Opowiadania mogą zawierać treści nieodpowiednie dla osób nieletnich. Zostaje w nich zachowana oryginalna pisownia.

Z deszczu pod rynnę. [Zabójcza herbatka #1]


Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Quiz w Poczekalni. Zawiera nieodpowiednie treści? Wyślij zgłoszenie
KotKsiazkowy
KotKsiazkowy
Zobacz profil

Komentarze sameQuizy: 21

mustakissa

mustakissa

Tytuł nasunął mi skojarzenie z serialem "Śmierć pod palmami", a konkretnie z jego zwiastunem: "Człowieka można zabić na różne sposoby – zastrzelić, udusić, otruć herbatką".

Odpowiedz
1
KotKsiazkowy

KotKsiazkowy

•  AUTOR

@mustakissa nie oglądałam tego serialu, ale brzmi bardzo ciekawie :)
A trujące herbatki to dość często wykorzystywany motyw.

Odpowiedz
1
mustakissa

mustakissa

@KotKsiazkowy Ja kiedyś oglądałam go regularnie, teraz nie, ale chętnie bym do niego wróciła. Lubię klasyczne brytyjskie kryminały z typowym dla nich klimatem. Akcja tego serialu rozgrywa się co prawda na innych wyspach, bo gdzieś na Karaibach, więc klimat – nomen omen! – jest nieco inny, ale wszystkie inne charakterystyczne cechy gatunku zostały zachowane – i jest chyba z 8 czy 9 sezonów, więc jak kogoś wciągnie, to jest co oglądać.

Odpowiedz
1

m...g

klimat tego jest prześwietny, a całość napisana tak dobrze, że lepiej bym tego nie zrobiła, wciąga i chcę następne.

Odpowiedz
1
KotKsiazkowy

KotKsiazkowy

•  AUTOR

@mesmerajzing tak, tak ja wiem na czym to polega, popularność książki wśród czytelników też powoduje wzrost zysku, nie liczyłam nigdy hipotetycznego zarobku średnio popularnego autora wierszyków dla dzieci (które są produktem dostępnym w wielu wersjach i kierowanym do dość małej określonej grupy odbiorców), ale myślę że nie są to bajeczne sumy. I wydawanie w wydawnictwie i self-publishing ma swoje wady i zalety.

Odpowiedz
1

m...g

@KotKsiazkowy ja jeszcze nie wiem, co zrobię ze swoją książką, która nawet 1 rozdziału skończonego nie ma, okaże się, że wyląduje na wattpadzie wraz z pijackimi fanfikami mojego autorstwa.

Odpowiedz
1
pokaż więcej odpowiedzi (12)
Crazy_Cat

Crazy_Cat

Uuu… Ciekawie się zapowiada

Odpowiedz
1
333ccc

333ccc

Bardzo się ucieszyłam widząc to w moich powiadomieniach :) Fajnie sobie było odświeżyć ten fragment i chyba wcześniej nie było w nim fragmentu z myślami woźnicy? Jedyne co rzuciło mi się w oczy to „(…) mężczyzną ubranym w czarny garnitur i cylinder, który wydawał się znajomy”. Czy to chodzi o to, że mężczyzna wydawał się znajomy? Bo zabrzmiało trochę jakby chodziło o cylinder. Kiedyś ktoś mi strasznie często zwracał na takie zdania uwagę i chyba już mam jakieś skrzywienie :D Jestem bardzo ciekawa co będzie się działo w tym opowiadaniu, tym bardziej, że widzę, że to ma być kryminał. Miłego dalszego pisania, wyczekuję kolejnych rozdziałów!

Odpowiedz
2
KotKsiazkowy

KotKsiazkowy

•  AUTOR

@333ccc @333ccc bardzo mi miło :D
Tak, to dodałam, pasowało mi tam. I jeszcze kilka rzeczy pozmieniałem, głównie powyrzucałam powtórzenia, bo mnie kuły w oczy.
A ten fragment to akurat celowo zostawiłam (mi też wpojono, że tak się nie robi), bo stwierdziłam, że równie dobrze może chodzić o cylinder (co prawda wypadałoby go tam jakoś opisać, w sumie wystarczy wtrącić że był fiołkowy i to chyba rozwiąże tą sprawę).
Ja też jestem ciekawa jak to wyjdzie, bo opowiadania z głównym wątkiem kryminalnym jeszcze nie pisałam (a jedynie takie z pobocznymi zagadkami, niezbyt skomplikowanymi). Sam plan wydaje się być sensowny, będzie nieźle o ile tego nie zniszczę pisząc. Dziękuje za słowa zachęty :)

Odpowiedz

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej