Która moda z dawnych czasów była gorsza?

Cześć! Witam Cię w moim głosowaniu. Dzisiaj udamy się w krótką modową podróż przez różne epoki. Przedstawię Ci najbardziej charakterystyczne elementy wizerunku z konkretnych lat, a Twoim zadaniem będzie wskazać, który z nich był gorszy. Gotowa?
Zaczynajmy!
Zaczynajmy!

Naszym pierwszym przystankiem będzie starożytność. Tak, dobrze słyszałaś! Każda epoka, nawet antyk, zostawiła swój ślad w historii mody i z tego powodu nie może jej tutaj zabraknąć. Odpowiedz, co było gorsze; charakterystyczne dla starożytnego Rzymu skórzane sandałki czy dawna, egipska wersja japonek?
Tzw. "rzymianki".
Egipskie "japonki".

Przenieśmy się teraz do czasów średniowiecznych. Średniowiecze to długa i bardzo różnorodna epoka, w której moda zmieniała się w trakcie jej trwania. Co było gorsze; zakrywające włosy wymyślne czepki, czy bogato zdobione, wielowarstwowe suknie z bardzo długimi rękawami, świadczące o pozycji społecznej kobiety?
Czepce na włosy.
Długie rękawy.

Witam w baroku, okresie wręcz wybitnego upiększania ciała. Co było gorsze; ciężkie "stelaże" mające za zadanie podtrzymywanie wysokich upięć czy wielowarstwowe, bogato zdobione suknie z gorsetami tak ciasnymi, że niemal uniemożliwiały oddychanie?
"Stelaże" na włosy.
Suknie z gorsetami.
Reklama

Wiek XIX, czasy romantyzmu i pozytywizmu. Co było gorsze; romantyczne suknie z krynoliną czy pozytywistyczne suknie z tiurniurą? W obu przypadkach mowa o nadającym sukni kształt drucianych "rusztowaniach", które ograniczały poruszanie się i uniemożliwiały wykonywanie niektórych czynności, np. siadania. Różnica polega na tym, że krynolina podkreśla całe biodra, a tiurniura tylko pośladki.
Krynolina
Tiurniura

Pora na wiek XX. Zacznijmy od lat 20. Co było gorsze; szale boa noszone nie tylko od święta czy opaski z ozdobnymi kamieniami i piórkami zakładane na specjalne okazje?
Szale boa.
Wymyślne opaski.
Reklama

Przejdźmy do lat 40 i 50. Moda powstała w tamtym okresie znacząco różni się między sobą, ze względu na wybuch II wojny światowej. Co było gorsze; noszone w latach 40. "grzeczne" sukienki czy ubrania w stylu pin-up z lat 50.?
"Grzeczne" lata 40.
Pin-up girl z lat 50.

Kolej na lata 70., czyli "od tej chwili w modzie nie obowiązują żadne zasady". Co było gorsze; styl hippisowski czy punkowy?
Hipisi
Punkowcy

Witam w latach 80.! Co było gorsze; neonowe ubrania z lajkry czy luźne, welurowe ubrania sportowe?
Neonowe lajkry.
Kolorowe dresy.

Przełom lat 90 i 00 to schyłek XX wieku. Co było gorsze; spodnie biodrówki z niskim stanem czy dzwony z bardzo szerokimi nogawkami?
Biodrówki
Dzwony

Nasza wspólna podróż powoli dobiega końca. Przed nami ostatnie pytanie dotyczące mody z roku 2019 - co było gorsze; promowane w kolekcjach Kanye Westa plastikowe buty czy klapki z futerkiem?
Buty z plastiku.
Futrzane klapki.

To był już nasz ostatni wspólny przystanek. Mam nadzieję, że głosowanie Ci się podobało. Pamiętaj jednak, że każda moda jest wyjątkowa i na swój sposób piękna. Kto wie, może już w nie tak dalekiej przyszłości to, co dzisiaj uchodzi za stylowe będzie uważane za obciachowe?
Moda przemija...
styl pozostaje.

Reklama
299 Super!
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 129

PatisonekPati

PatisonekPati

Powiedz 12 razy (śpiewam). Skopiuj to do 5 komentarzy. Wejdz na swój profil. Zdziwiony?

Odpowiedz
TxT_Bunny

TxT_Bunny

Cudowny quiz, widać że autor bardzo się postarał

Odpowiedz
Ten_Ktory_Czeka

Ten_Ktory_Czeka

Mam wrażenie, że nikt nie lubi dzwonów. :-( Ja uwielbiam dzwony! Cóż, każdy ma swój styl – i to jest fajne. Współczuję też kobietom, które musiały nosić gorsety i te różne inne suknie. JAK ONE W TYM CHODZIŁY? Dla mnie najtrudniejszy wybór był między plastikowymi butami, a futrzanymi kapciami – obu nie cierpię. Wspaniały pomysł na quiz, fajnie, że też trochę powytłumaczałaś różnice tych sukien, to pomogło w wyborze. 👌🏼 Główna w pełni zasłużona! ❤️

Odpowiedz
Tosik_official

Tosik_official

Świetne, dopracowane głosowanie!💗

Odpowiedz
1
Olutekk

Olutekk

•  AUTOR

@Tosik_official bardzo dziękuję!

Odpowiedz
j.ovi.a.l

j.ovi.a.l

Super quiz!

Odpowiedz
2
Olutekk

Olutekk

•  AUTOR

@e.thereal dzięki:)

Odpowiedz
1
Layvere

Layvere

Kiedy cała moda przez tyle lat ewoulowała do plastikowych butów Kaynego Westa XD

Odpowiedz
5

.....

ja tam się ubieram na lata 40 (:

Odpowiedz

.....

Mi się wszystko podobało qwq po za modą lat 80 ,90, 00 oraz współczesna

Odpowiedz

.....

Mi się wszystko podobało qwq po za modą lat 80 ,90, 00 oraz współczesna

Odpowiedz
_haukeland_

_haukeland_

W tym pierwszym pytaniu miałam dylemat, bo oba buty były przepiękne

Ale wybór pomiędzy biodrówkami a dzwonami to było coś okropnego XDDD

Odpowiedz
1

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej