Jaki zawód wykonywałbyś, gdybyś był psem?

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Quiz w Poczekalni. Zawiera nieodpowiednie treści? Wyślij zgłoszenie

Komentarze sameQuizy: 19

Kyfoyxkfkdj

Pies stróżujący

Odpowiedz
1
Rainy

Rainy

Pies asystujący osobom niepełnosprawnym

Odpowiedz
1
Pdr

Pdr

Pies terapeuta
Dogoterapia, czyli terapia przy pomocy psów, to forma pomocy w ćwiczeniach rehabilitacyjnych, najczęściej skierowana do dzieci. Wymaga ona od psa cierpliwego usposobienia i dużej empatii dla uczestników terapii. Ponieważ szkolenie w tym wypadku nie jest tak trudne, długie i kosztowne jak w wypadku innych psich zajęć, nie ma aż tak wielkiej potrzeby ścisłej preselekcji zwierząt na podstawie pożądanych cech fizycznych i psychicznych, częściej niż w przypadku innych psich zajęć można tu znaleźć kundelki. Z psów rasowych najlepiej nadają się do tej roli labrador czy cavalier king charles spaniel. Co sądzisz o takim zajęciu? Daj znać w komentarzu!

Odpowiedz
3
Pepa

Pepa

Pies myśliwski

Odpowiedz
1
Lakula

Lakula

Pies asystujący osobom niepełnosprawnym
Psi asystenci szkoleni są od szczeniaka tak, by być w stanie reagować na określone znaki swojego właściciela i na ich podstawie wykonywać czynności pomagające osobom niepełnosprawnym w codziennym życiu – prowadzeniu przez ulicę, podawaniu przedmiotów, czy nawet otwieraniu drzwi. Psy takie powinny być cierpliwe, czułe na znaki od opiekuna, a także dość duże i silne, by wykonanie siłowych zadań (np. niesienie zakupów, czy otwarcie drzwi) nie stanowiło dla nich problemu. Najczęściej w tej roli spotkać można labradory, golden retrievery oraz berneńskie psy pasterskie. Co sądzisz o takim zajęciu? Daj znać w komentarzu! ❤️

Odpowiedz
2
Lewiatan

Lewiatan

Pies ratowniczy

Odpowiedz
2
FootballDawid

FootballDawid

Pies wykrywający substancje niebezpieczne
Jedna z wyspecjalizowanych jednostek psów mundurowych, dzięki niezwykle czułym nosom jest w stanie wykryć nawet najlepiej ukryte narkotyki, a także materiały wybuchowe czy przemycanych ludzi. Najczęściej szkolone w tym celu są owczarki niemieckie, beagle i Bloodhound, jednak zawód ten może wykonywać przedstawiciel niemal każdej rasy, pod warunkiem że posiada wystarczający instynkt łowiecki i doskonały węch.

Co sądzisz o takim zajęciu? Daj znać w komentarzu!

Odpowiedz
2
Czaderskikot

Czaderskikot

Pies asystujący osobom niepełnosprawnym

Odpowiedz
2
WladcaMinecrafta

WladcaMinecrafta

Pies pociągowy
Te żyjące w ciągłym ruchu psy są silne, wytrzymałe, a ich zadaniem jest ciągnięcie załadowanych sań lub wózków. Najbardziej znanymi rasami pociągowymi są oczywiście husky oraz alaskan malamute, jednak doskonale sprawdzają się też samojed, nowofundland, elkhund szary, bernardyn, akita czy mniej znany Chinook. Ważnym wyróżnikiem psów pociągowych oprócz ich siły jest także wytrzymałość. Trzeba pamiętać, że trzymany w domu pies jednej z tych ras wymaga codziennie bardzo dużej porcji ruchu.

Odpowiedz
2
abcd44445555

abcd44445555

Pies policyjny

Odpowiedz
2

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej