Jakim typem jasnowidza mógłbyś zostać?


Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 57

Pepa

Pepa

Tropiciel magii Świetny quiz!

Odpowiedz
1
Pyladea

Pyladea

•  AUTOR

@Pepa Dziękuję i bardzo mi miło, że się spodobał.

Odpowiedz
1
_Herba_

_Herba_

Tropiciel magii
Twoją domeną jest teraźniejszość. Moc którą posiadasz odziedziczyłeś po przodkach. Szacuje się że jest to jedna z najliczniejszych grup posiadających dar jasnego spojrzenia w magicznych krainach. Przedstawiciele tej rasy wyróżniają się najczęściej w wyglądzie zewnętrznym niespotykanym kolorem oczu. Wszelkiej maści bursztyny, szmaragdy czy nawet rubiny są tu na porządku dziennym. Jeśli chodzi o życie codzienne przedstawiciele tej rasy zamieszkują oddzielne osady znajdujące się najczęściej na obrzeżach większych metropolii. Ich domy budowane są najczęściej z drewna, nie na ziemi lecz w koronach drzew. Trudno powiedzieć jakie jest źródło tego nawyku, ale większość tropicieli chętniej przebywa kilka metrów nad ziemią niż na niej samej. Większość tropicieli posiada także oswojone magiczne zwierzęta, które mieszkają razem z nimi. Swoje magiczne zdolności wykorzystują jako źródło zarobku, angażując się za drobną opłatą w różne czasami dość niebezpieczne przedsięwzięcia. Dzięki swojej mocy potrafią dostrzegać ślady zużycia magii na podobnych zasadach jak pieśniarze widzą przeszłość. Co więcej potrafią powtórzyć niektóre zaklęcia z wywarciem tego samego skutku. Ponadto żadnych problemów nie stwarza im tropienie magicznych zwierząt, czytanie niewidzialnych map i rozwiązywanie zawartych w nich zagadek. Znają się na magii jak nikt inny. Prawdopodobnie potrafią też czytać w myślach, ale jest to nie potwierdzona informacja, a zdolność ta wynikać też może z doskonałej intuicji, której przywykli słuchać. Większość z nich jest też niemal zupełnie niewrażliwa na magię w tym sensie, że rzucane na nich zaklęcia zwyczajnie nie działają. Ich głównym atrybutem jest torba pełna magicznych przedmiotów. Uchodzą za osoby śmiałe i niezależne. Tworzą dość zamknięte środowisko i dlatego trudno się z nimi zaprzyjaźnić komuś z zewnątrz. Tropiciele o Dziejowijach i Pieśniarzach: Zacne to profesje, trzeba im to przyznać, ale zanadto bujają w obłokach. Ci z nosem w przeszłości, tamci w przyszłości, wiodą jakiś wydumany spór zamiast myśleć co do garnka włożyć. A my tropiciele troskliwie zbieramy za nimi te resztki, których nam wystarczy na dobrych kilkaset lat dostatniego życia.

Odpowiedz
1
Pink_Donut

Pink_Donut

Pieśniarz
Twoją domeną jest przeszłość. Moc została przez ciebie otrzymana w chwili narodzin, ale nie jest dziedziczna. Pięściarze są dość często występującą rasą. Na świat przychodzą zazwyczaj nocą, a w zewnętrznym wyglądzie wyróżnia ich srebrne pasemko włosów, stąd nazywani są często wybrańcami księżyca. Najbardziej rozpoznawalną mocą pieśniarzy jest "dotyk pamięci". Dzięki niemu mogą poznać przeszłość dowolnego miejsca, przedmiotu czy człowieka. Ponieważ ich magia ma charakter ciągły, a permanentne oglądanie obrazów rzeczy minionych jest dość uciążliwe nieodłącznym elementem ich stroju są rękawiczki w jasnym kolorze. Innym ich atrybutem jest harfa. Muzyka, a szczególnie śpiew i gra na harfie wspomagają ich moce i pozwalają im komunikować się z duchami, a nawet je wywoływać. Ponadto pieśniarze do perfekcji opanowali magię śpiewu. Jakkolwiek bywa ona przydatna (zaklęcie zszywające materiał, wywołujące mgłę, sprowadzające sen) nie jest wśród nich szczególnie poważana. Naturalnym jest także to, że pieśniarze posiadają zdecydowanie większą wiedzę na temat historii niż przeciętnie mieszkańcy krain, które przemierzają, a nawet uczeni historycy. Zdobycie tej wiedzy i umiejętności wiąże się z koniecznością długoletniego szkolenia. Każdy pieśniaż zatem wędruje z miejsca na miejsce w poszukiwaniu nowych tematów do swych pieśni i nowego ucznia, któremu przekaże swoją wiedzę. Gdy natrafi na wybrańca zabiera go że sobą. Być może stąd właśnie bierze się obecny wśród pieśniarzy etos przyjaźni i niesienia pomocy innym nawet z narażeniem życia. Serdecznie nie znoszą Dziejowijów.

Pieśniarze o Dziejowijach: Zawsze gotowi poświęcić człowieka dla człowieczeństwa, dla wyższego celu ochrony porządku świata. Czasami się zdaje, że idealnym światem dla nich byłby świat bez ludzi.

@E_m_m_a

Odpowiedz
2
Luiza_von_Blutkunst

Luiza_von_Blutkunst

Dziejowij
Ymm.. Tak jakby naprawdę przewiduję czasami przyszłość i odkryłam srebrne pasemko we włosach (wierzcie lub nie)
Quiz powstał na podstawie jakiejś książki czy jest wymyślony przez autora w pełni?

Odpowiedz
2
Luiza_von_Blutkunst

Luiza_von_Blutkunst

@Pyladea ale super! Osobiście interesuję się takimi tematami ze względu na swoją dziedziczną przypadłość.. A u Ciebie skąd wzięło się zainteresowanie tematem? Też masz podobny dar czy intryguje Cię temat?

Odpowiedz
2
Pyladea

Pyladea

•  AUTOR

@Poqopany. Szczerze powiem, że nie mam pojęcia, bo tak w ogóle to nie specjalnie wierzę w możliwość przepowiadania przyszłości, ale że to fantasy to wszystko jest możliwe, więc wykorzystuję co się da, na ile się da 😉

Odpowiedz
1
pokaż więcej odpowiedzi (1)
Wolf_world

Wolf_world

Pieśniarz
Świetny quiz ♡

Odpowiedz
1
Pyladea

Pyladea

•  AUTOR

@Wolf_world Miło mi że się spodobał

Odpowiedz
2
WaruiAshido

WaruiAshido

Dziejowij
Super quiz

Odpowiedz
2
Pyladea

Pyladea

•  AUTOR

@Keira008 Dziękuję bardzo

Odpowiedz
2

I...a

Dziejowij
Twoją domeną jest przyszłość. Moc którą posiadasz otrzymałeś w wyniku wybrania w określonym momencie życia, lecz w jakim wiesz to tylko ty sam. Dziejowije są najrzadziej występującym typem jasnowidzów. Nie wyróżniają ich żadne szczególne cechy wyglądu dzięki czemu łatwiej działać im pozostając w cieniu. Często noszą długą pelerynę z kapturem by tym łatwiej ukryć malujące się na twarzy emocje. W wyniku tych działań uchodzą za osoby oschłe i nieczułe. Przypuszcza się, iż większość z nich nie lubi swojego daru. Ich najważniejszą wartością jest "konieczność dziejowa". Dzięki swojej mocy wygłaszają proroctwa, miewają prorocze sny, potrafią poznać przyszłość danej osoby nawet widząc ją jedynie z daleka. Nie panują nad swoją mocą. Raczej to ona panuje nad nimi. Większość ich wizji objęta jest tajemnicą. Wolno im zdradzać jedynie to co konieczne by pchnąć historię we właściwym kierunku. W związku z tym bycie dziejowijem to nie lada brzemię, którego większość ludzi nie rozumie. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, iż w przeciwieństwie do tropicieli magii nie tworzą oni zwartych społeczności, ani też nie wędrują jak pieśniarze w celu pobierania nauk. Co za tym idzie całe niemal życie spędzają samotnie mieszkając na obrzeżach miasta, interweniując wyłącznie wówczas, gdy to absolutnie konieczne. Mimo to po latach często dzięki pozostawionym zapiskom i wygłoszony proroctwo zyskują sobie sławę i uznanie równe tym jakimi za życia cieszą się pieśniarze. Być może z tego względu obie te grupy są stale że sobą skonfliktowane i nie potrafią zrozumieć racji drugiej strony. Dziejowijem często też pozostają na ziemi jako duchy by do kończyć swego dzieła. Przypuszcza się, że już za życia potrafią w niematerialnej postaci przenosić się w czasie.

Dziejowije o Pieśniarzach: Gdy my myślimy o dobru świata, oni rozczulają się nad jednym człowieczkiem i dla tego jednego gotowi byliby poświęcić świat. Uwielbiają historię, nie zdając sobie sprawy, że gdyby to od nich zależało dawno by już jej nie było.

Odpowiedz
2
Natalii8a

Natalii8a

Dziejowij

Odpowiedz
2
Szef_Michelin

Szef_Michelin

Pieśniarz
Jak najbardziej do mnie pasuje

Odpowiedz
2
Pyladea

Pyladea

•  AUTOR

@Szef_Michelin Witam w klubie 😉

Odpowiedz
1
rosesarerosie

rosesarerosie

Dziejowij

Odpowiedz
2

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej