Stwórz swój dzień w Indiach!


Zacznijmy od zjedzenia czegoś pożywnego, by mieć siły na zwiedzanie!

Dobry wybór! Czym będziesz dziś zwiedzać?
Pieszo
Samochodem
Rowerem
Rikszą

Gdzie na początek się udasz?
Mumbaj - Zobaczysz tam Bramę Indii, publiczne pralnie na świeżym powietrzu. Otoczone są wysokim murem i można je oglądać z góry podglądając jak setki kobiet piorą ręcznie lub na tarkach ubrania dla całej rodziny. Zwiedzisz muzeum Ghandiego, urządzone w jego domu i świątynie stworzone w skałach na wyspie Elephant, na którą można dopłynąć promem spod Gateway of India. A także przespacerujesz się ulicą Marina Drive, prowadzącą wzdłuż wybrzeża.
Jodhpur - Jest to piękne miasto, nazywane niebieskim miastem i położone jest na granicy z pustynią Thar. Zwiedzisz muzeum w Forcie Mehrangarh, a także Pałac Umaid Bhwan – jedna z największych prywatnych rezydencji na świecie. Budowę pałacu rozpoczęto w XIII w.
Varanasi - Duchowa stolica Indii znajdująca się nad brzegiem Gangesu. Zobaczysz tam Ghaty, czyli schody ciągnące się wzdłuż Gangesu, zanurzone w wodzie, w której codziennie dokonują rytualnej kąpieli setki pielgrzymów. Przejdziesz się ciasnymi, wąskimi uliczkami po Starym mieście pełnym świętych krów i lokalnych, malutkich sklepików, a następnie pójdziesz na rejs po rzece Ganges.
Udajpur - Zwiedzisz tam Palace City, Moonson Palace i świątynie Tempio Jagadish Mandir. Popłyniesz na środek jeziora Pichola na Nehru Gardens, gdzie znajdują się piękne ogrody oraz urocza kawiarnia. A także zobaczysz Vintage and Classic Cars Collection, czyli kolekcję samochodów królewskiej rodziny z Udajpuru.

Gdzie pojedziemy potem?
Jaipur - Zwane również różowym miastem. Zobaczysz tam Fort Amber, imponującą budowlę wznoszącą się na wzgórzu, paręnaście kilometrów za miastem. W środku fort to istny labirynt. Na terenie fortu jest także świątynia, gdzie można zobaczyć jak wyglądają hinduskie obrządki religijne, a nawet wziąć w nich udział. Z góry rozpościera się wspaniały widok na miasto. Do fortu można wspiąć się na piechotę, podjechać wynajętym jeepem lub wjechać na słoniu. Zwiedzisz również Pałac Wiatrów, Obserwatorium Astronomiczne, Fort Nahargarh i Pałac Miejski, czyli kompleks składający się z wielu dziedzińców ogrodów i budynków.
New Delhi - Stolica Indii! Pospacerujesz po starym mieście pełnym wąskich, zatłoczonych ulic i sklepików. Zwiedzisz Grobowiec Humajunaykonanym z czerwonego piaskowca, cegły i marmuru i otoczonym przez elegancki ogród, Czerwony Fort, Connought Place i mauzoleum Nizamuddin Auliji. Na koniec pójdziesz do Market Sarojini Nagar, czyli najciekawszego wśród wielu ulicznych marketów w Nowym Delhi.
Agra - Piękne miasto, gdzie zwiedzisz Taj Mahal, czyli indyjskie mauzoleum wzniesione przez Szahdżahana z dynastii Wielkich Mogołów, na pamiątkę przedwcześnie zmarłej, ukochanej żony, a także kolejne niezwykłe mauzoleum Tomb of Itimad-ud-Daulah. Zobaczysz również Jama Masjid, czyli główny meczet Delhi zbudowany przez władcę mogolskiego Szahdżahana. Pójdziesz do Gyarah Sidi, pozostałości po obserwatorium astrologicznego cesarza Mogołów Humayuna.
Reklama

Cudownie! Trochę się zmęczyłeś. Czas odpocząć i zjeść obiad. Na co masz ochotę?

Odpocząłeś i zjadłeś pożywny posiłek. Masz siłę na kolejne zwiedzanie! Co teraz?
Karni Mata - Świątynia poświęcona Karni Mata, czyli wielkiej wojowniczce i mędrczyni w mieście Deshnoke, nazywana również Świątynią Szczurów. W pięknym, ogromnym holu znaleźć można setki tych gryzoni. Ludzie bardzo chętnie przychodzą tu i dzielą się jedzeniem z tymi świętymi zwierzętami. Szczególnym zaszczytem jest spotkać i nakarmić białego szczura. Są one uważane za rzeczywiste reinkarnacje Karni Maty i jej synów.
Fort Amber - Położony w odległości kilkunastu kilometrów od Jaipuru w miejscowości Amber radźpucki kompleks budowli obronnych i pałacowych.
Elura - Stanowisko archeologiczne w Indiach w stanie Maharasztra znane dzięki unikalnemu zespołowi trzydziestu czterech wykutych w bazaltowej skale świątyń. Siedemnaście z nich to świątynie hinduskie, dwanaście buddyjskie, a pięć to świątynie dźinijskie.
Reklama

To miejsce było piękne i niezwykle ciekawe! Czas na kolejną atrakcję! Tym razem więcej natury...
Park Narodowy Jima Corbetta - Najstarszy park narodowy w Indiach. Położony jest w dwóch okręgach Nainital i Pauri w stanie Uttaranchal nad rzeką Ramganga.
Park Narodowy Ranthambore - Park narodowy i rezerwat tygrysów, w stanie Radżastan, w północnych Indiach.
Periyar National Park - Park narodowy i rezerwat przyrody w południowych Indiach, z tygrysami, słoniami, makakami i jeziorem Periyar.
Park Narodowy Kaziranga - Park narodowy o powierzchni 430 km kwadratowych, położony w północno-wschodnich Indiach, w stanie Asam, na wschód od miasta Guwahati, nad rzeką Brahmaputra. Głównym celem utworzenia parku była ochrona nosorożca indyjskiego, którego 2/3 światowej populacji zamieszkuje na terenie parku. Na obszarze parku występuje również szereg innych, zagrożonych gatunków zwierząt, w tym tygrys bengalski, słoń indyjski, gaur, hubarka bengalska, a także wiele gatunków ptactwa wodnego.

Zostało nam niewiele czasu, a tak wiele do zobaczenia! Gdzie się udamy teraz?
Świątynia Lotosu - Największa świątynia bahaistyczna w Indiach. Zlokalizowana jest w południowej części śródmieścia Delhi.
Świątynia Minakszi w Maduraju - Hinduistyczny kompleks obiektów sakralnych w Maduraj w stanie Tamilnadu w Indiach.
Świątynia Słońca w Konarku - Świątynia boga słońca Surji w miejscowości Konark w indyjskim stanie Orisa na wybrzeżu Zatoki Bengalskiej. Jest znana, choć z architektonicznego punktu widzenia, niesłusznie, jako „Czarna Pagoda”. Obecnie wieża świątyni znajduje się w ruinie, ale przed zniszczeniem sięgała 72 m. i była jedną z najwyższych w całych Indiach. Do czasów obecnych zachowała się przednia część świątyni, dostępna dla wiernych.
Złota Świątynia - Główne miejsce kultu i sanktuarium wyznawców sikhizmu w Indiach. Położona w Amritsarze. Ma cztery wejścia po każdej ze stron, co ma być symbolem tego, iż jest otwarta dla ludzi ze wszystkich klas społecznych, bez względu na pochodzenie kastowe.

Nadszedł wieczór. Co powiesz na wyjście do kina?
,,Baadshah" Baadshah jest prywatnym detektywem. Jhunjhunwal zleca mu przekonanie swojej córki, Seemy do poślubienia chłopaka aprobowanego przez niego samego - Nitina. Ta jednak pragnie ślubu z miłości. Baadshah postanawia rozkochać w sobie dziewczynę, a następnie ją porzucić. Tuż po wykonaniu zadania zaczyna jednak żałować podjętej decyzji. W międzyczasie, poprzez kolejne zlecenie - uwolnienie porwanego dziecka - zostaje wplątany w polityczną aferę.
,,Bombay" Hindus Shekhar zakochuje się z wzajemnością w pięknej muzułmance Shaili. Jednak rodziny n​ie akceptują ich związku. Młodzi uciekają do Bombaju, by móc tam żyć w związku małżeńskim. Ich szczęśliwe życie zostaje zakłócone przez zamieszki muzułmańsko-hinduskie. Shekhar i Shaili znajdują się w centrum konfliktów religijnych. Film został oparty na autentycznych wydarzeniach.
,,Dil Se" Zbliża się 50. rocznica uzyskania niepodległości przez Indie. Dziennikarz radiowy Amar przeprowadza na ten temat wywiady w północnych Indiach. W Asamie ludzie nie tylko krytykują brak wolności w Indiach, ale i sięgają po broń. Amar ma odwagę zadawać niewygodne pytania mężczyznom rozżalonym swoim losem i uzbrojonym po zęby terrorystom. W podróży spotyka dziewczynę. Zaciekawia go jej smutek i milczenie. Gdy ich drogi krzyżują się po raz drugi, Amar zaczyna zabiegać o jej względy. Już wydaje się, że dziewczyna, Meghna odpowie na jego miłość, gdy nagle znika bez słowa z jego życia. Amar wraca do Delhi. Rozczarowany pozwala na to, aby rodzina zaaranżowała jego małżeństwo z uroczą, wygadaną Preity. Na zaręczynach pojawia się niespodziewanie owa tajemnicza nieznajoma.
,,Dilwale Dulhania Le Jayenge" Simran pochodzi z hinduskiej rodziny, ale wraz z rodzicami i siostrą mieszka w Londynie. Od wielu lat jest zaręczona z mężczyzną, którego nigdy nie widziała. Na krótko przed planowanym powrotem do Indii namawia ojca, by pozwolił jej wyjechać z przyjaciółkami w miesięczną podróż po Europie. Już w pociągu poznaje Raja Malhotrę, który także wyjechał ze znajomymi w poszukiwaniu przygody. Simran zakochuje się w nim z wzajemnością, jednak jej ojciec nie chce zaakceptować miłości Simran. Wywozi córkę do Indii, by poślubiła mężczyznę, którego sam przed laty wybrał na swego zięcia. Raj postanawia wyruszyć za ukochaną i nie dopuścić do jej zamążpójścia.
,,Koyla" Niemy Shankar od dziecka wzrastał w domu potężnego Raja jako jego wierny sługa. Jego pan, właściciel kopalni prezentuje się swoim robotnikom jako ich opiekun, wyzyskuje ich jednak brutalnie. Uważa, że wszystko mu się w życiu należy. Z równą bezwzględnością sięga po cudze pieniądze, jak i po młodą dziewczynę, której pragnie. Pozyskuje Gauri zgodę na małżeństwo okłamując ją. Dziewczyna dopiero w dniu ślubu dowiaduje się, że jej przyszłym mężem zostaje budzący w niej wstręt dużo od niej starszy Raja, a nie młody Shankar, którego zdjęcie przedstawiono jej jako zdjęcie oblubieńca. Uwięzionej w domu niechcianego męża nie może pomóc nawet jej brat. Zostaje zabity przez Raję. W ucieczce pomaga dziewczynie zakochany Shankar. To jego pierwszy bunt wobec Raji, któremu dotychczas był ślepo posłuszny. Uzbrojony Raja ze swoimi ludźmi rusza w pogoń, przeczesują pobliską dżunglę w poszukiwaniu młodych.
,,Om Shanti Om" Om jest statystą, ale marzy o karierze aktorskiej. Matka i jego najlepszy przyjaciel wierzą w jego umiejętności. Mężczyzna zakochany jest w pięknej Shanti, gwieździe Bollywood. Om ratuje kobietę z pożaru na planie filmowym, przez co zaprzyjaźniają się. Wtedy to dowiaduje się, że od dwóch lat jest ona żoną sławnego producenta. Kiedy kobieta żąda ujawnienia tego faktu, jej mąż okazuje się być egoistą, któremu Shanti przeszkadza w spełnieniu marzeń. Chcąc pozbyć się żony podpala plan ich najnowszego filmu.
,,Paheli" Sekret to baśniowa opowieść o pięknej Lachchi, która zostaje poślubiona kupcowi Kishanowi marzącemu tylko o tym by powiększyć swój majątek. Gdy orszak weselny zmęczony podróżą zatrzymuje się obok zbiornika z wodą, duch zamieszkujący to miejsce zostaje oczarowany urodą Lachchi. Kiedy goście odjeżdżają zastanawia się co zrobić, by spotkać swą ukochaną raz jeszcze. Państwo młodzi dojeżdżają do domu męża. Młoda żona nie może doczekać się nocy poślubnej, jednak Kishan zajęty zliczaniem rachunków za wesele nie wypełnia swej powinności. Na domiar złego okazuje się, że wyjeżdża on na pięć lat zostawiając swoją małżonkę w obcym miejscu. Gdy trzy dni później wraca do domu, nikt nie podejrzewa, że to nie ten sam Kishan, który był z nimi przez te wszystkie lata. Wyjawia on swoją tajemnicę tylko Lachchi, która musi dokonać wyboru – albo spędzi pięć samotnych lat, albo będzie je dzieliła z duchem, który z miłości do niej przybrał postać jej męża. Lachchi postanawia wybrać drugą opcję, jednak nie zastanawia się co stanie się za pięć lat, gdy prawowity małżonek wróci.
,,Umrao Jaan" Mała dziewczynka – Ameeran zostaje porwana i sprzedana do domu publicznego w Lucknow. Tam dorasta by stać się najbardziej znaną i piękną kurtyzaną swoich czasów – Umrao Jaan. Podczas pierwszego spotkania z mężczyzną, nazywającym się Nawab Sułtan, zakochuje się w nim. Jest to uczucie odwzajemnione. Dziewczyna obiecuje być lojalna względem swego ukochanego. Widują się codziennie i są wyjątkowo szczęśliwi. Ale los szykuje im co innego. Na wieść o spotkaniach z prostytutką, ojciec wydziedzicza syna ze swojego majątku i wyrzuca z domu. Sułtan prosi Umrao by na niego czekała i wyjeżdża.
Nie chcę iść do kina.

I już koniec! Indie to cudowny kraj pełen niesamowitych zabytków i pięknych rezerwatów. Mam nadzieję, że podobała się wam ta przyspieszona wersja zwiedzania.
Bardzo!
Może być.

Reklama
66 Super!
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 19

Nominkowa_Madzia

Nominkowa_Madzia

Genialny quiz!! :)

Odpowiedz
1
Chandramukhi

Chandramukhi

•  AUTOR

@Madzia_2000 Dziękuję bardzo. 🥰🥰

Odpowiedz
Kebabowski

Kebabowski

Spoko Quiz, niedoceniony przez użytkowników (bo był na stronie głównej!) – a taki Quiz ma tylko 38 serc? Szkoda, bo naprawdę fantastycznie wykonany. Ewentualnie opisy mogły być trochę krótsze :p

Odpowiedz
1
Chandramukhi

Chandramukhi

•  AUTOR

@Kebabowski Dziękuję bardzo 😍😍😍😍 Czasem nie mogę się powstrzymać i się rozpisuje. 😅😶😶 Ale cieszę się, że quiz się spodobał.

Odpowiedz
1

S...a

FAjny quiz

Odpowiedz
1
Chandramukhi

Chandramukhi

•  AUTOR

@Princess_08 Dziękuję 😍

Odpowiedz

K...i

Hej fajny quiz Mógłbyś/aś wpaść na mój profil i zobaczyć moje quizy ? Bardzo się nad nimi staram i fajnie by było gdyby ktoś je docenił i zostawił coś po sobie. Z góry dziękuję i przepraszam za reklamę :3

Odpowiedz
1
Lady.in.Darkkkk

Lady.in.Darkkkk

Wspaniały quiz, twórz dalej!

Odpowiedz
2
Chandramukhi

Chandramukhi

•  AUTOR

@Lady.in.Darkkkk Dziękuję bardzo 😍😍😍😍

Odpowiedz
Melanie_Riddle

Melanie_Riddle

Super głosowanie♥

Odpowiedz
1
Chandramukhi

Chandramukhi

•  AUTOR

@Melanie_Riddle Dziękuję 😍😍😍

Odpowiedz

R...e

Uwielbiam twoje indyjskie quizy. Są cudne! Zasługuje na Stronę Główną!

Odpowiedz
1
Chandramukhi

Chandramukhi

•  AUTOR

@Pony6 Dziękuję bardzo. Miło mi to słyszeć. 😶😍😍

Odpowiedz

R...e

O ranyy ten quiz jest boski!!

Odpowiedz
1
Chandramukhi

Chandramukhi

•  AUTOR

@Pony6 Dziękuję 😁

Odpowiedz
Askafroa

Askafroa

Świetny jest ten quiz. Naprwde fajny i fajne sie go robilo.

Odpowiedz
1
Chandramukhi

Chandramukhi

•  AUTOR

@Patryk.Kasztan @Patryk.Kasztan Dziękuję bardzo. Cieszę się, że się spodobał. 😍

Odpowiedz
Finestra

Finestra

Genialny quiz. Trochę dużo czytania, ale ogólnie to jest cuuudny!

Odpowiedz
1
Chandramukhi

Chandramukhi

•  AUTOR

@ZoskaN Dziękuję 😅😁

Odpowiedz

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej