Opowiadania mogą zawierać treści nieodpowiednie dla osób nieletnich. Zostaje w nich zachowana oryginalna pisownia.

I had a dream

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Quiz w Poczekalni. Zawiera nieodpowiednie treści? Wyślij zgłoszenie

Komentarze sameQuizy: 21

girasole

girasole

Dopiero co trafiłam na twoje konto, ale na pewno zostanę tu na dłużej.
To co napisałaś, to jest tak fenomenalnie cudowne, że aż brak mi słów.
Poruszyłaś bardzo ważny temat, przeraża mnie ile nietolerancji jest na tym świecie.
Żadne nawet najpiękniejsze słowo nie opiszę tego dzieła i jego wspaniałego przekazu.
W skrócie: Cudowne 🖤

Odpowiedz
1
Aleksandra_Nienna

Aleksandra_Nienna

•  AUTOR

@girasole kompletnie nie potrafię odpisywać na tak miłe komentarze, po prostu bardzo dziękuje!

Odpowiedz
1
.compelling.

.compelling.

Nie mam pojęcia co mogłabym tu napisać – wszystko wydaje się takie malutkie w obliczu tego, co nam tutaj przedstawiłaś. To trudny temat, lecz nie możemy przecież milczeć. To byłaby okropna cisza, podczas której patrzylibyśmy tylko na te nasze niespełnione marzenia. Prawda nie zawsze jest piękna jednak mam wrażenie, że twoje dłonie oddają ją najpiękniej jak tylko to możliwe. Wszyscy jesteśmy pięknymi ludźmi (z pięknymi problemami <3).

Odpowiedz
1
Aleksandra_Nienna

Aleksandra_Nienna

•  AUTOR

@.compelling. ah już mi się wyczerpują sposoby, żeby jak najpiękniej podziękować. Wiesz pewnie, że takie słowa wiele dla mnie znaczą. A ostatnie zdanie idealnie wszystko spina haha ❤️

Odpowiedz
1
FallenPuppeteer

FallenPuppeteer

Nie obraziłabym się, gdyby omawiano kiedyś ten tekst na historii/języku a propos tych wydarzeń. Oddaje więcej niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Cieszę, że poruszyłaś ten temat.

Odpowiedz
1
Aleksandra_Nienna

Aleksandra_Nienna

•  AUTOR

@FallenPuppeteer ja cieszę się, że się spodobał!

Odpowiedz
1
Lakula

Lakula

Czuję się strasznie, wiedząc, jak wiele zła jest w stanie wyrządzić człowiek. Czy naprawdę tak ważny jest kolor skóry, narodowość, orientacja? Niczym się od siebie nie różnimy, każdy jest równy i każdy zasługuje na życie. Przykro mi, że niektórzy tego nie rozumieją i zamiatają sprawę pod dywan. Żyjemy w cholernie nietolerancyjnym społeczeństwie, które szuka „inności” w każdym, tylko po to, aby go wyśmiać. To okropne, jak wiele zła się dzieje. Podziwiam Cię, że poruszasz tak ważny temat tutaj, gdzie może ktoś nieświadomy, co się dzieje, otworzy oczy i stwierdzi, że trzeba działać, zanim będzie za późno. Piękne słowa, trafiają prosto w serce. Praca ląduje w ulubionych, zdecydowanie.

Odpowiedz
2
Aleksandra_Nienna

Aleksandra_Nienna

•  AUTOR

@Lakula kurczę, niezwykle mi ciepło na sercu, nawet nie wiem jak dziękować. Cieszę się, że praca się podobała, że skłoniła do refleksji. Twój komentarz poruszył mnie również i wszystko ładnie podsumował.

Odpowiedz
1
Lakula

Lakula

@Aleksandra_Nienna nie ma sprawy, ja dziękuję, że są tacy ludzie jak ty, którzy nie boją się wyrazić własnego zdania., ❤️

Odpowiedz
1
Stark_

Stark_

To straszne, że ludzie są dyskryminowani przez kolor skóry, orientację seksualną, czy poglądy. Zaczyna się to nawet u małych dzieci, które nieświadome tego, co robią śmieją się np. Z czyjegoś imienia. Gratuluję odwagi, mało kto decyduje się poruszać takie tematy. Praca jest piękna, szczera.
Cudowne 💗

Odpowiedz
3
Aleksandra_Nienna

Aleksandra_Nienna

•  AUTOR

@Stark_ dokładnie, takie małe „niewinne” przejawy jakiś uprzedzeń i dyskryminacji często mają swoje początki już w dzieciństwie, co strasznie mnie porusza i zasmuca, dlatego zdecydowałam się zabrać głos. Dziękuję za komentarz i poparcie ❤️

Odpowiedz
1
blaskslonca

blaskslonca

podjęłaś bardzo ważny temat, co było odważnym krokiem. dziękuję, że napisałaś taki tekst. twoje słowa są szczere, prawdziwe. zgadzam się z nimi i mi również pęka serce, gdy widzę jak ludzie siebie nienawidzą z powodów, które nie powinny mieć żadnego znaczenia. przykre.

Odpowiedz
3
Aleksandra_Nienna

Aleksandra_Nienna

•  AUTOR

@blaskslonca to ja dziękuję bardzo za tak motywacyjne słowa i zrozumienie hah.

Odpowiedz
1
Henna

Henna

Prześlicznie napisane, jestem po prostu pod wrażeniem. Jakby dusza krzyczała do nieba. Wszystko bardzo trafne i takie… Szczere. Piękne ale i także straszne, bo prawdziwe. Cudowne dzieło.

Odpowiedz
4
Aleksandra_Nienna

Aleksandra_Nienna

•  AUTOR

@k.a.r.p.p.i. dziękuję za te słowa, jest mi strasznie miło <3

Odpowiedz
1
Black_Sara

Black_Sara

Czuję okropną pustkę, która teraz we mnie siedzi. Mam ochotę płakać i krzyczeć, że życie jest niesprawiedliwe… Poruszyłaś tak ważny temat pięknymi słowami. Gratuluję odwagi. Ta praca zdecydowanie powinna trafić do szerszej grupy odbiorców, na przykład mogłaby być w podręczniku od języka polskiego.
Mogę powiedzieć, że to jest piękne. Jednak to trochę za mało. Każde słowo zadawało mi cios. Pokazywało prawdę.
Naprawdę brakuje mi słów… Dziękuję, że to stworzyłaś. Jesteś niesamowicie utalentowana.
Arcydzieło.

Odpowiedz
3
Aleksandra_Nienna

Aleksandra_Nienna

•  AUTOR

@Black_Sara nawet nie wiem, jak mam najpiękniej jak się da podziękować! Wiele dla mnie te słowa znaczą. To dla mnie niezwykle miłe, że praca Ciebie poruszyła i że jest napisana w odpowiedni sposób dla poruszanego tematu. Dziękuję też za polecenie jej, bo wcześniej nie miałam okazji.

Odpowiedz
1
EverlastingPoet

EverlastingPoet

Nawet nie wiem, jakimi słowami mogłabym określi tę pracę, bo wszystkie wyrazy, które przychodzą mi do głowy, wydają się przy niej nazbyt płytkie.
Czuję się rozbita, jak gdyby ktoś mocno uderzył mnie rękawicą bokserkską z napisem ,,prawda”, przyozdobioną pięknymi kwiatami. To niesamowite, ile emocji można wlać w słowa. Osobiście uważam, że Ty jesteś w tym mistrzynią. Ten tekst jest kolejnym utwierdzeniem mnie w przekonaniu, że jesteś cholernie zdolną Artystką, od której kiedyś uczyć się będą wielcy poeci. Ten shot ogromnie mnie poruszył i znalazł sobie ważne miejsce w moim sercu.
Podjęłaś się bardzo ważnego tematu i ogromnie gratuluję Ci odwagi. Zgadzam się absolutnie z każdym wersem tego arcydzieła. Jestem zakochana w tej pracy. Ujęła mnie pod każdym możliwym względem. Kocham to, co robisz na tej stronie i nie wyobrażam sobie, byś kiedykolwiek mogła się poddać.

Odpowiedz
4
Aleksandra_Nienna

Aleksandra_Nienna

•  AUTOR

@Magic_Cat kurczę, bardzo dziękuję, aż mi za miło! Postaram się nie poddać haha, a na pewno mam do tego tak cudowne osoby jak Ty, które zawsze mnie motywują, wspierają i zasładzają takimi słowami. Cieszę się, że wszystko dobrze ujęłam i praca osiągnęła zamierzony efekt- „uderzyła” (tak anty-przemocowo oczywiście haha).

Odpowiedz
1
Aleksandra_Nienna

Aleksandra_Nienna

•  AUTOR

Wiem, że temat rasizmu jest dosyć ciężkim tematem do poruszania, zwłaszcza w Polsce. Przez większość czasu prawie w ogóle nie mamy z nim do czynienia przez zerową historię kolonialną jak i po prostu małą styczność z tym problemem „bezpośrednio”. Bez względu na to trzeba reagować, trzeba się tej dyskryminacji (i nie tylko tej) bać i przed nią przestrzegać. Czasami aż wierzyć mi się nie chce, że w XXI wieku ktoś jest w stanie bojkotować i nie szanować kogoś tylko ze względu na kolor skóry. Wyjaśniać chyba nie muszę czemu.

Zostawiam jeszcze link do ciekawego filmiku:

https://www.youtube.com/watch?v=umXY-BtEUVQ

Odpowiedz
9
Aleksandra_Nienna

Aleksandra_Nienna

•  AUTOR

jeżeli też macie jakieś ciekawe filmiki/artykuły/przemyślenia to wysyłajcie oczywiście, tylko proszę o kulturę, chociaż nie spodziewam się niczego innego po Was <33

Odpowiedz
2

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej