Który tekst jest bardziej niepokojący? #2

Oto przed Tobą sequel ankiety dotyczącej tekstów mających za zadanie wywołać dreszcz u czytelnika. Na większość jednostek działają one właśnie w taki sposób, choć - jak zawsze - znajdą się wyjątki. Ty też nim jesteś, czy jednak jakieś z poniższych zdań przywołają dreszcz na Twoich plecach? Nie zostaje nam nic innego, jak się o tym przekonać! Który tekst bardziej Cię niepokoi?
Obudziłem się i od razu poczułem, że coś tu nie gra – było zbyt cicho. Wyjrzałem przez okno i zobaczyłem kilkadziesiąt nieruchomych sylwetek, które patrzyły na mój dom.
Słyszysz swój telefon, ktoś do Ciebie dzwoni. Sygnał jest jakiś dziwny, inny niż ustawiałeś. Ktokolwiek to jest, natychmiast się rozłącza. Uważasz to za pomyłkę, gdy zauważasz wiadomość z poczty głosowej. Postanawiasz ją odsłuchać, przykładasz telefon do ucha. Nagle słyszysz przerażający krzyk, odrzucasz telefon pod ścianę, ale nadal go słyszysz. Kiedy w końcu go podnosisz, uświadamiasz sobie, że wiesz, kto tak krzyczał. To był Twój głos.

Który tekst bardziej Cię niepokoi?
Nie ma nic piękniejszego od śmiechu dziecka. Chyba, że jest po północy, a ty nie masz i nigdy nie miałeś potomka.
Słyszę na korytarzu niepokojące odgłosy, krzyki, ktoś też puka w moje drzwi. Nie mogę otworzyć oczu ani się poruszyć. To NIE sen.

Który tekst bardziej Cię niepokoi?
,,Idź spać, pod Twoim łóżkiem nic nie ma" - powiedziałem do swojego synka. ,,Tato... Teraz stoi za tobą."
Moja 3-letnia córka stała obok swojego nowo nagrodzonego braciszka. Patrzyła na niego chwilę, po czym rzekła: ,,Tato... To potwór. Powinniśmy go zakopać."

Który tekst bardziej Cię niepokoi?
Mieszkasz sam, wracasz do domu po ciężkim dniu. Chcesz odpocząć i się zrelaksować. Sięgasz do włącznika światła i nagle wczuwasz inną - zimną, kościstą dłoń, która już na nim spoczywa.
Nie mogę się ruszyć, nie mogę oddychać, nic nie słyszę, wokół panuje ciemność. Gdybym wiedział, co mnie czeka, w ostatniej chwili wybrałbym kremację.
Reklama

Który tekst bardziej Cię niepokoi?
Pewien myśliwy przez cały dzień zajęty był polowaniem na zwierzynę na dużym, zalesionym obszarze. Nie zdążył się obejrzeć, a już nastała noc. Zdecydował się na nocleg w lesie - wszak innego wyboru nie miał. Szukając dogodnego miejsca na sen, znalazł mały opustoszały budynek. Postanowił spędzić w nim noc. Gdy już był w środku, leżał i próbował zasnąć, zauważył duży, niepokojący obraz na ścianie. Malowidło przedstawiało wszelkiego rodzaju zwierzynę łowną. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że owe stworzenia były namalowane w tak groteskowy i upiorny sposób, że aż przeszły go ciarki. Dodatkowo, na każdym obiekcie były widoczne rany - od kul, wnyków czy zwykłych noży. Mężczyzna nie mógł już dłużej na to patrzeć. Odwrócił swój wzrok i po chwili zasnął. Rano obudziło go światło. Wstał, przeciągnął się... i prawie krzyknął z przerażenia. W pomieszczeniu nie było żadnego obrazu. Na jego miejscu znajdowało się okno.
,,Tato, miałam zły sen." Mrugasz. "Chcesz wejść do mojego łóżka i mi o nim opowiedzieć?" "Nie, tatusiu..." Zdziwiony podnosisz głowę. "Dlaczego nie, skarbie?" "W moim śnie, kiedy ci go opowiadałam, to coś, co nosi skórę mamusi wstało i... i..." Analizujesz wypowiedź swojego dziecka, gdy nagle czujesz szarpnięcie. Twoja kołdra zaczyna się podnosić.

Który tekst bardziej Cię niepokoi?
Weszła na górę, aby zajrzeć do swojego śpiącego malucha. Łóżeczko było puste, a okno otwarte na oścież.
Nigdy nie zasypiam i nie zaznaję spokoju, jednak ciągle się budzę.
Reklama

Który tekst bardziej Cię niepokoi?
Moja żona umierała, byłem z nią wtedy. Powiedziała zmęczonym, pełnym bólu głosem "Kochanie... Muszę coś ci wyznać...". "Shhh..." - powiedziałem - "Nie musisz, wszystko jest w porządku." "Nie, chcę odejść w pokoju, muszę... to... powiedzieć!" Tu nastąpił atak kaszlu. "Zdradziłam cię z twoim najlepszym przyjacielem oraz regularnie sypiałam ze swoim byłym!" - wydyszała. "Wiem" - wyszeptałem. - "I właśnie dlatego cię otrułem, no już, zamknij te oczy!"
Dostaję prezent. Jest to stare pudełko, w środku niego są fiolki zawierająca ziemię, kurz oraz małe kawałki cementu i asfaltu. Podpisane są one miejscami i datami, takimi jak "Port Chicago 7/17/44", "Halfaix 7/6/17", "Guernica 7/17/36". Po wycieczce do biblioteki wiem, że są to daty śmierci wielu ludzi w wynikach wielkich eksplozji. Wzbudza to mój dyskomfort, ale paczka, którą dzisiaj dostałem jest czymś o wiele gorszym. Zawiera fiolkę z jutrzejszą datą i nazwą miejscowości, w której mieszkam.

Który tekst bardziej Cię niepokoi?
Całowałam mojego męża i córeczkę na dobranoc, gdy nagle obudziłam się w izolatce. Wokół mnie krzątała się pielęgniarka i gdy napotkała moje spojrzenie, powiedziała "To tylko sen". Dalej nie mogę wybaczyć sobie tego, że ich zabiłam w ataku szału.
Szedłem w stronę łazienki na drugim piętrze domu, gdy nagle ujrzałem moją kuzynkę siedząca na schodach i robiącą głupie miny. Zapytałem ją, co robi, na to ona odparła: "Udaję tamtą kobietę z warkoczem." "Co ona robi?" - spytałem. "Głupie miny" - padła odpowiedź. - "Warkocz oplata jej szyję, a ona robi tylko głupie miny." Następnie dziewczynka przybrała wyraz twarzy, który miał imitować duszący się obiekt.

Który tekst bardziej Cię niepokoi?
Moja siostra powiedziała, że zabiła ją matka. Ona z kolei twierdzi, że nie mam siostry.
Włożyłam słuchawki gotowa na wieczorny maraton gier... Dźwięki dochodzące z nich mocno mnie zaniepokoiły... Przecież nawet ich nie podłączyłam.

Który tekst bardziej Cię niepokoi?
Musiałem wyjść na wieczór, więc zostawiłem dzieci z dobrą, sprawdzoną opiekunką. Wszystko szło dobrze, dopóki nie zadzwoniła z pytaniem, czy może przesunąć posąg anioła. Zdziwiłem się - nie mieliśmy takiej rzeźby. Gdy skończyłem swoje sprawy i wróciłem do domu, zastał mnie straszny widok: drobne ciałka moich dzieci walały się zmasakrowane po mieszkaniu, niania-samobójczyni zwisała z żyrandola, a w samym środku tego pobojowiska stał marmurowy posążek przedstawiający człowieka ze skrzydłami.
Jechałam z moją poważnie chorą córką do przychodni lekarskiej. Nigdy nie miała ona dobrej odporności, ale od dłuższego czasu zmagała się z ciężką, czasem nawet śmiertelną chorobę. Bez odpowiedniego leczenia nie miałaby żadnych szans, a było ono bardzo kosztowne. Nie byłam bardzo biedna, ale obawiałam się, że może nie starczyć pieniędzy. Gdy już byłyśmy pod budynkiem, dziewczynka - jakby czytając mi w myślach - powiedziała: ,,Nie martw się o mnie, mamo. Śmierć jest lekarzem dla ubogich."

Który tekst bardziej Cię niepokoi?
Obudził mnie głos dochodzący z pokoju dziecka, który je uspokajał. Gdy chciałam zmienić pozycję spania, dotknąłem mojej żony, która spała obok mnie.
Siedziała tam, na hebanowym krześle naprzeciwko mnie. Ubrana była w piękną, różową suknię z bufiastymi rękawami. Włosy miała rzadkie, ale przy pomocy peruki udało się ukryć tą niedoskonałość. Buciki z uroczymi kokardkami wyglądały przepięknie na jej małych, bardzo bladych stópkach. Od zawsze - to jest kilkunastu godzin - jej skóra była biała jak śnieg. Boże... Czemu musiała urodzić się martwa?!

Który tekst bardziej Cię niepokoi?
Pracuję jako krawcowa. Niedawno przywieźli manekiny w folii bąbelkowej, ale ponieważ byłam zajęta szyciem, to poprosiłam dostawców, aby zostawili je w pokoju obok. Kiedy to zrobili i wyszli, usłyszałam dźwięk — pykanie. Mam tylko dwa pokoje.
Przeglądasz swoje konta na portalach społecznościowych, spoglądasz na godzinę - jest 19:02. Nagle dostajesz od kogoś wiadomość o treści ,,Witam. Nie miałbyś nic przeciwko, gdybym zabrał Ci pięć minut?". Po chwili odpisujesz, że nie. Jednak anonimowa osoba jest już offline, była aktywna przez niecałą minutę. Wylogowujesz się, a Twój wzrok przypadkowo pada na zegar. Jest 19:07.

Który tekst bardziej Cię niepokoi?
Tej nocy moja żona obudziła mnie i stwierdziła, że ktoś się do nas włamał. Moja żona zginęła kilka lat temu...
Ostatni człowiek na Ziemi usiadł w spokoju, oswoiwszy się faktem bycia jedynym przedstawicielem swojego gatunku. Nagle usłyszał energiczne pukanie do drzwi.

Który tekst bardziej Cię niepokoi?
Kiedy mój syn miał 5 lat, nasza kotka urodziła martwe kocięta. Zapytał mnie on, czy zrobimy dla nich krzyże, na co ja się zgodziłem. Kiedy je tworzyliśmy, spojrzał na mnie i zapytał, czy nie będą za małe. "Nie... Raczej nie. Co masz na myśli?" - odpowiedziałem mu. "To nie będziemy przybijać do nich kotków?"
Układałam moją córkę do snu. "Spoczywaj w spokoju dzisiejszej nocy!" - powiedziała. "Łucjo, mówimy wypoczywaj, a nie spoczywaj" - poprawiłam ją. "Wiem, ale tym razem spoczywaj."

Reklama
346 Super!
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 69

Zetaska

Zetaska

Rozwaliło mnie to ,,Wiem, ale tym razem spoczywaj" xD

Odpowiedz
1
Hockstetter

Hockstetter

1. Pierwszy tekst
2. Pierwszy tekst
3. Pierwszy tekst
4. Pierwszy tekst
5. Pierwszy tekst
6. Drugi tekst
7. Drugi tekst
8. Drugi tekst
9. Drugi tekst
10. Pierwszy tekst
11. Pierwszy tekst
12. Drugi tekst
13. Pierwszy tekst
14. Drugi tekst

Odpowiedz

S...q

Zrobisz trzecią część?

Odpowiedz
1
Hejdasz

Hejdasz

Czy tylko ja tak mam, że te „straszne zdania wypowiedziane przez dzieci” bardziej mnie irytują niż wywołują ciarki? xD

Odpowiedz
Hejdasz

Hejdasz

„duszący się obiekt”? xD
Nigdy nie widziałem, żeby moja szafa się dusiła.
Chyba chodziło o „człowieka” xD

Odpowiedz
._Seyeels_.

._Seyeels_.

To jest ekstra chce więcej!!!😃

Odpowiedz
2
Mrs.Lestrenge

Mrs.Lestrenge

Chcę więcej

Odpowiedz

M...s

Moja żona umierała, byłem z nią wtedy. Powiedziała zmęczonym, pełnym bólu głosem „Kochanie… Muszę coś ci wyznać…”. „Shhh…” – powiedziałem – „Nie musisz, wszystko jest w porządku.” „Nie, chcę odejść w pokoju, muszę… to… powiedzieć!” Tu nastąpił atak kaszlu. „Zdradziłam cię z twoim najlepszym przyjacielem oraz regularnie sypiałam ze swoim byłym!” – wydyszała. „Wiem” – wyszeptałem. – „I właśnie dlatego cię otrułem, no już, zamknij te oczy!”
Układałam moją córkę do snu. „Spoczywaj w spokoju dzisiejszej nocy!” – powiedziała. „Łucjo, mówimy wypoczywaj, a nie spoczywaj” – poprawiłam ją. „Wiem, ale tym razem spoczywaj.”
Przez to zaczął mnie boleć brzuch…

Ale ze śmiechu

Odpowiedz
2
.AmberLeaf.

.AmberLeaf.

Supcio teksty niektóre śmieszne😀😀

Odpowiedz
1
_martencja_

_martencja_

Będzie kolejna część?🥺🥺💞💞

Odpowiedz
1

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej