Wybory prezydenckie: Na którego z kandydatów powinieneś oddać swój głos?

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Zauważyłeś literówkę, błąd ortograficzny lub stylistyczny? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 324

MissGryffindor123

MissGryffindor123

Bosak
Zgadłaś

Odpowiedz
Wachlarka

Wachlarka

Szymon Hołownia
Dziennikarz, publicysta katolicki i działacz charytatywny. W latach 2007-2012 dyrektor programowy stacji Religia.tv, publicysta m.in. „Rzeczypospolitej”, „Tygodnika Powszechnego”, „Przewodnika Katolickiego”. W latach 2008-2019 współprowadzący talent show „Mam talent!” w telewizji TVN. Jest założycielem fundacji „Dobra Fabryka” która organizuje pomoc ubogim w Afryce i Azji. Szymon Hołownia jest kandydatem bezpartyjnym.

Zgadza się :) warto również wspomnieć, że Hołowni chyba najbardziej ze wszystkich kandydatów zależy na środowisku i klimacie, ale także wspieraniu osób wykluczonych (nie tylko osób LGBT, ale także niepełnosprawnych, obcokrajowców, i wielu innych), rozdziale Kościoła od państwa. Wszystko to i inne kwestie można znaleźć w jego programie na holownia2020.pl

Odpowiedz
Inazuma11Football

Inazuma11Football

@Wachlarka Poczytaj sobie program Biedronia. Odejście od węgla do 2035 roku, szczyt w sprawach klimatu w 2021 roku, emerytura obywatelska 1600 zł, rozdział kościoła od państwa, większe wydatki na służbę zdrowia, leki na receptę za 5 złotych, milion tanich mieszkań na wynajem i budowa własnych technologii wojskowych zamiast kupowania z zagranicy. Jak chcesz wiedzieć więcej, to wejdź na https:robertbiedron.pl

Odpowiedz

gabxx

Władysław Kosiniak-Kamysz

Odpowiedz
z_innej_perspektywy

z_innej_perspektywy

Bosak, no kto by się spodziewał.

Odpowiedz
Jagereczek

Jagereczek

Krzysztof Bosak
Jestem zza konfederacją i mam poglądy prawicowe

Odpowiedz
2

SpiderMK

Kidawa-Błońska :O Nie spodziewałam się, bo wszyscy dobrze wiedzą, że jestem za Biedroniem i jestem „lewicowa” w każdej opinii…

Odpowiedz
ConstanceMarjorieBlossom

ConstanceMarjorieBlossom

Małgorzata Kidawa-Błońska ❤
Zgadza się, właśnie na nią zamierzam głosować, bo to najlepszy wybór. Świetny quiz, daję serduszko.

Odpowiedz
MarthaBeNike

MarthaBeNike

Hołownia meh XD

Jestem za prezydentem bezpartyjnym, ktorego wspierają wszytstkie inne partie.

Nie wiem czy Hołownia tak by zrobił, a raczej wiem, że tak się nie stanie, bo Polska to jeden wielki konflikt. Praktycznie każdy działa dla interesów, twierdząc inaczej, ale nic się nie da z tym zrobić 🤷🏼‍♀️

Odpowiedz
Wachlarka

Wachlarka

@MarthaBeNike właśnie dałoby się coś z tym zrobić, gdyby wprowadzić taki bezpartyjny bezpiecznik, który słuchałby argumentów każdej ze stron i podejmował decyzje na zasadzie co jest dobre dla społeczeństwa, a nie członków własnej partii. Partie wspierają same siebie i to się nie zmieni, to co widzimy teraz w rządzie to tylko wzajemne przekrzykiwanie się i zero współpracy. A Hołownia niedawno powiedział, że wspierałby dobre projekty nieważne, z której partii by one pochodziły :)

Odpowiedz
Inazuma11Football

Inazuma11Football

@Wachlarka To pewnie kłamał😂

Odpowiedz
Patryk_Kalita

Patryk_Kalita

Gdzie są ci nacjonaliści w sejmie? Bo chyba coś przegapiłem

Odpowiedz
Wihajster

Wihajster

•  AUTOR

@Patryk_Kalita Ruch Narodowy ma w Sejmie 5 posłów, niektórzy działacze PiS również deklarują się jako nacjonaliści.

Odpowiedz
2
Patryk_Kalita

Patryk_Kalita

@Wihajster Pis? Nacjonaliści? dobry żart, oni deklarują się jako patrioci a jak powszechnie wiadomo Nacjonalizm =/= Patriotyzm, to raz, a dwa RN w ciągu ostatnich kilku lat strasznie się stoczył porzucając Nacjonalistyczne ideały na rzecz populizmu i (zdradzieckiego) sojuszu z liberałami, więc nie, Ruch Narodowy to nie Nacjonaliści, co najwyżej „miękcy narodowcy”, poza tym w wyniku różnych machlojek ONR zerwał współprace z RN, poza tym w 2019 na wszystkich grupach powiązanych z RN zbanowano prawdziwych Nacjonalistów bo są zbyt „radykalni” (a mówią to samo co kilka lat temu i RN mówił), więc ponownie stwierdzam że RN to nie nacjonaliści, a najwyżej patriotyczno-liberalni populiści.

Odpowiedz
Wihajster

Wihajster

•  AUTOR

@Patryk_Kalita Nie jestem zbytnio rozeznany w środowisku nacjonalistycznym, ale wydaje mi się że to iż Ruch Narodowy (czyli stronnictwo pana Bosaka, jeśli się nie mylę) wybrało bardziej liberalną doktrynę gospodarczą niż ONR, nie oznacza że nie są nacjonalistami. Nacjonalizm może być łączony z różnymi nurtami gospodarczymi, nie tylko z socjalizmem, korporacjonizmem, terceryzmem ale z kapitalizmem również.

Odpowiedz
2
pozeracz

pozeracz

@Patryk_Kalita Jako osoba znająca sprawy nieco bardziej ,,od wewnątrz”, ciekawi mnie co konkretnie zarzucasz RN i czy widzisz jakieś lepsze alternatywy dla niektórych działań, które idee nacjonalistyczne porzucił (jeśli w ogóle można konkretnie wskazać je jako takie). No i chyba nie traktujesz Konfederacji zbyt poważnie w kategoriach sojuszu opartego na czymś więcej niż utrzymaniu się w sejmie. A sytuacji z ONRem nie zamierzam komentować.

Odpowiedz
Patryk_Kalita

Patryk_Kalita

@pozeracz Szturm

Odpowiedz
pozeracz

pozeracz

@Patryk_Kalita Od razu wszystko już wiem. Cóż za rozwinięta myśl.

Odpowiedz

sweterworld

Ja nie chcę tylko żeby nierobom żyło się w Polsce najlepiej. Póki co tak jest. Nieroby żyją za nasze ciężko zarobione pieniądze.

Odpowiedz
5

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej