Styl literacki, którego poety opisuje Twoje podejście do życia?


Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 43

FormidulosusDritt

FormidulosusDritt

Bolesław Leśmian

Bardzo lubię jego twórczość :)

Odpowiedz
333ccc

333ccc

Nie jestem wielką fanką poezji, owszem, są wiersze, które zapadły mi w pamięć i trafiły głębiej, ale znam je ze szkoły, a sama raczej po nie nie sięgam, ale ani trochę nie przeszkodziło mi to w tym, żeby czerpać ogromną przyjemność z rozwiązywania quizu. Jego konstrukcja jest świetna, widać w niej pomysłowość i inteligencję. Co do wyniku – Bolesław Leśmian. Znam dwa, może trzy jego wiersze, więc nie będę się wypowiadać, ale akurat te, na które trafiłam nie przypadły mi bardzo do gustu. Myślę, że są dni, kiedy faktycznie patrzę na świat w opisany sposób, ale to nic stałego. Bardzo podoba mi się ten dokładny opis w wyniku, idealny dla osób nieobeznanych z poezją. A teraz idę sprawdzić skąd pochodzi ostatni z cytatów do wyboru, bo ogromnie mi się spodobał. Niemal tak bardzo jak quiz <3
Sprawdziłam i powiem tyle, że może jednak warto zapoznać się z Leśmianem :D

Odpowiedz
1
Lerinnes

Lerinnes

•  AUTOR

@333ccc w takim razie bardzo się cieszę, że quiz przypadł Ci do gustu <3 Wiersze Leśmiana gorąco polecam, to jeden z moich ulubionych poetów – ostatni cytat pochodzi właśnie z jego utworu :)

Odpowiedz
1

p...o

Zbigniew Herbert
Dużo się zgadza, fajnie w końcu widzieć rozbudowany quiz na stronie głównej

Odpowiedz
1
lemonlimen

lemonlimen

Czesława Miłosza
super

Odpowiedz
1

J...a

Wisławy Szymborskiej!

Ciekawy quiz

Odpowiedz
1
Lerinnes

Lerinnes

•  AUTOR

@JujaSn dziękuję :D

Odpowiedz
1

T...m

Wisławy Szymborskiej!
Styl tej poetki mógłby zdecydowanie opisać sposób, w jaki postrzegasz świat. Jej wiersze charakteryzuje przede wszystkim filozoficzne podejście do rzeczywistości – autorka w swoich utworach rozważa zarówno te podstawowe, jak i bardziej skomplikowane prawa rządzące światem. Szymborska wykorzystuje codzienne, życiowe sytuacje, by przemówić do czytelnika i wraz z nim rozważać sprawy egzystencjalne, zadając proste, często naiwne pytania; cech**e ją przy tym poczuciu humoru i umiejętność oddziaływania na emocje czytelnika. Jak sądzisz, czy styl tej poetki rzeczywiście opisuje sposób, w jaki patrzysz na świat? Daj znać w komentarzach!

Myślę że bardzo prawdopodobne, cudowny quiz!

Odpowiedz
1
Lerinnes

Lerinnes

•  AUTOR

@Mitsuya cieszę się i dziękuję <3

Odpowiedz
QNacpana_zelkamiQ

QNacpana_zelkamiQ

Czesława Miłosza!

Styl tego poety mógłby zdecydowanie opisać sposób, w jaki postrzegasz świat. Czesław Miłosz w swoich wierszach stara się jak najwierniej odwzorować rzeczywistość, często opisując szczegóły czy detale i korzystając przy tym z obrazowej konkretności – opisuje świat taki, jaki jest, używając precyzyjnego języka i jasności, dokładności opisu. W jego twórczości dużą rolę odgrywa ironia – poeta przekazuje czytelnikom swoją fascynację światem, przy okazji pokazując im swoją umiejętność ironizowania rzeczywistości. Jak sądzisz, czy styl tego poety rzeczywiście opisuje sposób, w jaki patrzysz na świat? Daj znać w komentarzach!

Odpowiedz
1
KeiraToNieKira

KeiraToNieKira

OMG!!!
MAM TOMIK CZESŁAWA MIŁOSZA!!!!!! UWIELBIAM JEGO WIERSZE!!!
Najbardziej to wysławiam TUWIMA, bo to mój chyba największy idol z Poetów, ale Cz. Miłosz znajduje się w topce zaraz po Panu Julianie!!!

Odpowiedz
1
-LonelyGirl-

-LonelyGirl-

Zbigniewa Herberta!
Styl tego poety mógłby zdecydowanie opisać sposób, w jaki postrzegasz świat. Jego twórczość skupia się przede wszystkim na kontrastach – poeta niezwykle umiejętnie łączy realizm z absurdem, ironię z patosem czy rozbudowaną metaforę z prostym, codziennym językiem. Herbert w swoich wierszach stara się znaleźć odpowiedzi na trudne, egzystencjalne pytania, zderzając czytelnika z sytuacjami krańcowymi na przykładzie historii – przywołuje totalitaryzm, przemoc czy cynizm w roli niepodważalnych dowodów. Jak sądzisz, czy styl tego poety rzeczywiście opisuje sposób, w jaki patrzysz na świat? Daj znać w komentarzach!
Ciekawa odpowiedz

Odpowiedz
1
KakyoinMyBeloved

KakyoinMyBeloved

uwielbiam Tadeusza Różewicza, więc jestem dosyć zadowolony

Odpowiedz
2

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej