Czy nadawałbyś się na właściciela kota?

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Zauważyłeś literówkę, błąd ortograficzny lub stylistyczny? Napisz do nas.
Sprawdź naszego nowego bota! Rozpocznij rozmowę

Komentarze sameQuizy: 187

AmiGamiSQ

AmiGamiSQ

Fajny quiz. Wyszło że tak ale nie chce mieć kota. Wolę psy ale koty są ok.

Odpowiedz
Szalona_kociara

Szalona_kociara

14/14 Świetny quiz <3 Dam go do ulubionych.

Odpowiedz
1
AlmaBrasileira

AlmaBrasileira

•  AUTOR

Bardzo mi miło❤

Odpowiedz
1
-Potterowa

-Potterowa

Nie!
Na szczęście! Koty to zło

Odpowiedz
AlmaBrasileira

AlmaBrasileira

•  AUTOR

@piesia300 Jak nie lubisz kotów to niepotrzebnie weszłaś i skomentowałaś, serio.

Odpowiedz
2
-Potterowa

-Potterowa

@AlmaBrasileira nudziło mi się, więc uznałam, że zrobię quiz i zobaczę, czy wszystko ze mną w porządku! Okazuje się że tak! 😼=💩

Odpowiedz
1
AlmaBrasileira

AlmaBrasileira

•  AUTOR

@piesia300 Koty nie są złe, potrafią być tak samo wierne jak te wychwalane przez wielu psy. Sama mam kota, zawsze jest przy mnie, kiedy czułam się jak wrak i zawdzięczam nie podjęcie się drugiej próby samobójczej między innymi mojemu pupilowi. Właśnie niezbyt jest z Tobą w porządku, skoro pijesz do całego gatunku. Ja mam traumę po kilku nieprzyjemnych przeżyciach z psami w dzieciństwie, a mimo tego nie uważam ich za zwierzęta gorszego gatunku, po prostu za nimi nie przepadam i ignoruję je, nie rozwiązuję też quizów dla psiarzy, uważam to za bezcelowe.

Odpowiedz
1
-Potterowa

-Potterowa

@AlmaBrasileira ignorujesz psy, które niczego nie chcą bardziej, niż szczęścia człowieka?! Ja nie lubię kotów, ponieważ nie są bardziej użyteczne od wszy!

Odpowiedz
AlmaBrasileira

AlmaBrasileira

•  AUTOR

@piesia300 Kompletnie nie masz wiedzy o kotach, otwórz oczy. Żadne z tych zwierząt nie jest lepsze ani gorsze. Osobiście byłam wiele razy bez powodu atakowana przez psy, a mimo tego nie uważam ich za gorsze, są mi obojętne. Natomiast żaden kot nie zrobił mi krzywdy. Już powiedziałam Tobie, że mnie kot pomógł i wciąż pomaga, nawet nie tylko mi – słyszałaś kiedykolwiek o felinoterapii? To jest terapia kotami właśnie i działa. Nie mów więc, że koty są nieużyteczne, to po prostu nieprawda.

Odpowiedz
1
-Potterowa

-Potterowa

@AlmaBrasileira psy atakują jeślimsą maltretowane i zmuszane do agresji! Mnie pogryzł i podrapał kot, który sam wychował się na ulicy! A psy uczestniczą w Dogoterapii! Pies robi jeszcze wiele innych rzeczy, których nie potrafią koty, albo po prostu koty są w nich gorsze!

Odpowiedz
AlmaBrasileira

AlmaBrasileira

•  AUTOR

@piesia300 Hahaha. To teraz dokonałaś samozaorania. :) Wiesz dlaczego? Bo mówiłam Ci o felinoterapii, to jakoś przeszło koło nosa, a teraz sama mówisz o dogoterapii. :D

Odpowiedz
1
-Potterowa

-Potterowa

@AlmaBrasileira chodzi o to, że skoro jest dogoterapia, to felinoterapia nie jest potrzebna

Odpowiedz
Holy.Sheep

Holy.Sheep

@-Potterowa
Dogoterapia, felinoterapia i hipoterapia są ważne na równi i czystą ignorancją jest mówić, że skoro jedno zwierzę pomaga ludziom to reszta jest niepotrzebna. Każda z nich wywołuje u potencjalnych pacjentów inne bodźce i pomaga w czym innym. Przykładowo „dogoterapia” jest przede wszystkim zbawienna dla ludzi borykających się z pamięcią. Psy otwierają i zbliżają ludzi, a także dają poczucie szczęścia i zainteresowania. Obecność psa motywuje do nauki i wspomaga zapamiętywanie. W felinoterapii najważniejszym zadaniem kotów jest „przysposobienie”. Obecność kota relaksuje, zmniejsza częstotliwość histerycznych napadów, wycisza i „wymusza” na chorym delikatność, stonowanie. W hipoterapii głównie chodzi o leczenie schorzeń fizycznych (ruch ludzkich bioder na końskim grzbiecie podczas stępu stymuluje i naśladuje poprawne ułożenie kręgosłupa oraz całej postawy co niejednokrotnie pozwala niektórym odzyskać dar chodzenia), ale konie mają też zapewnić chorym dokładnie to samo co kot i pies i rybka i dżdżownica.
Innymi słowy- „terapeutą” może być nawet mysz czy konik polny, byleby polepszał zdrowie, podbudowywał psychikę czy też uspokajał. Zooterapia jednym słowem.

Odpowiedz
3
-Potterowa

-Potterowa

@Holy.Sheep może i tak, ale pies kocha, a kot nie!

Odpowiedz
Holy.Sheep

Holy.Sheep

@-Potterowa
Nie ma na to żadnego naukowego dowodu. Jeśli taki się kiedykolwiek znajdzie to przyznam Ci rację.

Odpowiedz
3
-Potterowa

-Potterowa

@Holy.Sheep wystarczy troch poobserwować zachowanie psów i kotów! są nau nauklwe dowody, że psy kochają bardziej!

Odpowiedz
-Potterowa

-Potterowa

@-Potterowa *naukowe

Odpowiedz
Holy.Sheep

Holy.Sheep

@-Potterowa
Nie piszesz tu niczego co potwierdziłoby Twoją tezę. Wnosisz, że psy kochają bardziej, ale dlaczego? Bo przychodzą na zawołanie? Bronią właścicieli? Dają się bez przeszkód targać za uszy, „rozumieją” nastroje człowieka i pocieszają przychodząc? Psy to w przeciwieństwie do kotów stworzenia stadne, uznające określoną hierarchię i respektujące głębokie relacje społeczne. To tzw. „instynkt sfory”, a nie naukowy dowód rzekomej miłości do człowieka. Nic więcej i nic mniej. Po zachowaniu zwierząt nie jesteś w stanie stwierdzić czy kocha, czy to tylko instynkt karze mu zachowywać się w taki, a nie inny sposób. Ludzkie rozumowanie i obserwacja zwierząt niejednokrotnie w tej kwestii zawodzi. Czasami widzimy tylko to co chcemy zobaczyć. Nie można pojmować zachowania zwierząt naszymi ludzkimi uczuciami, bo to błędne. Tobie może się wydawać, że psy kochają bardziej niż koń, kot, papuga czy chomik, bo masz z tego tytułu przyjemniejsze doświadczenia, ale TYLKO z tego powodu nie można wywnioskować, że jakieś zwierzę kocha bardziej niż inne. To nie nauka, to osobiste przypuszczenia. Szanuję to i rozumiem, ale nie mów mi o dowodach naukowych, bo takich zwyczajnie nie ma.

Odpowiedz
3
-Potterowa

-Potterowa

@Holy.Sheep obejrzyj sobie filmik „o wyższości psów nad kotami”
Przewiń sobie do 40 sekundy i oglądaj a zrozumiesz!

Odpowiedz
Holy.Sheep

Holy.Sheep

Podany przez Ciebie filmik jest dość stronniczy i nie do końca konkretny, ale postaram Ci się wyjaśnić dlaczego.
Oksytocyna czyli „hormon miłości” ma zupełnie inne działanie u człowieka i u zwierząt (pomijając fakt, że różne gatunki wydzielają jej mniej lub więcej). U ludzi bierze udział w reakcji chemicznej wraz z fenyloetyloaminą, noroadrenaliną, dopaminą i serotoniną czego efektem jest coś co popularnie nazywamy miłością. U zwierząt natomiast stymuluje uległość, ufność, protekcjonizm czy współpracę. To jasne jak słońce, że w ten kanon wpisują się psy, ale tylko i wyłącznie dlatego, że są zwierzętami stadnymi, ZALEŻNYMI od innych członków. Taka ich natura, ewolucja tak chciała. Koty (pomijając lwy, u których ilość wydzielanej oksytocyny jest znacząco większa niż u przeciętnych kotów z racji na życie w grupie) to samotnicy, czyli defacto wydzielają jej na co dzień mniej, bo nie jest im do niczego potrzebna. Sprawa zmienia się jednak, gdy kot postrzega człowieka jako matkę. Wiadomo, że wychowywane od maleńkości przez człowieka koty tak naprawdę nigdy psychicznie nie dojrzewają. Stają się od nas całkowicie zależne (tak jak od biologicznej rodzicielki) co sprawia, że ich przywiązanie i „miłość” jest znacznie silniejsza niż u kotów, które usamodzielniły się żyjąc w stanie dzikim. Autor filmu nie ujął tego faktu, więc albo nie miał o nim pojęcia, albo zwyczajnie zbierał niesprawdzone informacje z nieodpowiednich źródeł nie próbując nawet dochodzić do sedna. Innymi słowy „jak leży tak pasuje”. Nadal brak rozwinięcia.
W każdym

Odpowiedz
3
Kocicameow

Kocicameow

Jak możesz tak mówić @-Potterowa! Koty to nie zło

Odpowiedz
1
-Potterowa

-Potterowa

@Holy.Sheep filmik nie jest stronniczy, ponieważ jest taki sam o kotach!

Odpowiedz
1
-Potterowa

-Potterowa

@Kocicameow koty nie są ludziom potrzebne!

Odpowiedz
1
Melcia22

Melcia22

@Holy.Sheep @-Potterowa @Kocicameow @AlmaBrasileira Powiem tylko, że moim zdaniem każde zwierzę jest świetne i każde zwierzę potrafi złagodzić człowieka. Dla niektórych jest to pies, dla innych kot, i tyle!

Odpowiedz
3
AlmaBrasileira

AlmaBrasileira

•  AUTOR

@Melcia22 Oczywiście, zgadzam się z Tobą. ;)

Odpowiedz
1
-Potterowa

-Potterowa

@Melcia22 może, ale to nie zmienia faktu że koty są bezużyteczne!

Odpowiedz
Melcia22

Melcia22

@-Potterowa Zapobiegają alergii, poprawiają humor i pozytywnie podkręcają samoocenę. Wielu naukowców twierdzi, że kot to zdrowie – jego opiekuna. Dlaczego warto mieć kota i dlaczego właściciele kotów są inteligentniejsi od reszty? Naukowcy znajdą odpowiedź!

Oto artykuł pewnego naukowca ;) ja osobiście wolę psy, ale każdy ma swoje zdanie

Odpowiedz
2
AlmaBrasileira

AlmaBrasileira

•  AUTOR

@-Potterowa Nie, nie są bezużyteczne. Skończ już bić pianę. Dostałaś dobry wykład od @Holy.Sheep Czego jeszcze Ci brakuje? Nie masz żadnych merytorycznych argumentów, to się po prostu zamknij, mówiąc kolokwialnie. Musisz zrozumieć, że nie można wszystkiego pojmować czysto subiektywnie i trzeba się pogodzić z tym, że nie wszystko da się w ten sposób zmierzyć. UBZDURAŁAŚ sobie, że koty są złe. To, że woli się psy nie znaczy, że trzeba zaraz atakować koty, czy też odwrotnie.

Odpowiedz
1
-Potterowa

-Potterowa

@Melcia22 koty zapobiegają alergii? To właśnie koty ją wywołują!
A właściciele kotów nie są inteligentni dzięki nim! Po prostu częściej takie osoby wybierają kota!
Co do poprawiania humoru, to wiele zwierząt to potrafi

Odpowiedz
-Potterowa

-Potterowa

@AlmaBrasileira nie mówię, że koty są złe, bo wolę psy! Dobry wykład? Robią jedną rzecz! To jest użyteczność?
Koty nie robią prawie nic!

Odpowiedz
AlmaBrasileira

AlmaBrasileira

•  AUTOR

@-Potterowa Nie, koty nie są bezużyteczne. Ile razy mam jeszcze powtórzyć (i właściwie nie tylko ja), że koty są wykorzystywane w terapiach? Kot również może obronić człowieka, to nie jest tylko psia rzecz. Koty również przywiązują się do ludzi i nie jest to coś rzadkiego – nagrania z tego, jak koty witają właścicieli po długiej nieobecności nie są sfałszowane. Nie masz pojęcia o kotach, więc zamilcz i przestań się kompromitować. Jeśli traktujesz kota źle to i kot będzie taki sam wobec ciebie. Drażnisz kota? To się nie zdziw, że pogryzie lub podrapie, one wiedzą, że ktoś działa na ich szkodę i oddają. Przeanalizuj całą dyskusję i wyciągnij wnioski. NA CHŁODNO, nie patrz na to subiektywnie. Nie cierpię ludzi, którym można tłumaczyć jedną rzecz wiekami i nadal nie rozumieją.

Odpowiedz
1
-Potterowa

-Potterowa

@AlmaBrasileira Właśnie! Robią tylko rzeczy, które potrafią też inne zwierzęta! Nic nie dają od siebie!

Odpowiedz
AlmaBrasileira

AlmaBrasileira

•  AUTOR

@-Potterowa Psy również potrafią i robią tylko to, co inne zwierzęta. :D Nie są lepsze od innych zwierząt. Koniec dyskusji, bo zaczynasz mnie śmieszyć swoją ignorancją.

Odpowiedz
1
Melcia22

Melcia22

@-Potterowa To nie jest zdanie moje- to są doświadczenia naukowców. A tak na marginesie- to p o co robiłaś ten Quiz, bo nie rozumiem :/

Odpowiedz
1
-Potterowa

-Potterowa

@Melcia22 żeby sprawdzić, czy nie jest jakiś głupi i nie wyjdzie mi, że będę świetnym właścicielem!

Odpowiedz
Melcia22

Melcia22

@-Potterowa Wiesz.. to jest dziwne, że nazywasz osoby, które lubią koty, za jakieś dziwne, bo wolą inne zwierzę. 😕

Odpowiedz
1
-Potterowa

-Potterowa

@Melcia22 nie nazwałam nikogo dziwnym z tego powodu!

Odpowiedz
Kocicameow

Kocicameow

Możesz tak twierdzić ale ja ci nie uwierzę @-Potterowa

Odpowiedz
-Potterowa

-Potterowa

@Kocicameow jeśli jesteś tak zapatrzona w siebie, to już nie mój problem!

Odpowiedz

Weronika_Kaczmarczyk5

@AlmaBrasileira Ja nie nawidzę kotów kiedyś jak byłam mała miałam kota i omało mi nie wydrapał oczu.. Jeszcze sikał i robił kupe gdzie popadnie…. Co widzisz w tych kotach?

Odpowiedz
1
AlmaBrasileira

AlmaBrasileira

•  AUTOR

@Weronika_Kaczmarczyk5 Argument anegdotyczny to ŻADEN argument. :) Kot nie był dobrze zsocjalizowany, albo Ty może go drażniłaś aż się w końcu odgryzł. Jeśli zwierzę robi poza kuwetą, może to oznaczać chorobę, wspomniałam o tym w quizie. Kot to nie zabawka, to żywe stworzenie, jego również coś może boleć lub irytować.

Odpowiedz
1
-Potterowa

-Potterowa

@AlmaBrasileira to nie był mój kot, tylko kot bezpański! Stałam w miejscu i rozmawiałam z bratem, a kot się na mnie rzucił tak po prostu!

Odpowiedz
AlmaBrasileira

AlmaBrasileira

•  AUTOR

@-Potterowa Mhm, jasne. Jakoś nie chce mi się wierzyć. Skończ już kłapać. Nie lubię osób, którym nie idzie wytłumaczyć pewnych kwestii.

Odpowiedz
-Potterowa

-Potterowa

@AlmaBrasileira więc taka nie bądź, bo też nie lubię takich osób!

Odpowiedz
MeKociara12

MeKociara12

@-Potterowa Psy kochają za jedzenie, taka prawda przykro mi :/

Odpowiedz
-Potterowa

-Potterowa

@MeKociara12 nie, ponieważ pies, zwykły kundel z ulicy potrafi pokochać człowieka, który go tylko weźmie do domu. Jeśli człowiek zrobi dla niego coś dobrego, nawet jeśli go potem porzuci w schronisku, pies będzie go kochał i pamiętał o nim. Nie interesujesz się psami, więc wierzysz stereotypom. Nie ma to jak chwalić się plotkami zasłyszanymi przypadkiem od jakiegoś Janusza! Brawa dla ciebie za obiektwność i wiarę w to, co sama odkryjesz

Odpowiedz
AmiGamiSQ

AmiGamiSQ

@MeKociara12 Nie prawda. Znam kota który podążał za mamą póki nie przestała go karmić a gdy karmić go zaczęła moja kol to wtedy za nią łaził. Psy takie nie są one kochają bezinteresownie , kochają człowieka bardziej niż siebie ♥

Odpowiedz
1
AmiGamiSQ

AmiGamiSQ

@AmiGamiSQ Ale koty też potrafią być wierne a na pewno jakaś część.

Odpowiedz
MeKociara12

MeKociara12

@AmiGamiSQ Kot kocha bardziej :p Ja tam psom nie ufam.

Odpowiedz
-Potterowa

-Potterowa

@MeKociara12 kocha? Chyba nie. To, że ty nie ufasz psom, nie znaczy, że wszyscy wyciągają pochopne wnioski i wierzą w stereotypy

Odpowiedz
MeKociara12

MeKociara12

@-Potterowa Bla bla bla.

Odpowiedz
-Potterowa

-Potterowa

@MeKociara12 naucz się mówić to pogadamy ok?

Odpowiedz
AmiGamiSQ

AmiGamiSQ

@MeKociara12 Według mnie psy są lepsze ale to moje zdanie i nikomu tego nie narzucam

Odpowiedz
MeKociara12

MeKociara12

@-Potterowa Gdybym nie umiała pisać to bym teraz do ciebie nie pisała xd Ty masz mózg w ogóle?

Odpowiedz
-Potterowa

-Potterowa

@MeKociara12 nie wiem w której jesteś klasie, ale z biologii to ty dobra nie jesteś

Odpowiedz
MeKociara12

MeKociara12

@-Potterowa Na pewno lepsza od ciebie :)

Odpowiedz
-Potterowa

-Potterowa

@MeKociara12 wątpię

Odpowiedz
Saskia31

Saskia31

12/14

Odpowiedz
1
Rex707

Rex707

14/14

Odpowiedz
2
AlmaBrasileira

AlmaBrasileira

•  AUTOR

@Rex2009 Brawo!

Odpowiedz
Rex707

Rex707

@AlmaBrasileira Dziękuje :)

Odpowiedz
1
Saskia31

Saskia31

@Rex2009
za ktorym razem ?

Odpowiedz
AlmaBrasileira

AlmaBrasileira

•  AUTOR

@Saskia31 Wiesz… Niektórzy po prostu się faktycznie znają na kotach. ;)

Odpowiedz
Rex707

Rex707

@Saskia31 co tu się dzieje?

Odpowiedz
2

Xnaomi

Dziękuję teraz nie będę dawać mojemu kotu suchej karmy a tak wgl to 11/14

Odpowiedz
AlmaBrasileira

AlmaBrasileira

•  AUTOR

@Xnaomi ♥ Ale pamiętaj o przestawianiu powoli! Kocisko może się zbuntować. I przede wszystkim, usuń zapach suchego jedzenia z szafki/kredensu, w którym przechowujesz – kot może myśleć, że dalej tam jest. ;) Jeśli kot nie zechce jeść dobrej mokrej karmy, możesz mielić suchą i posypywać, dorzucać przysmaki do niej lub użyć sosików z Winstona lub Miamora. :) Powodzenia!

Odpowiedz
2

Xnaomi

@AlmaBrasileira koty mogą jeść suchą karmę pod warunkiem że będą pić wodę

Odpowiedz
1
AlmaBrasileira

AlmaBrasileira

•  AUTOR

@Xnaomi Koty nie mają wykształconego uczucia pragnienia, ponieważ pobierają wodę z pokarmu. Przy karmieniu suchym, kot musiałby wypić szklankę wody dziennie, czego nie zrobi. Sucha karma odwadnia koci organizm. A poza tym, jest to coś w rodzaju fast foodu.

Odpowiedz
3

Dojojolo

Raczej nie. Jak mam kota i jest ok. Trzecie pytanie bez sensu

Odpowiedz
1
AlmaBrasileira

AlmaBrasileira

•  AUTOR

@Dojojolo Czytaj wyjaśnienia. Trzecie pytanie jak najbardziej ma sens.

Odpowiedz
Dan_Hareven_Tyran

Dan_Hareven_Tyran

Pisze mi, że raczej nie. A ja już mam 4 koty i wszystko jest z nimi ok. Są zdrowe, chętne do zabawy [niektóre, bo u mnie każdy kot ma inny charakter] i prawie wszystkie są uratowane.

Odpowiedz
2
AlmaBrasileira

AlmaBrasileira

•  AUTOR

@Dan_Hareven_Tyran Czytaj podpisy, bo wygląda na to, że tego nie zrobiłeś. A „raczej nie” jest wynikiem pośrednim pomiędzy absolutnym „nie” i „tak”.

Odpowiedz
Dan_Hareven_Tyran

Dan_Hareven_Tyran

@AlmaBrasileira
CzytałAM* {wiem nick jak u faceta :/} wszystkie podpisy, raczej się ich trzymam. Nie znałam się na tych rybach, ponieważ nie daju mojemu kotu ryb. Powinnam?

Odpowiedz
AlmaBrasileira

AlmaBrasileira

•  AUTOR

@Dan_Hareven_Tyran
No to dziwnie Ci wyszło, przyznam szczerze. Nie musisz podawać ryb, ale przydałoby się wiedzieć, żeby nie było sytuacji, że jednak się zdecydujesz i podasz coś niewłaściwego. :) Mam nadzieję, że jednak czegoś się dowiedziałaś z quizu.

(Wybacz, bo na profilu masz napisane „fan”, więc pomyślałam, że jesteś chłopakiem.)

Odpowiedz
Dan_Hareven_Tyran

Dan_Hareven_Tyran

@AlmaBrasileira
[Spooko]
Dobra, dajmy sobie nawzajem spokój, postaram się.

Odpowiedz
AlmaBrasileira

AlmaBrasileira

•  AUTOR

@Dan_Hareven_Tyran Przecież się nie kłócę, jestem całkowicie spokojna. :)

Odpowiedz
Zuzia12390123

Zuzia12390123

11/14 Tak
11 kotów robi swoje xd

Odpowiedz
2
AlmaBrasileira

AlmaBrasileira

•  AUTOR

@Zuzia12390123 No nie wiem. Mam około 50 płyt, a nie znam się na produkcji i wydawaniu. :P

Odpowiedz
kociarakociara123

kociarakociara123

@AlmaBrasileira jezu no przecież koty nie mają horób od suchej karmy ale czasami mokre mogą zaszkodzić ale nie liczne…

Odpowiedz
AlmaBrasileira

AlmaBrasileira

•  AUTOR

@kociarakociara123 Właśnie teraz opowiadasz głupoty. Dobrej jakości karma mokra nigdy nie przyczyni się do chorób. :) To najodpowiedniejszy pokarm dla kotów, nie licząc BARF i Whole Prey. Mokre karmy to więcej niż jakieś Whiskasy czy inne Feliksy, które widzisz na półkach marketowych. W Internecie jest pełno dobrych, wysokomięsnych karm mokrych, takich jak MAC’s czy Catz Finefood. Koty nie trawią zbóż i węglowodanów, które znajdują się w suchych karmach i słabej jakości karmach mokrych.

Odpowiedz
1
kociarakociara123

kociarakociara123

@AlmaBrasileira to ty opowiadasz głupoty koty powinny jeść suchą karmę jest ona mniej tłusta i nie powoduje łupieżu! mam 2 koty dachowe które od mokrych karm wymiotują:P

Odpowiedz
kociarakociara123

kociarakociara123

@AlmaBrasileira jak sobie chcesz ale jak kot ci będzie wymiotował albo miał łupież to zobaczysz…

Odpowiedz
AlmaBrasileira

AlmaBrasileira

•  AUTOR

@kociarakociara123 Nie mogę tego inaczej skomentować: XD
Mój kot jest całkowicie zdrowy, nie jest otyły, nie ma łupieżu, nie wypada mu sierść, nie ma rozwolnienia, nie wymiotuje. :)

Odpowiedz
kociarakociara123

kociarakociara123

@AlmaBrasileira no oki mój też jest zdrowy a je tylko schom karmę ale też surowe mięso ale nie daje im mokrej karmy bo po niej żygają😓

Odpowiedz
kociarakociara123

kociarakociara123

@AlmaBrasileira
Pamiętaj, że kot różni się od człowieka. Jego układ pokarmowy wymaga zupełnie innego pokarmu niż nasz. W diecie kota powinno przeważać mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego; warzywa i inne produkty roślinne, choć także ważne, w zasadzie powinny być dodatkiem, a nie podstawą diety. Kot jest zwierzęciem zdecydowanie mięsożernym, tak ma skonstruowany układ pokarmowy, w przeciwieństwie do wszystkożernych ludzi, dlatego bardzo kontrowersyjne jest także podawanie mruczkom karm wegetariańskich.

Odpowiedz
AlmaBrasileira

AlmaBrasileira

•  AUTOR

@kociarakociara123 XDDDDD Nie jest zdrowy jedząc suchą karmę. Niewystarczająco się skompromitowałaś, że dalej to ciągniesz zamiast powiedzieć „przepraszam, douczę się”? :D

Odpowiedz
kociarakociara123

kociarakociara123

@AlmaBrasileira ale ty jesteś beszczelny/beszczelna ty dając swojemu kotu swoją karmę horuje? NIE! a mój NIE! więc ty lepiej się poucz jesteś bardziej psiarzem…bo praktycznie nic nie wiesz o karmieniu kotów! oczywiście inni w komentarzu też zwrócili uwagę na twoje błędy Mylisz koty z psami xDDD

Odpowiedz
AlmaBrasileira

AlmaBrasileira

•  AUTOR

@kociarakociara123 Argumentum ad personam tak mocno. Koty to obligatoryjni mięsożercy, nie jedzą ani nie trawią zbóż, warzyw i owoców, od razu je wydalają. A wiesz, co jest w suchej karmie? Bardzo często i gęsto są tam produkty pochodzenia roślinnego. W dodatku karma sucha odwadnia zwierzę, bo koty nie mają wykształconego czucia pragnienia. Karma mokra (dobrej jakości) jest najlepszym możliwym pokarmem, ponieważ składa się z surowego mięsa, a to jedyny pokarm, który kot spożywa w naturze. Koty pobierają wodę z pożywienia, dlatego też sucha karma nie nadaje się kompletnie jako podstawa żywienia.

Odpowiedz
1
kociarakociara123

kociarakociara123

@AlmaBrasileira koty jedzą warzywa Halo Ziemia? Tak masz racje o karmie mokrej…ale suchą karmę podaje mojemu kotu bez pochodzenia roślinnego koty mogą jeść to i to i nie ważne ale tak koty powinny jeść mięso…ale jak mówie że koty mogą jeść to i to a niektóre karmy Suche np.purina to dziadostwo ale karmy mokre np.gourmet to też jest świnstwo

Odpowiedz
AlmaBrasileira

AlmaBrasileira

•  AUTOR

@kociarakociara123 Koty nie jedzą warzyw. Widziałaś kiedyś kota polującego na marchewkę? :D Jeśli tak, to chyba w Twojej głowie.
Nie, nie mogą. Sucha karma odwadnia. Każda sucha karma jest tak samo szkodliwa, nawet jeśli nie ma w składzie zbóż.
Ty serio z tą Puriną i Gourmetem? :) Przecież marketówy to najgorsze świństwo + te tak zwane „weterynaryjne”. Widać, że masz spore braki wiedzy. Spójrz na skład karm typu Feringa, MAC’s lub Wild Freedom – to są dobre, wysokomięsne karmy mokre, a nie jakieś Feliksy. Mokre karmy nie kończą się na tym, co jest w stacjonarnych sklepach zoologicznych i marketach.

Odpowiedz
1
kociarakociara123

kociarakociara123

@AlmaBrasileira No chyba ty spójrz na serio swoimi oczami na składy mokrych karm! Np.mój kot poluje na kapustę ze stołu A mokre karmy to świństwo w suchej karmie jest dużo dobrych mineraów interesuje się kotami ponad 4 lata! i od 4 lat mam koty! które karmiłam karmą suchą domowej roboty i żyły mi bardzo długo i nigdy nie miały choroby nerek…:D

Odpowiedz
1
AlmaBrasileira

AlmaBrasileira

•  AUTOR

@kociarakociara123 A rozkroiłaś swojego kota, że wiesz, że wszystko z nimi ok? :) Kotom kapusta i wszystko inne jest zbędne w diecie – koty jedzą TYLKO mięso. Widać, że musisz się jeszcze wiele nauczyć. Ale nie mam zamiaru być Twoim nauczycielem. Nie da się z Tobą dyskutować.

Odpowiedz
1
home
Nowe
trending_up
Popularne
dashboard
Kategorie

Powiadomienia

Więcej