Opowiadania mogą zawierać treści nieodpowiednie dla osób nieletnich. Zostaje w nich zachowana oryginalna pisownia.

De La Roche’owie #1

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Zauważyłeś literówkę, błąd ortograficzny lub stylistyczny? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 65

White-rose

White-rose

Ojej, cóż to za cudeńko! Nie dziwię się, że niektórzy mówili na to, najlepszą serią na twoim profilu. Mówię to, po przeczytaniu pierwszej części! Pięknie opisałaś akcję pod koniec :) Pierwszy raz spotkałam się z taką twórczością, musiałaś nieźle pracować nad pierwszą częścią ;) Zabieram się za czytanie następnego :*

Odpowiedz
Lady_Of_The_Rings

Lady_Of_The_Rings

•  AUTOR

@White-rose Dziękuję ślicznie ^^
Chociaż na SQ jest zupełnie co innego niż na Watt, tutaj jest dużo gorsze, fuj. Bo tam jest po remoncie i mogę edytować tekst, A tu nie mogę i jest masa błędów, zmienionych wątków i w ogóle tragedia:(

Odpowiedz
White-rose

White-rose

@Lady_Of_The_Rings Mi się podoba :) Już od dawien dawna planowałam przeczytać De La Roche’ów, jednak można powiedzieć, że zawsze znajdowałam sobie „wymówkę”. Teraz szczerzę tego żałuję. Cóż, też zamierzam zrobić coś podobnego, tylko, że z Porcelanowym Życiem – zmienić fabułę i dopracować. Jeśli chodzi o błędy, ja ich nie dostrzegam ;)

Odpowiedz
Lady_Of_The_Rings

Lady_Of_The_Rings

•  AUTOR

@White-rose Bo początek jest wklejony z Watta jeszcze :) dopóki pisałam na górze rozdział któryś. A dalej… No cóż, napisałam okropnie ckliwe sceny miłosne, które są beznadziejne XD A na Watt je wyrzuciłam, dodałam nowe wątki i w ogóle:D

Odpowiedz
Lady_Of_The_Rings

Lady_Of_The_Rings

•  AUTOR

@White-rose Ale bardzo się cieszę, że Ci się podoba ^^

Odpowiedz
Catty_

Catty_

Och, i jeszcze jedno! Nie wiem, czy masz konto na Wattpadzie, ale jeśli tak, to radziłabym tam również opublikować tę historię, będzie miała większy zasięg i przypuszczalnie zdobędzie lepszą popularność niż tutaj.

Odpowiedz
1
Catty_

Catty_

Świetne!
Z całkowitą szczerością przyznam, że jeszcze nie czytałam tak dobrego opowiadania na tej stronie. Czuję w nim taką mieszankę powieści Jane Austen z „Przeminęło z wiatrem”, choć oczywiście historia dzieje się we Francji. De La Roche’owie! Nie dalej jak kilka dni temu przeczytałam „Zagadkę Błękitnego Ekspresu” Agathy Christie, gdzie występował hrabia de la Roche, toteż naprawdę musiałam tu zajrzeć.
Jak na razie seria zapowiada się niemalże perfekcyjnie! Zabieram się za kolejne rozdziały.

Odpowiedz
1
Lady_Of_The_Rings

Lady_Of_The_Rings

•  AUTOR

@Catty_ Dziękuję bardzo ❤ Uprzyjemniłaś mi tym komentarzem dzień, który zapowiadał się koszmarnie 😊😂 Zostać przyrownanym do „Przeminęło z wiatrem”, jednej z moich ukochanych książek, to wielki zaszczyt, zresztą do Jane Austen również. Myślę, że gdyby ktoś chciał kiedyś się doszukiwać w tej opowieści motywów z innych książek, to sporo by ich znalazł, bo „PzW” zdecydowanie wpłynęło na mnie przy tworzeniu. Przyznam się, że zaczęłam pisać niedługo po przeczytaniu „Zagadki Błękitnego Ekspresu”, bo nie mogłam znaleźć nazwiska, które by mi się podobało, a de La Roche uznałam za idealne, także Armand de La Roche mnie zainspirował w dużym stopniu do pisania 😂 chociaż jak też wspomniałam w którymś rozdziale, nazwisko jest stare i sięga początków dynastii Kapetyngów (czyli czasy Mieszka I w Polsce) albo jeszcze dalej. Co do wattpada: mam konto i również tam publikuję te opowieść, ale wprowadzam pewne zmiany, bo zmieniła mi się koncepcja na niektóre wątki, a część postaci uznałam za kompletnie skopane psychologicznie. Do 9 rozdziały tutaj jest to samo co na wattpadzie (tylko tam to jest chyba do 5), a później się rozłazi kolokwialnie mówiąc, bo były problemy z przywróceniem na SG, kiedy poprosiłam o edycję, więc na razie się wstrzymałam. Zapraszam do czytania tam, bo jednak tutaj zostało te kilka omropnych rozdziałów napisanych na wakacjach, na które nie mogę patrzeć i które psują całą historię.
Jeszcze raz pięknie dziękuję za miłe słowa 😊

Odpowiedz
1
Catty_

Catty_

@Lady_Of_The_Rings Nie ma za co, naprawdę. Pisałam samą prawdę. Jest mi również niezmiernie miło, że mój komentarz poprawił Ci nastrój. Nazwisko de La Roche brzmi znakomicie i bardzo kojarzy się z Francją. W takim razie na pewno zajrzę i na Wattpadzie, sama miałam niegdyś podobnie, także rozumiem.
Ano, widzisz. Ja kocham książki Jane Austen, także czytanie Twojej serii to dla mnie sama przyjemność. „Przeminęło z wiatrem” również bardzo lubię. ✨

Odpowiedz
1
Lady_Of_The_Rings

Lady_Of_The_Rings

•  AUTOR

@Catty_ Muszę się przyznać, że większość nazwisk wzięłam z książek, a jedno nawet z Bonda z Brosnanem 😂 Uznałam, że nie ma sensu wymyślać jakichś niestworzonych kombinacji, które nie istnieją i brzmią jak pseudofrancuszczyzna.
Ja bardzo lubię Jane Austen, chociaż nie ma przepadam za Mansfield Park, ale z kobiet (po Przeminęło z Wiatrem, które jest moją najukochańsza książką jeśli idzie o historię milosne) najwiekszą sympatia darzę siostry Bronte i Elizabeth Gaskell. I Agatha Christie 💞

Odpowiedz
1
Catty_

Catty_

@Lady_Of_The_Rings Racja, racja. O – jeśli chodzi o twórczość Jane Austen, to gdybym miała wybrać książkę, która najmniej mi się podobała, to chyba „Rozważna i romantyczna”. Oczywiście, ją też bardzo lubię, ale inne dzieła tej autorki darzę nieco większą sympatią. W „Mansfield park” akcja rozgrywała się trochę powoli, ale mi to nie przeszkadzało. Lubię też ekranizację tej powieści z 1999 roku; co prawda, dużo rzeczy zostało tam pozmienianych, no i Fanny ma w filmie – przynajmniej moim zdaniem – inny charakter, lecz to akurat mi pasuje. Uważam, że aktorka, która ją gra, jest urocza.
Co do twórczości sióstr Bronte, czytałam tylko „Wichrowe wzgórza” i niestety nie zapoznałam się jeszcze z żadnym dziełem Elizabeth Gaskell.
Uwielbiam Agathę Christie! 😍 Jest ona, razem z Jane Austen, jedną z moich ulubionych autorek.

Odpowiedz
1
Lady_Of_The_Rings

Lady_Of_The_Rings

•  AUTOR

@Catty_ akurat nie spotkałam się z tym filmem jeszcze, zważywszy na mój brak sympatii do książki, ale kiedyś na pewno nadrobię. Nie przepadam za ekranizacjami Austen, bo zawsze na mój gust wychodzą strasznie mdłe (ale nie widziałam jeszcze tej słynnej Dumy i uprzedzenia z Firthem, to jest podobno swietne), co mnie razi, bo książki są przecież świetne. Siostry Bronte są świetne, tak samo Gaskell, bardzo serdecznie polecam. Agatha Christie była jedną z pierwszych „powaznych” pisarek, której książki zaczęłam czytać i muszę przyznać, że z każda kolejną coraz bardziej ja uwielbiam, szczególnie książki z Poirotem.

Odpowiedz
1
Sefiko

Sefiko

Przepraszam, że nie w temacie, ale tak się zastanawiam… Wróciłam na tę stronę po roku i opowiadania są zupełnie inne. To, co różniło je od tych wattpadowych to fakt, że historie tworzył też czytający dokonując różnych wyborów, od których zależało zakończenie. Teraz wszystkie opowiadania to lity tekst, ewentualnie przeplatany zdjęciami. Co się stało? Teraz historie nie różnią się od wattpadowych niczym, po za tym, że jest mniejsza konkurencja i łatwo się wybić. Czy to jest przyczyna zmiany? Proszę, jeśli ktoś zna odpowiedź- chętnie jej wysłucham.

Odpowiedz
Lady_Of_The_Rings

Lady_Of_The_Rings

•  AUTOR

@Sefiko Ja jestem tutaj jako autorka od niedawna, ale kiedyś u zarania dziejów tej strony czytałam te opowiadania z czytelnikiem decydującym o rozwoju akcji. Nie mam pojęcia, dlaczego tak się stało, nie jestem w stanie Ci odpowiedziec na to pytanie, ale fakt, już dawno nie widziałam tutaj takich historii, w których to czytelnik decyduje.

Odpowiedz
Jehanne

Jehanne

@Sefiko Myślę, że to kwestia tego jak trudno jest zrobić całkowicie interaktywne opowiadanie. Ja również zaobserwowałam taką zmianę na tej stronie. Z doświadczenia wiem, że znacznie łatwiej jest po prostu napisać „lity tekst” w kilku częściach, niż zastanawiać się, które elementy opowieści należałoby dostosować do tej interaktywnej formy, które wątki oddać do dyspozycji czytelnikowi. Większość dobrych quizów korzystających z tej techniki zostawała np. rozdzielona na dwa zupełnie osobne quizy, bo zwyczajnie nie dało się kontynuować takiego zakresu wolności odbiorcy w jednej serii. Autorzy coraz bardziej zaczęli więc ograniczać tę wolność, by zostawić sobie miejsce na większą swobodę narracyjną i polepszyć jakość samych historii. Proces ten sam się napędzał również z tej przyczyny, że im łatwiejszy pewien utwór był do napisania dla autora, tym – bardzo często – łatwiejszy jest on do przeczytania przez odbiorców. Opowiadania o mniej skomplikowanej budowie, a bardziej rozbudowanej fabule są mniej wymagające dla czytelnika, tak samo jak ‚podani już na tacy’ bohaterowie. Wielkim atutem i cechą charakteryzującą formę quizów całkowicie interaktywnych była nie tylko możliwość odbiorcy decydowania o rozwoju akcji, ale – przede wszystkim – postaci. W takich opowiadaniach twórca dawał ci wolną rękę w tym, jak bohatera się zachowywać, jaka jest jego osobowość, przez co łatwiej było się wczuć i wciągnąć w jego losy. To jednak wymagało od ludzi rozwiązujących te quizy myśli, a jeśli autor nie był wystarczająco sprawny w uporządkowywaniu, oznaczaniu itd. różnorakich zakończeń, zwrotów akcji i rozchodzących się możliwych dróg opowieści, nietrudno było się w tym pogubić. Tak właśnie, niemalże selekcją naturalną, wyewoluował nowy typ opowiadania – opowiadanie klasyczne, które wygląda prawie identycznie do tworów ze strony Wattpad, czy Tumblr. Łatwe, stworzone do zapoznania czytelnika z opowieścią, bardziej niż zaproszenia go do uczestniczenia w niej. Oczywiście, nie jest to ani zła, ani dobra rzecz. Według mnie, proces ten w ogóle nie powinien być oceniany w takich kategoriach, a na pewno ciężko jest orzec, ile ma zalet, a ile wad. Na koniec jeszcze chciałam zaznaczyć, że cała ta analiza jest oparta na moich obserwacjach i doświadczeniu, co za tym idzie to tylko moja opinia.

Odpowiedz
Sefiko

Sefiko

@Jehanne Dziękuję za odpowiedź. To faktycznie dużo tłumaczy. ^^

Odpowiedz
MistrzyniZycia

MistrzyniZycia

Przeczytałam wszystkie części, które do tej pory opublikowałaś i mega szanuję twoją pracę. ❤😊

Odpowiedz
1
Lady_Of_The_Rings

Lady_Of_The_Rings

•  AUTOR

@MistrzyniZycia dziękuję bardzo ❤ strasznie miło mi się zrobiło ❤ chociaż muszę przyznać, że z ostatnich niebjetsem zadowolona 😅

Odpowiedz
1
Mia_Seafrost

Mia_Seafrost

OMG świetne!
Uwielbiam historie umiejscowione na przełomie XVIII i XIX w., a jak są jeszcze świetnie napisane jak ta, to jestem w swoim historycznym niebie! <3

Odpowiedz
1
Lady_Of_The_Rings

Lady_Of_The_Rings

•  AUTOR

@Mia_Seafrost dziękuję bardzo, Twoje słowa są bardzo motywujące do dalszej pracy 💖 ostatnimi czasy poprawiam te historię i wstawiam ja na wattpada, tam jest nieco lepsza wersja tej opowieści 😉 jeszcze raz bardzo dziękuję za ciepłe slowa, to wiele dla mnie znaczy 😊

Odpowiedz
Mia_Seafrost

Mia_Seafrost

@Lady_Of_The_Rings Wiem jaka to wielka motywacja, dlatego między innymi je piszę, a że są zgodne z prawdą :)

Odpowiedz
1
Lady_Of_The_Rings

Lady_Of_The_Rings

•  AUTOR

@Mia_Seafrost mam nadzieję, że zostaniesz z moją historia na dłużej i będzie się podobało 😊

Odpowiedz
Mia_Seafrost

Mia_Seafrost

@Lady_Of_The_Rings Oczywiście że zostanę ^^

Odpowiedz
1
Santanico_Pandemonium

Santanico_Pandemonium

O matko! Wciągnęłam się cholernie, zapowiada się, że to będzie kolejna moja ulubiona seria!

Odpowiedz
1
Lady_Of_The_Rings

Lady_Of_The_Rings

•  AUTOR

@Santanico_Pandemonium Dziękuję 😘 Napisałam trochę części, ale kolejne są już krótsze 😉

Odpowiedz
1
Santanico_Pandemonium

Santanico_Pandemonium

@Lady_Of_The_Rings ale za to jest ich duzo! <3

Odpowiedz
1
Lady_Of_The_Rings

Lady_Of_The_Rings

•  AUTOR

@Santanico_Pandemonium Od maja nieco ich powstało, chociaż motywację do pisania mam, odkąd publikuję to tutaj, wcześniej pisałam dla siebie i szło mi to różnie ;)

Odpowiedz
1
amaxris

amaxris

Świetnie piszesz! Mega mi się podoba.
A tak przy okazji zapraszam do mnie https://www.wattpad.com/story/162975559-ju%C5%BC-na-zawsze

Odpowiedz
1
Lady_Of_The_Rings

Lady_Of_The_Rings

•  AUTOR

@amaxris Dzięki :) Zajrzę w wolnym czasie :)

Odpowiedz
Nymeria-20

Nymeria-20

To jest po prostu niesamowite! Aż zabrakło mi słów, by napisać coś mądrego! 😏

Odpowiedz
1
Lady_Of_The_Rings

Lady_Of_The_Rings

•  AUTOR

@Nymeria-20 Dziękuję Ci bardzo ❤ Twoje słowa bardzo dużo dla mnie znaczą, bo kosztowało mnie to sporo pracy 😉💞

Odpowiedz
1
Nymeria-20

Nymeria-20

@Lady_Of_The_Rings
Widać, ale rezultat jest powalający! W wolnej chwili wezmę się za kolejne rozdziały!

Odpowiedz
1
Lady_Of_The_Rings

Lady_Of_The_Rings

•  AUTOR

@Nymeria-20 Dziękuję ❤ Kolejne rozdziały są już krótsze, ale mimo to mam nadzieję, że też się spodobają 😊 No poza jednym, na który się uparłam, a teraz się go wstydzę, ale cóż, jeśli kiedyś będę chciała to wydać, to go poprawię 😂

Odpowiedz
1
Nymeria-20

Nymeria-20

@Lady_Of_The_Rings
Dla mnie im dłuższe, tym lepsze, ale w granicach rozsądku. Niekończąca się ilość słów również bywa męcząca 😂 Każdy w swojej pracy znajdzie coś z czego nie jest zadowolony, więc się nie przejmuj 😊

Odpowiedz
1
Lady_Of_The_Rings

Lady_Of_The_Rings

•  AUTOR

@Nymeria-20 Dla mnie bez sensu są przynudzające opisy na milion stron, poza tym długie rzeczy są przyjemne 😂😉 Ja niestety jestem ze swoich prac często niezadowolona 😂

Odpowiedz
Nymeria-20

Nymeria-20

@Lady_Of_The_Rings
Zgadzam się 😊 Ale to chyba normalne dla każdego autora, zawsze znajdzie coś, co mógłby poprawić 😂

Odpowiedz
1
Lady_Of_The_Rings

Lady_Of_The_Rings

•  AUTOR

@Nymeria-20 Zapewne tak 😂

Odpowiedz
Marisanna

Marisanna

Wyśmienite opowiadanie, z zainteresowaniem biorę się za następne części.

Odpowiedz
1
Lady_Of_The_Rings

Lady_Of_The_Rings

•  AUTOR

Bardzi dziękuję, włożyłam w to sporo pracy 💖@Marisanna

Odpowiedz

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej