Horoskopquiz: Kim jesteś w świecie potworów?

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Zauważyłeś literówkę, błąd ortograficzny lub stylistyczny? Napisz do nas.
Sprawdź naszego nowego bota! Rozpocznij rozmowę

Komentarze sameQuizy: 73

Arathen

Arathen

Troll

Odpowiedz
1
XxLuluxX

XxLuluxX

Ghul
Ghul to zły duch pustynny, pojawiający się także w innych odosobnionych miejscach, na przykład na cmentarzach. Demon, zwykle rodzaju żeńskiego, wywodzący się z arabskiego folkloru. Ghule zwabiały, napadały i zabijały podróżnych. Zwykle potem pożerały swoje ofiary oraz okradały groby z umarłych. W następstwie tego słowo ghoul odnosi się także do ludzi okradających groby. Pojawiały się pod postacią zwierząt, głównie hien, potworów lub wiedźm.

NIEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!

Odpowiedz
1

Inxini

Zombie, w sumie idealnie często sie nie wysypiam i chodze jak zombie xD

Odpowiedz
1
Wiksmixx

Wiksmixx

Wilkołak
Wilkołak w wielu mitologiach (m.in. słowiańskiej i germańskiej) i legendach człowiek, który potrafił się przekształcić (sam z siebie lub przez wpływ osoby z zewnątrz) w wilka, lub postać będącą połączeniem tego zwierzęcia z człowiekiem. Zdolność tę nazywa się wilkołactwem lub lykantropią. Wilkołak w czasie przemiany był groźny dla innych ludzi i zwierząt domowych, gdyż atakował je w morderczym szale. Nie atakowały jednak ludzi, dopóki Ci nie stanęli im na drodze. Wilkołactwo, według wierzeń, mogło wynikać z wielu przyczyn. Między innymi można było stać się nim za sprawą rzuconego uroku lub po ukąszeniu przez innego wilkołaka. Przeistoczenie w wilka było również możliwe dzięki natarciu się specjalną maścią, lub dzięki napiciu się wody z wodopoju tych zwierząt. Zdolność przemiany mogła być także wrodzona. Podziel się wynikiem w komentarzu!
Coś czułam, że będzie wilkołak 🤔 Fajny quiz😀

Odpowiedz
1
Lusi_kot

Lusi_kot

•  AUTOR

@Wiksmixx Dziękuję 😚

Odpowiedz
_-PchlarzYT-_

_-PchlarzYT-_

Naga
Aaa ha, N-A-G-A chodzi że… A dobra nie ważne!

Odpowiedz
1
Lusi_kot

Lusi_kot

•  AUTOR

@_-PchlarzYT-_ Oj nie ładnie. Takie myśli 😂😂

Odpowiedz
1
_-PchlarzYT-_

_-PchlarzYT-_

@Lusi_kot … Ja, i kobiety, to za duża różnica… Nic już lepiej nie piszmy…

Odpowiedz
1
Lusi_kot

Lusi_kot

•  AUTOR
Odpowiedz
Willow-Chan

Willow-Chan

Banshee
Banshee to istoty pośredniczącej między krainą zaświatów, a ludźmi wiąże się z mitem o Tuatha Dé Danann. Według tradycji niektóre rodziny irlandzkie miały związane ze sobą banshee, które ukazywały się przed śmiercią ich bliskich. Banshee charakteryzuje żałosny płacz lub zawodzenie, którym zdarzeniem to przepowiadają. Przekazy rozróżniają między ujrzeniem, a usłyszeniem banshee – usłyszenie lamentu banshee prorokuje śmierć w rodzinie, ujrzenie tej istoty zapowiada śmierć osoby, która ją widziała. Banshee z opowieści zawsze są ubrane na biało i mają długie, jasne włosy, które czeszą srebrnymi grzebieniami. Podziel się wynikiem w komentarzu!
OOONIEEE

Odpowiedz
Juuzou515

Juuzou515

Wampir
Wampir inaczej „żywy trup”. Istota demoniczna obecna w wierzeniach ludowych w wielu kulturach, związana z przekonaniem, że niektórzy zmarli mogą wychodzić z grobów i w różny sposób szkodzić żyjącym. Główną aktywnością wampira jest wysysanie swoim ofiarom krwi. W ten sposób demon odżywia swoje martwe ciało i powstrzymuje proces jego rozkładu. Swoją działalność podejmuje tylko w nocy, gdyż światło słońca jest dla niego zabójcze. Jego charakterystycznym znakiem rozpoznawczym są wydłużone kły. Podziel się wynikiem w komentarzu!
A już się bałam że może mi wyjść wilkołak xd

Odpowiedz
MadziaMisia

MadziaMisia

Sirin
Sirin legendarna istota znana z rosyjskich podań ludowych, przedstawiana jako ptak z głową i piersiami pięknej kobiety.Według legendy syriny żyją na „ziemi indyjskiej” w pobliżu raju albo w okolicach Eufratu. Stworzenia te nawiązują do opowieści o syrenach z greckiej mitologii. Śpiewają „święte pieśni”, które mówią o szczęściu w przyszłości. Dla człowieka siriny są niebezpieczne: kto słucha ich pieśni, zapomina o ziemskim życiu, spieszy za sirinami i umiera.
Siriny symbolizują smutek, cierpienie i rozpacz, podczas gdy podobne wyglądem alkonosty, oznaczają szczęście i nadzieję. W przeciwieństwie do alkonostów siriny są nastawione wrogo do człowieka.

Odpowiedz
1
Magiczna_Alpaka

Magiczna_Alpaka

Utopiec
Utopiec zły i podstępny demon wodny z wierzeń słowiańskich, często utożsamiany z wodnikiem i mylony z topielcem. Utopce rodziły się z dusz topielców i poronionych płodów. Podobnie jak wodniki zamieszkiwały wszelkie zbiorniki wodne i topiły kąpiących się oraz przechodzące przez rzekę zwierzęta. Utopce przybierały postać wysokich, bardzo chudych ludzi o oślizgłej, zielonej skórze, z dużą głową i ciemnymi włosami. W czasie nowiu utopce wychodziły na brzeg. Często zwabiały wówczas do siebie ludzi, bawiąc się z nimi w zagadki. Osobę próbującą oszukiwać w zagadkach natychmiast topiły. Podziel się wynikiem w komentarzu!
Idealnie 👌❤

Odpowiedz
1
Lusi_kot

Lusi_kot

•  AUTOR

@Magiczna_Alpaka Super 😉👍

Odpowiedz
Kira91

Kira91

Troll ;___; Prędzej jakiś elf lub wróżka. Eentualnie północnica.

Odpowiedz
1
Lusi_kot

Lusi_kot

•  AUTOR

@Kira91 Wróżki czy elfy to nie potwory 😉

Odpowiedz
__TheBlackParade__

__TheBlackParade__

@Lusi_kot
To zależy xd

Odpowiedz
1
Lusi_kot

Lusi_kot

•  AUTOR

@_blurryface_ No raczej małe prawdopodobieństwo by były potworami ale wyjątek jakiś może być 😉

Odpowiedz
__TheBlackParade__

__TheBlackParade__

@Lusi_kot
No może XD 😂😉

Odpowiedz
1
Kira91

Kira91

@Lusi_kot Oj, zależy do jakiej mitologii sięgnąć i jak postrzegać :P Elfy w niektórych mitologiach są złośliwymi skrzatami, a wróżki to według jednej z mitologii odpowiedniki Dżinów… Spełniają życzenia, ale tak, by wyszły na szkodę osoby, które owe życzenie posiada. Dżinowie tak samo. Natomiast północnica jak najbardziej potworem już jest, a nawet demonem, z tym, że raczej mało szkodliwym. Już bardziej szkodzi południca :P

Odpowiedz
1
Lusi_kot

Lusi_kot

•  AUTOR

@Kira91 Wiem o tym, ale w oglnej opini elfy i wróżki kojarzą się z dobrem dlatego ich tu nie ma. Poza tym ciężko by było dać tu wszystkie potwory😉

Odpowiedz
Kira91

Kira91

@Lusi_kot Mimo wszystko i tak prędzej bym pasowała do takiego elfa czy wróżki z tych mitologii XD Byle nie troll! XD Wampiry najlepsze, ale osobiście znacznie wolę dzień od nocy.

Odpowiedz
Lusi_kot

Lusi_kot

•  AUTOR

@Kira91 Dobrze. Specjalnie dla Ciebie zrobię wyjątek. Jesteś złą wróżką zębuszką, która przez to, że woli dzień od nocy, nie zostawia nic za zęby.
Jak podoba ci się wynik?

Odpowiedz
home
Nowe
trending_up
Popularne
dashboard
Kategorie

Powiadomienia

Więcej