Możesz tylko raz cofnąć czas – eksperyment społeczny


Przed Tobą 6 historii, każda z nich jest na swój sposób tragiczna i odmienia życie jej bohaterów. Zapoznaj się z nimi i na końcu quizu podejmij trudną decyzję - cofnij czas i zapobiegnij jednej z nich...
Ok
Postaram się.

Pierwszą osobą jest Daiana. Gdy była dzieckiem, jej dziadek zabrał ją na lodowisko i od tamtego czasu zaczęła się jej przygoda z łyżwami. Zachwycił ją ten sport, przypominający zjawiskowy taniec pełen gracji. Początkowo traktowała go czysto hobbistycznie i w wolnym czasie udawała się na ukochane lodowisko, jednakże już jako nastolatka zaczęła traktować swoją pasję poważniej. Zapisała się do klubu i ciężko trenowała, a jej wysiłki nie były daremne - była jedną z najlepszych dziewczyn w grupie i zajmowała wysokie miejsca w konkursach. Pewnego dnia, na próbie przed jej największym i najważniejszym występem, zdarzył się okropny wypadek - podczas wykonywania piruetu, dziewczyna źle upadła i uszkodziła sobie nogę. W szpitalu okazało się, że nawet po rehabilitacji Daiana nie odzyska pełni władzy nad kończyną i może pożegnać się z łyżwiarstwem.
...
...

Poznaj Nicholasa. W jego domu nigdy nie było sielankowej sytuacji i chłopak nie mógł się pochwalić szczęśliwym dzieciństwem. W liceum zaczął poważnie myśleć o wyprowadzce od rodziców-alkoholików, którzy gasili jego jakiekolwiek ambicje. Posiadał on pasję, z którą planował powiązać przyszłość - fotografia. Pracował całe wakacje, aby zarobić pieniądze na wymarzony, profesjonalny zestaw do robienia zdjęć. Pewnego dnia, czekając na stacji wraz ze swoim sprzętem w plecaku, zauważył, że staruszka nieopodal niego zasłabła. Natychmiast poderwał się, aby jej pomóc, nierozważnie zostawiając swój plecak na ławce. W mgnieniu oka został skradziony przez złodzieja, któremu Nicholas nie zdołał się przyjrzeć. A wraz z nim nadzieja i marzenia chłopaka.
...
...

Tym razem wysłuchaj historii Amber. Nigdy nie należała ona do osób z wysoką samooceną, dlatego była wniebowzięta, gdy jej przyjaciel, który podobał się jej od jakiegoś czasu zaprosił ją na bal w szkole. Popołudniem, podczas przygotowań, dziewczyna postanowiła przetestować kosmetyk zamówiony przez internet - krem mający wygładzać skórę i nadawać jej blasku. Nastolatka nałożyła jego grubą warstwę na brodę i dolną część policzków, po czym poczuła niewyobrażalnie bolesne pieczenie. Okazało się, że miała ona uczulenie na część składników znajdujących się w kremie i po oparzeniach pozostaną jej do końca życia ogromne blizny...
...
...
Reklama

Matthew z kolei jest doskonałym pływakiem - nie jest w stanie zliczyć wszystkich nagród, które uzyskał za wygrane zawody czy konkursy. Od jakiegoś czasu jego przyjaciółka Emily prosiła go, aby nauczył ją pływać, ponieważ chciała spędzać z nim więcej czasu. Chłopak za każdym razem tłumaczył, że nie ma czasu - w rzeczywistości, w tygodniu miał mnóstwo nauki, a w weekendy do późnego popołudnia treningi, zatem w wolnych chwilach wolał wypocząć. Pewnego dnia, gdy wracał z kolejnej olimpiady, otrzymał wiadomość, która zniszczyła jego świat - Emily jest w śpiączce po tym, gdy prawie utonęła. Tej tragedii można by było uniknąć, gdyby nastolatka tylko potrafiła pływać... Matthew odwiedza ją teraz niemalże codziennie, z ogromnym poczuciem winy w sercu.
...
...

Oto Claire. Jest urodzoną artystką - płótno i pędzle to świat, w którym żyje. Pragnęła ona powiązać swoją przyszłość ze sztuką, jednakże jej rodzice nie byli ku temu zbyt przychylni. W końcu, po wielu namowach i łzach wylanych przez nastolatkę, zgodzili się, aby ich córka udała się do liceum plastycznego. Dziewczyna poszła złożyć portfolio wraz ze swoją znajomą Stacy, która od dawna zazdrościła swojej koleżance talentu. W szkole przejrzały one wzajemnie swoje dzieła - wtedy zawiść Stacy wzrosła jeszcze bardziej... W końcu nastolatki zostały zaproszone do sekretariatu, lecz wtedy telefon Claire zadzwonił. Dziewczyna odeszła, chcąc go odebrać, a jej znajoma, niewiele myśląc, zabrała jej album z pracami, nazywając go swoim. W placówce zostało ostatnie wolne miejsce i kandydatura Stacy została przyjęta z otwartymi ramionami. Portfolio Claire nie było w żaden sposób podpisane i dziewczyna nie była w stanie udowodnić kradzieży - musiała pogodzić się ze zmarnowaną szansą.
...
...
Reklama

Jako ostatnią, wysłuchaj historię Alexa. Jego dziadkowie wyjechali na wakacje i poprosili go, aby przez ten czas zajął się ich psem. Mieszkają na obrzeżach miasta, w bardzo spokojnej okolicy nieopodal lasu, zatem chłopak nie martwił się o nic - włączył muzykę i zaczął czytać ulubioną książkę. Zauważył, że po drugiej stronie drogi zjawiła się niewielka grupa saren. Pies także je dostrzegł i pobiegł w ich kierunku. W tej samej chwili, bardzo rzadko uczęszczaną ulicą zaczęło jechać rozpędzone auto. Chłopak, zdając sobie z tego sprawę, próbował zatrzymać psa, lecz bez żadnych efektów - zwierzę zostało potrącone i zginęło na miejscu.
...
...

Zapoznałeś się już ze wszystkimi historiami. Teraz musisz podjąć niełatwy wybór - w czyim przypadku cofniesz czas i zapobiegniesz tragedii?
Daiany
Nicholasa
Amber
Matthewa
Claire
Alexa

Reklama
355 Super!
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 93

KiliKila

Wybrałam Matthew – Nie zwracał uwagi na swoją bff, a tera ona leży w śpiączce, z której nie wiadomo czy kiedykolwiek się wybudzi. A ona chciała tylko spędzić z nim czas. Można powiedzieć, że tragedia dotknęła ich obojga. A jeśli ona umrze, on będzie się o to obwiniał.
Diana – No trochę szkoda jej straconego marzenia, ale (jak ktoś niżej napisał) przy pomocy dzisiejszej medycyny można jej pomóc.
Nicholas – miał nieszczęśliwe życie, a jeszcze dodatkowo chciał zrobić coś dobrego i zapłacił za to. Jednak może jeszcze uzbierać te pieniądze. Co prawda zajmie mu to trochę czasu i będzie musiał jeszcze trochę wycierpieć obelgi rodziców, jednak w końcu mu się uda.
Amber – Blizny to nie koniec świata, można je usunąć. Poza tym, jeżeli chłopak ja naprawdę lubi, to nieważne jak będzie wyglądać, będzie zawsze przy niej. A psycholog może jej pomóc w pozbyciu się nieśmiałości (która nie jest, w sumie, aż taka zła. Jeżeli jest bardzo nieśmiała, to może trochę przeszkadzać w życiu).
Claire – Koleżanka ją okradła. Przykre, ale kiedyś znajdzie sobie nową, może o wiele lepszą od tej. A do szkoły może dostać się za rok. Poza tym, życie weryfikuje oszustów. Myślę, że niedługo nauczyciele zobaczą, jak na prawdę wyglądają jej rysunki.
Alex – No kurde, szkoda psa, jednak na tym świat się nie kończy. Myślę, że rodzina raczej go za to nie zabije. Poza tym, można kupić lub przygarnąć nowego psa.

Odpowiedz
3
maxymalnymax

maxymalnymax

Co do tej Claire, to wystarczyło, żeby kazali jednej i drugiej coś namalować i by wyszło czyje to były prace

Odpowiedz
3
Auresa

Auresa

Bardzo pomysłowy quiz!

Odpowiedz
Karolcia010222

Karolcia010222

Wybrałam Claire, bo tak bardzo marzyła o karierze sztuki, a gdy już miała szansę, wszystko zrujnowała jakaś idiotka;(

Odpowiedz
2
PijanyVenti

PijanyVenti

Nie chciało mi się czytać
pierwsze bo było najkrótsze

Odpowiedz
Shrek_Kocha_cie

Shrek_Kocha_cie

Wszystko
Wideo
Grafika
Wiadomości
Mapy
Książki
Finanse
Narzędzia wyszukiwania
Prześlij opinię
Polski
Koreański
no i poco ty to tłumaczysz
Translate text with your camera
그리고 그걸 왜 설명하는 거야?
geuligo geugeol wae seolmyeonghaneun geoya?

Prześlij opinię
Inni wyszukiwali również
tłumacz polsko-angielski
tłumacz polsko-angielski za darmo
Tłumacz angielski
Tłumacz polsko niemiecki
Tłumacz Google
Szybki tłumacz angielsko polski

Google
https://translate.google.pl › …
Tłumacz Google
Bezpłatna usługa Google, umożliwiająca szybkie tłumaczenie słów, zwrotów i stron internetowych w języku angielskim i ponad 100 innych językach.

DeepL Translate
https://www.deepl.com › translator…
Tłumacz DeepL – najlepszy translator na świecie
Natychmiast tłumacz teksty i całe dokumenty. Dokładne tłumaczenia dla użytkowników indywidualnych i zespołów. Codziennie miliony ludzi tłumaczą za pomocą …
Polski > angielski
Hiszpański
Francuski
Niemiecki
Czeski
Bułgarski
Von Polnisch nach Spanisch…

Słownik PONS
https://pl.pons.com › tłumaczenie-t…
Tłumacz PONS | Tłumaczenie tekstu uzupełnione słownikiem
Tłumaczenie i kopiowanie. Odpowiadając na życzenia naszych użytkowników – oto on: przycisk kopiowania pod polem tłumaczenia docelowego. Klikając na niego za …
Angielski ⇄ polski
Odmiana
Arabski ⇄ polski
Bułgarski ⇄ polski
Angielski ⇄ arabski
Angielski ⇄ bułgarski
Angielski ⇄ chorwacki

Reverso Context
https://context.reverso.net › tłumac…
Tłumacz i ucz się milionów słów i wyrażeń w kontekście
Tłumaczenia w kontekście słów, grup wyrazowych i zwrotów; bezpłatny słownik z milionami przykładów w języku niemieckim, angielskim, hiszpańskim, francuskim, …

Tłumacz Angielsko Polski – Online translator [DARMOWY]
https://www.tlumaczangielskopolski.pl
Tłumacz Angielsko Polski – Online translator [DARMOWY]
Tłumacz online jest darmowy i wszystkie funkcje programu będą zawsze bezpłatne. Tłumacz można wykorzystać jako słownik oraz do tłumaczenia całych zdań.

Słownik PONS
https://pl.pons.com › tłumaczenie
Słownik PONS | Definicje, Tłumaczenia, Słownictwo
Zaloguj się. Słownik online PONS. To proste – wpisz słowo i znajdź tłumaczenie. EN PL. a»p. angielski. angielski; arabski; bułgarski; chiński; chorwacki; czeski …
Tłumaczenie tekstu
Niemiecko ⇄ polski
Odmiana
Polsko ⇄ niemiecki
Angielsko ⇄ polski
Hiszpańsko ⇄ polski
Polsko ⇄ angielski

Reverso Context
https://context.reverso.net › angiel…
Tłumaczenie w kontekście z angielskiego na polski
Znajdź tłumaczenia na polski angielskich słów, zwrotów i idiomów w kontekście; bezpłatny słownik angielski-polski z milionami przykładów użycia.

Wikipedia
https://pl.wikipedia.org › wiki › Tł…
Tłumaczenie (przekład) – Wikipedia, wolna encyklopedia
Pod słowem „tłumaczenie” można rozumieć zarówno proces przekładu, jak i wynik tego procesu, czyli przetłumaczony na inny język tekst. W drugim znaczeniu …

Bab.la
https://pl.bab.la › polski-angielski
Jakie jest tłumaczenie "tłumacz" po angielsku?
Tłumaczenie słowa 'tłumacz' i wiele innych tłumaczeń na angielski – darmowy słownik polsko-angielski.
Tłumaczenie
Przetłumaczyć
Wytłumaczyć
Tłumacz przysięgły
Obrazy
Tłumaczenie tekstu, głosu i rozmów na iPhonie – Wsparcie …
Tłumaczenie tekstu, głosu i rozmów na iPhonie – Wsparcie …

Apple Support
Tłumaczenie tekstu w innym języku – Pomoc techniczna firmy …
Tłumaczenie tekstu w innym języku – Pomoc techniczna firmy …

Microsoft Support
Tłumaczenie tekstu, głosu i rozmów na iPadzie – Wsparcie …
Tłumaczenie tekstu, głosu i rozmów na iPadzie – Wsparcie …

Apple Support
Tłumaczenie rozmowy na żywo w Galaxy S24 | Samsung
Tłumaczenie rozmowy na żywo w Galaxy S24 | Samsung

YouTube
Inni wyszukiwali również
Aplikacja Tłumacz Google
tłumacz polsko-rosyjski
Diki
Przetłumacz na polski
PONS
Tłumacz chiński ze zdjęcia

Odpowiedz
Shrek_Kocha_cie

Shrek_Kocha_cie

Wszystko
Wideo
Grafika
Wiadomości
Mapy
Książki
Finanse
Narzędzia wyszukiwania
Prześlij opinię
Polski
Koreański
no i poco ty to tłumaczysz
Translate text with your camera
그리고 그걸 왜 설명하는 거야?
geuligo geugeol wae seolmyeonghaneun geoya?

Prześlij opinię
Inni wyszukiwali również
tłumacz polsko-angielski
tłumacz polsko-angielski za darmo
Tłumacz angielski
Tłumacz polsko niemiecki
Tłumacz Google
Szybki tłumacz angielsko polski

Google
https://translate.google.pl › …
Tłumacz Google
Bezpłatna usługa Google, umożliwiająca szybkie tłumaczenie słów, zwrotów i stron internetowych w języku angielskim i ponad 100 innych językach.

DeepL Translate
https://www.deepl.com › translator…
Tłumacz DeepL – najlepszy translator na świecie
Natychmiast tłumacz teksty i całe dokumenty. Dokładne tłumaczenia dla użytkowników indywidualnych i zespołów. Codziennie miliony ludzi tłumaczą za pomocą …
Polski > angielski
Hiszpański
Francuski
Niemiecki
Czeski
Bułgarski
Von Polnisch nach Spanisch…

Słownik PONS
https://pl.pons.com › tłumaczenie-t…
Tłumacz PONS | Tłumaczenie tekstu uzupełnione słownikiem
Tłumaczenie i kopiowanie. Odpowiadając na życzenia naszych użytkowników – oto on: przycisk kopiowania pod polem tłumaczenia docelowego. Klikając na niego za …
Angielski ⇄ polski
Odmiana
Arabski ⇄ polski
Bułgarski ⇄ polski
Angielski ⇄ arabski
Angielski ⇄ bułgarski
Angielski ⇄ chorwacki

Reverso Context
https://context.reverso.net › tłumac…
Tłumacz i ucz się milionów słów i wyrażeń w kontekście
Tłumaczenia w kontekście słów, grup wyrazowych i zwrotów; bezpłatny słownik z milionami przykładów w języku niemieckim, angielskim, hiszpańskim, francuskim, …

Tłumacz Angielsko Polski – Online translator [DARMOWY]
https://www.tlumaczangielskopolski.pl
Tłumacz Angielsko Polski – Online translator [DARMOWY]
Tłumacz online jest darmowy i wszystkie funkcje programu będą zawsze bezpłatne. Tłumacz można wykorzystać jako słownik oraz do tłumaczenia całych zdań.

Słownik PONS
https://pl.pons.com › tłumaczenie
Słownik PONS | Definicje, Tłumaczenia, Słownictwo
Zaloguj się. Słownik online PONS. To proste – wpisz słowo i znajdź tłumaczenie. EN PL. a»p. angielski. angielski; arabski; bułgarski; chiński; chorwacki; czeski …
Tłumaczenie tekstu
Niemiecko ⇄ polski
Odmiana
Polsko ⇄ niemiecki
Angielsko ⇄ polski
Hiszpańsko ⇄ polski
Polsko ⇄ angielski

Reverso Context
https://context.reverso.net › angiel…
Tłumaczenie w kontekście z angielskiego na polski
Znajdź tłumaczenia na polski angielskich słów, zwrotów i idiomów w kontekście; bezpłatny słownik angielski-polski z milionami przykładów użycia.

Wikipedia
https://pl.wikipedia.org › wiki › Tł…
Tłumaczenie (przekład) – Wikipedia, wolna encyklopedia
Pod słowem „tłumaczenie” można rozumieć zarówno proces przekładu, jak i wynik tego procesu, czyli przetłumaczony na inny język tekst. W drugim znaczeniu …

Bab.la
https://pl.bab.la › polski-angielski
Jakie jest tłumaczenie "tłumacz" po angielsku?
Tłumaczenie słowa 'tłumacz' i wiele innych tłumaczeń na angielski – darmowy słownik polsko-angielski.
Tłumaczenie
Przetłumaczyć
Wytłumaczyć
Tłumacz przysięgły
Obrazy
Tłumaczenie tekstu, głosu i rozmów na iPhonie – Wsparcie …
Tłumaczenie tekstu, głosu i rozmów na iPhonie – Wsparcie …

Apple Support
Tłumaczenie tekstu w innym języku – Pomoc techniczna firmy …
Tłumaczenie tekstu w innym języku – Pomoc techniczna firmy …

Microsoft Support
Tłumaczenie tekstu, głosu i rozmów na iPadzie – Wsparcie …
Tłumaczenie tekstu, głosu i rozmów na iPadzie – Wsparcie …

Apple Support
Tłumaczenie rozmowy na żywo w Galaxy S24 | Samsung
Tłumaczenie rozmowy na żywo w Galaxy S24 | Samsung

YouTube
Inni wyszukiwali również
Aplikacja Tłumacz Google
tłumacz polsko-rosyjski
Diki
Przetłumacz na polski
PONS
Tłumacz chiński ze zdjęcia

Odpowiedz
Lunka._.Wilki

Lunka._.Wilki

Leć do ulu

Odpowiedz
1
.Missisipi

.Missisipi

Wybrałam Alexa
Dosyć się waham czy to dobry wybór, bo Matthew stracił ze swojej winy osobę, ale jakoś zwierzęcia po prostu bardziej mi szkoda (I nie zjedzcie mnie za to)

Odpowiedz
2
Carmen.DM

Carmen.DM

Jest taki błąd, że coś, co tylko uczula, nie może poparzyć.

Odpowiedz
3

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej