Skrajne cechy charakteru – kogo byś wybrał na przyjaciela?

W każdym pytaniu poznasz dwie osoby z zupełnie odmiennymi cechami. Różnią się od siebie pod każdym względem, przedstawiając skrajne cechy oraz ich wady i zalety. Twoim zadaniem jest wybrać tą, z którą wolałbyś się przyjaźnić. Nie zwracaj uwagi na ich wygląd - ważne jest to, co w środku. [Zbieżność imion, cech i zdjęć jest przypadkowa!]

Natalia od dziecka była bardzo nieśmiała i nieufna, z trudem radzi sobie przebywając w grupie. Ma niską samoocenę, często paraliżuje ją strach przed byciem ocenianą. Paulina natomiast zawsze wyróżnia się pewnością siebie i nieustępliwością. Koncentruje się na swoich mocnych stronach, nie boi się mówić tego, co myśli. Którą osobę wolałbyś na przyjaciela?
Nieśmiałą Natalię.
Pewną siebie Paulinę.

Dominik często stawia zabawę ponad obowiązki i zupełnie nie ma planu na swoją przyszłość. Jego znajomi wypominają mu jego dziecinność oraz nieumiejętność kontrolowania emocji. Natomiast Dawid jest dojrzałym chłopakiem, który zna swoje mocne strony. Świadomie zarządza swoimi relacjami, a odpowiedzialność oraz samodyscyplina to jego kluczowe cechy. Którą osobę wolałbyś na przyjaciela?
Dziecinnego Dominika.
Dojrzałego Dawida.

Zuzanna zawsze umie wywołać na czyjejś twarzy uśmiech. Choć nie zawsze potrafi się powstrzymać i zachować powagę w ważnych sytuacjach, zna wszystkie żarty, jakie ktokolwiek wypowiedział. Patrycja natomiast jest jej kompletnym przeciwieństwem, gdyż nie ma poczucia humoru. Prowadzi zasadniczy styl życia. Którą osobę wolałbyś na przyjaciela?
Zabawna Zuzanna.
Poważna Patrycja.
Reklama

Gdy ktoś mówi o kimś zachowującym się wrogo czy napastliwie w stosunku do innych, zapewne ma na myśli Aleksandrę. Niekiedy nawet dopuszcza się do przemocy. Natomiast jeśli myślimy o kimś pasywnym oraz łagodnym, to na pewno chodzi o Dianę. Choć jest trochę naiwna, w głębi duszy to niezwykle pogodna osoba. Którą osobę wolałbyś na przyjaciela?
Agresywną Aleksandrę.
Delikatną Dianę.

Niezwykła wyobraźnia i kreatywność Karola to jego wizytówka. Ludzie, którzy go znają, podziwiają jego pomysłowość i nieschematyczność. Kontrast dla niego stanowi za to Nadia, która niestety ani trochę nie jest twórcza. Jej nauczyciel plastyki często zarzuca jej brak oryginalności w pracach, które robi. Którą osobę wolałbyś na przyjaciela?
Kreatywnego Karola.
Niepomysłową Nadię.
Reklama

Szymon nie ma wygórowanego mniemania o sobie. Nie odczuwa potrzeby wyróżniania się, za to odznacza się prostotą. Zbigniew jednak jest zupełnie inny - zbyt pewny siebie i lekceważący innych. Uważa się za lepszego, niż w rzeczywistości jest, a przepełnia go duma oraz wyniosłość. Którą osobę wolałbyś na przyjaciela?
Skromnego Szymona.
Zadufany Zbigniewa.

Łatwowierność Łucji często prowadzi ją do zbytniej ufności i naiwności. Można by jej zarzucić niedoświadczenie jeśli chodzi o to, jacy są ludzie. Kwestionowanie to drugie imię Przemysława. Jest niezwykle ostrożny i sceptyczny w relacjach z innymi, jak i podczas podejmowania różnych decyzji. Którą osobę wolałbyś na przyjaciela?
Łatwowierną Łucję.
Podejrzliwego Przemysława.

Nauczyciel Urszuli uważa ją za najbardziej grzeczną oraz pokorną uczennicę w klasie. Gdy przyjaciele coś jej proponują, zazwyczaj nie jest w stanie im odmówić, ulegając ich prośbom. Nikodema za to można podziwiać za jego nieustępliwość. Zawsze trzyma się swojego zdania i dąży uparcie do wyznaczonego celu. Którą osobę wolałbyś na przyjaciela?
Uległą Urszulę.
Nieustępliwego Nikodema.

Rodzina Sonii ceni sobie jej szczerość, choć czasami myślą, że byłoby lepiej, gdyby nie była taka przez cały czas. Niekiedy zdarzy jej się powiedzieć niemiłą prawdę, ale nie można jej zarzucić braku autentyczności bądź bezpośredniości. Natomiast, gdy słucha się Karoliny, nigdy nie ma się pewności, czy mówi prawdę. Gorzej, jeśli kłamie w ważnych sprawach i staje się nieuczciwa oraz fałszywa. Którą osobę wolałbyś na przyjaciela?
Szczerą Sonię.
Kłamliwą Karolinę.

Zdanie ,,najpierw robi, potem myśli" idealnie opisuje Iwonę. Często reaguje natychmiast, bez namysłu, stając się wtedy niezwykle porywczą osobą. O Zofii natomiast mówi się, że w sytuacji pobudzenia emocjonalnego szybko powraca do wyjściowego stanu. Rzadko popełnia gafę, a inni lubią jej wyrozumiałą stronę. Którą osobę wolałbyś na przyjaciela?
Impulsywną Iwonę.
Zrównoważoną Zofię.

Gabrieli w wielu przypadkach zdarza się mówić za dużo, niejednokrotnie gubiąc główny wątek wypowiedzi. Gdy na lekcji trzeba odpowiedzieć na zadane pytanie, można mieć pewność, że wypowiedź tej dziewczyny zajmie przynajmniej połowę zajęć. Gdyby jednak postawić w takiej sytuacji Cezarego, niewiele słów wypadłoby z jego ust. Na co dzień nie zwraca na siebie uwagi, a jednymi z jego znaków rozpoznawczych mogłyby być dyskrecja i mrukliwość. Którą osobę wolałbyś na przyjaciela?
Gadatliwą Gabrielę.
Cichego Cezarego.

Gdy coś wydarzy się w życiu Eryka, musi się tym podzielić ze wszystkimi. Łatwo nawiązuje kontakt z nowymi ludźmi, jest energiczny, a inni często wybierają go na lidera grupy. Ignacy natomiast woli swoje emocje i przemyślenia zachować dla siebie. Najlepiej czuje się przebywając we własnym towarzystwie, ale jest dobrym oraz uważnym słuchaczem. Którą osobę wolałbyś na przyjaciela?
Ekstrawertycznego Eryka.
Introwertycznego Ignacego.

Sandra w większości przypadków myśli tylko o swoim szczęściu, lekceważąc potrzeby innych ludzi. Jako egoistka praktycznie wcale nie przyjmuje krytyki i wierzy, że zasługuje na wszystko. Zupełnie odmienną postawę prezentuje Beata - na pierwszym miejscu stawia dobro innych, niekiedy nawet za cenę poświęcenia dobra własnego. Codziennie stara się postępować szlachetnie i wielkodusznie. Którą osobę wolałbyś na przyjaciela?
Samolubną Sandrę.
Bezinteresowną Beatę.

Oliwier idzie przez życie z pozytywnym nastawieniem. Ludzie mówią o nim, że jest niesamowitym optymistą, patrzącym na wszystko przez różowe okulary. Paweł stanowi dla niego kontrast - on widzi świat w ciemnych barwach. Dostrzega tylko ujemne strony życia i przewiduje same najgorsze rzeczy, często nie wierząc we własne możliwości. Którą osobę wolałbyś na przyjaciela?
Optymistycznego Oliwiera.
Pesymistycznego Pawła.

Chętnie i dużo pracujący, odznaczający się zamiłowaniem do niej oraz wytrwałością - ten opis idealnie pasuje do Piotra. Sumienność to jego drugie imię. Jeśli natomiast pomyślimy o jego przeciwieństwie, to od razu przychodzi do głowy Luiza. Unika wszelkiego wysiłku, często nie potrafi się zmotywować do pracy. Którą osobę wolałbyś na przyjaciela?
Pracowitego Piotra.
Leniwą Luizę.

Tamara zawsze jest tolerancyjna wobec wszystkich osób. Szanuje cudze uczucia, poglądy czy upodobania, a przy tym przemawia przez nią cierpliwość oraz wyrozumiałość. Nataniel jednak nie posiada tych cech. Nie akceptuje wszystkich zachowań innych osób i nie potrafi zrozumieć ich życia. Którą osobę wolałbyś na przyjaciela?
Tolerancyjną Tamarę.
Nietolerancyjnego Nataniela.

Czy głosowałeś tak jak większość użytkowników?
Tak
Nie

Reklama
236 Super!
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 40

butterfly-without-wings

butterfly-without-wings

Nie mogłam się zdecydować przy Pawle oraz Oliwierze, więc przy nich nic nie wybrałam, ale mogę się domyślać, że znaczną większość głosów zyskał Oliwier. Według mnie ani nadużywanie optymizmu, jak i pesymizmu nie jest dobre. Z jednej strony super by było mieć przyjaciela jak Oliwier, ale z drugiej wtedy Paweł zostałby sam. Najlepszy byłby środek- gdy jedna osoba potrafi myśleć i optymistycznie, jak i pesymistycznie w różnych sprawach oraz widząc ich i zalety i wady. Nie lubię za bardzo właśnie takiej jednostronności, że któryś optymista o wszystkim by myślał w różowych barwach, nie dostrzegając minusów, ale jestem pewna, że każdy pesymista, choć myśli tylko o nich(minusach właśnie) dostrzega plusy, ale boi się, że one nie mają znaczenia. I piszę to jako właśnie taki pesymista, który bardziej skupia się na minusach, ale dostrzega plusy i nie traci w środku nadziei na to, że stanie się coś dobrego. Pisałam też, że według mnie środek pomiędzy pesymizmem a optymizmem, tak samo jak marzeniem a realizmem jest najlepszy, ponieważ wtedy bierze się pod uwagę wszystkie plusy, jak i minusy i też pracuję nad tym, aby na tym środku się znaleźć. ^^
Pisałam, pisałam i pisałam, a i tak nie napisałam wielu rzeczy xD Ale zostawię to tak, jak jest, może kogoś zainteresuje moje zdanie xD

Odpowiedz
1
Twylla

Twylla

•  AUTOR

@tekumeru Myślę tak jak ty. Skrajność w wypadku optymizmu i pesymizmu nie jest dobra, trzeba umieć ocenić sytuacje pod każdym kątem, choć samej nie bardzo mi to wychodzi i skłaniam się w stronę pesymizmu, to gdy doradzam innym staram się być optymistyczna (oczywiście to też zależy od sytuacji). Fajnie, że podzieliłaś się swoją opinią, dziękuję c;

Odpowiedz
1
butterfly-without-wings

butterfly-without-wings

@Twylla Ależ nie ma za co, lubię wyrażać swoje zdanie na różne tematy, oczywiście tylko, gdy mam coś do powiedzenia; nie lubię się wypowiadać na temat czegoś, czego nie znam, wtedy wolę słuchać to od kogoś bardziej doświadczonego. Nie ma za co ^^

Odpowiedz
1
Oemicual

Oemicual

Trochę krzywdzący quiz, tak szczerze mówiąc. Wiem, że to tylko zabawa, no ale tutaj dobrze, że napisałaś, że cechy są „skrajne”. Bo to wygląda tak, jakby tylko jedna cecha opisywała dosłownie całego człowieka, a nigdy tak nie jest.

Odpowiedz
1
Twylla

Twylla

•  AUTOR

@Oemicual Chciałam pokazać zachowania, które wynikałyby z tej konkretnej cechy. Wiadomo, że do każdej cechy dochodzi masa innych, które mogą zupełnie przyćmić negatywne lub pozytywne. Tutaj jednak skupiłam się na ocenie dwóch do siebie przeciwnych.

Odpowiedz
podejrzany_ship

podejrzany_ship

Fajny, pomysłowy quiz :3

Odpowiedz
1
nikolciakk

nikolciakk

Szczera Sonia to 100% ja xdd

Odpowiedz
2
Griseo

Griseo

Ciekawy i nietypowy quiz, szkoda tylko, że ciągle była wada przeciw zalecie… Ale rozumiem, że chodziło właśnie o ten kontrast :)

Odpowiedz
4
Kiyo_Shinguuji

Kiyo_Shinguuji

@Griseo
Zależy co człowiek uważa za wady i zalety.

Odpowiedz
YukiPL6969

YukiPL6969

myślę, że to nie zbieżność imienia Dominik i zdjęcia Dominica

Odpowiedz
2
Twylla

Twylla

•  AUTOR

@YukiPL6969 Zorientowałam się dopiero, gdy cały quiz był gotowy haha, jakoś nie umiałam podświadomie rozdzielić tego zdjęcia od imienia.

Odpowiedz
Chandramukhi

Chandramukhi

Fajny quiz
Bardzo ciekay 😮😄😍😍

Odpowiedz
2
Jagodzilla

Jagodzilla

Boże tam był Isak ze SKAMu jako Cezary <3 Lofciam mooocno

Odpowiedz
1
susannesophiex

susannesophiex

Wspaniały Quiz😍! Absolutnie nie dziwię się temu, że trafił na Stronę Główną. W większości, wybierałam te osoby, po których opisie wiedziałam, że mogłabym im choć w drobny sposób pomóc, np. Leniwej Luizie, pomogłabym ucząc jej pracowitości, bo wiem, że sama wykazywałam się tą cechą, ale teraz-z łatwością jej unikam. Choć np. Nietolerancyjnemu Natanielowi, nie umiałabym pomóc, bo sama nie do końca zgadzam się z poglądami innych osób, dlatego wybrałam Tolerancyjną Tamarę, bo ta, mogłaby mnie tego nauczyć. Twój Quiz, nauczył mnie tego, że w przyjaźni, nie należy szukać wspólnych cech-wręcz przeciwnie, haha:)

Odpowiedz
3
Twylla

Twylla

•  AUTOR

@susannesophiex Bardzo się cieszę, że mój quiz skłonił cię do takich refleksji♥ Bardzo podoba mi się twoje podejście do niego, mianowicie chęć pomocy drugiej osobie oraz próba samodoskonalenia się poprzez naukę od innych, to świetny nawyk.

Odpowiedz
1
AlexanderSeverus

AlexanderSeverus

Moje wybory:
1. Nieśmiała Natalia, zamiast pewnej siebie Pauliny. (Mniejszość – 46%)
2. Poważna Patrycja, zamiast zabawnej Zuzanny. (Mniejszość – 14%)
3. Delikatna Diana, zamiast agresywnej Aleksandry. (Większość – 88%)
4. Niepomysłowa Nadia, zamiast kreatywnego Karola. (Mniejszość – 14%)
5. Łatwowierna Łucja, zamiast podejrzliwego Przemysława. (50%)
6. Uległa Urszula, zamiast nieustępliwego Nikodema. (Mniejszość – 26%)
7. Szczera Sonia, zamiast kłamliwej Karoliny. (Większość – 97%)
8. Zrównoważona Zofia, zamiast impulsywnej Iwony. (Większość – 74%)
9. Cichy Cezary, zamiast gadatliwej Gabrieli. (Mniejszość – 41%)
10. Introwertyczny Ignacy, zamiast ekstrawertycznego Eryka. (Większość – 54%)
11. Samolubna Sandra, zamiast bezinteresownej Beaty. (Mniejszość – 7%)
12. Pesymistyczny Paweł, zamiast optymistycznego Oliwiera. (Mniejszość – 21%)
13. Leniwa Luiza, zamiast pracowitego Piotra. (Mniejszość – 15%)
14. Tolerancyjna Tamara, zamiast nietolerancyjnego Nataniela. (Większość – 93%)

8 razy byłem w mniejszości, a 5 razy w większości, przez co na ostatnie pytanie odpowiedziałem „Nie”. (I znowu jestem w mniejszości, 23% 😛).

Jeśli chodzi o „Dziecinny Dominik vs Dojrzały Dawid” oraz „Skromny Szymon vs Zadufany Zbigniew”, to nie dokonałem żadnego wyboru, ponieważ żadna z tych osób mi nie odpowiada, nie ma dla mnie dobrej odpowiedzi.

A analizując moje wybory:
Cechy, które wybrałem w innych ludziach: Nieśmiałość, powaga, delikatność, niepomysłowość, uległość, szczerość, zrównoważenie, cichość, introwertyk, samolubność, pesymizm, leniwość i tolerancyjność.
I jak popatrzę na ten zestaw cech, to praktycznie idealnie opisuje mnie! 😀
Jestem dokładnie taki, jakie cechy wybrałem 😉 No tak mniej więcej, wiadomo, bo też mam inne zalety i wady, niewymienione tutaj 😜

Jeśli chodzi o wybory pomiędzy dziewczyną-przyjaciółką, a chłopakiem-przyjacielem, to w zdecydowanej większości wybrałem dziewczynę.
Bo ja po prostu bardziej wolę przyjaźnić się z dziewczynami, niż z chłopakami, nawet gdy ta dziewczyna jest przedstawiana z wadami (Niepomysłowa Nadia, zamiast Kreatywnego Karola, 14%), (Uległa Urszula, zamiast Nieustępliwego Nikodema, 26%), (Leniwa Luiza, zamiast pracowitego Piotrka, 15%).
Wolę mieć koleżankę, zamiast kolegi.. przyjaciółkę, zamiast przyjaciela.. dziewczynę, zamiast chłopaka.. tak po prostu mam 😉
Wyjątek stanowił tylko Cichy Cezary, zamiast Gadatliwej Gabrieli. A to dlatego, że cenię sobie jednak bardziej cichego kolegę, zamiast wygadanej kumpeli. Bo ja sam jestem cichy, taki jak Cezary.
A z innych kolegów, to wybrałem: Introwertycznego Ignacego z pesymistycznym Pawłem, zamiast optymistycznego Oliwiera z ekstrawertycznym Erykiem.
Bo po prostu ja sam jestem introwertykiem i pesymistą. Więc z takimi kolegami najbardziej bym się rozumiał 😉

Quiz jest naprawdę super! Gdyż dzięki takiej analizie dużo mówi o mnie, przez co lepiej poznaję siebie 😉 Bardzo kreatywny quiz, pomaga siebie określić, pomaga osobie takiej jak ja – osobie, która szuka siebie. Quiz ten wniósł kawałek wiedzy do mojego życia 😇 Dziękuję! 😊

Odpowiedz
4
Twylla

Twylla

•  AUTOR

@AlexanderSeverus Niezmiernie mi miło, że mój quiz pomógł ci poznać ci lepiej samego siebie♥ Bardzo się cieszę, że mogłam komuś pomóc i to ja dziękuję, że podzieliłeś się swoimi przemyśleniami, jestem ci za to ogromnie wdzięczna, bo i ja dzięki temu czegoś się uczę☺

Odpowiedz
1

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej