Zdrapka: Stwórz swój unikatowy papier toaletowy!


322 Super!
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 148

dwayne_rock_johnson

dwayne_rock_johnson

Andrew Tate

Artykuł
Dyskusja
Czytaj
Kod źródłowy
Wyświetl historię

Narzędzia
padlock

Andrew Tate
ilustracja
Pełne imię i nazwisko
Emory Andrew Tate III

Pseudonim
King Cobra

Data i miejsce urodzenia
14 grudnia 1986
Chicago

Wzrost
190[1] cm

Masa ciała
89,8[2] kg

Kategoria wagowa
półciężka[3]

Klub
Storm Gym[3]

Strona internetowa
Emory Andrew Tate III (ur. 14 grudnia 1986 w Chicago[4]) – amerykańsko-brytyjski kick-boxer i osobowość internetowa zamieszkała w Rumunii.

Życie prywatne
Tate urodził się 14 grudnia 1986[5] w Chicago. Został wychowany w brytyjskim Luton[3]. Jego afroamerykański ojciec, Emory Andrew Tate Jr., był szachowym mistrzem międzynarodowym[6][7]. Jego matka pracowała w gastronomii[8].

W 2017 roku Tate przeprowadził się z Wielkiej Brytanii do Rumunii. Powiedział, że przeprowadził się, ponieważ lubi „mieszkać w krajach, w których korupcja jest dostępna dla wszystkich”[9] i wierzy, że w Rumunii będzie mniej prawdopodobne, że zostaną mu postawione zarzuty gwałtu, stwierdzając, że rumuńska policja będzie prosić kobiety zgłaszające gwałt o „dowody” podczas gdy w świecie zachodnim, pośród ruchu MeToo, Tate powiedział, że każda kobieta „w dowolnym momencie w przyszłości może zniszczyć twoje życie”[10][11][12].

W październiku 2022 media poinformowały, że Andrew przeszedł na islam. Po tym, jak spekulacje pojawiły się po nagraniu wideo, na którym modlił się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, 24 października Tate potwierdził swoją konwersję na platformie mediów społecznościowych Gettr. Według doniesień w The Scotsman, wielu muzułmanów wyraziło sceptycyzm i odrzuciło to jako chwyt reklamowy[13][14].

Kariera sportowa

Andrew Tate (2014)
Kick-boxing
Zaczął trenować w 2005[15]. W 2009 wygrał mistrzostwo International Sport Karate Association w formule full contact w Derby w Anglii. Zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii wagowej w Europie[16].

Zdobył swój pierwszy tytuł mistrza świata ISKA w rewanżowym pojedynku z Jean-Luc Benoit przez nokaut. Wcześniej przegrał z nim przez decyzję[15]. W 2013 zdobył drugi tytuł mistrza świata ISKA w 12-rundowym pojedynku, zostając mistrzem świata w dwóch różnych kategoriach wagowych. Walka odbyła się w Châteaurenard we Francji[17].

Big Brother
W 2016 roku, gdy Tate był gościem siedemnastego sezonu serialu Big Brother, później został skrytykowany za jego homofobiczne i rasistowskie komentarze na Twitterze[18].

Po opublikowaniu wideo, w którym wydawał się bić kobietę pasem, Tate został usunięty z programu po zaledwie sześciu dniach uczestnictwa[19]. Zarówno Tate, jak i kobieta powiedzieli, że są przyjaciółmi i że działania te były zgodne z wolą kobiety[20].

Działalność internetowa
Strona internetowa Tate’a oferuje kursy szkoleniowe na temat gromadzenia bogactwa i „interakcji damsko-męskich”[19]. Andrew i jego brat, Tristan Tate rozpoczęli biznes z kamerami internetowymi, zatrudniający aż 75 modelek, aby sprzedawać „historie szlochania” męskim rozmówcom[21]. Twierdzą oni, że zarobili na tym miliony dolarów. Andrew stwierdził, że model biznesowy to „całkowite oszustwo”[22].

Hustler’s University
Tate obecnie prowadzi Hustler's University, platformę, która umożliwia otrzymywanie instrukcji dotyczących takich tematów, jak dropshipping i handel kryptowalutami. Platforma ta, wykorzystywała program marketingu afiliacyjnego, w którym członkowie otrzymywali prowizję za rekrutację innych osób[2]. W 2022 roku, Tate stał się szeroko znany przez zachęcanie członków platformy do publikowania dużej liczby klipów z jego filmów na platformach społecznościowych takich jak TikTok w celu maksymalizacji ich zaangażowania[3]. W sierpniu 2022 r. jego strona internetowa zgromadziła ponad 100 000 subskrybentów. W tym samym miesiącu Stripe wycofał się z przetwarzania subskrypcji platformy, a Hustler’s University zamknął swój program marketingu afiliacyjnego[2]. Paul Harrigan, profesor marketingu na Uniwersytecie Australii Zachodniej, stwierdził, że program partnerski stanowił piramidę zaangażowania w mediach społecznościowych[23].

Aktywność w mediach społecznościowych
Początkowo Tate stał się znany w kręgach skrajnie prawicowych dzięki występom w InfoWars i znajomościami ze skrajnie prawicowymi postaciami, takimi jak Paul Joseph Watson, Jack Posobiec i Mike Cernovich[24]. Tate stał się bardzo popularny latem 2022 roku, przewyższając zarówno Donalda Trumpa, jak i COVID-19 w wyszukiwaniu Google w lipcu[25]. W sierpniu Tate został opisany przez Rabina Sikdara w The Independent jako „postać podobna do kultu” dla „młodych, pozbawionych kierunku” mężczyzn i chłopców, którzy popierają jego antyfeministyczne poglądy[26]. W wywiadzie stwierdził, że:

Nie można mnie oczerniać, ponieważ stwierdzę teraz sam, że jestem absolutnym seksistą i absolutnym mizoginem, i mam pieprzone pieniądze, których nie możesz mi odebrać[27].

Stwierdził on także, że kobiety „należą do domu”, „nie mogą rządzić mężczyzną”[28] i są „dane mężczyźnie i należą do mężczyzny”[29]. Stwierdził też, że mężczyźni wolą umawiać się z 18 i 19 latkami, ponieważ uprawiały one seks z mniejszą liczbą mężczyzn[30][31].

Kampania Białej Wstążki, organizacja non-profit przeciwstawiająca się przemocy mężczyzn wobec kobiet, uznała komentarze Tate’a za „ekstremalnie mizoginiczne” i ich możliwe długoterminowe skutki dla jego młodej męskiej publiczności za „niepokojące”[32]. Hope not Hate, grupa wspierająca walkę z ekstremizmem, skomentowała, że obecność Tate w mediach społecznościowych może stanowić „niebezpieczną drogę do skrajnej prawicy” dla jego odbiorców[25]. W odpowiedzi na krytykę Tate stwierdził, że jego kontent zawiera „wiele filmów wychwalających kobiety” i ma głównie na celu nauczenie widzów, jak unikać „toksycznych i niskiej wartości ludzi”[30]. Stwierdził dalej, że gra „postać komediową” i twierdził, że ludzie wierzą w „całkowicie fałszywe narracje” na jego temat[33].

Zawieszenia
Trzy konta Tate’a na Twitterze zostały zawieszone.

W 2021 roku konto, które założył, aby uniknąć poprzedniego zakazu, zostało zweryfikowane przez Twittera, wbrew ich polityce. Konto zostało następnie trwale zawieszone, a Twitter stwierdził, że weryfikacja nastąpiła w wyniku błędu[34].

W sierpniu 2022 roku, po internetowej kampanii mającej na celu usunięcie go z platformy, Tate został trwale zablokowany na Facebooku i Instagramie. Firma macierzysta Facebook’a, Meta stwierdziła, że naruszył ich politykę dotyczącą „niebezpiecznych organizacji i osób”[35].

TikTok, gdzie Andrew zyskał olbrzymi rozgłos, również usunął jego konto po ustaleniu, że narusza ono ich zasady dotyczące „treści, które atakują, grożą, podżegają do przemocy lub w inny sposób odczłowieczają osobę lub grupę”[36].

Wkrótce potem YouTube również zawiesił jego kanał, powołując się na liczne naruszenia, w tym mowę nienawiści i dezinformację dotyczącą COVID-19, a później usunął swój własny kanał na Twitchu[35]. Treści o Andrew Tate nadal krążą na Facebooku, Instagramie i TikToku za pośrednictwem kont fanów[37].

Po zakazach Tate przeniósł się na platformy Alt-Tech Gettr i Rumble, które dzięki niemu stało się jedną z najbardziej pobieranych aplikacji na App Store[38][39].

Dochodzenia karne
Śledztwo brytyjskie 2015–2019
W styczniu 2023 roku VICE News poinformowało, że Tate został oskarżony przez dwie kobiety o gwałt, a przez inną o wielokrotne podduszanie, czemu Tate zaprzeczył[40]. W 2019 roku, po czteroletnim śledztwie, Prokuratura Koronna odmówiła wniesienia oskarżenia w sprawie któregokolwiek z zarzutów, stwierdzając, że dowody „nie spełniły naszego testu prawnego i nie było realistycznej perspektywy skazania” oraz że „byłoby błędem powiedzieć, że był tylko jeden problem” z dowodami. Trzy kobiety skomentowały, że sprawa została źle prowadzona, a policja przeprosiła za opóźnienia w śledztwie, podczas gdy według Tate policja „znalazła odciążające wiadomości z telefonów dziewcząt”[41][42][40].

2022 – obecnie śledztwo rumuńskie
11 kwietnia 2022 r. mężczyzna zadzwonił do ambasady USA, aby zgłosić, że jego była dziewczyna, obywatelka amerykańska, była przetrzymywana w domu braci Tate w Pipera w Rumunii[43][44]. Rumuńska policja dokonała nalotu na dom i pobliskie studio kamerek internetowych należące do braci Tate, gdzie odkryła cztery kobiety. Dwie z nich, Amerykanka i Rumunka, powiedziały policji, że są przetrzymywane wbrew ich woli, co wywołało dochodzenie in rem[45] w sprawie handlu ludźmi i gwałtu przez DIICOT, rumuńską agencję zajmującą się zwalczaniem przestępczości zorganizowanej. Bracia zostali przesłuchani i zwolnieni. W tamtym czasie byli przesłuchiwani jako świadkowie, a nie podejrzani[46][47].

29 grudnia 2022 r. policja aresztowała obu braci Tate i dwie kobiety[48]. Cała czwórka jest podejrzana o handel ludźmi i tworzenie zorganizowanej grupy przestępczej, a jedna z nich (niezidentyfikowana ze względu na prawo rumuńskie) jest podejrzana o gwałt. DIICOT oskarża braci Tate o rekrutację kobiet metodą „loverboy”[49] – która polega na fałszywym przedstawieniu zamiaru zaangażowania się w romantyczny związek – i zmuszaniu ich do tworzenia treści dla witryn internetowych, takich jak OnlyFans[50], w ramach zorganizowanej grupy przestępczej utworzonej na początku 2021 r. DIICOT zidentyfikował sześć potencjalnych ofiar[49][51]. Po początkowym 24-godzinnym tymczasowym aresztowaniu sędzia przedłużył ich areszt o 30 dni. Tate odwołał się od przedłużenia, ale odwołanie zostało odrzucone 10 stycznia[44][52].

Plotki w mediach społecznościowych przypisywały aresztowanie Andrew Tate’a pudełkom po pizzy[53][50] pokazanym w jego filmie z odpowiedzią do Grety Thunberg, czemu władze rumuńskie zaprzeczyły.

Władze rumuńskie przejęły 29 aktywów[54][55], w tym 15 samochodów i ponad 10 nieruchomości, a także zegarki i sumy pieniężne należące do braci Tate lub ich firm, na łączną kwotę prawie 4 milionów dolarów. Jeśli zostaną skazani, majątek ten przepadnie na rzecz państwa i zostanie wykorzystany do wypłaty odszkodowania cywilnego i moralnego wszystkim ofiarom[56]. Od 5 stycznia dwie potencjalne ofiary przystąpiły do sprawy jako strony cywilne i złożyły zeznania przeciwko podejrzanym. 14 stycznia samochody z domu Tate’ów zostały przewiezione do magazynu[57].

7 stycznia jeden z prawników Andrew powiedział, że zespół obrony nadal nie otrzymał kopii dowodów przedstawionych sędziemu przez prokuraturę[58]. Adwokat powiedział również, że bracia Tate nie otrzymali dokładnego tłumaczenia podczas przesłuchania w sprawie przedłużenia o 30 dni. Poprosił o możliwość konfrontacji z oskarżycielami w sądzie i powiedział, że niektóre z sześciu potencjalnych ofiar zidentyfikowanych przez DIICOT nie złożyły skargi przeciwko podejrzanym[59]. Andrew Tate na krótko udał się do szpitala na badanie kontrolne, zanim wrócił do aresztu. Dwie kobiety, które mieszkały z braćmi Tate, publicznie ich broniły[60], a dwie kolejne, które należą do sześciu domniemanych ofiar zidentyfikowanych przez DIICOT, zaprzeczyły, jakoby były prześladowane przez nich[10].

20 stycznia rumuński sąd przedłużył tymczasowe aresztowanie braci do 27 lutego[61]; uzasadnienie sądu opierało się na chęci zabezpieczenia śledztwa i uniknięcia opuszczenia kraju przez Tate’ów. 25 stycznia, podczas przesłuchania w rumuńskiej jednostce ds. przestępczości zorganizowanej[61], Tate powiedział, że sprawa przeciwko niemu jest „pusta” i powiedział dziennikarzom, że „wiedzą, że nie zrobiliśmy nic złego”[62]. 1 lutego odwołał się od decyzji o przedłużeniu tymczasowego aresztowania. Apelacja została odrzucona przez Sąd Apelacyjny w Bukareszcie[63]. Tego samego dnia do zespołu prawnego dołączyła Tina Glandian, prawniczka, która wcześniej reprezentowała Chrisa Browna i Mike’a Tysona. Wydała publiczne oświadczenie, w którym stwierdziła, że sytuacja ta stanowi „pogwałcenie międzynarodowych praw człowieka”[64].

Prokuratorzy uzyskali rzekome podsłuchy rozmów telefonicznych Tate z dwoma współpracownikami, instruując ich, aby lobbowali dwóch rumuńskich prawicowych polityków, George’a Simiona i Dianę Iovanovici Șoșoacă, w celu poparcia jego uwolnienia[65].

21 lutego rumuński sąd ponownie przedłużył okres ich zatrzymania o kolejne 30 dni[66]. 14 marca Tate po raz trzeci odmówiono zwolnienia za kaucją. Okres aresztu braci Tate został następnie przedłużony do końca kwietnia. 29 marca sąd w Bukareszcie ponownie odrzucił wniosek o zwolnienie za kaucją[67]. 31 marca Sąd Apelacyjny w Bukareszcie uchylił decyzję sądu niższej instancji i zakończył areszt tymczasowy braci Tate, zamiast tego umieścił ich w areszcie domowym do 29 kwietnia. Na dzień 31 marca 2023 r. nie wniesiono jeszcze żadnego aktu oskarżenia, a prokuratorzy powiedzieli, że mają czas do końca czerwca, aby skierować sprawę do sądu[68].

Przypisy
Andrew TATE, Muaythaitv [dostęp 2022-10-21] (fr.).
Andrew Tate: money-making scheme for fans of ‘extreme misogynist’ closes, the Guardian, 20 sierpnia 2022 [dostęp 2022-10-26] (ang.).
Inside the violent, misogynistic world of TikTok’s new star, Andrew Tate, the Guardian, 6 sierpnia 2022 [dostęp 2022-10-26] (ang.).
Cobratate | About, http://www.cobratate.com [dostęp 2022-10-26].
Sherdog.com, Andrew, Sherdog [dostęp 2022-10-30] (ang.).
Chess family strives to keep pressures of game in check, „The South Bend Tribune”, South Bend, Indiana, 30 sierpnia 1993, s. 9 [dostęp 2022-10-26].
Tate, Emory, FIDE [dostęp 2023-05-30] [zarchiwizowane z adresu 2012-05-31].
Inside the violent, misogynistic world of TikTok’s new star, Andrew Tate, the Guardian, 6 sierpnia 2022 [dostęp 2022-10-30] (ang.).
Conor Murray, Andrew Tate Detained In Romania For Third Month: His Human Trafficking Charges Explained And A Timeline Of The Social Media Star’s Controversies, Forbes [dostęp 2023-04-16] (ang.).
Andrew Tate: Bodyguard says 'Some girls thought they’d be his next wife’, „BBC News”, 16 stycznia 2023 [dostęp 2023-04-16] (ang.).
Jess Weatherbed, Court upholds arrest of Andrew Tate, The Verge, 11 stycznia 2023 [dostęp 2023-04-16] (ang.).
The rise and fall of Andrew Tate: A timeline, The Independent, 31 marca 2023 [dostęp 2023-04-16] (ang.).
Sana Noor Haq, Andrew Tate’s Muslim fanbase is growing. Some say he’s exploiting Islam for internet popularity, CNN, 16 lutego 2023 [dostęp 2023-04-16] (ang.).
Andrew Tate British Influencer Announces Converting to Islam, 26 października 2022 [dostęp 2023-04-16] (ang.).
Donagh Corby, Jake Paul vs Andrew Tate tale of the tape after kickboxer’s fight call-out, Daily Mirror, 30 lipca 2022 [dostęp 2022-08-13] (ang.).
Tate on the rise, Luton Today [dostęp 2022-08-01] [zarchiwizowane z adresu 2017-08-12] (ang.).
Kickboxing: Tate becomes a two time world champion, Luton on Sunday, 28 marca 2013 [zarchiwizowane 2014-12-06] (ang.).
Ben Lee, Big Brother’s Andrew Tate revealed to have made homophobic and racist comments on Twitter, Digital Spy, 9 czerwca 2016 [dostęp 2022-10-26] (ang.).
Twitter ignored its own rules to verify kickboxer banned from the site, The Independent, 25 stycznia 2022 [dostęp 2022-10-26] (ang.).
Andrew removed from Big Brother House over outside activities, „BBC News”, 14 czerwca 2016 [dostęp 2022-10-26] (ang.).
Daniel Van Boom, Why Andrew Tate Was Banned From Almost Every Social Media Platform, CNET [dostęp 2022-10-26] (ang.).
Condé Nast, How Andrew Tate built an army of lonely, angry men, British GQ, 15 sierpnia 2022 [dostęp 2022-10-26] (ang.).
After billions of views, Andrew Tate is being booted. How did he get so popular, so fast?, „ABC News”, 22 sierpnia 2022 [dostęp 2022-10-26] (ang.).
What They’re Not Telling You About Depression (Video 2017) – IMDb. [dostęp 2023-04-16].
Brian Bushard, Ex-Kickboxer/Influencer Andrew Tate Banned By Instagram And Facebook As TikTok Investigating Sexist Content, Forbes [dostęp 2022-10-31] (ang.).
Opinion: Why are so many British Muslims getting seduced by Andrew Tate?, The Independent, 16 sierpnia 2022 [dostęp 2022-10-31] (ang.).
Andrew Tate shares ‘final message’ after being banned from social media, The Independent, 24 sierpnia 2022 [dostęp 2022-10-31] (ang.).
Teachers and girls call out Andrew Tate influence as rape threat revealed, NZ Herald [dostęp 2022-10-31] (ang.).
Amanda Holpuch, Why Social Media Sites Are Removing Andrew Tate’s Accounts, „The New York Times”, 24 sierpnia 2022, ISSN 0362-4331 [dostęp 2022-10-31] (ang.).
The internet can’t stop talking about Andrew Tate, NBC News [dostęp 2022-10-31] (ang.).
Andrew Tate denies comments on teenage women being more attractive as ‘misogyny’, Yahoo Life [dostęp 2023-04-16] (ang.).
TikTok faces pressure to ban Big Brother’s Andrew Tate over ‘misogynistic’ posts, Your Local Guardian [dostęp 2022-10-31] (ang.).
India McTaggart, Facebook and Instagram ban Andrew Tate for breaching policies, „The Telegraph”, 19 sierpnia 2022, ISSN 0307-1235 [dostęp 2022-10-31] (ang.).
Twitter ignored its own rules to verify kickboxer banned from the site, The Independent, 25 stycznia 2022 [dostęp 2023-04-16] (ang.).
YouTube joins Facebook in banning Andrew Tate, „BBC News”, 19 sierpnia 2022 [dostęp 2023-04-16] (ang.).
Daniel Van Boom, Andrew Tate: The Arrest, Greta Thunberg Feud and Everything Else You Need to Know, CNET [dostęp 2023-04-16] (ang.).
Andrew Tate videos are widely circulating on Facebook and Instagram, despite Meta’s ban, Media Matters for America [dostęp 2023-04-16] (ang.).
Andrew Tate moves to anti-'cancel culture’ streaming platform Rumble as social media ban causes surge in activity, Sky News [dostęp 2023-04-16] (ang.).
Cam Wilson, How Rumble became the world’s most popular video app, Crikey, 29 sierpnia 2022 [dostęp 2023-04-16] (ang.).
Lindsay Dodgson, Andrew Tate was arrested on suspicion of rape in the UK in 2015, but authorities dropped the case, Insider [dostęp 2023-04-16] (ang.).
Exclusive: Andrew Tate Was Arrested on Suspicion of Rape in the UK in 2015, http://www.vice.com [dostęp 2023-04-16] (ang.).
‘I Love Raping You’: What Andrew Tate Told Woman Who Accused Him of Rape, http://www.vice.com [dostęp 2023-04-16] (ang.).
Elena Popescu, Catching the Tate brothers, step by step. Who noticed that the two influencers deal with sexual slavery and how they ended up in court, Gândul, 31 grudnia 2022 [dostęp 2023-04-16] (rum.).
Andrew Tate, brother charged in Romania with human trafficking, „The Washington Post”, ISSN 0190-8286 [dostęp 2023-04-16] (ang.).
Cine sunt frații Tate, care au sechestrat două fete în vila lor din Pipera. Cum s-au îmbogățit, Stirileprotv.ro [dostęp 2023-04-16] (rum.).
Fostul iubit al Biancăi Drăgușanu și fratele lui, cercetați într-un dosar de sechestrare, trafic de persoane și viol după ce anchetatorii au descins în vila lor din Pipera, http://www.antena3.ro [dostęp 2023-04-16] (rum.).
Războiul ambasadelor, într-un scandal monden cu tinere sechestrate, jurnalul.ro [dostęp 2023-04-16] (rum.).
Fraţii Tristan şi Andrew Tate, arestaţi pentru 30 de zile | România a ajuns în presa internațională, http://www.antena3.ro [dostęp 2023-04-16] (rum.).
Pranav Dixit, Andrew Tate And His Brother Have Been Arrested In Romania In Connection With A Human-Trafficking Investigation, BuzzFeed News [dostęp 2023-04-16] (ang.).
Double Check: Why Was Andrew Tate Arrested?, http://www.logically.ai [dostęp 2023-04-16] (ang.).
Andrew Tate loses bid to end detention in Romania, BBC News, 10 stycznia 2023 [dostęp 2023-04-16] (ang.).
Charles R. Davis, ‘Misogynist’ influencer Andrew Tate will be held in a Romanian jail for 30 days. Here’s what his life may be like while in custody., Insider [dostęp 2023-04-16] (ang.).
Jordan Liles, Did Andrew Tate’s Video of a Jerry’s Pizza Box Lead to His Arrest?, Snopes, 30 grudnia 2022 [dostęp 2023-04-16] (ang.).
Anders Hagstrom, Andrew Tate loses $4 million in assets after Romanian authorities seize luxury vehicles, watches, FOXBusiness, 15 stycznia 2023 [dostęp 2023-04-16] (ang.).
Jorge Engels, Philip Wang, Emma Tucker, Romanian authorities seize nearly $4 million in assets from Andrew Tate in alleged human trafficking, rape investigation, CNN, 15 stycznia 2023 [dostęp 2023-04-16] (ang.).
Romania seizes more cars in Tate case; court next week, AP NEWS, 6 stycznia 2023 [dostęp 2023-04-16] (ang.).
Reuters, Romanian prosecutors take away luxury cars seized in Andrew Tate case, „Reuters”, 14 stycznia 2023 [dostęp 2023-04-16] (ang.).
a (ilust.), EXCLUSIVE. The lawyer of the Tate brothers, Eugen Vidineac, talks about the flaws in the evidence of the file instrumented by the DIICOT. Find out why the US Embassy is in an unprecedented situation and about the children of the Tate brothers in Romania, Gândul, 9 stycznia 2023 [dostęp 2023-04-16] (rum.).
David Brown and Adina Florea Bucharest, Andrew Tate: Ukrainian refugee found in Romania human trafficking raid defends influencer, ISSN 0140-0460 [dostęp 2023-04-16] (ang.).
Una dintre presupusele victime din dosarul fraților Tate i-a apărat pe britanici în direct, la Antena Stars: „Ei sunt influenceri” / VIDEO, SPYNEWS.RO [dostęp 2023-04-16] (rum.).
Andrew Tate: Romania court extends police detention for influencer and brother, „BBC News”, 20 stycznia 2023 [dostęp 2023-04-16] (ang.).
Andrew Tate claims case against him ‘empty’, „BBC News”, 25 stycznia 2023 [dostęp 2023-04-16] (ang.).
Andrew Tate: Influencer’s appeal against detention rejected by Romanian judges, „BBC News”, 1 lutego 2023 [dostęp 2023-04-16] (ang.).
Andrew Tate loses appeal against 30-day detention in Romania, AP NEWS, 1 lutego 2023 [dostęp 2023-04-16] (ang.).
Luiza Ilie i inni, Andrew Tate seeks to recruit right-wing politicians to his cause, wiretaps show, „Reuters”, 28 lutego 2023 [dostęp 2023-04-16] (ang.).
Press Association, Romanian court extends Andrew Tate’s detention for a third time, TheJournal.ie, 21 lutego 2023 [dostęp 2023-04-16] (ang.).
Andrew Tate and his brother are denied bail for a third time in Romania, http://www.cbsnews.com [dostęp 2023-04-16] (ang.).
Reuters, Internet personality Andrew Tate moved to house arrest after court ruling, „Reuters”, 1 kwietnia 2023 [dostęp 2023-04-16] (ang.).

Odpowiedz
Zofii52286291

Zofii52286291

@dwayne_rock_johnson chłop co skopiował całą Wikipedie o Andrew Tatę

Odpowiedz
._matchyu_.

._matchyu_.

Różowy, takie jakby romby, brokatowy i taki typo z ciężarkiem xd
z******** xd

Odpowiedz
Wruzga.Zembuzga

Wruzga.Zembuzga

Mój: niebieski w jakieś ciapki fluorescencyjny uchwyt wygląda jak głową z wieeelkim nosem

Czy mi się podoba? Nwm
XDDDD

Odpowiedz
Sarkastyczna_Pisarka

Sarkastyczna_Pisarka

Mój piękny, 20-warstwowy, niebieski w białą kratkę papier toaletowy, podtrzymywany przez różowego słonia. TO się nazywa oryginalność 😂😎💙

Odpowiedz
2
Adelina

Adelina

Zielony
Właśnie w takim kolorze będzie Twój papier toaletowy!

Tak będzie wyglądał Twój wzór, będzie ślicznie wyglądał z Twoim wylosowanym kolorem!

Fluorescencyjny
Najwidoczniej Twój papier będzie świecił w ciemności!

Właśnie na tym uchwycie będzie wysiec Twój papier! Podoba Ci się? Daj znać w komentarzu!

Odpowiedz
3
Kajka998

Kajka998

serio słoń XDDD

Odpowiedz
1
artistic.girl

artistic.girl

Tak se pomyślę co mi wyszło…
K*** w różowym słoniu xd

Odpowiedz
3
artistic.girl

artistic.girl

@artistic.girl co jest- co za komentarz

Odpowiedz
Omoshiroi_Jisatsu

Omoshiroi_Jisatsu

Różowy w białą kratkę, wodoodporny a uchwyt to facet podnoszący ciężar

Odpowiedz
1
Zuzluz123

Zuzluz123

Czerwony malutki z kratkę na dziwnym metalowym czymś ale quiz jest 👍

Odpowiedz
1
the_travel_cat

the_travel_cat

Żółty malutki w gwiazdki na koniu

Odpowiedz

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej