Stwórz indyjską wersję siebie!


Witaj! W tym quizie wybierasz jak będziesz wyglądać, jako hinduska. Jak będziesz ubrana, jaki będziesz mieć makijaż, włosy, itp. A także jak spędzisz ten niesamowity dzień! Gotowa?
Tak!
Chyba...

Wstajesz rano i idziesz do toalety. Myjesz zęby i patrzysz na swoje odbicie. Przydałby się jakiś makijaż. Jak się umalujesz na ten wyjątkowy dzień?
Bez makijażu. Stawiam na naturalność.

Wyglądasz pięknie! Czas zrobić porządek z włosami.
Włosy puszczone luźno.

Wspaniale! Wyglądasz zjawiskowo! Idziesz do garderoby i przeglądasz swoje ubrania. Co dziś na siebie włożysz?
Reklama

Wyglądasz prześlicznie! Czas na biżuterię!
Cudownie!
Nie chcę żadnej biżuterii.

Czy zdecydujesz się na jakąś ozdobę do włosów? Dostosuj ozdobę do fryzury jaką dobrałaś wcześniej, aby pasowała do Twojej stylizacji.
Matha Patti (ozdobny łańcuszek, najczęściej noszony na przedziałku z dołączoną tikką [to ten najbardziej ozdobny element opadający na czoło], zaczepiany z tyłu głowy).
Half Matha Patti (dokładnie pół matha patti).
Jhoomer (ozdobna "spinka", wpinana z boku głowy, najczęściej po lewej stronie).
Hair Chotli (długa ozdoba, dekoracja wpinana po zewnętrznej stronie warkocza, przechodząca przez całą jego długość).
Paranda (tradycyjne akcesorium, wplatane w warkocz).
Nie chcę żadnej biżuterii.
Reklama

Co powiesz na kolczyk do nosa? Jest to w Indiach jedną z najbardziej zmysłowych ozdób. Kolczyk reprezentuje duchowość, królewskość i odwagę.
Nie chcę żadnej/tej biżuterii.

Czas na kolczyki! Które z tych ozdobią Twoje uszy?
Nie chcę żadnej/tej biżuterii.

A który z tych naszyjników będzie wisiał na Twojej szyi?
Nie chcę żadnej/tej biżuterii.

Co powiesz na baajuband? Jest to naramiennik, czyli regulowana zwykle za pomocą łańcuszka obręcz noszona na ramieniu, wykonana jest z metali i kamieni szlachetnych. Ma moc ochrony przed złem.
Nie chcę żadnej/tej biżuterii.

Okrągłe bransolety na nadgarstkach, noszone są na co dzień przez indyjskie kobiety. Na Twoich nadgarstkach również nie może ich zabraknąć!
Nie chcę żadnej/tej biżuterii.

A może chcesz, aby biżuteria ozdabiała również Twoje stopy? Payal to bransoletka na kostkę, w postaci łańcuszka najczęściej zdobionego rzędami dzwoneczków.
Nie chcę żadnej/tej biżuterii.

Cudownie! Jesteś gotowa! Czas zjeść śniadanie. Na co masz ochotę?

Co powiesz na spacer i zwiedzanie? W jakie ciekawe miejsce chciałabyś się udać?
Tadź Mahal (indyjskie mauzoleum wzniesione przez Szahdżahana na pamiątkę przedwcześnie zmarłej, ukochanej żony Mumtaz Mahal. Obiekt bywa nazywany świątynią miłości).
Czerwony Fort w Agrze (zespół budowli fortecznych i pałacowych w Agrze).
Park Narodowy Ranthambore (park narodowy i rezerwat tygrysów, w stanie Radżastan).
Pałac Wiatrów (pałac w Jaipurze, doskonały przykład architektury radźputów. Budowla z czerwonego piaskowca z monumentalną fasadą stanęła przy jednej z głównych ulic Jaipuru, aby umożliwić damom dworu obserwowanie życia codziennego miasta – w fasadzie budowli znajdują się 953 małe zabudowane transenną balkony. W budynku mieści się Muzeum Archeologiczne z kolekcją rzeźb i wyrobów lokalnego rzemiosła).
Karni Mata (świątynia poświęcona Karni Mata [wielka wojowniczka i mędrczyni] nazywana również Świątynią Szczurów. W pięknym, ogromnym holu znajdziecie setki tych gryzoni. Ludzie bardzo chętnie przychodzą tu i dzielą się jedzeniem z tymi świętymi zwierzętami. Szczególnym zaszczytem jest spotkać i nakarmić białego szczura).
Nie mam ochoty zwiedzać.

To niesamowite i piękne miejsce. Ale czas nagli, a niedługo masz się spotkać ze znajomymi i iść do kina. Jaki film chciałabyś obejrzeć?
Komedia ,,Happy New Year" Spragniony zemsty złodziej diamentów zbiera ekipę oberwańców na konkurs tańca w interesującym go hotelu w Dubaju. Najpierw jednak musi nauczyć ich tańczyć.
Poruszający i pouczający film. ,,Lagaan: ​Dawno temu w Indiach" Indie, lata 90. XIX wieku. Arogancki dowódca brytyjski wyzywa gnębionych podatkami mieszkańców miasta Champaner na mecz krykieta o wysoką stawkę.
Komedia romantyczna ,,Hum Aapke Hain Koun...!" Romantyczna historia miłosna Prema i Nishy. Ich starsze rodzeństwo, Rajesh i Pooja pobiera się. Prem i Nisha powoli się w sobie zakochują. Prem mówi szwagierce, o tym że kocha Nishę. Zanim Pooja zdąży przekazać komukolwiek tę szczęśliwą wiadomość, spada ze schodów i zabija się. Rajesh ciężko sobie radzi bez żony, a szczególnie trudno przychodzi mu ukoić syna. Rodzice postanawiają wydać Nishę za Rajesha, aby nie czuł się samotny, a chłopiec miał matkę. Nisha omyłkowo się na to zgadza, ponieważ myśli, że chodzi o jej małżeństwo z Premem. Kiedy odkrywa prawdę, prosi Prema, aby o niej zapomniał. Rajesh dowiaduje się, że o ich miłości i usuwa się na bok, aby młodszy brat mógł poślubić swoją ukochaną.
Dramat romantyczny ,,Haraamkhor" Shyam jest nauczycielem w wiosce. Jest także egoistą i manipulatorem. Teraz zamierza wykorzystać nieśmiałą uczennicę, by zaspokoić swoje mroczne, narcystyczne pragnienia.
,,Horror Story" Siedmioro znajomych spędza w ramach zakładu noc w opuszczonym hotelu, który podobno jest nawiedzony. Doświadczają tam prawdziwego koszmaru.
Film kryminalny ,,Soni" Wybuchowa policjantka i jej sumienna szefowa walczą z przemocą wobec kobiet w Delhi i każdego dnia mierzą się z problemami wynikającymi z nierównego traktowania płci.

Film był świetny, ale zrobiłaś się głodna. Na co masz ochotę?

A co powiesz na deser?
Nie mam ochoty na nic słodkiego.

Czas ucieka. Może przy okazji miałabyś ochotę nauczyć się czegoś nowego? Indie bardzo rozwinęły sztukę tańca. Którego z tych klasycznych tańców indyjskich chciałabyś się nauczyć?
Lavani (połączenie tradycyjnej pieśni i tańca. Piosenki są śpiewane w szybkim tempie. Zgodnie z tradycją słowo Lavani pochodzi od słowa lavanya, które oznacza piękno).
Odissi (jedna z odmian klasycznego tańca indyjskiego, powstała w stanie Orissa we wschodnich Indiach).
Manipuri (styl tańca w Indiach północno-wschodnich, o charakterze lirycznym. Manipuri są wystawiane w formie spektaklu składającego się z muzyki, śpiewu i tańca, w którym bierze udział dość spora grupa wykonawców).
Mohiniyattam (tradycyjny taniec wywodzący się ze stanu Kerala w południowych Indiach. Według legendy taniec stworzył bóg Wisznu, który pod postacią pięknej Mohini odczyniał w ten sposób klątwę demonów).
Kathak (nazwa pochodzi od słowa katha – bajka, opowiadanie. Istnieją teorie, że od kataku pochodzi taniec flamenco, co jest związane z indyjskim pochodzeniem Romów. Oba te tańce charakteryzują się podobnymi ruchami rąk, nóg oraz podobną rytmiką. Prawdopodobnie styl ten pochodzi z połączenia kultur hinduskiej i muzułmańskiej).
Bharatanatjam (antyczny styl klasycznego tańca hinduskiego początkowo tańczony przez kapłanki-tancerki dewadasi w świątyniach).
Kathakali (dramat teatralny wywodzący się z Kerali. Zazwyczaj jest wykonywany nocą, na świeżym powietrzu. Artyści w charakterystycznych strojach, z pomalowanymi twarzami, ilustrują ruchem i gestem pradawne opowieści o wielkich, hinduskich bogach i demonach).
Nie chcę tańczyć.

To było męczące, ale i niesamowite. Nauczyłaś się czegoś nowego i spędziłaś miło czas!
Było cudownie!
Nie tańczyłam.

Zbliża się wieczór. Masz ochotę jeszcze coś porobić czy to koniec?
Pójdę na wieczorny spacer.
Poczytam książkę.
Pójdę się zabawić na dyskotekę.
Pooglądam filmy lub seriale.
To koniec.

To było niesamowite doświadczenie, które już niestety dobiegło końca. Zmywasz makijaż, przebierasz się w piżamę i kładziesz do łóżka. Jutro będziesz znów sobą, ale na zawsze zapamiętasz ten wyjątkowy dzień.
...
...

Reklama
96 Super!
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 32

Nominkowa_Madzia

Nominkowa_Madzia

Super quiz! :)

Odpowiedz
1
Chandramukhi

Chandramukhi

•  AUTOR

@Madzia_2000 Dziękuję bardzo. 🥰🥰

Odpowiedz
Lovegood73

Lovegood73

Super!!!❤️❤️❤️❤️

Odpowiedz
1
zuniax07

zuniax07

Świetny quiz, bardzo dziękuję <3

Odpowiedz
1
_Swallow_

_Swallow_

Wspaniały quiz! Jeden z najlepszych jakie widziałam 😍

Odpowiedz
1
Chandramukhi

Chandramukhi

•  AUTOR

@Layla912 Dziękuję bardzo 😍😍😍😍😍😍😍😍

Odpowiedz
Meduza_Patrzy

Meduza_Patrzy

Głosowanie super 😊

Odpowiedz
1
Chandramukhi

Chandramukhi

•  AUTOR

@Meduza_Patrzy Dziękuję bardzo 😍😍😍

Odpowiedz

L...t

Świetne głosowanie. Myślę, że najlepsze jakie wypełniałam w swojej karierze. ❤️ Oczywiście jest już w ulubionych.

Odpowiedz
2
Chandramukhi

Chandramukhi

•  AUTOR

@RogataOfficial Bardzo się cieszę! 😍😍 Dziękuję bardzo. 💓

Odpowiedz
Big_red_queen

Big_red_queen

Bardzo fajny i interesujący quiz ( choć nigdy nie zmieniłam bym swojego życia na takie nietypowe Indyjskie)

Odpowiedz
2
Chandramukhi

Chandramukhi

•  AUTOR

@Big_red_queen Dziękuję 🥰🥰

Odpowiedz
Inka_Skywalker

Inka_Skywalker

Super pomysł! Naprawdę świetnie to wyszło! Szacun😘

Odpowiedz
1
Chandramukhi

Chandramukhi

•  AUTOR

@Jess20 Dziękuję bardzo 😍😍😍😍😍😍😍

Odpowiedz
super_fenek

super_fenek

z*jebisty

Odpowiedz
1
Chandramukhi

Chandramukhi

•  AUTOR

@super_fenek Dziękuję 😶😅🥰

Odpowiedz
Melanie_Riddle

Melanie_Riddle

Super Quiz♥

Odpowiedz
1
Chandramukhi

Chandramukhi

•  AUTOR

@Melanie_Riddle Dziękuję bardzo 😍

Odpowiedz

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej