Czy znasz lecznicze właściwości roślin?

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 11

nani.2222

Quiz zawiera trochę błędów i niedociągnięć, np. melisy prawie wcale nie stosuje się już na uspokojenie, pierwsze miejce zajmuje tutaj kozłek lekarki, który zawierają chyba wszystkie produkty na uspokojenie… W dodatku pokrzywa pośrednio wpływa na kondycję skóry, etc. W tej dziedzinie wiedzie prym skrzyp, oczywiście w niskich dawkach, gdyż wyższe działają przeczyszczająco. W dodatku mam mnóstwo zastrzeżeń co do nagietka i arniki górskiej… Osobiście robiłam na zajęciach maści z nagietka i miały zgoła inne zastosowanie. Cóż. Proponuję, doczytać, dowiedzieć się, zanim zrobi się taki quiz.

Odpowiedz
1
Pyladea

Pyladea

•  AUTOR

@Pyladea powiem zresztą szczerze, że chętnie rozwiązałabym quiz na taki temat przygotowany przez kogoś, kto posiada wiedzę znacznie większą od mojej w tej dziedzinie

Odpowiedz
1
MaLima

MaLima

@nani.2222 Pokrzywa wpływa za to na reumatyzm. Ale melisa tak, działa uspokajająco, chociaż może łagodniej niż kozłek lekarski.

Odpowiedz

karolina96

Test taki sobie. Kilka roślin ma takie samo zastosowanie, więc nie wiadomo , którą autor miał na mysli.

Odpowiedz
Pyladea

Pyladea

•  AUTOR

@karolina96 Słuszna uwaga i zdaję sobie sprawę, że choć starałam się wybrać te najbardziej charakterystyczne to mogą się powtarzać.

Odpowiedz
nati.828

nati.828

Twój wynik: 41%
Świetnie Ziołoznawco!
Nie jesteś już w tym temacie zielony. Twoja wiedza jest zadowalająca i właśnie dlatego warto ją poszerzyć. Wkrótce będziesz mistrzem.

Super quiz :)

Odpowiedz
1
Baca32

Baca32

40%

Odpowiedz
Bachantka

Bachantka

41% ;)
Pokrzywa również oczyszcza krew, jest moczopędna i pomaga przy niedobarach żelaza. W dzieciństwie kazali mi ją pić. A teraz sama robię sobie takie kuracje na wzmocnienie organizmu,
Świetny i ciekawy quiz.

Odpowiedz
1
Bachantka

Bachantka

@Pyladea wiem. 😎

Odpowiedz
Pyladea

Pyladea

•  AUTOR

@Bachantka Nie mówię, ze to prawdziwy cud czymś cię zaskoczyć ;)

Odpowiedz
pokaż więcej odpowiedzi (1)

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej