Opowiadania mogą zawierać treści nieodpowiednie dla osób nieletnich. Zostaje w nich zachowana oryginalna pisownia.

Learn to live [zapisy]

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Quiz w Poczekalni. Zawiera nieodpowiednie treści? Wyślij zgłoszenie
Sprawdź najnowsze posty na Instagramie! @samequizy
Zuzaneczka.kasz Zuzaneczka.kasz
Zobacz profil
Zapraszam do rozwiązywania moich quizów:

Komentarze sameQuizy: 44

.Nieistotna.

.Nieistotna.

Można jeszcze?
i
ALEXANDER HAMILTON

Odpowiedz
1
Zuzaneczka.kasz

Zuzaneczka.kasz

•  AUTOR

@.Nieistotna. of course, zawsze można 😅

Odpowiedz
_Luna

_Luna

Można jeszcze dodać swoją postać?

Odpowiedz
1
Zuzaneczka.kasz

Zuzaneczka.kasz

•  AUTOR

@_Luna no pewnie, to zajęcie na pobudzenie umysłu, a nawet jeśli coś z tego wyjdzie, wybiorę tylko najciekawsze postacie 😆

Odpowiedz
1
_Luna

_Luna

@Zuzaneczka.kasz a w jakim wieku ma być postać?

Odpowiedz
Zuzaneczka.kasz

Zuzaneczka.kasz

•  AUTOR

@_Luna od 10 do 13, na dole poprawiony formularz ⬇⬇ gdzieś… pod zgłoszeniami 😆😆

Odpowiedz
1
_Luna

_Luna

@Zuzaneczka.kasz okej, dzięki

Odpowiedz
1
Horyportier

Horyportier

Imię: Maija (czasami wołana Ija)
Nazwisko: Ashryver
Wiek (10-13): 13
Wygląd zewnętrzny: Platynowe włosy do pasa, jasno niebieskie „kocie” oczy, piegi na policzkach i nosie, zdarty nos, pieprzyki na poliku układające się w gwiazdozbiór wielkiego wozu, lekko spiczaste uszy (nie przekłute), średnie malinowe usta. Z reszty sylwetki to szczupła, wysportowana, umięśniona, ma cienkie kości (tak grubość kości zmienia wygląd)
Ubiór: Najczęściej wybiera ubrania jasne lub mocno kolorowe, a niezwykle rzadko można ją zobaczyć w ciemnych czy szaroburych. W typowych spodenkach źle się czuje, więc zazwyczaj nosi spodenki z grubego materiału na 3/4 uda. Nie czuje się komfortowo też w T-shirtach na bluzkach z długim rękawem, zatem nigdy nikt jej w czymś takim nie zobaczy. W jej bluzkach dominują takie z motywami skrzydeł na plecach czy kwiatów. Jeśli chodzi o buty najcześciej nosi sportowe, ale lubi czasami pochodzić w sandałach, japonkach czy baletkach, przede wszystkim dlatego że szybko je się zakłada. Właśnie skarpetki! Te to dziewczyna lubi nosić ekstrawaganckie np. W banany, kiwi, sushi, z oczami, dziełami sztuki, czy po prostu bardzo kolorowe. Kilka razy nawet jej się zdarzyło „walczyć” ze znajomymi na bardziej szalone skarpetki.
Cechy charakteru: Nieśmiała, skryta, tajemnicza, zamknięta w sobie i małomówna, ale kiedy już przemawia wymaga uwagi, bardzo ją denerwuje, gdy ktoś jej przerywa bez powodu lub po prostu nie słucha. Inteligentna, sprytna, pomysłowa, czasami kreatywna (najcześciej efektem jej kreatywności są niestety koszmary, których nienawidzi), bardzo ambitna, często wszelkie niepowodzenia odbiera jako osobiste porażki. Honorowa, lojalna, szczera i stała, ale za to bardzo nie lubi zmian otoczenia, wsród grup nowych ludzi źle się czuje. Ma trudności z nawiązywaniem nowych kontaktów, jednak gdy już się przed znajomymi otworzy (oczywiście nie całkowicie, ciągle ma swoje sekrety i to dużo) staje się wygadana, szalona, towarzyska i odważna, chociaż tej cechy nie można jej odmówić nawet gdy działa samotnie. Niezależnie od otoczenia jest także współczująca i pomocna, ale rownież trochę zbyt perfekcjonistyczna (szczególnie w stosunku do siebie) i sarkastyczna. Czasami w zaufanych środowiskach miewa nieoczywiste napady złości, kiedy popada niemalże w furię, mimo że na pierwszy rzut oka osoba, mająca takie problemy z pewnością siebie, raczej nie będzie miała epizodycznych, ale jednak niszczycielskich skłonności
Narodowość: Szwedka
*Czego (napisałaś co) warto ją/jego nauczyć?: Godzenia się z porażkami (a bardziej nie samobiczowaniem się za nie), radzenia sobie z problemami, otwartości na ludzi, cieszenia się życiem (a może już nie życiem tylko jakimś bytem po śmierci?), może gry na jakimś instrumencie, „luzu”, samoakceptacji i godzenia się ze swoimi niedoskonałościami (bardziej intelektualnymi/psychicznymi niż takimi wyglądowymi), sztuki walki i przetrwania (bardzo chciałaby się tych dwóch nauczyć *wierzę, że napewno chociaż jedna osoba tak udoskonaliła swoją postać, naprawdę trudno oprzeć się tym dwóm umiejętnościom*),
PEWNOŚCI SIEBIE! <Najważniejsze
Jak zginęła?: Trenowała sobie żeglarstwo i uderzyła się bomem w głowę. Na początku było jej trochę słabo i miała mdłości, ale szybko się jej poprawiło. Pózniej (tego samego dnia) "bawiła się" w ministerstwo dziwnych kroków i przewróciła się niefortunnie uderzając w krawężnik. Miała następnie typowe objawy wstrząśnienia mózgu, ale nikt tego nie zauważył. Zrobiła się senna i gdy zasnęła już nigdy się nie obudziła.
Historia: W zasadzie miała dobre i szczęśliwe życie, czasami miała jednak napady bólu egzystencjalnego i "śmiała się" niewesoło, że ma depresję. Trenowała dużo sportów (między innymi tenis i żeglarstwo) i też dobrze się uczyła. Miała dużo dobrych znajomych, mimo wcześniejszych trudności w kontaktach międzyludzkich. Żałuje tylko jednej rzeczy, otóż podkochiwała się w takim jednym starszym chłopaku (Halvar*-14 lat), który też się widocznie do niej skłaniał, ale bała się wykonać pierwszy krok i do końca nic się nie wydarzyło
Dodatkowo:
-Podczas ćwiczeń rozciągających za nic w świecie nie może dotknąć stóp/palców u stóp/kostek (mimo że poza tym jest nawet rozciągnięta)
-Nie znosi egoistów, tyranów i instagramowych laluni oraz pustaków
-Uwielbia włoskie i japońskie jedzenie oraz czekoladę, masło orzechowe i maliny
-Bardzo lubi sport, można nawet powiedzieć, że jest uzależniona od niego
-Gdy tutaj trafiła, na początku była zaskoczona gdzie się znajduje, ale kiedy zrozumiała co się z nią stało uległa swojej ciekawości i niewiele się smuciła za swoim ziemskim życiem. Zawsze chciała wiedzieć co się z nią stanie po śmierci. Ciagle myśli, że mogła lepiej żyć, ale po jakimś czasie przestało jej to tak doskwierać, gdyż uznała, że "co się stało to się nie odstanie"

*Możesz o nim od czasu do czasu wspomnieć, jeśli będziesz miała ochotę
A o nie przeszkadza Ci, że jest to introwertyczka z lekką depresją?

Odpowiedz
1
Horyportier

Horyportier

I tak, niestety tym razem znudziło mi się robienie facetów…

Odpowiedz
1
Horyportier

Horyportier

@Zuzaneczka.kasz Dodam jeszcze (tak nie umiem zrobić postaci raz, a dobrze, nawet jeśli jej opis jest jednym z najdłuższych), że Ija bardzo lubi przebywać wśród ludzi (mimo „zamkniętego” charakteru) i uwielbia wchodzić na różne rzeczy (meble, górki, drzewa, skały itp.)

Odpowiedz
1
convicted

convicted

Imię: Scarlett
Nazwisko: Retric
Wiek: 13
Wygląd zewnętrzny: brązowe włosy i tego samego koloru oczy, średniego wzrostu.
Ubiór: zazwyczaj żółta sukienka.
Cechy charakteru: wredna, tajemnicza, sprytna, arogancka, z wielkim EGO
Narodowość: jest hiszpanką
Co warto ją/jego nauczyć?: żeby była mniej zadufana w sobie i żeby nie nisczyła życia innym.
Jak zginęła?: Kiedy jechała samochodem z kolegami rozbili się o drzewo, a samochód spłonął i dziewczyna nie przeżyła.
Historia: Rodzice nigdy nią się nie interesowali, tylko dawali jej pieniądze i markowe ciuchy, żeby dała im spokój. Dziewczyna myślała, że jak zacznie się źle zachowywać to ją zauważą i właśnie dlatego, wsiadła do samochodu z trzylatka starszymi kolegami.
Dodatkowo: uwielbia pisać romanse…

Odpowiedz
1
Night_Raven

Night_Raven

Ja też chcę :D

Imię: Acaryanandana, częściej wołają na niego Acarya, Kari czy Dana

Nazwisko: Datta

Wiek: 11

Wygląd zewnętrzny: niski, ciemnoskóry chłopiec, o króciutkich brązowych włosach i dużych, niebieskich oczach. Jest raczej chudy. Na ciele ma dużo siniaków.

Ubiór: Z reguły chodzi w koszulkach z krótkim rękawkiem w prostych wzorach (np. paski, kratka), krótkich spodenkach i sandałach. Ma ulubiony czarny scyzoryk, z którym nigdy się nie rozstaje.

Cechy charakteru: zdeterminowany, impulsywny, emocjonalny, żądny sprawiedliwości, zarozumiały, mądry, sprytny, ciekawy świata, pewny siebie, odważny, energiczny, kreatywny, „dziecinny”, uparty, ambitny, skory do pomocy, oczytany.

Narodowość: Lankijczyk (mieszkaniec Sri-Lanki) —> musiałam sprawdzić xD

Co warto jego nauczyć? : odpowiedzialności, wrażliwości, empatii, pokory, spokoju, rozsądku.

Jak zginął?: W czasie eksplorowania i badania wybrzeża, rozpoczął się sztorm. Na plażę nadciągały wielkie fale, a chłopiec próbował uciec. Niestety, fale pociągnęły za sobą wiele drzew, które pociągnęły za sobą chłopca, doprowadzając do jego utonięcia.

Historia: Acarya był synem miejscowego nauczyciela, bardzo poważanego w okolicy. Z tego względu chłopiec czytał bardzo dużo, bardzo interesował się nauką. Dlatego też bardzo pogorszył mu się wzrok, a mimo pozycji jego ojca, nie stać ich było na okulary dla niego. Nie przeszkadzało mu to jednak w przeprowadzaniu doświadczeń. Dużo eksperymentował, a jego ulubionymi „laboratoriami” były dachy budynków i góry drzew (z nich najłatwiej było coś dostrzec). Jak można się domyślić, doświadczał on wielu przykrych upadków, przez co ma teraz wiele siniaków. Raz nawet złamał sobie nogę tak feralnie, przez co nie mógł chodzić przez prawie pół roku! Nic jednak nie mogło go powstrzymać od odkrywania i eksplorowania – ani jego rodzice, ani zła pogoda.

Dodatkowo:
✍ słabo widzi na bliskim dystansie, ale wiele dostrzega z oddali
✍ Bardzo lubi eksperymentowanie, książki i naukę
✍ potrafi (i lubi) wspinać się, szczególnie na skałki
💛

Odpowiedz
1
Horyportier

Horyportier

BvjhDVSdvlkjsdvclhiVsljhvcljh
A kiedy będzie LT?
Daj mi trochę czasu to zrobię

Odpowiedz
1
Corvum

Corvum

Imię: Gale (tego Gale’a, temu Galemu)
Nazwisko: Hawthorn
Wiek (10-13): 13
Wygląd zewnętrzny: brązowe przeciętnej długości włosy (jak na chłopaka) fryzura jak ma Tom holand (nie umiem opisywać męskich fryzur) jasna cera brązowe oczy, nie jest mocno zbudowany ale nie jest też takim chuderlakiem, średniego wzrostu.
Ubiór: zazwyczaj ubiera się w dosyć obcisłe jeansy i duże t-shirty oraz rozpinane bluzy. Co do kolorów ubrań to jeansy są raczej niebieskie i szare a koszulki również są w stonowanych kolorach. Bluzy lubi czerwone.
Cechy charakteru: spokojny, przeciętny, gdy mu coś nie idzie to się irytuje, wybuchowy, nie cierpliwy, leniwy (jak każdy XD), za dużo oczekuje od otoczenia, nie lubi okazywać emocji co mu często nie wychodzi i się wścieka, czasami ma wrażenie że nikt się nim nie interesuje i to go denerwuje a jednocześnie nie lubi być w centrum zainteresowania
Narodowość: pochodzi z Ameryki Północnej
Co warto ją/jego nauczyć?: powinien bardziej wierzyć w siebie, zdecydować się czego właściwie chce, lepszej interakcji z ludźmi
Jak zginęła?: został zastrzelony
Historia: Gale urodził się na ranczo. Jego rodzina prowadziła farmę. Gale lubił przechadzki po lesie i łąkach, wspinanie się na skały itp. Często chodził z ojcem na polowania. Niestety w szkole nie miał zbyt wielu przyjaciół. Pewnego dnia a były to jego trzynaste urodziny poszedł sobie na spacer do lasu a tak się złożyło że jacyś ludzie wybrali się na polowanie. Gale zobaczył stadko saren i pobiegł za nimi. Uciekały one przed myśliwymi których chłopak nie zauważył. Jeden niefortunny strzał. Myśliwy przez przypadek zastrzelił chłopaka.
Dodatkowo: jak usłyszy jakiś niepokojący dźwięk to od razu reaguje i ogólnie jest bardzo czujny i zachowuje się trochę jak zwierzyna łowna.

Odpowiedz
2
NatureQueen

NatureQueen

Imię: Chris (dawniej Christina)
Nazwisko: Sky
Wiek: 13 lat
Wygląd zewnętrzny: ciemna karnacja, duże, brązowe oczy, ścięte na krótko czarne loki, dużo otarć i siniaków,160 cm wzrostu, okrągła twarz, raczej lekko przy kości,
Ubiór: zazwyczaj czerwona bluza, lub koszula w tym samym kolorze, bojówki i sportowe buty ,nigdy nie wyjdzie z domu bez zegarka, ulubiony ubiór: ciemnoczerwony T shirt z logo Nike’a, czarne dresy i oczywiście sportowe buty od wcześniej wymienionej firmy
Cechy charakteru :
nieufny, agresywny, wredny, bezwzględny, zawsze dąży do celu bez względu na wszystko, skryty,ma wiele sekretów ,arogancki, realista, inteligentny, odważny
Narodowość: Amerykańska
Co warto jego nauczyć: szacunku stosunku do innych osób ,panowania nad sobą
Jak zginął: w wypadku samochodowym. Jadąc autobusem na wycieczkę szkolną, pojazd wpadł w poślizg i przewrócił się na bok zabijając trójkę uczniów w tym także Chrisa
Historia: zawsze wydawało mu się, że jest jakiś „inny” czy „dziwny” . Uczucie przybierało na sile i mimo, że na zewnątrz wydawał się być szczęśliwy, tak na prawdę był zagubiony i przerażony tym ,co się z nim dzieje. Nienawidził imienia Christina, już na początku podstawówki poprosił by zwracano się do niego Chris. Jego rodzina na szczęście zaakceptowała jego „odmienność” i do końca życia nie czuł się nieszczęśliwy
Dodatkowo: nienawidzi swojego deadname’u, uwielbia zwierzęta, panicznie boi się dentystów, za życia ciągle wdawał się w bójki, jest bi ,ma słabość do czekolady, za życia był ofiarą rasistowskich żartów,miał dwójkę rodzeństwa ,

Odpowiedz
1
DreamNightmare

DreamNightmare

Imię: Lukrecja

Nazwisko: Clark

Wiek (10-13): 11

Wygląd zewnętrzny: ma bladą cerę, krótkie włosy sięgające przed ramiona w kolorze platynowego blondu z kolorowymi końcówkami, fioletowe oczy, drobną sylwetkę, małą bliznę na czole

Ubiór: zawsze ma na sobie różową czapkę z kocimi uszami, którą zakrywa bliznę, zazwyczaj nosi czarną bluzkę na którą zakłada kurtkę lotniczą, nosi także zwyczajne jeansowe krótkie spodenki oraz wysokie buty

Cechy charakteru: ciekawska, radosna, kreatywna, pełna energii, infantylna, uparta, nachalna, dziecinna, trochę marudna, nie lubi gdy ktoś jej rozkazuje, uwielbia przyrodę

Narodowość: Anglia

Co warto ją/jego nauczyć?: odpowiedzialności i samodzielności

Jak zginęła?: Po tym jak jej rodzina przeprowadziła się na wieś razem z bratem Noah’em wyszła na dwór do pobliskiego lasu się pobawić, jednak po jakimś czasie zaczęła się burza, a oni spostrzegli, że się zgubili. W pewnym momencie zauważyli starą drewnianą chatkę, w której postanowili schronić się przed deszczem, jednak w budynek uderzył piorun. Później był pożar, w którym rodzenstwo zginęło.

Historia: Żyła normalnie ze swoją rodziną, w dzieciństwie podczas wspinaczki na drzewo spadła, stąd ma bliznę na czole. Gdy miała 11 lat jej rodzice postanowili przeprowadzić się na wieś, ponieważ chcieli odpocząć od miejskiego zgiełku, a wiedzieli, że ich dzieci kochają naturę. Niestety niedługo po przeprowadzce doszło do wypadku w którym rodzeństwo zmarło.

Dodatkowo: jest utalentowana muzycznie i plastycznie, ma klaustrofobię

*what’s your name man? (chb ma być „your” a nie „you”)
Alexander Hamilton!

Odpowiedz
Zuzaneczka.kasz

Zuzaneczka.kasz

•  AUTOR

@DreamNightmare ALeXAndEr hAMiLtoN!

Odpowiedz
1
.Xania.

.Xania.

Imię: Blossy

Nazwisko: Apareceum

Wiek (10-13): 13 lat

Wygląd zewnętrzny: jasna karnacja, duże zielone oczy, jasno-brązowe włosy sięgające do łokci (najczęściej upięte w niechlujnego koka), 168 cm wzrostu, cienkie malinowe usta, rzadko nakłada lekki makijaż (maluję rzęsy i usta pomadką), ma bliznę na udzie.

Ubiór: najczęściej jasne koszulki, jeansy z dziurami i duże bluzy w których się „topi”. Jej ulubiony ubiór to kremowa koszulka z czarnym sercem (z figur geometrycznych), jasne ciasne jeansy z nogawkami przed kostki i duża bluza zasuwana na suwak z kapturem moro.

Cechy charakteru: szczera, marzycielska, buntownicza, momentami nawet agresywna, wścibska, przesadnie ciekawska, godna zaufania, samolubna, pewna siebie, arogancka, nieufna, łatwo i często się złości, ma tylko małą paczkę przyjaciół do której (oprócz niej) należą sami chłopcy (z charakteru bardzo podobni do niej)

Narodowość: jej rodzice są Kanadyjczykami, ale przeprowadzili się do Polski i tam urodziła się Blossy

Co warto ją/jego nauczyć?: bycia kulturalną

Jak zginęła?: popełniła samobójstwo, kiedy jej rodzice powiedzieli, że woleliby nie mieć córki niż mieć taką jak ona, wtedy dziewczyna skoczyła z mostu.

Historia: za młodu była słodką dziewczynką, lecz w drugiej klasie zwieżyła się swojej najlepszej przyjaciółce że kocha jednego chłopaka. Ta jej przyjaciółka wszystkim o tym powiedziała. W tym momencie Blossy straciła zaufanie do dziewczyn. Przeprowadziła się z rodzicami, zmieniła się z charakteru i od tamtej pory jest taka jaka jest…

Dodatkowo: zawsze bała się dużych psów, bo jak była mała (około 4/5 lat) zaatakował ją owczarek niemiecki i wylądowała w szpitalu, bo w jej skórze został kieł psa, który, jak się okazało, był zarażony wścieklizną i blizna na udzie już jej została.

Odpowiedz
2

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej