Czy spotkałeś te nierówności płciowe?

Czy spotkałeś się z sytuacją, w której dziewczyna jest wyśmiewana przez nieogolone nogi lub pachy?
Tak
Nie

Czy spotkałeś się z sytuacją, w której mężczyzna jest wyśmiewany za posiadanie dużej ilości środków do pielęgnacji?
Tak
Nie

Czy spotkałeś się z sytuacją, w której dziewczynie odradzano wybranie jakiegoś zawodu, który uznawany jest za typowo męski lub jest szykanowana z tego powodu?
Tak
Nie

Czy spotkałeś się z sytuacją, w której mężczyzna jest odrzucany lub wyśmiewany z powodu niskiego wzrostu?
Tak
Nie
Reklama

Czy spotkałeś się z sytuacją, w której kobieta z większym biustem jest nadmiernie zaczepiana i seksualizowana, nawet jeżeli nosi strój pozbawiony dużego dekoltu?
Tak
Nie

Czy spotkałeś się z sytuacją, w której mężczyzna jest wyśmiewany za opiekowanie się domem, albo krytykowany, kiedy pracuje jako opiekun do dzieci?
Tak
Nie
Reklama

Czy spotkałeś się z sytuacją, w której kobieta jest dyskryminowana z powodu menstruacji?
Tak
Nie

Czy spotkałeś się z sytuacją, w której mężczyzna jest wyśmiewany za lubowanie w czymś, co popkultura nazywa kobiecymi książkami/filmami?
Tak
Nie

Czy spotkałeś się z sytuacją, w której kobieta jest traktowana mniej poważnie lub jest wyśmiewana, kiedy zgłasza jakiś problem?
Tak
Nie

Czy spotkałeś się z sytuacją, w której problemy psychiczne mężczyzny są traktowane lekceważąco?
Tak
Nie

Czy spotkałeś się ze zjawiskiem kultury gwałtu? (Między innymi w postaci tekstów w stylu "prowokowała mnie swoim strojem", "protestowała tylko dla zasady, ale tego chciała").
Tak
Nie

Czy spotkałeś się z sytuacją, w której mężczyzna po rozwodzie ma utrudniony kontakt ze swoimi dziećmi?
Tak
Nie

Czy spotkałeś się z sytuacją, w której kobieta bez makijażu jest z tego powodu szykanowana?
Tak
Nie

Czy spotkałeś się z sytuacją, w której lekceważono ofiary przemocy domowej płci męskiej?
Tak
Nie

Jeśli spotkały Cię, albo byleś świadkiem innych nierówności płciowych? Jeśli chcesz, możesz napisać na ten temat komentarz?
Tak
Nie

Reklama
213 Super!
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 115

kisielka10

kisielka10

Inne nierówności:
W kółko słyszę, jak to ludzie wolą porozmawiać z mężczyzną niż z kobietą, a jak się ich zapytasz dlaczego to ci powiedzą "bo kobiety są zdradliwe, złośliwe, trudne do zrozumienia i mają dziwne toki myślenia". Tak właściwie to spotykam to na każdym kroku i to już nie tylko wkurza, ale też często po prostu rani 😠

Odpowiedz
4
.Avis.

.Avis.

•  AUTOR

@kisielka10 zapewne chodzi o stereotyp, że mężczyźni są bardziej konkretni… przykre to

Odpowiedz
3
Nesyulett

Nesyulett

@kisielka10 ja też 😡

Odpowiedz
1
IbukiMioda_

IbukiMioda_

Ja słyszę codziennie: nie możesz tak robić, bo jesteś dziewczyną/ Dziewczynom nie wypada/ Co ty chłop jesteś żeby tak robić?

Odpowiedz
5
Nesyulett

Nesyulett

@IbukiMioda_ ja tak samo :(

Odpowiedz
1
gan10

gan10

Moje babcie jak nie poukladam ubrań to one "jesteś dziewczynką musisz sprzątac" Albo mój cioteczny brat nic nie musi sprzątać A ja mialam sprzątać schody

Odpowiedz
3
.Avis.

.Avis.

•  AUTOR

@gan10 współczuję

Odpowiedz
2
Kaminari_Offical

Kaminari_Offical

Raczej tam powinno być o tym, że kobiety są wyśmiewane i zaczepiane z powodu "za małych" piersi, a nie "za dużych"

Odpowiedz
1
IbukiMioda_

IbukiMioda_

@Kaminari_Offical TAK, ja mam 14 lat a jestem wyśmiewana i wyzywana od deski, ale co ja mam mieć rozmiar E w tym wieku? Przecież naturalnie się rozwijam, jak na mój wiek mam normalny rozmiar biustu, nie wiem czego oni oczekują, jaki miałabym mieć rozmiar żeby nie być deską.

Odpowiedz
1
kisielka10

kisielka10

@IbukiMioda_ No cóż, ja mam 18 lat i też mam małe piersi :((( ale zgadzam się, ja widziałam jak nawet takie z miseczką B są uważane za deski. Ja juz nie wiem.

Odpowiedz
2
pokaż więcej odpowiedzi (1)
Omoshiroi_Jisatsu

Omoshiroi_Jisatsu

Cała branża zajmująca się marketingiem jest jedną wielką nierównością. Przedmioty różowe są droższe od niebieskich bo są różowe i tak zwanie dla dziewczyn, ubrania są droższe i wiele osób przyprawiają (mówię teraz o tych damskich cały czas) o ból głowy, nie ma ubrań dla osób niskich, wysokich co jest też często problemem. Można by wymieniać w nieskończoność.

Odpowiedz
4
Panna_w_glanach

Panna_w_glanach

@Omoshiroi_Jisatsu podatek od różowego to masakra. Bierze się głównie stąd, że facetą jest obojętne co kupują, powiedzmy maszynkę do golenia a kobieta (nie kazda, ale taka przeciętna Polka) będzie chciała koniecznie wybrać tą różową, przeznaczoną dla kobiet

Odpowiedz
1
.Avis.

.Avis.

•  AUTOR

@Omoshiroi_Jisatsu branża marketingowa to jeszcze zupełnie inny kaliber, bo oni po prostu robią to, co najlepiej się sprzedaje. Chociaż muszę przyznać, że bardzo poprawiła mi humor wiadomość, że belgijska sieć JBC znosi w swoich sieciówkach podział na pleć.

Odpowiedz
2
slonecznik0987

slonecznik0987

Nie spotkałam nic z tego ale słyszałam o niektórych

Odpowiedz
1
blackvblood

blackvblood

Wszystkie te sytuacje spotkałam. To wszystko jest tak bardzo niesprawiedliwe

Odpowiedz
6
Niake_Nae

Niake_Nae

Będąc w technikum informatycznym jako dziewczyna doświadczyłam kilku nieprzyjemnych sytuacji.

Pomijając fakt, że zawsze wybierana jestem jako ostatnia na WF, bo "dziewczyna jest słaba" (niestety w grupie nie ma żadnej innej dziewczyny). Większym problemem jest to, że nie czuję w klasie żadnego oparcia.

Najgorzej jest na przedmiotach zawodowych, kiedy dostaję niższe oceny, mimo iż wkładam większy trud w swoją pracę niż chłopcy, którzy dosłownie kopiują parę akapitów z internetu. Dodatkowo nauczyciele wiele razy czepiali się kompletnych pierdół, kiedy innym osobom nawet nie zwrócili uwagi.

A na temat religii chyba nie muszę się wypowiadać. Każdy może domyślić się co tam się dzieje ;__; (sugerowanie m.in. że moją rolą jest dziecioróbstwo i dbanie o męża…)

Odpowiedz
9
Panna_w_glanach

Panna_w_glanach

[Komentarz usunięty przez użytkownika]

Odpowiedz
1
Nesyulett

Nesyulett

@Niake_Nae Współczuję :c

Odpowiedz
pokaż więcej odpowiedzi (1)
----------

----------

nw czy to sie zalicza do nierownosci plciowych, ale napisze komentarz bo tak
(bardziej to transofobii ale no-)
ogolnie to sie ze mnie smiali (i smieją do tej pory-) bo jestem trans (FemaleToMale), i z tego powodu moje byle kolezanki powiedzialy, ze mam przestac lubic anime, bo ''anime jest tylko dla dziewczyn''

Odpowiedz
2
.Avis.

.Avis.

•  AUTOR

@———- oczywiście, że się zalicza! W quizie nie ma o tym mowy, bo dyskryminacja osób transpłciowych to zbyt rozległy temat, którego nieco bałam sie ruszać bez researchu.

Odpowiedz
4
Makipolne

Makipolne

@———- tylko dla dziewczyn? Osobiście spotkałam się z większą ilością osób płci męskiej wielbiącej anime i mangę. Bez przesady. To strzelanki i wyścigówki są tylko dla chłopców? Sory ale lubię je od zawsze, i nie mam problemu z identyfikowaniem siebie jako kobieta. Dajcież ludzie spokój. Po co z małych rzeczy robić taki big deal.
Siły życzę i wspieram 💚

Odpowiedz
klaraklarys

klaraklarys

Fajnie

Odpowiedz

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej