Zdrap prosty sposób, jak możesz żyć less waste!

150 Super!
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 43

DeepBlueSky

DeepBlueSky

Możesz na przykład:
Buduj swoją szafę z głową. Kupuj tylko te ubrania, których faktycznie potrzebujesz, dopasowuje je do siebie tak, aby tworzyły komplety. Dzięki temu będziesz nie tylko mógł określić swój styl, ale zyskasz też swobodę i brak poczucia, że nie masz się w co ubrać, mimo, że szafa pęka w szwach. Tym sposobem będziesz mógł pozwolić sobie na ubrania lepszej jakości, które będą wyglądały lepiej, posłużą dłużej i przede wszystkich, które zostały etycznie wykonane.

Odpowiedz
Rozyczka_Mala

Rozyczka_Mala

Możesz na przykład:
Przestać kupować słomki i przestać używać słomek w barach czy restauracjach – można zrezygnować z nich w ogóle lub wymienić na wielorazową, silikonową, którą można schować do torebki czy kieszeni lub metalową. Podoba Ci się ten pomysł? Napisz w komentarzu!
Od dawna nie korzystam z plastikowych słomek. :)
Fajny quiz!

Odpowiedz
-LonelyGirl-

-LonelyGirl-

Możesz na przykład:
Zwracaj… butelki po piwie, koszyczki po malinach czy truskawkach, opakowania po jajkach. Wszystko to, co możesz wykorzystać jeszcze raz, wykorzystaj. Szukaj nieoczywistych rozwiązań – szklane słoiki po dżemach niech służą do przechowywania drobiazgów lub ołówków. Ładne butelki niech staną się flakonami. Swoje przetwory czy nalewki możesz robić właśnie z tych opakowań, w których kiedyś było coś innego. Podoba Ci się ten pomysł? Napisz w komentarzu!

Odpowiedz
Cyborg_

Cyborg_

Xd ja to mam się wys***💩 Boże jaki głupi kłiz

Odpowiedz
2
Majka_wita

Majka_wita

@Cyborg_ nie wiesz nawet jak się pisze quiz ;-;

Odpowiedz
1
puniaczek

puniaczek

Fajne, bardzo mi się podoba ten quiz

Odpowiedz
kinga21

kinga21

Kupuj duże, ekonomiczne opakowania, albo kupuj luzem – większość produktów spożywczych nie musi być opakowana kilka razy, aby zachować swoje wartości odżywcze. Dodatkowo, taki rodzaj zakupów jest zazwyczaj tańszy. Ryż możemy kupić w kilogramowych workach, zamiast truć siebie rozgotowanym plastikiem z woreczków. Kasze, orzechy makarony i wiele, wiele innych produktów możemy kupić na wagę, z opakowań zbiorczych. Podoba Ci się ten pomysł? Napisz w komentarzu!

Odpowiedz
ochako_uwu1234

ochako_uwu1234

kiss you… Jeśli to przeczytałeś ktoś za 30min. napisze do ciebie właśnie te słowa jeśli nie wkleisz tego do 10 komentarz w ciągu 10 min. zostaniesz wiecznie sam. Naprawdę to działa Ola Kamińska nie zrobiła tego w wieku 10 lat i ma teraz 23lata i jest cały czas sama a Julia Małecka wkleiła to do 10 komentarzy i teraz jest już po ślub

Odpowiedz
_alexandra_stop_PiS

_alexandra_stop_PiS

Odpowiedz
ochako_uwu1234

ochako_uwu1234

Możesz na przykład:
Stosuj wielorazowe pojemniki – najlepiej szklane, bo nie przejmują zapachów potraw. Skompletuj zestaw, który posłuży Ci do transportowania jedzenia oraz do przechowywania go w lodówce. Zwykłe słoiki świetnie radzą sobie jako pojemniki do przechowywania no i często są darmowe – wystarczy wybierać produkty spożywcze w szkle. Podoba Ci się ten pomysł? Napisz w komentarzu!

No pewnie

Odpowiedz
Luna.Horse

Luna.Horse

Możesz na przykład:
Czytaj dużo, ale rób to… w wersji elektronicznej. Aktualnie większość gazet można zaprenumerować w wersji elektronicznej, a to oznacza, że nie wertujemy papierowego pisma z mnóstwem reklam, ale oglądamy je na ekranie tabletu czy smartfona. Kupuj ebooki i audiobooki, nie drukuj biletów, tylko przedstawiaj maila w formie elektronicznej. Podoba Ci się ten pomysł? Napisz w komentarzu!

Odpowiedz
FranoCoLubiPsy

FranoCoLubiPsy

Możesz na przykład:
Kupić wielorazową butelkę na wodę – jak we wspomnianym wyżej przykładzie oraz filtr na wodę lub po prostu pić kranówkę. Koniec z ciężkimi zgrzewkami wody, koniec z wyrzucaniem plastiku w ilości hurtowej, koniec płacenia za ten plastik. Zrezygnuj z napojów kolorowych – zrób w domu kompot, wodę owocową lub lemoniadę, czy mrożoną herbatę. To nie tylko tańszy, ale i zdrowszy wybór! Podoba Ci się ten pomysł? Napisz w komentarzu!

Odpowiedz

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej