją namalować, albo sfotografować, byłaby istnym dziełem sztuki, a nawet ten odrobinę za duży nos czy szpiczasty podbródek eksponowałby się zniewalającym pięknem!
6. Masz problem z określaniem wad i zalet, nie potrafisz racjonalnie spojrzeć na siebie, jesteś roztrzęsiona? Poproś bliskich – rodzinę, przyjaciół, a nawet przypadkowe osoby poznane w internecie o pomoc. W końcu, potrzeba uznania i szacunku jest bardzo wysoko w Piramidzie Potrzeb Maslowa, lubimy, gdy ktoś nam schlebia, w jakiś sposób. Do tego, osoby, które już siebie pokochały, mogą Ci pokazać, jak pokochać siebie.
7. Zobacz w internecie sesje z ludźmi o nietypowej urodzie. Nie są idealni, nie są typowi, ale jak piękni! Może to Cię uspokoi.
8. Przez tydzień nie waż się i zupełnie zapominaj o swoich wadach. Za to rób wszystko, aby czuć się piękna – ubieraj ciekawe ubrania, czesz w urocze fryzury, zafunduj sobie gorącą kąpiel lub wieczór z maseczkami i kremami na twarzy. A może mogłabyś tak zawsze?
9. Spróbuj wykonać sobie kilka zdjęć. Znajdź najpiękniejszą scenerię – natura, miasto, czy choćby ulubione miejsce w Twoim domu. Nie stresuj się tym, będziesz mogła je nawet później usunąć, nikt poza Tobą nie musi ich zobaczyć kiedykolwiek. Postaraj się wyglądać naturalnie, pozuj artystycznie, w centrum fotografii ma być Twoja twarz. A później przejrzyj efekty… Czy w wyrazie twarzy ukazującym Ciebie nie jest Ci pięknie? Czy nie ma w Twojej twarzy czegoś wyróżniającego się?
10. Wylicz kilka swoich przeważających cech. Szalone poczucie humoru, marzycielskość, towarzyskość, skromność, wrażliwość… – niech dotyczą Twojego spojrzenia na świat, postępowania w relacjach, sposobu bycia. Ważne, aby nie były w stu procentach negatywne – nieodpowiedzialność czy ogromną emocjonalność możemy tutaj zaakceptować, bo też mają w sobie piękno – ale pomińmy lenistwo czy pesymizm. Postaraj się emanować nimi już na pierwszy rzut oka, wyrażać wnętrze wyglądem.
11. Eksponuj swoje zalety. Niezbyt nachalnie, nie o to chodzi. Po prostu, podkreślaj i zauważaj to, co jest w Tobie piękne, bo na pewno takich rzeczy jest mnóstwo. Masz pulchne, okrągłe policzki, subtelny owal twarzy? Rany, to takie urocze! A może masz ostro zarysowany, szczupły? To na jakiś sposób magiczne i charakterne jednocześnie! Do tego, jak ślicznie musi Ci być w fantazyjnej fryzurze, albo golfiku! To, co w Tobie charakterystyczne, jest w Tobie cudowne, na jakiś sposób. Człowiek sam w sobie, jako istota, jest piękny, a nawet, jeśli nie wpasowujesz się w kanony, zrozum ten fakt i zacznij kreować własne piękno.
12. Jeśli żadne ćwiczenia zaproponowane tu ani rozmowy z bliskimi nie pomagają Ci, spróbuj skontaktować się z osobą, która miała podobne problemy i pokochała siebie, lub nawet ze specjalistą. Duże kompleksy obniżają pewność siebie i źle wpływają na Twoją duszę. To nie małostka, nie należy tego ignorować.

Miesiąc trzeci – marzec: świeża przestrzeń.

Liczy się nie tylko to, co w Tobie, ale i to, co wokół siebie. W marcu upiększymy odrobinę Twoją rzeczywistość – ubrania, pokój, narzędzia pracy, aby wniosły w Ciebie nową energię, abyś bardziej je polubiła.

1. Spójrz więc w swoją szafę. Czy czujesz się dobrze w Twoim stylu ubierania? A może już Ci się nie podoba, a może nigdy nie miałaś szczególnego? Oddaj potrzebującym, albo sprzedaj znajomym czy w internecie ubrania, które są Ci niepotrzebne, których nie nosisz. (Swoją drogą, zwiększa to obieg odzieży i zmniejsza jej produkcję, co jest bardzo korzystne dla środowiska). Odnajdź estetykę, w która naprawdę Ci się podoba, która Ciebie wyraża i zdobądź odpowiadające Ci ciuchy.
2. Jak wygląda Twój pokój? Chciałabyś mieć inny, ładniejszy? Nie zawsze można ot tak zrobić remont, ale zawsze można dodać do niego kilka stylowych, drobnych, uroczych szczegółów. Piękno wprawia w dobry nastrój i inspiruje, dlatego warto się nim otaczać.
3. Co z Twoim miejscem pracy? Zorganizuj je, uporządkuj. Opróżnij zagracone szuflady w biurku, zorganizuj je, ozdób, może przestaw w inne miejsce, jeśli aktualne Ci nie odpowiada. Taki kącik powinien być w Twoich oczach ładny oraz wygodny, dlatego nie zapominaj o nim przy upiększaniu miejsca życia.
4. Jeśli możesz, zacznij kolekcjonować rzeczy związane z Twoją pasją. Zaopatrz się w mnóstwo książek, które czynią pomieszczenie przytulnym i domowym, a do tego zawsze gwarantują czytelniczą rozrywkę; w płyty, których okładki przyciągają wzrok i dają natchnienie, a do tego możesz dzięki nim słuchać ukochanych artystów; rzeczy do rysunku; kosmetyki; instrumenty… Im więcej tego typu drobiazgów, tym lepiej.
5. Zorganizuj lepiej swoje miejsce do spania. Świeża pościel, wygodne łóżko, to wszystko sprawi, że Twój sen będzie zdrowszy, zaś problemy z bezsennością, jeśli takie masz, mogą odrobinę się zmniejszyć.
6. Wyrzuć wszystkie niepotrzebne szpargały – z szaf, z pokoju, z torebki lub plecaka… Pozwoli Ci to poczuć się świeżej, zapełnić przestrzeń innym, przydatnymi rzeczami, zorganizować się lepiej.
7. Usuń zdjęcia i aplikacje w elektronice, których nie używasz, które nie są Ci potrzebne. Możesz pobrać inne, bardziej przydatne czy piękniejsze.

Miesiąc czwarty – kwiecień: zachwyt otoczeniem.

Kwiecień to jeden z najpiękniejszych miesięcy. Apogeum wiosny – oblane finezją i romantycznością, subtelnym ciepłem; każda roślina budzi się do życia; wzrok przyciągają pierwsze barwne zachody słońca i drzewa obsypane jedynie delikatnym różem kwiatów. Dlatego będziemy podczas niego zachwycać się sobą, światem, ludźmi…

1. Wyjdź na spacer po Twoim miejscu zamieszkania. Idź między uliczkami bez celu, przyglądaj się budynkom i autom, spróbuj spojrzeć na nie tak, jakbyś pierwszy raz je widziała.
2. Wyobraź sobie, że osoba, której życie zupełnie zaczęło się sypać, obudziła się nagle w Twoim ciele i przeżyła w nim jeden dzień – pracowała i uczyła się tak, jak Ty, poznała Twoich przyjaciół i rodzinę, zyskała Twoje talenty… Co mogło ją zachwycić, sprawić, że nie chce wracać do swojej rzeczywistości?
3. Przez tydzień obserwuj pogodę w okolicach Twojej miejscowości. Spróbuj cieszyć się każdym zjawiskiem, które w niej zajdzie.
4. Znajdź wolną chwilę i włącz ukochaną muzykę. Nie rób nic poza tym, tylko odtwarzaj piosenkę po piosence, zlej się z nią w jedno, odpręż. Doceń jej piękno.
5. Spróbuj obserwować ludzi. Tych, z którymi zdarza Ci się rozmawiać; których widujesz codziennie, choć nie znasz ani trochę; tych, który przewijają się gdzieś na ulicy, a potem zlewają się za anonimowym tłumem… Może Cię zainspirują.
6. Znajdź pięć na jakiś sposób nietypowych miejsc (ciemny las niedaleko Twojego domu, jezioro w Twojej miejscowości, wyjątkowy sklepik…), które Cię otaczają. W każdym z nich spędź pół godziny/godzinę, bez mediów społecznościowych, książek czy znajomych – możesz mieć jedynie muzykę w słuchawkach. Przyjrzyj się nim dobrze, pokochaj.
7. Patrz w niebo. Jak najczęściej. Po prostu. Najwięcej zapisane jest górze.
8. Spróbuj zaopatrzyć się w więcej estetycznych, przyjemnych dla oka rzeczy – biżuterię, urocze przybory szkolne czy nawet nowe tapety na pulpit.
9. Znajdź kilka artystycznych filmów na YouTube. Obejrzyj je i opisz swoje doznania.
10. Znajdź 10 najpiękniejszych rzeczy, które posiadasz w domu. Spróbuj przez jeden dzień cieszyć się nimi bardziej, niż kiedykolwiek.
11. Wciel się w rolę przybysza z innej planety, który pierwszy raz wylądował na Ziemi. Napisz ,,list” do znajomego kosmity, w którym opowiesz mu, co Cię tutaj zadziwia, co Cię zachwyca, za czym będziesz tęsknić.
12. W danym momencie wypisz kilka rzeczy dotyczących każdego zmysłu, które teraz odczuwasz (np. słuch – mruczenie kota, głos bliskiej osoby za ścianą, ulubiona playlista w tle, wzrok – Twój pokój, widok za oknem, sentymentalny przedmiot, smak – sok, który właśnie pijesz, posmak czekolady zjedzonej przed chwilą, dotyk – wygodna sofa, ulubiona bluzka, włosy opadające na ramię, powonienie – świeczka zapachowa, świeże powietrze). Jakbyś się czuła, gdybyś to wszystko utraciła?
13. Znajdź drzewo. Na pewno jest ich mnóstwo wokół Ciebie. Obserwuj przez cały miesiąc, codziennie, jak się zmienia – jak wyrastają na nim pierwsze pąki, jak obsypuje go róż kwiatów, jak wiatr zaczyna kołysać nielicznymi listkami… To może wydawać się dziwne, głupie, groteskowe – skupiać się na jednym drzewie – ale jest w tym przecież coś bardzo inspirującego.

Miesiąc piąty – maj: optymizm.

Wrażliwym, artystycznym osobom, często bardzo trudno jest być pozytywnie i wesoło nastawionym do życia, ale w tym zbiorze zadań nie chodzi o to, aby uczynić z Ciebie największą optymistkę – ślepa pozytywność i ograniczanie smutku to głupota; chcę jedynie, abyś odnalazła w sobie siłę do walki i ograniczyła (nie wszystkie, a te zbędne) załamki.

1. Przez cały miesiąc prowadź mały dzienniczek, w którym będziesz opisywała (jeśli chcesz, krótko i zwięźle, w kilku zdaniach, jeśli chcesz – w formie złożonego tekstu; wszystko zależy od Ciebie) swój dzień, ale skupiając się tylko na pozytywach. Nie pisz o tym, jak bardzo zirytowałaś się, gdy rano spóźnił się autobus, pisz o tym, jak bardzo zachwycił Cię wschód słońca; nie pisz o obrzydliwym stresie w szkole, pisz o rozmowie z koleżanką… Niech będzie to dla Ciebie dawka motywacji.
2. Po ciężkim, trudnym dniu, wypisz 10 rzeczy, za które jesteś wdzięczna.
3. Życie jest popaprane, trudne, raniące, niesprawiedliwe i masz prawo, a czasami i nawet obowiązek się tym przejmować, myśleć o tym, płakać. Ale na jakiś sposób jest też piękne, tak? Kiedy jesteś smutna, wypisz kilkanaście powodów, dla których warto żyć, piękna, które może kiedyś spotkać człowieka, odwołując się do swoich przemyśleń czy wspomnień.
4. Spróbuj znaleźć jeden pozytyw w okropnej sytuacji, która Cię niegdyś spotkała. Nie we wszystkich się da, ale może przytrafiło Ci się coś, co odcisnęło na Tobie mocne, ale pozytywne pięto, mimo, że przeżywając to czułaś się strasznie?
5. Przed pójściem spać wymień jeden pozytyw minionego dnia i jeden, który może spełnić się jutro – i spróbuj, by to się ziściło. Powtarzaj ten rytuał tak długo, jak będzie Ci to potrzebne.
6. Podziękuj 5 osobom – znajomym, rodzinie, internetowym ,,przyjaciołom” – za coś, co pięknego spotkało Cię z ich strony.
7. Wybierz się kiedyś na spacer lub na uprawianie jakiejś niewymagającej aktywności fizycznej, podczas malowniczego zachodu słońca. Pozwól emocjom, by z Ciebie uleciały, marzeniom, by leniwie snuły się w Twojej głowie, doceń całe piękno, które teraz czujesz i widzisz. Zapamiętaj ten moment.

Miesiąc szósty – czerwiec: inspiracja

To jeden z ,,łatwiejszych” miesięcy w moim kalendarzu. Po prostu pomogę Ci odnaleźć pomysły i natchnienie ,na tworzenie rzeczy związanych z Twoją pasją; wyznaczę kilka zadań, które Cię zainspirują.

1. Chyba już dało się wyczuć, że uwielbiam początki i końce dnia, wędrówki słońca po niebie, obserwowanie uroczego spektrum barw. Więc i Ty, wyjdź i zobacz wschód lub zachód słońca, i spróbuj go do czegoś przyrównać. Do człowieka, zjawiska, uczucia, rzeczy, wspomnienia… Zapisz swoje przemyślenie.
2. Pomyśl o ukochanej piosence. Spróbuj:
a) Napisać opowiadanie/wiersz na jej podstawie.
b) Wykonać na jej podstawie dowolną pracę plastyczną.
c) Stworzyć do niej układ taneczny.
d) Nagrać do niej film artystyczny.
Oczywiście, nie musisz (choć możesz) robić wszystkiego, masz wybrać z listy.
3. Opisz jako człowieka każde z tych zjawisk pogodowych: gwieździsta noc, deszcz, burza, upalny dzień, śnieżyca, wiosenny wiatr.
4. Stwórz postać, która jest zupełnym przeciwieństwem Ciebie (np. Ty odpowiedzialna – ona skrajnie nieodpowiedzialna, Ty altruistyczna – ona egoistyczna…). Wyobraź sobie nią w typowej dla Ciebie sytuacji.
5. Jakie nadprzyrodzone zdolności chciałabyś mieć? Jak byś ich używała?
6. Spróbuj wymyślić kilka metafor, artystycznych porównań. Stwórz je do słów: szkło, drzewo, ogień, heroina.
7. Wymyśl pięć nietypowych domów. Cechy, które masz wykorzystać to: 1) dom w górach, 2) dom w wielkim mieście, 3) dom, który nosi w sobie bolesną historię, 4) Twój wymarzony dom, 5) dom, w którym mogłaby rozegrać się akcja Twojego ulubionego filmu lub serialu.
8. Pomyśl o dziesięciu ulubionych smakach, potrawach, rodzajach jedzenia. Podczas jakich historii bohaterowie mogliby je spożywać, z jakimi sytuacjami Ci się kojarzą?
9. Znajdź kilka cudownych, estetycznych zdjęć. Spróbuj wyobrazić sobie, co czują postacie występujące na nich, jakie historie skrywają w sobie te fotografie.
10. Obejrzyj kilka artystycznych, przedziwnych filmów i seriali.
11. Wyobraź sobie, że każdą porę roku symbolizuje, przedstawia, osoba z Twojego otoczenia. Które to będą osoby i dlaczego akurat one?

Miesiąc siódmy – lipiec: przygody.

Trwają wakacje – wyjątkowy czas, podczas którego wręcz z powietrza emanuje wolność i ekscytacja. Będziemy więc przeżywać małe przygody, wymagające jedynie odrobiny zaangażowania i przygotowania. Pamiętaj, że przedstawione przeze mnie propozycje są tylko inspiracjami, zrobisz tylko to, na co masz ochotę, fizyczną i psychiczną możliwość. Gotowa?

1. Taniec przy zachodzie słońca – z kimś bliskim, boso, do ukochanej muzyki.
2. Samotny spacer rzadko uczęszczaną drogą.
3. Poznawanie kultury i obiektów wybranego miasta – tego, do którego się wybierasz, lub nawet Twojego, bo na pewno są miejsca, których jeszcze nie odkryłaś.
4. Chłodny zachód słońca, uporządkowanie wszystkich myśli.
5. Poranek nad wodą.
6. Chwila zadumy na łące.
7. Nocowanie nad filmami.
8. Uprawianie ukochanego sportu z ukochaną osobą (wspólne rolki, yoga, bieganie…).
9. Obserwowanie gwieździstej nocy.
10. Zachód słońca na plaży.

Miesiąc ósmy – sierpień: nostalgia.

Koniec lata ma równie magiczną atmosferę, co jego początek – teraz jest gorąco, owoce wręcz ciężko zwisają z gałęzi, w słońcu mienią się złote kłosy żyta. Wszystko to tworzy finezyjną mieszankę, która sprowadza nas na tor zadumy, gdzie gwałtownie uderza w nas pociąg nostalgii, uciekający tak szybko… Ale dobrze, dobrze. Najpierw zadania: będziemy, w dużym skrócie, wspólnie wspominać – bo w końcu, to to składa się na naszą teraźniejszość i marzenia, buduje nas, jest jak iskierki w sercu zagrzewające do dalszego życia.

1. Najpiękniejsze wakacje.
2. Najpiękniejsza osoba, jaką poznałaś.
3. Zauroczenie.
4. Wielka przygoda.
5. Wspomnienie z dzieciństwa.
6. Coś, co już dawno i na dobre przeminęło.
7. Chwila, która Cię zniszczyła i umocniła jednocześnie.
8. Jesienne wspomnienie.
9. Wspomnienie, które kojarzy Ci się z konkretnym smakiem.
10. Wspomnienie, które kojarzy Ci się konkretny zapachem.
11. Wspomnienie, które kojarzy Ci się z konkretną piosenką.
12. Gwiazdka.
13. Sylwester.
14. Chwila z przyjacielem.
15. Chwila z pasją.
16. Moment, podczas którego czułaś wolność, spokój i zachwyt.
17. Wiosenne wspomnienie.
18. Najbardziej zakorzenione w Twojej głowie wspomnienie.

Miesiąc dziewiąty – wrzesień: muzyka.

Rozpoczyna się miesiąc, który dla wielu osób jest tygodniami ciężkiej pracy, zamieszania i bolesnego zderzenia się ze szkolną rzeczywistością. Dlatego wymyśliłam zbiór niewymagających zadań w tematyce muzyki – niech będą dla Ciebie chwilą szybkiego relaksu.

1. Znajdź pięć piosenek, które słuchałaś rok temu. Odtwórz je znów. Nadal Ci się podobają, czy uważasz je za żałosne? Jakie przywołują wspomnienie?
2. Włącz piosenkę, przy której zawsze marzysz… i rozmarz się na chwilę.
3. Posłuchaj trzy piosenki z prawdziwym, pięknym i refleksyjnym, może trochę smutny, tekstem. Przeczytaj go potem. Spróbuj odnaleźć w nim przekaz i NAPRAWDĘ go zrozumieć.
4. Stwórz playlistę najlepszych piosenek do relaksu i słuchaj jej, gdy będzie to potrzebne.
5. Spróbuj znaleźć kilka piosenek, które kojarzą Ci się z jesienią – dzięki melodii, tekstowi, a może całej atmosferze. Wprowadźmy się w klimat tej niezwykłej pory roku!
6. Pomyśl o gatunku muzycznym, którego nigdy lub bardzo rzadko słuchasz. Dzięki znajomym czy internetowi odnajdź kawałki z niego i przesłuchaj. Podobają Ci się?
7. Niedawno skończyły się wakacje. Posłuchaj muzyki, która pobrzmiewała u Ciebie często te kilka tygodni temu, która kojarzy Ci się z tym czasem. Powspominaj go z nią.
8. Posłuchaj ulubionym piosenek Twojego najlepszego przyjaciela i pomyśl o nim chwilę.
9. A teraz pomyśl o kimś z Twojej rodziny – posłuchaj muzyki, która przypomina Ci o nim.
10. Posłuchaj muzyki instrumentalnej. Czy da się przez nią przekazać takie same emocje, jak przez tą ze słowami?
11. Włącz typ muzyki/album/playlistę/poszczególne piosenki, które zawsze Cię inspirowały… i zainspiruj się.
12. Odnajdź muzykę nie-polską i nie-anglojęzyczną i posłuchaj. Jak podoba Ci się brzmienie wybranego oryginalnego języka? Czy mogłabyś również jej słuchać na co dzień?
13. Przez jeden dzień słuchaj tylko muzyki, która wprawia Cię w dobry nastrój – i to jak najwięcej!
14. Posłuchaj piosenek sprzed kilku dekad, w stylu „vintage”. Może na co dzień otaczasz się taką muzyką, a może starsi członkowie rodziny opowiedzą Ci o tym, czego słuchali w młodości? Jak myślisz, stara muzyka jest gorsza czy lepsza od nowoczesnej?

Miesiąc dziesiąty – październik: pasja.

Czy tylko dla mnie melancholia, tęsknica i nastrój jesieni dają wyjątkowe natchnienie? Właśnie dlatego na jeden z jej miesięcy zaplanowałam zadania związane z Twoją pasją – będziesz wyrażała podane rzeczy poprzez opowiadania i teksty, wiersze, zdjęcia, rysunki, obrazy, grafiki, melodie, scenki teatralne, układy tańca, filmy – i inne rodzaje sztuki, jeśli masz jeszcze jakieś pomysły. Możesz wszystko wykonywać w tej samej technice, albo próbować różnorodnych rzeczy – interpretuj to, jak chcesz. A może nie masz swojego ukochanego, artystycznego hobby? Jest to więc okazja do odnalezienia go! Miłej zabawy z artyzmem.

1. Outsider.
2. Lęk.
3. Ciemność.
4. Róż.
5. Przyszłość.
6. Piękno.
7. Kruchość.
8. Świeżość.
9. Zachwyt.
10. Przygoda.
11. Niebo.
12. Gorący napój.
13. Popularność.
14. Przemoc.
15. Emocje.
16. Starszy człowiek.
17. Pieniądze.
18. Nadzieja.
19. Kosmos.

Miesiąc jedenasty – listopad: przemyślenia.

Surowa melancholia, delikatna zaduma, błogi spokój – tymi słowami można podsumować sztandarowy, wyjątkowy klimat jesieni. Jest to idealny czas na refleksje na różne tematy, chwila zatrzymania i zwyczajnego pomyślenia o tym, co nas otacza. W listopadzie będziesz więc myśleć nad kilkoma wskazanymi przeze mnie zjawiskami, uczuciami, opiniami – oraz nad innymi, które przychodzą Ci do głowy. Możesz snuć swoje motta jedynie w głowie, możesz je zapisywać – nie wiem, po raz który to powtórzę – wszystko zależy od Ciebie.

1. Jaką rolę w życiu człowieka odgrywa miłość?
2. Czemu ludzie tak bardzo gonią za pieniądzem?
3. Czym jest tak często wymawiany związek wyrazowy „sens życia”? Co to oznacza, dlaczego nad tym myślimy, jaki… on w zasadzie jest?
4. Czy śmierć to koniec wszystkiego?
5. Lepiej zapomnień o przeszłości, czy budować swoją osobowość i przyszłość na niej?
6. Czy każdy może się zmienić?
7. Na jaki sposób człowiek i relacje z nim są wyjątkowe?
8. Czy wrażliwość to wada, czy największa zaleta?
9. Czy w zasadzie jest: a) młodość, b) dojrzałość, c) stabilizacja?
10. Jaką wagę mają marzenia?
11. Jaki w zasadzie jest nasz świat?
12. Największą siłę mamy, gdy wykorzenimy z serca wszystkie relacje, czy to może miłość i przyjaźń są naszymi skrzydłami?
13. Czym jest „idealność”?

Miesiąc dwunasty – grudzień: ludzie.

Grudzień to wyjątkowy miesiąc, którego motywem przewodnim są święta – okres, gdy dzielimy się dobrocią, podczas którego nikt nie powinien być samotny. Skupmy się więc na ludziach, którzy Cię otaczają – rodzinie, przyjaciołach i na tej anonimowej dziewczynie ze szkoły, która zawsze siedzi ze słuchawkami w uszach, sama i przygnębiona. (Uwaga: relacje z ludźmi są subtelną siecią, w którą łatwo jest się zaplątać i której zerwanie może skutkować ogromnym bólem, ponieważ w jakimś stopniu jest ona naszą podporą, dzięki której nie spadamy w przepaść. Dlatego mam świadomość, że nie wszystkie zadania można zawsze wykonać – to co innego niż napisanie opowiadania czy wyjście na spacer. Ponadto miały być one przyjemnym doświadczeniem, więc wybierz tylko te, które nie będą dla Ciebie zbyt trudne psychicznie lub niemożliwe do zwykłego, fizycznego zrealizowania.)

1. Masz dziadków, pradziadków, albo innych członków rodziny w podeszłym wieku? Na starość często ludzie czują się odrzuceni i zapomniani. Odwiedź więc takie osoby i porozmawiaj chwilę z nimi, wysłuchaj ich historii – na Twoim, i na ich sercu, zrobi się o stokroć cieplej.
2. Utraciłaś kiedyś kontakt z kimś, kto był dla Ciebie ważny? Marzyłaś, aby go odnowić? To idealny czas. Zadzwoń, zaproś, wyjaśnij.
3. Pomóż komuś w nauce lub pracy.
4. Zrób w domu/mieszkaniu coś, dzięki czemu osoby, z którymi mieszkasz się uśmiechną.
5. Oddaj komuś ubrania, gadżety czy inne rzeczy, których już nie używasz. To, co dla Ciebie jest zbędnym szpargałem, dla jednego będzie ogromnym skarbem.
6. Gdy zbliża się Wigilia, pomóż komuś w przygotowywaniu potraw, dekorowaniu domu czy robieniu zakupów.
7. Wyślij komuś nietypowe, spersonalizowane życzenia bożonarodzeniowe lub noworoczne.
8. Podaruj bliskiej osobie wyjątkowy prezent.
9. Udziel komuś, kto ma problemy, drobnego wsparcia psychicznego. Miłe słowo, szczera rozmowa – często nawet małe rzeczy potrafią podnieść kogoś na duchu, choćby minimalnie.
10. Spróbuj spojrzeć na kilka osób z otoczenia, jak na bohaterów przejmującej powieści.
11. Jak najwięcej rozmawiaj z ludźmi. Często skrywają w sobie niepowtarzalne, bolesne lub piękne historie.

Dziękuję za udział w moim ,,kalendarzu”. Pamiętaj, że jesteś wyjątkową osobą i z dnia na dzień tworzysz swoją własną opowieść. Cudownego roku, gruntownie obcy odbiorco!

Odpowiedz
1
SZYSZEK666

SZYSZEK666

tyle osób ile ci dało obsa, tyle ci dało serc

Odpowiedz
1
lonely_sunflower_

lonely_sunflower_

•  AUTOR

@WindowsSzyszka jakoś tak wyszło😅

Odpowiedz
1
chemikowanie

chemikowanie

Super quiz z pieknymi grafikami ^w^

Odpowiedz
2

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej