Pamiętaj, że quizy są tworzone przez użytkowników i nie należy ich traktować jako porady medycznej. Jeżeli szukasz informacji dot. depresji lub pomocy, to odwiedź strony: Nastoletnia depresja, Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, Pokonać kryzys.

Spirala vs. Piła – Ranking pułapek


Witam drogi przybyszu! W tym Quizie Twoim zadaniem będzie zagłosowanie w celu wyłonienia zwycięzcy wśród serii filmów "Piła" i jej nowego rozdziału, przez wielu uznawanego za początek nowej serii "Spirali". W konkurencjach: - brutalności - kreatywności - przesłania do ofiary/sensu tej pułapki. Bierzmy się zatem do oceny! Najlepiej wykonać średnią arytmetyczną każdej pułapki w skali 1 - 5 w powyższych 3 kategoriach, nie jest to jednak przymus. Na końcu musisz ostatecznie zadecydować, czy lepsza jest Piła czy Spirala po podliczeniu punktów! Najpierw przytoczymy 4 pułapki z 1 części "Piły", a następnie 4 ze "Spirali". Jako pierwszą na warsztat bierzemy pułapkę - labirynt z drutów kolczastych. Zadanie ofiary Jigsawa polegało na wydostaniu się z tego labiryntu w przeciągu 2 godzin. Druty kaleczyły jego ciało, a w dodatku było ich naprawdę dużo. Oceń zatem tą pułapkę.
1
2
3
4
5

Jako następną pułapkę do oceny posłuży nam pułapka "Łatwopalny dżem". Polegała ona na tym, że mężczyzna znajdował się w pomieszczeniu, cały nagi posmarowany łatwopalną substancją. Ofiara, aby mogła przeżyć musiała wpisać do sejfu na środku pokoju kombinację cyfr, które zapisane były grubiej na ścianach. Cała brutalność polegała na tym, że cała podłoga pokryta była potłuczonym szkłem - ofiara była bosa. Dodatkowo w pomieszczeniu było niezwykle ciemno przez co musiała ona chodzić od ściany do ściany z zapaloną zapałką, by poznać cały szyfr i wpisać go do sejfu. Jeden nieostrożny ruch i będzie martwa. Oceń tę pułapkę.
1
2
3
4
5

Czas na kolejną pułapkę. Wpadła w nią Amanda. Obudziła się ona w pokoju z "Odwróconą Pułapką na Niedźwiedzie" na głowie. Ofiara musiała wstać z krzesła na, którym siedziała i w przeciągu 60 sekund, znaleźć we wnętrznościach osoby klucz, otwierający ten mechanizm na głowie. Jeśli nie zdąży pułapka się zatrzaśnie i osoba... Oceń podaną pułapkę.
1
2
3
4
5

Czas już na ostatnią pułapkę piły. Jest to "Krzesło - Wiertarka". Pułapka polegała na tym, że ofiara przymocowana była do krzesła otoczonego, przez 2 wiertarki. W ciągu 20 sekund ofiara, bez obracania głowy musiałaby uwolnić się z pułapki. W przeciwnym razie wiertarki zbliżyłyby się na tyle blisko, że wwierciły, by się w głowę ofiary. Oceń tę pułapkę.
1
2
3
4
5
Reklama

Czas na "Spiralę"! Jako pierwszą mamy "Pułapkę w metrze". Ofiara znajduje się na podeście, położonym na środku linii metra. Jej ręce są z tyłu związane drutem kolczastym, a jego język jest w czymś podobnym do imadła. Ofiara ma zrzucić się z podestu - oderwać sobie język i uciec przed nadjeżdżającym metrem. Ma na to 2 minuty. Oceń tę pułapkę!
1
2
3
4
5

Kolejna z pułapek nosi nazwę "Pułapki na palce". Jej ofiara znajduje się w zbiorniku wodnym. W ciągu 90 sekund musi ona podnieść się - palce ma w sieciach rybackich, a głowę w metalowej klatce. Po upływie 90 sekund poziom wody podniesie się tak bardzo, że dotknie przewodów elektrycznych i zostanie porażona prądem. Wyjściem z tej sytuacji jest wyrwać sobie te palce. Oceń opisaną Ci pułapkę.
1
2
3
4
5
Reklama

Przedostatnią już pułapką jest "Pułapka z gorącego wosku". Ofiara znajdująca się w niej była powoli zalewana gorącym woskiem. Jedyną "metodą" uwolnienia się z niej było ścięcie sobie głowy. Oceń zatem tę pułapkę.
1
2
3
4
5

Ostatnią już pułapkę jest test Ezekiela, który przechodzi pomyślnie i trafia na kolejną pułapkę - "Niszczarkę szkła". Cała pułapka polega na tym, że ofiara przywiązana jest do łańcuchów - bez możliwości ucieczki. Zadanie Ezekiela polega na uwolnieniu "ofiary z tej pułapki". Cały jej zamysł opiera się na tym, że obok ofiary stoi młynek, niszczarka do szkła, która "wypluwa" te odłamki wprost na tą ofiarę. Zeke musi uratować ją nim się wykrwawi przez to szkło. Oceń brutalność tej pułapki.
1
2
3
4
5

Czas więc na ostateczny werdykt. Kto wygra to starcie?
Piła
Spirala

Reklama
82 Super!
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 27

_etylodichloroarsyna_

_etylodichloroarsyna_

Z „reverse bear trap” jest właśnie odwrotnie: nie zatrzaśnie się, tylko otworzy

Odpowiedz
2
JayKochas

JayKochas

Wow nie usnę

Odpowiedz
1
lodydlawszyskich

lodydlawszyskich

straszne

Odpowiedz
1
Wlochatek

Wlochatek

•  AUTOR
Odpowiedz
V25

V25

Więcej takich quizów proszę Wlochatku! <3

Odpowiedz
1
Wlochatek

Wlochatek

•  AUTOR

@V25 Bardzo mi miło, postaram się!

Odpowiedz
1

LukiAdamczew

supcio

Odpowiedz
1
Wlochatek

Wlochatek

•  AUTOR

@LukiAdamczew bardzo mi miło!

Odpowiedz
Averiaa_AJ

Averiaa_AJ

Fajne głosowanie! Uwielbiam serię Piły, jak i ogólnie horrory. Leci serducho! 😸

Odpowiedz
2
Hockstetter

Hockstetter

Piła
1. 3
2. 4
3. 5
4. 5
Spirala
1. 5
2. 5
3. 5
4. 5
Spirala wygrywa.

Odpowiedz
1
mesantilie

mesantilie

Nigdy nie oglądałam tych horrorów, ale opisy są ciekawe i przyjemnie się je czytało. Świetny pomysł!

Odpowiedz
1
Wlochatek

Wlochatek

•  AUTOR

@mesantilie A bardzo mi miło!

Odpowiedz
1
Amimia

Amimia

Jako fanka serii piły powiem tak- w tym zestawieniu pułapki ze spirali wydają się na bardziej brutalniejsze i z większym przekazem, trudno porównywać kreatywność, bo we wszystkich seriach są to chore wymysły tylko do zobaczenia rozlewu krwi. Szkoda, że nie podałeś lepszych pułapek z piły(np. to z małżeństwem połączonym, lub z obkręcaniem stawów, głowy… o 360 stopni), ale może zrobisz kolejną część? Chętnie bym zagłosowała. Podsumowując osobiście wolę starą dobrą Piłę, bo oglądając Spiralę trochę się zawiodłam, ale być może jak zrobią kolejne części to się zrehabilituje ta nowość.

Odpowiedz
3
Wlochatek

Wlochatek

•  AUTOR

@Amimia Czuję podobnie, choć nie mówię że spirala jest zła. Nie ma to jednak jak stara dobra piła. Co do tych pułapek to wybierałem te z 1 – Te co każdy będzie kojarzyć. Jak kiedyś będę miał wolną chwilę to mogę zrobić coś w ten deseń.

Odpowiedz
3
Mistie

Mistie

Gratki sg!

Odpowiedz
2
Wlochatek

Wlochatek

•  AUTOR

@Rysuje_cudo bardzo mi miło!

Odpowiedz
1

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej