Jaki inny tytuł powinna nosić dana część ,,Harry’ego Pottera”?

Jaki inny tytuł powinna nosić pierwsza część serii, czyli ,,Kamień Filozoficzny"?
,,Harry Potter i nieuczciwy dyrektor" – idealnie nawiąże do końcowych rozdziałów, w których Albus na ostatnią chwilę dał Gryffindorowi dodatkowe punkty. Ach, ten Dumbledore! Najpierw nadzieja na wygraną, dekoracja ślizgońska, a później coś takiego!
,,Harry Potter i tajemniczy brodacz z różową parasolką" – to od Hagrida wszystko się zaczęło, przecież to on nastraszył Dursleyów! Inaczej, nigdy nie puściliby Harry'ego do Hogwartu... Tak istotna postać, a nie została uwzględniona w tytule...
,,Harry Potter i sierota z blizną" – dwa kluczowe słowa opisujące Pottera, więc czemu nie uwzględnić ich w tytule? To główny bohater, więc już na początku powinniśmy mieć zarys, z kim mamy do czynienia.
,,Harry Potter i wszystko skończy się dobrze" – idealny tytuł, by oszczędzić cały, towarzyszący czytaniu stres. Już na początku wiemy, że wszystko będzie dobrze.

Jaki inny tytuł powinna nosić druga część serii, czyli ,,Komnata Tajemnic"?
,,Harry Potter i Wybraniec wariuje" – na pewno nie jest normalnym, kiedy słyszy się głosy, w dodatku w ścianach... więc tytuł, z akcją książki jest bardzo związany.
,,Harry Potter i pokój Ronalda" – w sumie na jedno wychodzi: nigdy nie wiesz, co znajdziesz w pokoju Rona! To istna komnata tajemnic!
,,Harry Potter i pamiętnik sprzed 50 lat" – ach, jak ciekawie to brzmi! W końcu wszyscy chcą wiedzieć, o czym myśleli czarodzieje pół wieku temu!
,,Harry Potter i papuga z kurzu" – przecież to tylko dzięki feniksowi Faweksowi, odradzającemu się z popiołów Harry przeżył! Powinien być uwzględniony w podtytule!

Jaki inny tytuł powinna nosić trzecia część serii, czyli ,,Więzień Azkabanu"?
,,Harry Potter i smutni flirciarze" – świetne nawiązanie do dementorów! To oni i ich miejsce pracy, Azkaban są centrum wydarzeń tej książki!
,,Harry Potter i zmieniacz czasu" – gdyby nie ten z pozoru zwykły wisiorek, Hardodziob, jak i również Syriusz już by nie żyli! Tak więc, to właśnie on jest najwłaściwszym przedmiotem, który powinien znaleźć się w tytule.
,,Harry Potter i Voldemort odpuszcza" – w końcu jest to jedyna część, w której nie atakuje sam-wiesz-kto, tylko Syriusz. Jedynym nawiązaniem do Riddle'a jest jego dawny sługa, który pojawia się pod koniec...
,,Harry Potter i Malfoy wielce pokrzywdzony" – gdyby nie ,,krzywda" Dracona, to zapewne nie doszłoby do rozprawy Hardodzioba, a akcja obróciłaby się o 360 stopni...

Jaki inny tytuł powinna nosić czwarta część serii, czyli ,,Czara Ognia"?
,,Harry Potter i nikt mi nie wierzy" – chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego Istotnie, w czasie Turnieju nikt nie wierzył, że Harry nie wrzucił samodzielnie nazwiska do Czary Ognia.
,,Harry Potter i ta szkoła nie jest normalna" – bo niby jaka inna szkoła tak bardzo narusza regulamin, narażając życie uczniów w Turniejach? Zresztą, nie tylko...
,,Harry Potter i Voldemort powrócił" – cenię sobie tytuły, które odrazu mówią nam o tym, co się stanie. Przynajmniej nie będę zaskoczony!
,,Harry Potter i Turniej Trójmagiczny" – w końcu to o nim opowiada cała książka, a Czara Ognia pojawia się w zaledwie fragmencie. Myślę więc, że będzie to znacznie bardziej pasujący tytuł!
Reklama

Jaki inny tytuł powinna nosić piąta część serii, czyli ,,Zakon Feniksa"?
,,Harry Potter i Wybraniec znowu wariuje" – w piątej części, podobnie jak w drugiej, Potter znów czuł się odrzucony i nierozumiany... Znowu zwariował!
,,Harry Potter i najgorszy związek w historii Hogwartu" – wszyscy doskonale pamiętamy, jak zachował się Harry na randce z Cho! Jak widać, niewiele ma ze swojego ojca chrzestnego!
,,Harry Potter i różowa landryna" – piąty rok Harry'ego, to również miesiące tyranii Dolores Umbridge! Powinna być uwzględniona w tytule, przecież to przez nią Potter miał wiele nieprzyjemnych sytuacji w szkole, a jednocześnie sama w pewien sposób przyczyniła się do śmierci Syriusza.
,,Harry Potter i testrale" – właśnie te zwierzęta pozwoliły dostać się do Departamentu Tajemnic i to dzięki nim poznaliśmy Lunę. Zdecydowanie lepiej by się stało, gdyby zostały wymienione w podtytule.

Jaki inny tytuł powinna nosić szósta część serii, czyli ,,Książę Półkrwi"?
,,Harry Potter i nagły zwrot akcji" – początkowe rozdziały są bardzo spokojne, w zasadzie niewiele się dzieje, akcja płynie... A końcówka! Tego nikt się nie spodziewał!
,,Harry Potter i mistrz eliksirów" – ten podtytuł odnosi się jednocześnie do Severusa Snape'a, wcześniejszego nauczyciela eliksirów, a także do Harry'ego, który po zdobyciu podręcznika Księcia, stał się specjalistą w tej dziedzinie.
,,Harry Potter i przygoda się rozpoczyna" – to w szóstej części, a w zasadzie pod koniec, rozpoczęła się akcja z szukaniem horkruksów, a tym samym wielka wyprawa i przygoda!
,,Harry Potter i problemy miłosne Golden Trio" – przypomnijmy sobie, co działo się przez kilka rozdziałów książki... Pogubić się można!
Reklama

Jaki inny tytuł powinna nosić siódma część serii, czyli ,,Insygnia Śmierci"?
,,Harry Potter i dużo śmierci ulubionych postaci" – najlepiej, by od razu zainwestować w chusteczki, by nie być zaskoczonym obrotem sytuacji.
,,Harry Potter i kula przenikająca serce Ronalda" – finał kłótni Golden Trio, a także moment ratunku Harry'ego, przez Weasleya, zaprowadzonego do przyjaciela przez świecący punkt, zawarty w jednym podtytule!
,,Harry Potter i horkruksy" – to na nich skupia się akcja, więc dlaczego by nie wspomnieć o nich w tytule?
,,Harry Potter i koniec historii" – niestety, ale to koniec opowieści, jaką znamy... już nie zobaczymy Golden Trio w Hogwarcie, spojrzymy raczej na ich dorosłe życie, a to nie to samo.

Jaki inny tytuł powinna nosić ósma książka serii w formie scenariusza, czyli ,,Przeklęte Dziecko"?
,,Harry Potter i Przeklęta Książka" – niezbyt ciekawa książka, która brzmi raczej na fanfiction, zdecydowanie zasłużyła na ten tytuł.
,,Harry Potter i że co?!" – ostatnia część tytułu zdecydowanie dobrze opisuje akcję książki, chaotyczną i nielogiczną.
,,Harry Potter i nowe pokolenie" – ósma część opowiada o dzieciach Harry'ego i jego przyjaciół, więc tytuł jak najbardziej odpowiedni.
,,Albus Potter i ślizgońskie porachunki" – ostatnia wydana część mówi o raczej synu Harry'ego, a nie o samym Potterze. Tak więc tytuł powinien zawierać nowe imię.

Reklama
411 Super!
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 158

PisarkaspodrynnyUwU

PisarkaspodrynnyUwU

Nie wiem czemu tak dużo osób jest źle nastawiona do przeklętego dziecka, racja nie napisała jej Rowling i jest w innej formie niż pozostałe części, jednak gdyby podzielić to na osobną książkę oraz opuścić uniwersum HP, to całkiem dobre opowiadanie, przyjemnie się czyta, jest dla osób w każdym wieku, a czcionka wręcz cudowna. Jeśli ktoś ma inne zdanie, to akceptuję, mój gust może odchodzić od reszty, bez tego byłoby nudno :)

Odpowiedz
2
.White.

.White.

SIEROTA Z BLIZNĄ
XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
MEGA QUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIZZZZZZZZZZZZZZZZZZ
ZASŁUŻYŁ NA TĄ GŁOWNĄ W 101%

Odpowiedz
1
violetova

violetova

Jak dla mnie
kamień filozoficzny-chłopiec który przeżył
komnata tajemnic-pamiętnik Toma Riddla
więzień azkabazu-Seryjny morderca
czara ognia-turniej trójmagiczny
zakon feniksa-departament tajemnic
książe półkrwi-szafka zniknięć ( ale lepsze książe półkrwi )
insygnia śmierci-walka o hogwart

Odpowiedz
2
bad_grillus

bad_grillus

Harry Potter i ta szkoła nie jest normalna
Bosz* ja nie wiem jak to s k o m ę t o w a ć ale no, prawda, ta szkoła jest nienormalna

Odpowiedz

plackilubie

@Mugolaczka ja mam taki pomysł na 2 część harry potter i bazyliszek w akcji

Odpowiedz
2
HarrkaPotterka

HarrkaPotterka

@plackilubie powiem ci ze bardziej mi się to podoba. 😘😘

Odpowiedz

plackilubie

@joana_potterhead_21 śmieszne ale za razem smutne

Odpowiedz
1

zozo1652

Świetny quiz
😃

Odpowiedz
1
Mugolaczka

Mugolaczka

•  AUTOR

@zozo1652 Dziękuję!

Odpowiedz
HuncwotkaJily

HuncwotkaJily

Super quiz

Odpowiedz
1
The.daughter.of.ocean

The.daughter.of.ocean

Genialny pomysł! ❤️

Odpowiedz
2
Mugolaczka

Mugolaczka

•  AUTOR

@Zula18 Dziękuję! ❤😊

Odpowiedz
1
Andromeda.Black

Andromeda.Black

❤️

Odpowiedz
1

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej