Opowiadania mogą zawierać treści nieodpowiednie dla osób nieletnich. Zostaje w nich zachowana oryginalna pisownia.

Ty i król Kaspian X

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Quiz w Poczekalni. Zawiera nieodpowiednie treści? Wyślij zgłoszenie
Melano
Melano
Zobacz profil

Komentarze sameQuizy: 4

MirazShaolin

MirazShaolin

Jesteś dość wysoką dziewiętnastolatką. Masz brązowe włosy i oczy. Mieszkasz w Londynie, w którym obecnie trwa wojna. Nazywasz się Elizabeth Scrubb. Masz brata Eustachego. Na jakiś czas przyjechali do was wasi kuzyni – Łucja i Edmund Pevensie, których uwielbiasz w przeciwieństwie do swojego brata. Jesteś radosna, odważna, delikatna, zabawna i inteligentna. Umiesz strzelać z łuku, walczyć wręcz i jeździć konno. Jesteś marzycielem i optymistą. Na dole zdjęcie.

Ze snu wyrwał cię dźwięk budzika. Otworzyłaś zaspane oczy. Była godzina 9.00. Usiadłaś powoli na łóżku. Gdy twoje bose stopy dotknęły ziemi, przeszedł cię dreszcz. Wstałaś i udałaś się w stronę łazienki. Umyłaś się i poszłaś na śniadanie w piżamie. Zjadłaś je szybko i postanowiłaś się ubrać. Co założysz?
W południe wrócili do domu Łucja i Edmund. Przynieśli zakupy. Kuzynka Pevensie zaczęła o czymś mówić twojemu ojcu, ale on był za bardzo zajęty gazetą. Jej brat pokazał mu język.
– Tato, Edmund pokazał ci język – usłyszałaś głos Eustachego.
– Oż ty mały – wycedził przez zęby Edmund i pobiegł za nim.
Ty i Łucja zrobiłyście to samo i wbiegłyście do pokoju na piętrze w ślad za chłopakami. Zamknęłaś za wami drzwi, by ojciec nie usłyszał rozwścieczonych głosów. Eustachy usiadł na twoim łóżku i zaczął się kłócić z Edmundem. Gdy ty próbowałaś ich pogodzić, Łucja podeszła do obrazu, wiszącego na ścianie i zaczęła go uważnie oglądać. Nagle krzyknęła przerażona:
– Liz! Spójrz co się dzieje!
Zaskoczona spostrzegłaś, że statek na na morzu, z niewytłumaczalnych przyczyn, zaczął się poruszać, a z malowidła polały się strugi wody, zalewając podłogę.

KONIEC

Wiem, że się bardzo uczepiłam i bardzo przepraszam za to. Zrób z tym co chcesz (i nie myśli sobie, że przywłaszczam sobie prawa autorskie).
Pisząc staraj się postawić na miejscu osoby, która nie czytała książki ani nie oglądała filmu, na temat którego tworzysz opowiadanie. Taka osoba nie wie co masz w głowie. Po prostu nie widzi twoimi oczami. Postaraj się takiej osobie wszystko opisać. Przydałoby się w pierwszym akapicie wyjaśnić jak wygląda pokój i jadalnia.
Albo piszesz w 1 os. l. poj., albo w 2 os. l. poj. Musisz się zdecydować.
Zapoznaj się z zasadami ortografii. Warto także przeczytać opowiadanie przed publikacją i poprawić błędy. Dobra książka wymaga czasu (w zasadzie wszystko wymaga czasu). 😄 Pomyśl. Ja też się wiele razy pomyliłam. Zrób z tym komentarzem co uważasz. Jeśli poczujesz się urażony/a to cię szczerze przepraszam.😉😇

Odpowiedz

.....

Ona musi być siostrą Eustachego? Dlaczego Ty mi to robisz? I czemu zostałaś kolejną osobą która robi reklamę Polsatu?😂😂😂

Odpowiedz
1
Melano

Melano

•  AUTOR

@.Arwena.
Odpowiedź na wszystkie pytania :Tak jakoś wyszło

Odpowiedz

.....

@Potter_Narnia Aha😂😂😂

Odpowiedz

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej