Patryk
198

TW

Patryk
198

TW

imię: T

miasto: Kraków

o mnie: przeczytaj

8520

O mnie

Istnieję (od roku 2000)
Jestem Mistrzem Meteorów (choć nie wiem, na czym to polega)
Oraz Jedynym i Ostatecznym Twórcą Ciastek. Podobno.
Zwykle szukam ciekawych opowiadań (i potem nie mam czasu ich czytać) albo zmuszam ludzi do czytania moich własnych lub narzekam na te,... Czytaj dalej

Ostatni wpis

TW

TW

Lista wspaniałych nazwisk naukowców: Nada Tokodi i Saravana Selvaraj - po prostu ła... Czytaj dalej

Odznaki

Przy pomocy wpisów możesz zadać autorowi pytanie, pochwalić go, poprosić o pomoc, a przede wszystkim utrzymywać z nimi bliższy kontakt. Pamiętaj o zachowaniu kultury, jesteś gościem :)

*Jeśli chcesz odpisać konkretnej osobie, użyj funkcji " Odpowiedz" - osoba ta dostanie powiadomienie* ×

Zaloguj się, aby dodać nowy wpis.

TW

TW

AUTOR•  

Się rok 2025 się kończy, a ja nadal walczę z opowiadaniem które zaczęłam pisać w 2024… tak, to nadal ta parodia reklamy internetowych nowelek romantasy, której napisanie miało mi zająć może kilka dni.
Przy okazji okazuje się, że działam jak drukarka, bo to jedno niedokończone opowiadanie dość skutecznie "trzyma mi kolejkę" i blokuje pisanie czegokolwiek innego. Już kiedyś tak było z 5 rozdziałem Liceum, który pisałam 2 lata, ale Liceum to przynajmniej odrobinę poważny projekt (który też startował jako niepoważny projekt, ale trudno).
To tak chyba jest, że im człowiek starszy, tym mniej ma czasu na pisanie… albo siły. Bo czas niby mam. Często marnuję go na martwienie się, co powinnam zrobić żeby go dobrze wykorzystać.
W tym roku też przestałam się zajmować badaniem drewna, co robiłam od 4 lat, i zajęłam się badaniem złotej algi (jeśli pamiętacie aferę ze śniętymi rybami w Odrze, to tych ryb wbrew, temu, co sugerowały media, nie zabiła żadna z wiodących partii politycznych, tylko właśnie złota alga.). Jeśli miałabym ocenić, jak mi to idzie, to powiedziałabym że źle i innym idzie dużo lepiej, ale możliwe że moja ocena jest błędna. Mój promotor dostał grant i teraz mi ludzie gratulują że pewnie dostanę pieniomdze, ale jeśli nawet dostanę (musiałabym wygrać konkurs na najfajniejszego doktoranta) to dopiero w 2027. Na razie mamy pieniądze na badania. Moje badania na razie polegają na patrzenie na algę pod mikroskopem (albo na inne sposoby) czy żyje czy nie jak jej doleję niesłonej wody do pożywki. Do tego nie potrzeba wiele finansowania. Powinnam też znaleźć jakiś sposób jej pobierania, który nie powoduje że te gupie algi się rozpadają. To niezbędne żeby robić te droższe badania. Przynajmniej teraz działam w temacie, w którym jeden z ekspertów nazywa się Tylko Grzegorz. Od kilku miesięcy obrabiam też dane do 1 wykresu. Bardzo profesjonalnie, rysując szare elipsy na zdjęciach.
A także się rozchorowałam. Wzięłam całe dużo antybiotyka i nadal troche boli mnie gardło.
Z okazji Nowego Roku idem na mszę a potem nie wiem.
Także na Nowy Rok życzę wam więcej pewności w życiu i produktywności niż ja mam.
I na koniec, jako że nie udało mi się światecznie opublikkować tego, co chciałam, dodam wiersz autorstwa mojego i @Stalkujem_TW (a także innych osób bo oczywiście powstał na kanwie Eviva l'arte. I jeśli myślicie, że pamiętam, kto napisał Eviva l'arte, to muszę was zmartwić)

I chociaż życie nasze nic nie warte,
Eviva l'arte
Choć mam w pokerze całkiem dobrą kartę
Eviva l'arte
Chociaż na stoku zgubiłem nartę
Eviva l'arte
Chociaż skarpety noszę dziś przetarte
Eviva l'arte
Choć osły często bywają uparte
Eviva l'arte
Proszę ode mnie pozdrowić Martę
Eviva l'arte
W Anglii jest peron 9 i 3/4
Eviva l'arte
Kiedyś król Persji najechał Spartę
Eviva l'arte
Dał, jak zwyciężać, przykład Bonaparte
Eviva l'arte
(prawdopodobnie było jeszcze więcej zwrotek, ale nie pamiętam)

A to jest złota alga pod mikroskopem. Na żywo jest fajniejsza, bo jeśli jest akurat żywa, to sobie pływa i niektóre się nawet kręcą w kółko. Dla porównania, sinice które nadal liczę wyglądają jak obcięte włosy.

Odpowiedz
26
Coffee_Queen

Coffee_Queen

@TW czasami długo się siedzi nad opowiadaniem jakimś, ale co z tego? ważne żeby napisać tak, żeby się autorowi podobało. na serio, pisz jak długo to chcesz
oooo, ciekawie brzmi
zdrówka!
wesołego nowego roku!!

Odpowiedz
WeraHatake

WeraHatake

@TW Och. Złota alga wcale nie jest złota pod mikroskopem – co za niespodzianka.
Chętnie zobaczyłabym taką żywą, pływającą :3
Powodzenia w wymyślaniu sposobu na nierozpadanie się alg podczas pobierania! Zresztą ogółem powodzenia w badaniach – ciekawa sprawa ^w^ A może tylko tak mi się wydaje, bo moje studia nie były aż tak praktyczne, w sensie nie siedziałam w labach aż tak dużo. Btw szacun za bycie doktorantką – to dopiero brzmi poważnie! ♥

Odpowiedz
pokaż więcej odpowiedzi (6)
TW

TW

AUTOR•  

Jeśli się zastanawiacie gdzie się podziały wszystkie zapisy do opowiadań z obserwatorami, to tu np jest jedno: https://samequizy.pl/uncanny-valley-zapisy/

Odpowiedz
24
Libera

Libera

@TW dziękuję za polecenie!

Odpowiedz
1
TW

TW

•  AUTOR

@Choreomania Hm… no cóż

Odpowiedz
pokaż więcej odpowiedzi (4)
TW

TW

AUTOR•  

Radosnych Świąt Wam życzę, pełnych szczęścia, pokoju, prawdziwych relacji i czasu na bycie sobą :) a jeśli się martwicie że u Was na Wigilii coś nie wyszło albo nie było tak, jak sobie wyobrażaliście, albo w ogóle nie udało Wam się "odhaczyć" świątecznych zwyczajów, to pamiętajcie że nie o to w Bożym Narodzeniu chodzi. Z jakiegokolwiek powodu je obchodzicie, powodem tego wszystkiego jest wyrażenie radości z tego powodu i głębsze duchowe zmiany, nie odprawienie rytuałów w stosownej formie. Mówię to z całym autorytetem przypadkowej osoby w internecie!
Swoją drogą w tym roku nasz tort świąteczny wygląda tak, ponieważ kończyłam go robić w trakcie Wigilii i po tym kiedy poczęstowaliśmy nim ciocię która musiała już iść bo Wigilię zaczęliśmy o 21.00 gdyż dopiero wtedy wszystko było zrobione (nawet nie mamy sałatki warzywnej, co za kompromitacja!):

Odpowiedz
24
essix

essix

@TW choinka prezentuje się wspaniale <3
Wesołych Świąt! Nawet jeśli pojawiły się jakieś rzekome niedociagnięcia, to po prostu dodały świętowaniu charakteru ;P

Odpowiedz
1
FlamesAndGold

FlamesAndGold

@TW Dzięki wielkie i Tobie też życzę spóźnionych wesołych świąt…

Odpowiedz
pokaż więcej odpowiedzi (5)
TW

TW

AUTOR•  

Nie wiem kiedy to napiszę
Nie wiem czy w ogóle to napiszę
Ale jeśli tak, to to jest okładka.
Miała być poprawiona piórem, ale 1. Chyba mi się nie chce 2. Właściwie w tej wersji być może jeszcze lepiej oddaje problem.
W ramach ankiety:
1. Czy ktoś zgadnie czego dotyczy obrazek? (To konkretny film, a raczej dwa filmy)
2. Czy, jeśli widzieliście te filmy, macie na ich temat podobne zdanie? Jeśli nie, to jakie?

Odpowiedz
26
TW

TW

•  AUTOR

@.Emisia. To całkiem możliwe, aczkolwiek wtedy jest ryzyko że ktoś sobie pomyśli że jestem nieoryginalna o ńe!

Odpowiedz
1
TW

TW

•  AUTOR

@Night_Raven oeszem, to o nowej adaptacji Akademii Pana Kleksa, któa mogła być bardzo fajna a nie jest (szczególnie druga część przez którą to Narzekajstwo powstanie jeśli powstanie)

Odpowiedz
1
pokaż więcej odpowiedzi (14)
TW

TW

AUTOR•  

Przeglądam poczekalnię jak za starych dobrych czasów i znalazłam wspaniały opis opowiadania (nie wiem, czy opowiadanie samo w sobie jest fajne czy nie, nie czytałam go). Domyślam się, że chodziło o to, że Natalie potrafi generalnie wczuwać się w sposób myślenia innych ludzi, ale opis brzmi tak, jakby jej niesamowitym talentem była konkretnie umiejętność myślenia jak wróg jej wujka, co jest moim zdaniem znakomitą umiejętnością.
A czy Wy umiecie myśleć jak wrogowie Waszych wujków?

Odpowiedz
28
TW

TW

•  AUTOR

@_Antoniaa_ to znakomita supermoc także.

Odpowiedz
1
TW

TW

•  AUTOR

@Avinashi_ owszem, chociaz może też za bardzo ułatwić fabułę jeśli sięprzesadzi

Odpowiedz
1
pokaż więcej odpowiedzi (7)